Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sollentuna SWE: Vinthundsvintern och IDM 3000 m 27.1.2024 Inde
Sollentuna Friidrottshall

M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sharmarke Ahmed
Sharmarke Ahmed ('02)
SWE7:59.60
  
 PB
2
Jonatan Gustafsson
Jonatan Gustafsson ('99)
SWE8:00.04
  
 SB
3Andreas Bock BjørnsenAndreas Bock Bjørnsen DEN8:00.72
  
 PB
4
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE8:09.17
  
 SB
5
Abdelfath Yassin
Abdelfath Yassin ('95)
SWE8:12.05
  1
 SB
6
Olof Silvander
Olof Silvander ('99)
SWE8:15.99
  2
 SB
7
Axel Granqvist
Axel Granqvist ('99)
SWE8:18.52
  3
 SB
8
Archibald Casteel
Archibald Casteel ('96)
SWE8:24.14
  5
 SB
9
Vegard Warnes
Vegard Warnes ('03)
NOR8:25.54
  
 PB
Erik Nederheim
Erik Nederheim ('06)
SWE DNF
  Pace
 
Johan Fagerberg
Johan Fagerberg ('92)
SWE DNF
  
 
Finale B
1
Victor Urquhart Smångs
Victor Urquhart Smångs ('86)
SWE8:19.67
  4
 PB
2
Hugo Unosson
Hugo Unosson ('03)
SWE8:24.33
  
 PB
3
Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz ('02)
SWE8:24.91
  
 
4
Albin Sjöblom
Albin Sjöblom ('93)
SWE8:27.16
  
 PB
5
Nils Bredin
Nils Bredin ('02)
SWE8:28.38
  
 PB
6
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE8:30.43
  6
 PB
7
Samuel Berhane
Samuel Berhane ('05)
SWE8:33.26
  7
 PB
8
Markus Andersson
Markus Andersson ('05)
SWE8:35.81
  
 PB
9
Bendik Blix
Bendik Blix ('02)
NOR8:36.15
  
 PB
10
Erik Barr Zeilon
Erik Barr Zeilon ('97)
SWE8:42.97
  
 SB
11
Ruslan Glebov
Ruslan Glebov ('87)
UKR8:46.65
  13
 PB
12
Jesper Lundin
Jesper Lundin ('02)
NOR8:53.21
  
 PB
Edvin Hagberg
Edvin Hagberg ('99)
SWE DNF
  Pace
 
Finale C
1
Vladislav Shchukin
Vladislav Shchukin ('91)
RUS8:35.48
  8
 PB
2
Marcus Hallbäck
Marcus Hallbäck ('92)
SWE8:36.66
  
 PB
3
Stefan Ritte
Stefan Ritte ('92)
GER8:39.52
  9
 PB
4
Dennis Olsson
Dennis Olsson ('97)
SWE8:39.79
  10
 PB
5
Kim Andersson
Kim Andersson ('90)
SWE8:42.44
  
 PB
6
Andreas Lundegård
Andreas Lundegård ('86)
SWE8:43.18
  11
 PB
7
Kristofer Låås
Kristofer Låås ('92)
SWE8:46.18
  12 Pace
 PB
8
Hugo Lindell
Hugo Lindell ('95)
SWE8:51.21
  
 PB
9
Hannes Bjernhagen
Hannes Bjernhagen ('94)
SWE8:56.36
  
 PB
10
August Humeur
August Humeur ('06)
SWE8:57.30
  19
 PB
11Jeppe Skov-AndersenJeppe Skov-Andersen ('96)DEN8:58.66
  21
 PB
12
Alexander Hägg
Alexander Hägg ('06)
SWE9:39.82
  
 SB
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom ('77)
SWE DNF
  
 
Finale D
1
Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf ('97)
SWE8:49.73
  14
 SB
2
Jamie Wise
Jamie Wise ('95)
GBR8:52.01
  15
 PB
3
Mattias Jonsson
Mattias Jonsson ('89)
SWE8:53.17
  
 PB
4
Jens Ljunggren
Jens Ljunggren ('90)
SWE8:54.56
  16
 
5
Elias Rapp
Elias Rapp ('99)
SWE8:54.60
  
 PB
6
Simon Milcent
Simon Milcent 
FRA8:55.61
  17
 PB
7
Martin Holm
Martin Holm ('84)
SWE8:57.12
  18
 PB
8
Rickard Pell
Rickard Pell ('79)
SWE8:57.75
  20
 SB
9
Tilda Månsson
Tilda Månsson ('04)
SWE8:58.25
  
  K 1
10
Edvin Karlström
Edvin Karlström ('91)
SWE9:00.34
  22
 PB
11
Joel Engström
Joel Engström ('90)
SWE9:12.76
  24
 SB
12
Martin Jarbeck
Martin Jarbeck ('87)
SWE9:16.10
  28
 SB
13
Christian Smedberg
Christian Smedberg ('86)
SWE9:25.00
  34
 SB
Kristofer Låås
Kristofer Låås ('92)
SWE DNF
  Pace
 
Finale E
1
Emil Ellervik
Emil Ellervik ('02)
SWE9:10.89
  
 PB
2
Sylvain Glos
Sylvain Glos ('87)
FRA9:11.45
  23
 PB
3
Damian Nevins
Damian Nevins ('80)
GBR9:12.92
  25
 SB
4
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist ('99)
SWE9:13.83
  
 PB
5
David Norlin
David Norlin ('96)
SWE9:15.41
  26
 PB
6
Philip Arvidson
Philip Arvidson ('85)
SWE9:16.08
  27
 PB
7
Joakim Rosendal
Joakim Rosendal ('91)
SWE9:16.24
  
 PB
8
Patrik Persson
Patrik Persson ('84)
SWE9:17.11
  
 PB
9
Simon Rowland
Simon Rowland ('87)
SWE9:17.72
  29
 PB
10
Oskar Lund
Oskar Lund ('84)
SWE9:19.91
  31
 SB
11
David Nordqvist
David Nordqvist ('86)
SWE9:20.46
  
 SB
12
Theodor Broms
Theodor Broms ('02)
SWE9:22.51
  32
 PB
13
Mika Sällinen
Mika Sällinen ('83)
FIN9:26.98
  
 SB
Daniel Norberg
Daniel Norberg ('78)
SWE DNF
  Pace
 
André Hermansson
André Hermansson ('92)
SWE DNF
  
 
Finale F
1
Bert Pohlak
Bert Pohlak ('80)
SWE9:19.40
  30
 PB
2
Fredrik Liw
Fredrik Liw ('78)
SWE9:24.08
  33
 PB
3
Jacob Lapidus
Jacob Lapidus ('79)
SWE9:27.74
  35
 PB
4
Kim Rørvik
Kim Rørvik ('84)
NOR9:33.58
  36
 PB
5
Simon Wahlström
Simon Wahlström ('95)
SWE9:34.16
  37
 PB
6
Mikael Nelker
Mikael Nelker ('78)
SWE9:37.79
  38
 PB
7
Mikael Tisjö
Mikael Tisjö ('81)
SWE9:41.34
  
 SB
8
Felix Davidsson-Berndtsson
Felix Davidsson-Berndtsson ('96)
SWE9:43.45
  41
 PB
9
Markus Smed
Markus Smed ('88)
SWE9:52.27
  42
 SB
Fred Grönwall
Fred Grönwall ('81)
SWE DNF
  Pace
 
Fredrik Grimborg
Fredrik Grimborg ('90)
SWE DNF
  
 
Finale G
1
Otto Wendle Lindestam
Otto Wendle Lindestam ('06)
SWE9:37.91
  39
 PB
2
Philip Axelsson
Philip Axelsson ('98)
SWE9:41.52
  
 PB
3
Denis Orsingher
Denis Orsingher ('06)
ITA9:42.54
  40
 PB
4
David Axelsson
David Axelsson ('96)
SWE9:42.69
  
 PB
5
Andreas Härjefors
Andreas Härjefors ('87)
SWE9:52.45
  
 SB
6
Martin Wahlström
Martin Wahlström ('97)
SWE9:52.71
  44
 PB
7
Kevin McCloy
Kevin McCloy ('86)
IRL10:00.07
  46
 SB
8
Ragnar Fahlin Strömberg
Ragnar Fahlin Strömberg ('89)
SWE10:03.15
  47
 PB
9
Tomas Näsström
Tomas Näsström ('79)
SWE10:03.16
  48
 PB
10
Ulf Petersén
Ulf Petersén ('80)
SWE10:15.75
  50
 SB
11
Oskar Lindahl
Oskar Lindahl ('97)
SWE10:44.32
  
 PB
Fred Grönwall
Fred Grönwall ('81)
SWE DNF
  Pace
 
Anders Nordlander
Anders Nordlander ('73)
SWE DNF
  
 
Finale H
1
Thomas Nygårds
Thomas Nygårds ('76)
SWE9:52.36
  43
 PB
2
Stefan Milenkovic
Stefan Milenkovic ('93)
SWE9:55.27
  45
 PB
3
Anders Neselius
Anders Neselius ('80)
SWE10:07.53
  
 PB
4
Svante Lenke
Svante Lenke ('69)
SWE10:07.87
  
 SB
5
Per Ola Fagerström
Per Ola Fagerström ('78)
SWE10:09.27
  49
 SB
6
Leira Sandvall
Leira Sandvall ('09)
SWE10:16.64
  
  K 1
7
Per Hallmén Lundberg
Per Hallmén Lundberg ('70)
SWE10:35.75
  
 PB
8
Hannes Skugghall
Hannes Skugghall ('92)
SWE10:47.13
  
 PB
9
Johnny Sällberg
Johnny Sällberg ('85)
SWE11:06.78
  
 PB
Fred Grönwall
Fred Grönwall ('81)
SWE DNF
  Pace
 
Martin Törnqvist
Martin Törnqvist ('71)
SWE DNF
  
 
Finale I
1
Marcus Sandberg
Marcus Sandberg ('78)
SWE10:04.00
  
 PB
2
Ida Grimheden
Ida Grimheden ('05)
SWE10:17.43
  
  K 1
3
Hannah Lahti
Hannah Lahti ('05)
SWE10:20.19
  
  K 2
4
Erik Adeler
Erik Adeler ('79)
NOR10:20.67
  
 PB
5
Mostafa Payvandi
Mostafa Payvandi ('86)
IRI10:20.83
  
 PB
6
Christopher Falk Kesti
Christopher Falk Kesti ('87)
SWE10:28.29
  
 PB
7
William Larsson
William Larsson ('96)
SWE10:29.28
  
 PB
8
Victor Le Calvé
Victor Le Calvé ('97)
SWE10:29.60
  
 PB
9
Sven Jönson
Sven Jönson ('66)
SWE10:30.82
  
 PB
10
Hjalmar Hylén
Hjalmar Hylén ('85)
SWE10:32.42
  
 PB
11
Robert Widbäck
Robert Widbäck ('82)
SWE10:42.73
  
 PB
12
Andreas Bylund
Andreas Bylund ('77)
SWE10:44.80
  
 SB
Edvin Karlström
Edvin Karlström ('91)
SWE DNF
  Pace
 
Ulf Eriksson
Ulf Eriksson ('74)
SWE DNF
  
 
Finale J
1
Erik Ottosson
Erik Ottosson ('82)
SWE10:35.79
  
 PB
2
Malin Gibrand
Malin Gibrand ('81)
SWE10:36.24
  
  K 1
3
Christian Smedberg
Christian Smedberg ('86)
SWE10:40.11
  Pace
 
4
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('82)
SWE10:40.21
  
 PB
5
Carl Lernberg
Carl Lernberg ('76)
SWE10:52.30
  
 SB
6
Thoralf Lindström
Thoralf Lindström ('72)
GER11:04.90
  
 SB
7
Marie Dasler
Marie Dasler ('68)
SWE11:06.51
  
  K 2
8
Johannes Lien
Johannes Lien ('77)
NOR11:11.00
  
 PB
9
Madeleine Larsson
Madeleine Larsson ('80)
SWE11:14.02
  
  K 3
10
Filip Carlström
Filip Carlström ('95)
SWE11:16.37
  
 PB
11
Nora Ekdahl Nyström
Nora Ekdahl Nyström ('07)
SWE11:38.32
  
  K 4
Carin Brink
Carin Brink ('71)
SWE DNF
  
  K 5
Finale K
1
Madeleine Bokedal
Madeleine Bokedal ('87)
SWE11:25.04
  
  K 1
2
Tobias Fritzon
Tobias Fritzon ('74)
SWE11:48.49
  
 PB
3
Hilda Hellner Hågstrand
Hilda Hellner Hågstrand ('09)
SWE11:51.65
  
  K 2
4
Erica Smedberg
Erica Smedberg ('87)
SWE11:54.59
  
  K 3
5
Ted Bekkewold Karlström
Ted Bekkewold Karlström ('10)
SWE11:56.47
  
 PB
6
Göran Säfverblad
Göran Säfverblad ('62)
SWE11:57.70
  
 PB
7
Martin Jörgensen
Martin Jörgensen ('74)
SWE12:06.44
  
 SB
8
Lisa Löchen
Lisa Löchen ('01)
SWE12:07.29
  
  K 4
9
Anders Unosson
Anders Unosson ('65)
SWE12:33.76
  
 PB
10
Ulrik Karlsson
Ulrik Karlsson ('78)
SWE13:23.45
  
 PB
Christian Smedberg
Christian Smedberg ('86)
SWE DNF
  Pace
 
Sylvain Glos
Sylvain Glos ('87)
FRA DNF
  Pace
 
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ina Halle Haugen
Ina Halle Haugen ('03)
NOR9:12.73
  
 PB
2
Elin Brink
Elin Brink ('97)
SWE9:23.35
  
 SB
3
Leonie Balter
Leonie Balter ('91)
NED9:27.57
  1
 PB
4
Johanna Larsson
Johanna Larsson ('93)
SWE9:29.67
  
 PB
5
Frederica Richards
Frederica Richards ('94)
SWE9:47.56
  3
 SB
6
Towa Nilsson
Towa Nilsson ('05)
SWE9:51.68
  
 PB
7
My Rundgren
My Rundgren ('03)
SWE10:06.63
  
 SB
Emilia Lillemo
Emilia Lillemo 
SWE DNF
  Pace
 
Finale B
1
Louise Wiker
Louise Wiker ('79)
SWE9:45.83
  2
NR45 SB
2
Alma Svantesson
Alma Svantesson ('04)
SWE9:49.08
  
 PB
3
Ida Kraft
Ida Kraft ('05)
SWE9:49.65
  
 PB
4
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('97)
SWE9:51.44
  
 PB
5
Lowa Branth
Lowa Branth ('05)
SWE9:52.00
  
 PB
6
Lemuela Wutz
Lemuela Wutz ('98)
AUT9:52.77
  
 PB
7
Edith Blomqvist
Edith Blomqvist ('94)
SWE9:53.60
  
 PB
8
Fanny Szalkai
Fanny Szalkai ('08)
SWE9:59.98
  6
 PB
9
Hannah Kinane
Hannah Kinane ('06)
SWE10:01.41
  7
 PB
10
Elsa Wallenius
Elsa Wallenius ('01)
SWE10:32.29
  
 SB
Sara Trané
Sara Trané ('85)
SWE DNF
  
 
Vilma Jonsson
Vilma Jonsson ('99)
SWE DNF
  Pace
 
Finale C
1
Emma Hedbäck
Emma Hedbäck ('95)
SWE9:52.95
  4
 PB
2
Weronika Brzuchalska
Weronika Brzuchalska ('93)
SWE9:53.36
  5
 PB
3
Elsa Svantesson
Elsa Svantesson ('07)
SWE9:57.18
  
 PB
4
Tilde Adolfsson
Tilde Adolfsson ('05)
SWE10:09.95
  
 PB
5
Anastasia Nilsson
Anastasia Nilsson ('06)
SWE10:17.63
  8
 PB
6
Pernilla Elmgren
Pernilla Elmgren ('91)
SWE10:18.43
  
 SB
7
Filipa Rodrigues
Filipa Rodrigues ('96)
POR10:20.88
  9
 PB
8
Melissa Bentayeb
Melissa Bentayeb ('05)
SWE10:34.34
  10
 PB
9
Sabina Korpela
Sabina Korpela ('82)
SWE10:53.95
  11
 PB
Anna Jonsson
Anna Jonsson ('86)
SWE DNF
  Pace
 
M 2000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jonatan Gustafsson
Jonatan Gustafsson ('99)
SWE5:23.29
  
 PB
Sharmarke Ahmed
Sharmarke Ahmed ('02)
SWE5:23.52
  
 PB
Andreas Bock BjørnsenAndreas Bock Bjørnsen DEN5:23.77
  
 PB
Abdelfath Yassin
Abdelfath Yassin ('95)
SWE5:24.09
  
 SB
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE5:24.65
  
 PB
Olof Silvander
Olof Silvander ('99)
SWE5:26.23
  
 PB
Axel Granqvist
Axel Granqvist ('99)
SWE5:27.52
  
 PB
Archibald Casteel
Archibald Casteel ('96)
SWE5:33.16
  
 PB
Vegard Warnes
Vegard Warnes ('03)
NOR5:33.24
  
 PB
Finale B
Victor Urquhart Smångs
Victor Urquhart Smångs ('86)
SWE5:30.58
  
 PB
Hugo Unosson
Hugo Unosson ('03)
SWE5:41.98
  
 PB
Albin Sjöblom
Albin Sjöblom ('93)
SWE5:42.20
  
 PB
Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz ('02)
SWE5:42.43
  
 PB
Bendik Blix
Bendik Blix ('02)
NOR5:43.94
  
 PB
Jesper Lundin
Jesper Lundin ('02)
NOR5:44.19
  
 PB
Samuel Berhane
Samuel Berhane ('05)
SWE5:44.24
  
 PB
Markus Andersson
Markus Andersson ('05)
SWE5:44.50
  
 PB
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE5:44.71
  
 PB
Nils Bredin
Nils Bredin ('02)
SWE5:44.98
  
 PB
Erik Barr Zeilon
Erik Barr Zeilon ('97)
SWE5:45.31
  
 PB
Ruslan Glebov
Ruslan Glebov ('87)
UKR5:47.15
  
 PB
Finale C
Kristofer Låås
Kristofer Låås ('92)
SWE5:48.44
  
 PB
Vladislav Shchukin
Vladislav Shchukin ('91)
RUS5:48.71
  
 PB
Andreas Lundegård
Andreas Lundegård ('86)
SWE5:48.99
  
 PB
Stefan Ritte
Stefan Ritte ('92)
GER5:49.29
  
 PB
Dennis Olsson
Dennis Olsson ('97)
SWE5:49.55
  
 PB
Marcus Hallbäck
Marcus Hallbäck ('92)
SWE5:49.78
  
 PB
Kim Andersson
Kim Andersson ('90)
SWE5:50.13
  
 PB
August Humeur
August Humeur ('06)
SWE5:54.50
  
 PB
Hugo Lindell
Hugo Lindell ('95)
SWE5:55.65
  
 PB
Jeppe Skov-AndersenJeppe Skov-Andersen ('96)DEN5:57.19
  
 PB
Hannes Bjernhagen
Hannes Bjernhagen ('94)
SWE5:58.32
  
 PB
Alexander Hägg
Alexander Hägg ('06)
SWE6:16.20
  
 PB
Finale D
Jamie Wise
Jamie Wise ('95)
GBR5:55.56
  
 PB
Kristofer Låås
Kristofer Låås ('92)
SWE5:59.79
  
 
Rickard Pell
Rickard Pell ('79)
SWE6:00.03
  
 PB
Martin Holm
Martin Holm ('84)
SWE6:00.25
  
 PB
Simon Milcent
Simon Milcent 
FRA6:00.35
  
 
Mattias Jonsson
Mattias Jonsson ('89)
SWE6:00.56
  
 PB
Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf ('97)
SWE6:00.58
  
 PB
Elias Rapp
Elias Rapp ('99)
SWE6:00.81
  
 PB
Tilda Månsson
Tilda Månsson ('04)
SWE6:01.13
  
  K 1
Jens Ljunggren
Jens Ljunggren ('90)
SWE6:01.41
  
 PB
Edvin Karlström
Edvin Karlström ('91)
SWE6:01.60
  
 
Christian Smedberg
Christian Smedberg ('86)
SWE6:03.67
  
 PB
Martin Jarbeck
Martin Jarbeck ('87)
SWE6:07.47
  
 PB
Joel Engström
Joel Engström ('90)
SWE6:09.56
  
 PB
K 2000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ina Halle Haugen
Ina Halle Haugen ('03)
NOR6:06.69
  
 PB
Elin Brink
Elin Brink ('97)
SWE6:10.60
  
 PB
Johanna Larsson
Johanna Larsson ('93)
SWE6:18.79
  
 PB
Leonie Balter
Leonie Balter ('91)
NED6:19.08
  
 PB
Frederica Richards
Frederica Richards ('94)
SWE6:19.58
  
 PB
Towa Nilsson
Towa Nilsson ('05)
SWE6:27.93
  
 PB
My Rundgren
My Rundgren ('03)
SWE6:29.55
  
 PB
Finale B
Lowa Branth
Lowa Branth ('05)
SWE6:31.54
  
 PB
Ida Kraft
Ida Kraft ('05)
SWE6:31.85
  
 PB
Edith Blomqvist
Edith Blomqvist ('94)
SWE6:32.19
  
 PB
Elsa Wallenius
Elsa Wallenius ('01)
SWE6:32.46
  
 SB
Alma Svantesson
Alma Svantesson ('04)
SWE6:32.71
  
 PB
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('97)
SWE6:33.04
  
 PB
Lemuela Wutz
Lemuela Wutz ('98)
AUT6:33.39
  
 PB
Louise Wiker
Louise Wiker ('79)
SWE6:34.24
  
NR45 SB
Hannah Kinane
Hannah Kinane ('06)
SWE6:37.15
  
 PB
Fanny Szalkai
Fanny Szalkai ('08)
SWE6:37.40
  
 PB
Sara Trané
Sara Trané ('85)
SWE6:41.07
  
 PB
Finale C
Weronika Brzuchalska
Weronika Brzuchalska ('93)
SWE6:33.79
  
 PB
Emma Hedbäck
Emma Hedbäck ('95)
SWE6:34.19
  
 PB
Elsa Svantesson
Elsa Svantesson ('07)
SWE6:35.28
  
 PB
Tilde Adolfsson
Tilde Adolfsson ('05)
SWE6:45.40
  
 PB
Filipa Rodrigues
Filipa Rodrigues ('96)
POR6:45.60
  
 PB
Anastasia Nilsson
Anastasia Nilsson ('06)
SWE6:47.32
  
 PB
Pernilla Elmgren
Pernilla Elmgren ('91)
SWE6:47.71
  
 SB
Melissa Bentayeb
Melissa Bentayeb ('05)
SWE6:56.86
  
 PB
Sabina Korpela
Sabina Korpela ('82)
SWE7:05.28
  
 PB

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten