Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/FH SWE: Göteborg inomhus 2‐4.2.2024 Inde
Friidrottens Hus

M 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN6.87
  
 
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN6.91
  
 
3Emil FrændeEmil Frænde DEN6.92
  
 PB
4
Herman Forsberg
Herman Forsberg ('02)
SWE6.94
  
 
5Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN6.97
  
 PB
6
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE7.00
  
 
7
Lion Martinez
Lion Martinez ('78)
SWE7.08
  
 
8
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE7.90
  
 
Finale B
3.2.
3.2.
1
Eric Nilsson Struck
Eric Nilsson Struck ('08)
SWE7.04
  
 
2
Oliver August Solsvik
Oliver August Solsvik ('04)
NOR7.08
  
 PB
3
Simon Sharapo
Simon Sharapo ('01)
SWE7.08
  
 
4Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN7.10
  
 =SB
5
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE7.12
  
 
6
Patrik Andersson
Patrik Andersson ('91)
SWE7.12
  
 
7
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE7.23
  
 
Hugo Kündig
Hugo Kündig ('06)
SWE DNS
  
 
Finale C
3.2.
3.2.
1
Shakeem Reid
Shakeem Reid ('05)
SWE7.27
  
 
2
Rahim Njie
Rahim Njie ('04)
SWE7.34
  
 PB
3Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.36
  
 SB
4
Alfred Hauane
Alfred Hauane ('01)
NOR7.37
  
 
5
Oscar Björkman Schölin
Oscar Björkman Schölin ('05)
SWE7.38
  
 
6
SoKo Nyallay
SoKo Nyallay ('02)
SWE7.41
  
 =PB
7
Jonas Ellison
Jonas Ellison ('06)
SWE7.43
  
 
Magnus Antonio Askov-HansenMagnus Antonio Askov-Hansen ('03)DEN DNS
  
 
Indledende heats3.2.
Indledende 1
3.2.
3.2.
1Emil FrændeEmil Frænde DEN6.96
q
  
 
2
Hugo Kündig
Hugo Kündig ('06)
SWE7.07
q
  
 
3Magnus Antonio Askov-HansenMagnus Antonio Askov-Hansen ('03)DEN7.26
q
  
 
4
Jonas Ellison
Jonas Ellison ('06)
SWE7.41
q
  
 
5
Linus Wahl
Linus Wahl ('05)
SWE7.58
  
 
6
William Pettersson
William Pettersson ('03)
SWE7.84
  
 
7
Gustav Larsson
Gustav Larsson ('03)
SWE8.91
  
 SB
Indledende 2
3.2.
3.2.
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN6.99
q
  
 
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN7.10
q
  
 SB
3
Simon Sharapo
Simon Sharapo ('01)
SWE7.11
q
  
 
4
SoKo Nyallay
SoKo Nyallay ('02)
SWE7.41
q
  
 =PB
5
Hampus Lindblom
Hampus Lindblom ('06)
SWE7.60
  
 
6
Mårten Skogman
Mårten Skogman ('67)
SWE7.81
  
 SB
7
Jörgen Åberg
Jörgen Åberg ('62)
SWE7.94
  
 SB
Indledende 3
3.2.
3.2.
1
Herman Forsberg
Herman Forsberg ('02)
SWE6.94
q
  
 
2
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE7.11
q
  
 
3Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.41
q
  
 SB
4
Ludvig Palmkvist
Ludvig Palmkvist ('05)
SWE7.42
  
 
5
Samuel Carlsson
Samuel Carlsson ('01)
SWE7.47
  
 =SB
6
Graziano Geremia
Graziano Geremia ('91)
ITA7.81
  
 
7
Albin Norrman
Albin Norrman ('06)
SWE8.46
  
 
Indledende 4
3.2.
3.2.
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN6.89
q
  
 
2Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN7.00
q
  
 PB
3
Patrik Andersson
Patrik Andersson ('91)
SWE7.11
q
  
 
4
Enzo Martini Tedfelt
Enzo Martini Tedfelt ('05)
SWE7.43
  
 
5
Patrik Björk
Patrik Björk ('83)
SWE7.69
  
 
6
William Andersson
William Andersson ('06)
SWE7.92
  
 PB
7
Josef Weiner
Josef Weiner ('03)
SWE8.00
  
 
Indledende 5
3.2.
3.2.
1
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE6.91
q
  
 
2
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE6.98
q
  
 PB
3
Oliver August Solsvik
Oliver August Solsvik ('04)
NOR7.25
q
  
 
4
Alfred Hauane
Alfred Hauane ('01)
NOR7.35
q
  
 SB
5
Erik Wainwright
Erik Wainwright ('04)
SWE7.47
  
 
6
Olof Ryberg
Olof Ryberg 
SWE7.79
  
 PB
7
Henrik Kjellevold
Henrik Kjellevold ('06)
NOR7.81
  
 PB
Indledende 6
3.2.
3.2.
1
Lion Martinez
Lion Martinez ('78)
SWE7.05
q
  
 
2
Eric Nilsson Struck
Eric Nilsson Struck ('08)
SWE7.10
q
  
 
3
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE7.18
q
  
 =SB
4
Shakeem Reid
Shakeem Reid ('05)
SWE7.32
q
  
 
5
Oscar Björkman Schölin
Oscar Björkman Schölin ('05)
SWE7.38
q
  
 
6
Rahim Njie
Rahim Njie ('04)
SWE7.38
q
  
 PB
7
Albin Hagstedt
Albin Hagstedt ('04)
SWE7.51
  
 PB
8
Jesper Simonsson
Jesper Simonsson 
SWE7.74
  
 
M 200 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN21.96
  
 
2Luis Felipe MailletLuis Felipe Maillet ('04)DEN22.09
  
 PB
3
Alfred Hauane
Alfred Hauane ('01)
NOR23.38
  
 SB
Finale B
3.2.
3.2.
1
Lion Martinez
Lion Martinez ('78)
SWE22.65
  
 
2
Felix Ericsson
Felix Ericsson ('95)
SWE23.29
  
 
3
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE23.67
  
 
Finale C
3.2.
3.2.
1
Simon Sharapo
Simon Sharapo ('01)
SWE23.02
  
 
2
Oscar Björkman Schölin
Oscar Björkman Schölin ('05)
SWE23.07
  
 PB
3
Jakob Zäll
Jakob Zäll ('01)
SWE23.29
  
 PB
Finale D
3.2.
3.2.
1
Enzo Martini Tedfelt
Enzo Martini Tedfelt ('05)
SWE23.72
  
 PB
2
Theodor Johner
Theodor Johner ('05)
SWE23.85
  
 
3
Jesper Simonsson
Jesper Simonsson 
SWE24.94
  
 SB
Finale E
3.2.
3.2.
1
Ludvig Palmkvist
Ludvig Palmkvist ('05)
SWE23.82
  
 
2
Erik Wainwright
Erik Wainwright ('04)
SWE24.35
  
 PB
Hampus Lindblom
Hampus Lindblom ('06)
SWE DQ
  
 
Finale F
3.2.
3.2.
1
Graziano Geremia
Graziano Geremia ('91)
ITA24.64
  
 PB
2
Levion Wulff-Wessel
Levion Wulff-Wessel ('06)
NOR25.16
  
 PB
3
Josef Weiner
Josef Weiner ('03)
SWE25.18
  
 SB
Finale G
3.2.
3.2.
1
Mårten Skogman
Mårten Skogman ('67)
SWE24.98
  
 SB
2
Jörgen Åberg
Jörgen Åberg ('62)
SWE25.33
  
 SB
3
Henrik Kjellevold
Henrik Kjellevold ('06)
NOR25.75
  
 PB
Finale H
3.2.
3.2.
1
William Andersson
William Andersson ('06)
SWE26.63
  
 SB
2
Albin Norrman
Albin Norrman ('06)
SWE27.34
  
 
M 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Karl Wållgren
Karl Wållgren ('01)
SWE47.70
  
 SB
2Luis Felipe MailletLuis Felipe Maillet ('04)DEN49.15
  
 SB
3
Leon Samuel Douglas Mjaaland
Leon Samuel Douglas Mjaaland 
NOR49.23
  
 PB
Finale B
3.2.
3.2.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)DEN48.87
  
 SB
2Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)DEN50.06
  
 
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN50.36
  
 SB
Finale C
3.2.
3.2.
1
Martin Selin
Martin Selin ('95)
SWE50.23
  
 =SB
2
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE50.25
  
 
3
Anders Logg
Anders Logg ('76)
SWE50.55
  
NR45 PB
Finale D
3.2.
3.2.
1
Albin Freiholtz
Albin Freiholtz ('06)
SWE50.98
  
 PB
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)DEN53.23
  
 
3
William Markl
William Markl ('06)
SWE55.54
  
 
Finale E
3.2.
3.2.
1
Gustav Ölund
Gustav Ölund ('94)
SWE55.20
  
 
2
Viggo Trefil
Viggo Trefil ('06)
SWE58.52
  
 PB
Finale F
3.2.
3.2.
1
Marklan Jackson
Marklan Jackson ('83)
SWE56.64
  
 PB
2
Viggo Nielsen
Viggo Nielsen ('05)
SWE58.33
  
 PB
M 800 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Jimmy Nord
Jimmy Nord ('06)
SWE2:00.71
  
 PB
2
Mohammed Al-Murisi
Mohammed Al-Murisi ('06)
SWE2:07.12
  
 PB
3
Edin Nygren
Edin Nygren ('76)
SWE2:07.57
  
 PB
4
Erik Roos
Erik Roos ('77)
SWE2:10.05
  
 SB
M 3000 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Olle Meijer
Olle Meijer ('98)
SWE8:22.12
  
 PB
2
Petter Svensson
Petter Svensson ('90)
SWE8:22.82
  
 PB
3
Håvard Sandstad Eidsmo
Håvard Sandstad Eidsmo ('98)
NOR8:25.05
  
 PB
4
Oskar Sjöberg
Oskar Sjöberg ('90)
SWE8:28.96
  
 PB
5
Linus Agervig Kristiansson
Linus Agervig Kristiansson ('01)
SWE8:29.34
  
 PB
6Conrad LindConrad Lind ('01)DEN8:32.44
  
 PB
7Jacob SteinthalJacob Steinthal ('01)DEN8:51.09
  
 PB
8
Otto Gripenberg
Otto Gripenberg ('01)
FIN8:51.17
  
 PB
9
Adam Brandt
Adam Brandt ('92)
SWE8:51.95
  
 PB
10Brandon Van HaerenBrandon Van Haeren ('92)CAN8:52.08
  
 PB
11William HvassWilliam Hvass ('06)DEN8:52.54
  
 PB
12
Chris Gray
Chris Gray ('92)
SWE9:04.02
  
 PB
Anders Grahl
Anders Grahl ('87)
SWE DNF
  Pace
 
Filip Jonsson
Filip Jonsson ('06)
SWE DNF
  
 
Finale B
3.2.
3.2.
1
Sebastian Daland
Sebastian Daland ('99)
SWE9:00.23
  
 PB
2
Joel Thorén
Joel Thorén ('95)
SWE9:07.38
  
 PB
3
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('02)
SWE9:19.69
  
 PB
4Gustav Lund LiebingGustav Lund Liebing ('04)DEN9:24.65
  
 PB
5
Fredrik Überbacher
Fredrik Überbacher ('87)
SWE9:49.32
  
 PB
6
Patric Engström
Patric Engström ('74)
SWE10:14.34
  
 PB
7
Oscar Guregård
Oscar Guregård ('98)
SWE10:34.23
  
 PB
8Helga Gudný ElíasdóttirHelga Gudný Elíasdóttir ('94)ISL10:38.66
  
  K 1
9
Dimitrios Kiriazidis
Dimitrios Kiriazidis ('68)
SWE10:55.24
  
 PB
10
Josefine Gustavsson
Josefine Gustavsson 
SWE11:15.42
  
  K 2
11
Mikael Ström
Mikael Ström ('59)
SWE11:16.16
  
 PB
12
Erik Michaëlsson
Erik Michaëlsson ('67)
SWE11:18.63
  
 SB
Sharif Akbari
Sharif Akbari ('98)
AFG DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE8.33
  
 
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN8.48
  
 SB
M 60 m hæk extra    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN8.20
  
 PB
2
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE8.22
  
 
M Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Agustin Hilmersson
Agustin Hilmersson ('03)
SWE2.03
  
 =PB
 
1.86
  O
1.90
  O
1.94
  O
1.97
  O
2.00
  O
2.03
XXO
2.06
XXX
 
2Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)DEN2.00
  
 
 
1.86
  O
1.90
  O
1.94
  O
1.97
  O
2.00
 XO
2.03
XXX
  
2Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)DEN2.00
  
 
 
1.94
  O
1.97
  O
2.00
 XO
2.03
XXX
    
4
Philip Bayer
Philip Bayer ('03)
SWE2.00
  
 =PB
 
1.86
  O
1.90
  O
1.94
  O
1.97
  O
2.00
XXO
2.03
XXX
  
5
Fabian Steene
Fabian Steene ('03)
SWE1.97
  
 =SB
 
1.86
  O
1.90
  O
1.94
  O
1.97
 XO
2.00
XXX
   
6
Gustav Malmkvist
Gustav Malmkvist ('06)
SWE1.97
  
 
 
1.86
 XO
1.94
 XO
1.97
 XO
2.00
XXX
    
7
Isac Åsbrink
Isac Åsbrink ('02)
SWE1.94
  
 PB
 
1.76
  O
1.81
  O
1.86
  O
1.90
  O
1.94
XXO
1.97
XXX
  
8
Anton Andersson
Anton Andersson ('06)
SWE1.81
  
 PB
 
1.70
  O
1.76
  O
1.81
  O
1.86
XXX
    
M Stangspring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE5.20
  
 
 
4.90
 XO
5.10
 XO
5.20
  O
5.31
XXX
    
2
Philip Andreas Kubon
Philip Andreas Kubon ('04)
NOR5.10
  
 SB
 
4.70
  O
4.90
XXO
5.00
  O
5.10
  O
5.20
XXX
   
3Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN5.10
  
 PB
 
4.60
  O
4.80
 XO
5.00
  O
5.10
XXO
5.20
XXX
   
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN5.00
  
 =PB
 
4.60
  O
4.80
  O
5.00
  O
5.10
XXX
    
5
Lucas Fernandes Thom Gjesdal
Lucas Fernandes Thom Gjesdal ('05)
NOR4.70
  
 PB
 
4.35
 XO
4.50
  O
4.60
  O
4.70
  O
4.80
XXX
   
6Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN4.35
  
 SB
 
4.35
  O
4.50
XXX
      
7
Gustav Vincent Holmefjord
Gustav Vincent Holmefjord ('06)
NOR4.35
  
 
 
4.05
  O
4.20
XXO
4.35
  O
4.50
XXX
    
8
Johannes Handeland
Johannes Handeland ('06)
NOR3.90
  
 
 
3.70
  O
3.90
  O
4.05
XXX
     
8
Elliot Lindbom
Elliot Lindbom ('05)
SWE3.90
  
 
 
3.90
  O
4.05
XXX
      
Sander Oppen
Sander Oppen ('04)
NOR NH
  
 
 
4.60
XXX
       
Kjell Augustin Kubon
Kjell Augustin Kubon ('06)
NOR NH
  
 
 
3.70
XXX
       
M Længdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN7.22
  
 
 
5.086.967.167.037.227.10  
2
Oskar Weidenholm
Oskar Weidenholm ('01)
SWE7.07
  
 SB
 
6.76 SB6.84 SB  X6.89 SB6.91 SB7.07 SB  
3
Lukas Edqvist
Lukas Edqvist ('02)
SWE6.95
  
 SB
 
5.30 SB6.95 SB  X5.246.10  X  
4
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE6.91
  
 
 
6.776.87  X6.876.776.91  
5
Frank Nissen
Frank Nissen ('03)
SWE6.61
  
 PB
 
  X  X6.31 PB6.38 PB6.316.61 PB  
6Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.55
  
 SB
 
6.32 SB6.286.296.50 SB6.55 SB  X  
7
Marcus Johansson
Marcus Johansson ('05)
SWE6.55
  
 
 
6.286.32  X6.46  X6.55  
8
Gustav Malmkvist
Gustav Malmkvist ('06)
SWE6.39
  
 
 
6.396.28  –     
9Magnus Antonio Askov-HansenMagnus Antonio Askov-Hansen ('03)DEN6.16
  
 
 
6.166.16  –     
10
Olof Ryberg
Olof Ryberg 
SWE6.10
  
 SB
 
6.06 SB6.005.956.046.10 SB6.08  
11
Gustav Larsson
Gustav Larsson ('03)
SWE4.66
  
 PB
 
  X4.66 PB4.424.434.054.15  
M Trespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Gabriel Wallmark
Gabriel Wallmark ('02)
SWE15.63
  
 
 
  X15.0615.6314.9915.4115.50  
2
Erik Ehrlin
Erik Ehrlin ('90)
SWE14.83
  
 SB
 
14.83 SB13.65  X14.7614.7114.74  
3
Melker Manne
Melker Manne ('01)
SWE14.75
  
 
 
  X14.75  X  X  X  X  
4
Jonas Gustén
Jonas Gustén ('05)
SWE13.91
  
 PB
 
13.09  X  X13.3411.4313.91 PB  
5
Linus Wahl
Linus Wahl ('05)
SWE13.69
  
 PB
 
  X13.52 PB  X13.0813.4213.69 PB  
6Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN13.53
  
 SB
 
12.62 SB12.85 SB13.02 SB13.34 SB13.53 SB13.35  
7
Melker Svanberg
Melker Svanberg ('05)
SWE13.33
  
 PB
 
12.89 SB13.17 SB13.26 PB13.0713.1013.33 PB  
8
Nils Brakander
Nils Brakander ('04)
SWE13.12
  
 SB
 
13.12 SB12.2913.0712.9913.0612.97  
9
Viggo Nielsen
Viggo Nielsen ('05)
SWE11.26
  
 
 
10.4611.26  X     
K 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN7.58
  
 
2
Sofia Björkman
Sofia Björkman ('03)
SWE7.61
  
 PB
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)DEN7.71
  
 PB
4
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE7.72
  
 
5
Amanda Tran
Amanda Tran ('07)
SWE7.83
  
 
6
Hanna Amundin
Hanna Amundin ('07)
SWE7.99
  
 
Indledende heats3.2.
Indledende 1
3.2.
3.2.
1Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.05
q
  
 
2
Amanda Isaksson
Amanda Isaksson ('01)
SWE8.06
  
 
3
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE8.35
  
 SB
4
Elin Lövenklev
Elin Lövenklev ('06)
SWE8.44
  
 
5
Alexandra Schill
Alexandra Schill 
SWE8.50
  
 SB
6
Sofia Johansson
Sofia Johansson ('04)
SWE8.77
  
 SB
Indledende 2
3.2.
3.2.
1
Sofia Björkman
Sofia Björkman ('03)
SWE7.67
q
  
 
2
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE7.71
q
  
 SB
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)DEN7.77
q
  
 
4
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE7.87
q
  
 
5
Emma Ljungnér
Emma Ljungnér ('81)
SWE8.22
  
 
6
Anna-Karin Halldin
Anna-Karin Halldin ('69)
SWE9.22
  
 PB
Indledende 3
3.2.
3.2.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN7.59
q
  
 
2
Amanda Tran
Amanda Tran ('07)
SWE7.90
q
  
 
3
Hanna Amundin
Hanna Amundin ('07)
SWE7.93
q
  
 
4
Olivia Amberntsson
Olivia Amberntsson ('05)
SWE8.16
  
 PB
5
Noomi Bergman
Noomi Bergman ('09)
SWE8.38
  
 
K 200 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE24.57
  
 SB
2
Ebba Gustafsson
Ebba Gustafsson ('02)
SWE24.71
  
 =PB
3April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)DEN25.53
  
 PB
Finale B
3.2.
3.2.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)DEN25.64
  
 SB
2
Paulina Orell Sahlberg
Paulina Orell Sahlberg ('81)
SWE26.33
  
 SB
3
Sandra Andersson
Sandra Andersson ('86)
SWE30.12
  
 PB
Finale C
3.2.
3.2.
1
Amanda Isaksson
Amanda Isaksson ('01)
SWE25.65
  
 PB
2
Elina Bergman
Elina Bergman ('01)
SWE26.04
  
 
K 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Jeanine Nygård
Jeanine Nygård ('91)
FIN54.71
  
 PB
2Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)DEN55.72
  
 PB
3Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN56.60
  
 SB
Finale B
3.2.
3.2.
1
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR57.34
  
 PB
2
Chanel Moularé
Chanel Moularé ('05)
SWE58.06
  
 
3
Sara Barndik
Sara Barndik ('06)
SWE59.84
  
 
Finale C
3.2.
3.2.
1
Alva Thunberg
Alva Thunberg ('06)
SWE1:00.68
  
 
2Maria VenborgMaria Venborg ('91)DEN1:01.93
  
 SB
3
Ida Kristiansson
Ida Kristiansson ('06)
SWE1:02.40
  
 SB
Finale D
3.2.
3.2.
1
Margrethe Lauritzen
Margrethe Lauritzen 
NOR1:03.51
  
 PB
2
Leia Holm
Leia Holm ('05)
SWE1:05.31
  
 PB
3
Sofia Johansson
Sofia Johansson ('04)
SWE1:06.30
  
 PB
4
Sandra Andersson
Sandra Andersson ('86)
SWE1:08.27
  
 PB
K 800 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Stina Tagesson
Stina Tagesson ('06)
SWE2:14.41
  
 PB
2
Ebba Berglin
Ebba Berglin ('01)
SWE2:15.73
  
 SB
3
Ebba-Stina Bjuve
Ebba-Stina Bjuve ('07)
SWE2:15.84
  
 PB
4
Paulina Hultberg
Paulina Hultberg ('05)
SWE2:19.07
  
 
5
Elsa Wallenius
Elsa Wallenius ('01)
SWE2:19.57
  
 PB
6
Frida Hansson
Frida Hansson ('97)
SWE2:27.89
  
 SB
Finale B
3.2.
3.2.
1
Liv Dinis
Liv Dinis ('04)
SWE2:16.32
  
 PB
2
Astrid Wallenius
Astrid Wallenius ('08)
SWE2:20.28
  
 PB
3
Elsa Tagesson
Elsa Tagesson ('06)
SWE2:21.23
  
 SB
4
Agnes Knauer
Agnes Knauer ('07)
SWE2:24.28
  
 
5
Ida Hilmersson
Ida Hilmersson ('98)
SWE2:24.57
  
 
6
Sandra Andersson
Sandra Andersson ('86)
SWE2:43.04
  
 SB
7
Elenor Hesselgren
Elenor Hesselgren ('06)
SWE2:57.85
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN8.35
  
 
2
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE8.45
  
 SB
3Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN8.52
  
 
4Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.62
  
 SB
5
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR8.67
  
 
Finale B
2.2.
2.2.
1
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE8.89
  
 
2
Olivia Amberntsson
Olivia Amberntsson ('05)
SWE9.17
  
 =PB
3
Elsa Wållgren
Elsa Wållgren ('04)
SWE9.41
  
 
Indledende heats2.2.
Indledende 1
2.2.
2.2.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN8.34
q
  
 
2Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN8.58
q
  
 
3
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR8.59
q
  
 SB
4
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE8.89
q
  
 
5
Olivia Amberntsson
Olivia Amberntsson ('05)
SWE9.19
q
  
 
Indledende 2
2.2.
2.2.
1
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE8.56
q
  
 SB
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.68
q
  
 
3
Elsa Wållgren
Elsa Wållgren ('04)
SWE9.41
q
  
 
4
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE9.51
q
  
 
K Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Smilla Arkdal Ranebro
Smilla Arkdal Ranebro ('06)
SWE1.70
  
 SB
 
1.60
  O
1.64
  O
1.68
  O
1.70
XXO
1.72
XXX
   
2
Ebba Elfström
Ebba Elfström ('05)
SWE1.64
  
 
 
1.56
  O
1.60
  O
1.64
  O
1.68
XXX
    
2
Lina Löfqvist
Lina Löfqvist ('93)
SWE1.64
  
 
 
1.60
  O
1.64
  O
1.68
XXX
     
2Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.64
  
 SB
 
1.60
  O
1.64
  O
1.68
XXX
     
K Stangspring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE3.85
  
 SB
 
3.65
  O
3.75
XXO
3.85
  O
3.95
XXX
    
1
Embla Njerve
Embla Njerve ('07)
NOR3.85
  
 =SB
 
3.45
  O
3.55
  O
3.75
XXO
3.85
  O
3.95
XXX
   
3Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.45
  
 
 
3.20
  O
3.35
  O
3.45
  O
3.55
XXX
    
4Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.45
  
 SB
 
3.20
 XO
3.35
 XO
3.45
 XO
3.55
XXX
    
5
Jennie Bos
Jennie Bos ('07)
NOR3.35
  
 
 
3.05
 XO
3.20
XXO
3.35
XXO
3.45
XXX
    
6
Selma Weslien
Selma Weslien ('09)
NOR3.05
  
 
 
2.90
XXO
3.05
  O
3.20
XXX
     
6
Hjördis Selldén Torle
Hjördis Selldén Torle ('09)
SWE3.05
  
 
 
2.75
 XO
2.90
 XO
3.05
  O
3.20
XXX
    
8
Mathilde Handeland
Mathilde Handeland ('05)
NOR3.05
  
 
 
3.05
 XO
3.20
XXX
      
9
Jenny Lundin
Jenny Lundin ('06)
SWE2.90
  
 
 
2.75
 XO
2.90
  O
3.05
XXX
     
10
Anna Mol
Anna Mol ('99)
SWE2.60
  
 SB
 
2.45
  O
2.60
  O
2.75
XXX
     
11
Elenor Hesselgren
Elenor Hesselgren ('06)
SWE2.30
  
 SB
 
2.10
 XO
2.30
XXO
2.45
XXX
     
K Længdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN6.02
  
 
 
5.595.925.976.025.965.88  
2
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE5.77
  
 
 
5.635.775.77  X  X5.71  
3Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN5.74
  
 
 
5.364.095.743.835.66  X  
4
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE5.71
  
 =PB
 
5.46  X  X  X  X5.71 =PB  
5Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.56
  
 SB
 
  X5.345.335.425.56 SB  X  
6
Ebba Vold Johannesson
Ebba Vold Johannesson ('06)
SWE5.51
  
 
 
5.405.345.515.505.455.28  
7
Elsa Wållgren
Elsa Wållgren ('04)
SWE5.46
  
 
 
  X5.46  X5.195.315.33  
8
Ivana Pekic
Ivana Pekic ('05)
SWE5.37
  
 SB
 
  X5.37 SB  X5.22  X  X  
9
Sara Sjögren
Sara Sjögren ('98)
SWE5.28
  
 SB
 
  X  X5.28 SB     
10
Alexandra Schill
Alexandra Schill 
SWE5.05
  
 SB
 
  X5.05 SB3.49     
11
Ida Jexe Ek
Ida Jexe Ek ('04)
SWE4.99
  
 SB
 
4.98 SB  X4.99 SB     
12
Sofia Andersson
Sofia Andersson ('01)
SWE4.91
  
 PB
 
4.67 SB4.91 PB3.85     
13
Leia Holm
Leia Holm ('05)
SWE4.67
  
 
 
  X  X4.67     
14
Agnes Frostberg
Agnes Frostberg ('06)
SWE4.66
  
 
 
  X4.664.63     
15Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN4.59
  
 
 
  X  X4.59     
16
Anna-Karin Halldin
Anna-Karin Halldin ('69)
SWE3.90
  
 
 
3.903.413.90     
Finale B
4.2.
4.2.
1
Nora Jolbäck
Nora Jolbäck ('04)
SWE5.21
  
 SB
 
4.96  X4.985.084.975.21 SB  
K Trespring     
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
SWE13.03
  
 
 
  X  X13.0312.9712.90  X  
2
Fatima Koné
Fatima Koné ('99)
SWE12.94
  
 
 
  X12.9012.80  X12.8312.94  
3
Nora Jolbäck
Nora Jolbäck ('04)
SWE11.75
  
 SB
 
  X11.5811.72 SB11.6311.75 SB  X  
4
Victoria Jacobsson
Victoria Jacobsson ('97)
SWE11.68
  
 PB
 
  X11.3411.68 PB11.4911.6011.56  
5
Amanda Hjalmarsson
Amanda Hjalmarsson ('97)
SWE11.65
  
 SB
 
  X11.56 SB11.4111.5311.65 SB11.60  
6
Ebba Vold Johannesson
Ebba Vold Johannesson ('06)
SWE11.28
  
 
 
11.0511.1511.1311.28  –  –  
7
Sofia Andersson
Sofia Andersson ('01)
SWE10.84
  
 
 
  X  X  X  X10.4010.84  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Elsa Wållgren
Elsa Wållgren ('04)
SWE13.18
  
 
 
12.7211.8512.1612.56  X13.18  
2
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE13.03
  
 
 
12.7613.0312.31  X12.5912.61  
3
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE9.07
  
 PB
 
8.68 SB8.619.07 PB8.978.918.70  
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Hugo Kündig
Hugo Kündig ('06)
SWE8.40
  
 
2
Theodor Johner
Theodor Johner ('05)
SWE8.47
  
 
3
Oscar Idehall
Oscar Idehall ('05)
SWE8.53
  
 SB
D19 60 m hæk 99.1 cm extra    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Hugo Kündig
Hugo Kündig ('06)
SWE8.38
  
 
2
Theodor Johner
Theodor Johner ('05)
SWE8.40
  
 
3
Oscar Idehall
Oscar Idehall ('05)
SWE8.79
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Erik Toll
Erik Toll ('06)
SWE11.13
  
 PB
 
10.40  X11.13 PB  X11.0510.42  
D17 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Benjamin Moen
Benjamin Moen ('07)
NOR7.4h
  
 
2
Svante Krutrök
Svante Krutrök ('08)
SWE7.5h
  
 
3
Albin Cedergren
Albin Cedergren ('07)
SWE7.5h
  
 
4
Nils Amundin
Nils Amundin ('08)
SWE7.6h
  
 
5
Sebastian Birk
Sebastian Birk ('07)
SWE7.6h
  
 
6
Johannes Aspman
Johannes Aspman ('08)
SWE7.7h
  
 
7
Hugo Andersson
Hugo Andersson ('08)
SWE7.9h
  
 
Hugo Persson
Hugo Persson ('07)
SWE DNS
  
 
Indledende heats3.2.
Indledende 1
3.2.
3.2.
1
Hugo Persson
Hugo Persson ('07)
SWE7.45
q
  
 
2
Nils Amundin
Nils Amundin ('08)
SWE7.57
q
  
 PB
3
Anton Samuelsson
Anton Samuelsson ('07)
SWE7.94
  
 PB
4
Axel Johansson
Axel Johansson ('07)
SWE8.08
  
 
5
Elvis Koszinowski
Elvis Koszinowski ('08)
SWE8.10
  
 PB
Indledende 2
3.2.
3.2.
1
Sebastian Birk
Sebastian Birk ('07)
SWE7.67
q
  
 
2
Hugo Andersson
Hugo Andersson ('08)
SWE7.80
q
  
 
3
Pontus Setteskog
Pontus Setteskog ('08)
SWE7.86
  
 SB
4
Vilgot Smedberg
Vilgot Smedberg ('07)
SWE8.05
  
 
5
Lucas Mori Glad
Lucas Mori Glad ('08)
SWE8.73
  
 
Indledende 3
3.2.
3.2.
1
Benjamin Moen
Benjamin Moen ('07)
NOR7.45
q
  
 PB
2
Albin Cedergren
Albin Cedergren ('07)
SWE7.55
q
  
 PB
3
Svante Krutrök
Svante Krutrök ('08)
SWE7.55
q
  
 
4
Johannes Aspman
Johannes Aspman ('08)
SWE7.69
q
  
 
5
Rogerio Silva
Rogerio Silva ('07)
SWE8.22
  
 PB
6
David Bengtsson
David Bengtsson ('08)
SWE8.30
  
 PB
7
Oskar Ekström
Oskar Ekström ('07)
SWE8.39
  
 
D17 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Eric Nilsson Struck
Eric Nilsson Struck ('08)
SWE22.47
  
 
2
Ivar Fransson Larsson
Ivar Fransson Larsson ('07)
SWE22.60
  
 
Finale B
4.2.
4.2.
1
Malte Zettergren
Malte Zettergren ('07)
SWE23.65
  
 PB
2
Albin Cedergren
Albin Cedergren ('07)
SWE23.72
  
 PB
3
Sebastian Birk
Sebastian Birk ('07)
SWE24.40
  
 
Finale C
4.2.
4.2.
1
Alfred Danerud
Alfred Danerud ('07)
SWE24.17
  
 PB
2
Svante Krutrök
Svante Krutrök ('08)
SWE24.42
  
 PB
3
Pontus Setteskog
Pontus Setteskog ('08)
SWE25.16
  
 
Finale D
4.2.
4.2.
1
Johannes Aspman
Johannes Aspman ('08)
SWE24.82
  
 PB
2
Nils Lindsta Long
Nils Lindsta Long ('07)
SWE24.86
  
 PB
3
Anton Samuelsson
Anton Samuelsson ('07)
SWE25.91
  
 PB
D17 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Ivar Fransson Larsson
Ivar Fransson Larsson ('07)
SWE51.17
  
 
2
Samuel Rasmuson
Samuel Rasmuson ('07)
SWE51.30
  
 PB
3
Malte Zettergren
Malte Zettergren ('07)
SWE51.65
  
 
Finale B
3.2.
3.2.
1
Algot Flodmark
Algot Flodmark ('08)
SWE53.34
  
 
2
Elias Eliasson
Elias Eliasson ('07)
SWE53.62
  
 SB
3
Hjalmar Peixoto
Hjalmar Peixoto ('08)
SWE55.48
  
 
Finale C
3.2.
3.2.
1
William Svensson
William Svensson ('07)
SWE55.16
  
 PB
2
Nils Spiga
Nils Spiga ('07)
SWE55.56
  
 PB
3
Erik Borg
Erik Borg ('08)
SWE57.91
  
 
Finale D
3.2.
3.2.
1
Simon Rydén
Simon Rydén ('08)
SWE56.15
  
 PB
2
Melker Engström
Melker Engström ('08)
SWE57.93
  
 PB
3
Otto Collén
Otto Collén ('08)
SWE58.87
  
 
4
Axel Johansson
Axel Johansson ('07)
SWE1:04.91
  
 
D17 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Frans Kaiser
Frans Kaiser ('08)
SWE4:29.07
  
 PB
2
William Svensson
William Svensson ('07)
SWE4:31.13
  
 PB
3
Melvin Lessner Sveen
Melvin Lessner Sveen ('07)
SWE4:31.45
  
 SB
4
Simon Rydén
Simon Rydén ('08)
SWE4:32.92
  
 PB
5
Arvid Möller
Arvid Möller ('07)
SWE4:34.70
  
 PB
6
David Bengtsson
David Bengtsson ('08)
SWE4:40.51
  
 PB
7
Jonathan Lindblom
Jonathan Lindblom ('08)
SWE4:41.15
  
 PB
8
Alvin Mether
Alvin Mether ('08)
SWE4:44.47
  
 
9
Linus Pålsson
Linus Pålsson ('08)
SWE4:52.43
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Benjamin Moen
Benjamin Moen ('07)
NOR8.50
  
 PB
2
Albin Theander
Albin Theander ('07)
SWE8.51
  
 PB
3
Edvin Örnborg
Edvin Örnborg ('08)
SWE8.58
  
 PB
4
Oskar Ekström
Oskar Ekström ('07)
SWE9.11
  
 PB
5
Johannes Aspman
Johannes Aspman ('08)
SWE9.21
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm extra    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Oskar Ekström
Oskar Ekström ('07)
SWE9.51
  
 
D17 Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Malte Svensson
Malte Svensson ('07)
SWE1.86
  
 
 
1.67
  O
1.76
  O
1.82
  O
1.86
  O
1.90
XXX
   
2
Hugo Andersson
Hugo Andersson ('08)
SWE1.64
  
 
 
1.61
 XO
1.64
  O
1.67
XXX
     
3
Elvis Åberg
Elvis Åberg ('07)
SWE1.61
  
 SB
 
1.54
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
XXX
    
D17 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Isak Thörn
Isak Thörn ('07)
SWE3.95
  
 
 
3.70
 XO
3.85
 XO
3.95
 XO
4.02
XXX
    
2
Carl Berntsson
Carl Berntsson ('08)
SWE3.50
  
 
 
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
XXX
    
Elvis Åberg
Elvis Åberg ('07)
SWE NH
  
 
 
2.90
XXX
       
D17 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Jonas Gustén
Jonas Gustén ('05)
SWE6.63
  
 PB
 
6.52 PB6.63 PB  X  X4.11  X  
2
Daniel Otterdahl
Daniel Otterdahl ('07)
SWE6.46
  
 
 
  X  X6.336.46  X  X  
3
Eric Nilsson Struck
Eric Nilsson Struck ('08)
SWE6.15
  
 
 
  X6.155.026.084.59  X  
4
Sebastian Siering
Sebastian Siering ('08)
SWE6.05
  
 PB
 
5.785.725.94 PB  X  –6.05 PB  
5
Malte Svensson
Malte Svensson ('07)
SWE5.67
  
 
 
5.57  X3.815.375.674.19  
6
Vilgot Smedberg
Vilgot Smedberg ('07)
SWE5.41
  
 
 
5.415.275.38  X  X  X  
7
Erik Borg
Erik Borg ('08)
SWE4.98
  
 
 
  X  X  X  X4.98  X  
D17 Trespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Alfred Danerud
Alfred Danerud ('07)
SWE12.50
  
 
 
12.1812.0112.50  X  X12.17  
2
Nils Lindsta Long
Nils Lindsta Long ('07)
SWE11.68
  
 PB
 
11.68 PB  X11.6511.3111.53  –  
3
Elvis Koszinowski
Elvis Koszinowski ('08)
SWE11.02
  
 PB
 
10.61 PB10.5311.02 PB10.7810.7310.41  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Arman Kosovic
Arman Kosovic ('08)
SWE13.63
  
 
 
13.1013.0013.63  X  X  X  
2
Pontus Setteskog
Pontus Setteskog ('08)
SWE11.07
  
 PB
 
10.1510.3210.4311.07 PB10.4410.36  
3
Albin Påfvelsson
Albin Påfvelsson ('08)
SWE10.17
  
 
 
10.179.909.849.9210.0610.00  
P17 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Julia Swerin
Julia Swerin ('07)
SWE7.98
  
 PB
2
Esther Johansson
Esther Johansson ('07)
SWE8.17
  
 
3
Jill Klint
Jill Klint ('07)
SWE8.33
  
 
4
Amelie Luther
Amelie Luther ('08)
SWE8.59
  
 
5
Lara Ghafour
Lara Ghafour ('07)
SWE8.63
  
 =PB
6
Alva Andblad
Alva Andblad ('08)
SWE8.71
  
 
7
Maja Barndik
Maja Barndik ('08)
SWE8.82
  
 
Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt ('07)
SWE DNS
  
 
Indledende heats3.2.
Indledende 1
3.2.
3.2.
1
Julia Swerin
Julia Swerin ('07)
SWE8.02
q
  
 
2
Jill Klint
Jill Klint ('07)
SWE8.31
q
  
 
3
Lara Ghafour
Lara Ghafour ('07)
SWE8.70
q
  
 SB
4
Maja Barndik
Maja Barndik ('08)
SWE8.75
q
  
 PB
5
Maja Malmström
Maja Malmström ('07)
SWE8.89
  
 
6
Majken Avenfors
Majken Avenfors ('07)
SWE9.01
  
 PB
7
Anita Hamkalo
Anita Hamkalo ('07)
SWE9.06
  
 
8
Hedda Caroline Andersen
Hedda Caroline Andersen ('08)
NOR9.92
  
 PB
Indledende 2
3.2.
3.2.
1
Esther Johansson
Esther Johansson ('07)
SWE8.16
q
  
 PB
2
Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt ('07)
SWE8.17
q
  
 
3
Amelie Luther
Amelie Luther ('08)
SWE8.60
q
  
 
4
Alva Andblad
Alva Andblad ('08)
SWE8.86
q
  
 
5
Selma Kristiansson
Selma Kristiansson ('08)
SWE8.93
  
 PB
6
Blenda Björk
Blenda Björk ('08)
SWE9.05
  
 
7
Stina Kolmodin
Stina Kolmodin ('08)
SWE9.28
  
 PB
8
Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson ('07)
SWE10.20
  
 PB
P17 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Hanna Amundin
Hanna Amundin ('07)
SWE25.61
  
 
2
Hannia Börjeson
Hannia Börjeson ('08)
SWE26.65
  
 PB
3
Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair ('07)
SWE26.90
  
 
Finale B
4.2.
4.2.
1
Jill Klint
Jill Klint ('07)
SWE27.04
  
 PB
2
Klara Rickardsson
Klara Rickardsson ('07)
SWE27.46
  
 PB
3
Elsa Ekgrim
Elsa Ekgrim ('08)
SWE27.47
  
 SB
Finale C
4.2.
4.2.
1
Julia Swerin
Julia Swerin ('07)
SWE26.14
  
 PB
2
Sarah Pappila
Sarah Pappila ('08)
SWE28.18
  
 PB
3
Hilda Rydén
Hilda Rydén ('07)
SWE28.30
  
 PB
Finale D
4.2.
4.2.
1
Selma Kristiansson
Selma Kristiansson ('08)
SWE28.79
  
 PB
2
Anita Hamkalo
Anita Hamkalo ('07)
SWE30.51
  
 
3
Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson ('07)
SWE35.98
  
 
P17 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Vilma Lundqvist Ottordahl
Vilma Lundqvist Ottordahl ('08)
SWE58.99
  
 PB
2
Lilly Loggner
Lilly Loggner ('07)
SWE59.47
  
 SB
3
Klara Rickardsson
Klara Rickardsson ('07)
SWE1:01.81
  
 PB
Finale B
3.2.
3.2.
1
Sarah Pappila
Sarah Pappila ('08)
SWE1:03.23
  
 PB
2
Tova Karlsson
Tova Karlsson ('07)
SWE1:03.93
  
 SB
3
Maja Andersson
Maja Andersson ('07)
SWE1:05.40
  
 
Finale C
3.2.
3.2.
1
Leonie Algurén
Leonie Algurén ('08)
SWE1:05.00
  
 PB
2
Natalie Persson
Natalie Persson ('07)
SWE1:05.34
  
 SB
3
Ida Klingener
Ida Klingener ('08)
SWE1:07.20
  
 PB
4
Elin Lennartsson
Elin Lennartsson ('07)
SWE1:12.33
  
 
P17 1500 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Elsa Svantesson
Elsa Svantesson ('07)
SWE4:45.99
  
 PB
2
Lova Malmqvist Sjögren
Lova Malmqvist Sjögren ('07)
SWE4:56.44
  
 PB
3
Philippa Duff
Philippa Duff ('05)
SWE4:56.67
  
 PB
4
Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson ('06)
SWE5:00.25
  
 PB
5
Lovisa Emanuelsson
Lovisa Emanuelsson ('06)
SWE5:01.89
  
 PB
6
Astrid Wallenius
Astrid Wallenius ('08)
SWE5:08.06
  
 SB
7
Linnéa Nilsson
Linnéa Nilsson ('08)
SWE5:13.80
  
 PB
8
Leonie Algurén
Leonie Algurén ('08)
SWE5:15.08
  
 PB
9
Maja Carlsson
Maja Carlsson ('08)
SWE5:15.59
  
 PB
10
Natalie Persson
Natalie Persson ('07)
SWE5:21.23
  
 SB
11
Ida Klingener
Ida Klingener ('08)
SWE5:33.03
  
 PB
12
Lovisa Skoog
Lovisa Skoog ('08)
SWE5:37.85
  
 PB
13
Olivia Lindgren
Olivia Lindgren ('08)
SWE5:40.75
  
 
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt ('07)
SWE8.43
  
 PB
2
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE8.65
  
 
3
Emilia Blomdahl
Emilia Blomdahl ('07)
SWE8.93
  
 PB
4
Julia Swerin
Julia Swerin ('07)
SWE9.00
  
 PB
5
Vilma Lundqvist Ottordahl
Vilma Lundqvist Ottordahl ('08)
SWE9.06
  
 PB
6
Helmi Rydell
Helmi Rydell ('08)
SWE9.51
  
 PB
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE DNS
  
 
Finale B
2.2.
2.2.
1
Hannia Börjeson
Hannia Börjeson ('08)
SWE9.50
  
 
2
Ylva Magnusson Debray
Ylva Magnusson Debray ('08)
SWE9.83
  
 
3
Tova Karlsson
Tova Karlsson ('07)
SWE9.87
  
 
4
Elin Lennartsson
Elin Lennartsson ('07)
SWE11.42
  
 
Stina Kolmodin
Stina Kolmodin ('08)
SWE DNS
  
 
Indledende heats2.2.
Indledende 1
2.2.
2.2.
1
Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt ('07)
SWE8.55
q
  
 
2
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE8.82
q
  
 
3
Emilia Blomdahl
Emilia Blomdahl ('07)
SWE9.08
q
  
 PB
4
Vilma Lundqvist Ottordahl
Vilma Lundqvist Ottordahl ('08)
SWE9.10
q
  
 PB
5
Stina Kolmodin
Stina Kolmodin ('08)
SWE11.09
q
  
 PB
6
Elin Lennartsson
Elin Lennartsson ('07)
SWE11.47
q
  
 
Indledende 2
2.2.
2.2.
1
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE8.81
q
  
 
2
Julia Swerin
Julia Swerin ('07)
SWE9.18
q
  
 
3
Helmi Rydell
Helmi Rydell ('08)
SWE9.57
q
  
 PB
4
Hannia Börjeson
Hannia Börjeson ('08)
SWE9.65
q
  
 
5
Tova Karlsson
Tova Karlsson ('07)
SWE9.74
q
  
 
6
Ylva Magnusson Debray
Ylva Magnusson Debray ('08)
SWE9.93
q
  
 
P17 Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Elsa Ekgrim
Elsa Ekgrim ('08)
SWE1.63
  
 
 
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.67
XXX
  
2
Svea Victorén
Svea Victorén ('08)
SWE1.60
  
 
 
1.51
  O
1.54
 XO
1.57
  O
1.60
  O
1.63
XXX
   
3
Maja Malmström
Maja Malmström ('07)
SWE1.57
  
 
 
1.51
  O
1.54
 XO
1.57
  O
1.60
XXX
    
4
Julia Swerin
Julia Swerin ('07)
SWE1.57
  
 
 
1.51
 XO
1.54
  O
1.57
 XO
1.60
XXX
    
5
Elin Larsson
Elin Larsson ('08)
SWE1.54
  
 
 
1.48
  O
1.51
  O
1.54
 XO
1.57
XXX
    
6
Ylva Magnusson Debray
Ylva Magnusson Debray ('08)
SWE1.48
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.44
  O
1.48
 XO
1.51
XXX
   
7
Maja Barndik
Maja Barndik ('08)
SWE1.44
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.44
 XO
1.48
XXX
    
8
Svea Pellmé
Svea Pellmé ('08)
SWE1.44
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.44
XXO
1.48
XXX
    
9
Frida Ahnér
Frida Ahnér ('08)
SWE1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
    
P17 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Ebba Bränholm
Ebba Bränholm ('07)
SWE3.05
  
 PB
 
2.65
  O
2.85
  O
2.95
 XO
3.00
  O
3.05
 XO
3.10
XXX
  
2
Sarah Pappila
Sarah Pappila ('08)
SWE2.85
  
 
 
2.55
  O
2.75
  O
2.85
XXO
2.95
XXX
    
3
Zuzanna Draus
Zuzanna Draus ('07)
SWE2.15
  
 PB
 
1.85
  O
1.95
  O
2.05
  O
2.15
XXO
2.25
XXX
   
P17 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Julia Swerin
Julia Swerin ('07)
SWE5.17
  
 
 
  X4.965.005.17  X4.95  
2
Grace Sunday
Grace Sunday ('08)
SWE5.06
  
 
 
5.06  X4.854.66  X4.93  
3
Hannia Börjeson
Hannia Börjeson ('08)
SWE5.02
  
 
 
5.01  X  X5.02  –4.92  
4
Tova Karlsson
Tova Karlsson ('07)
SWE5.00
  
 
 
4.68  X4.994.94  X5.00  
5
Helmi Rydell
Helmi Rydell ('08)
SWE4.93
  
 PB
 
4.16 SB4.80 PB4.744.774.704.93 PB  
6
Elsa Ekgrim
Elsa Ekgrim ('08)
SWE4.81
  
 
 
4.574.694.704.454.624.81  
7
Jill Klint
Jill Klint ('07)
SWE4.75
  
 
 
4.644.754.65  X  X3.25  
8
Lovisa Ludwigsson
Lovisa Ludwigsson ('07)
SWE4.38
  
 
 
4.324.264.104.184.164.38  
9
Elin Lennartsson
Elin Lennartsson ('07)
SWE4.12
  
 
 
4.12  X  X     
10
Olivia Lindgren
Olivia Lindgren ('08)
SWE3.85
  
 
 
3.853.853.62     
11
Majken Avenfors
Majken Avenfors ('07)
SWE3.77
  
 
 
3.773.773.71     
12
Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson ('07)
SWE3.32
  
 PB
 
3.32 PB3.273.31     
13
Vilma Jexe Ek
Vilma Jexe Ek ('07)
SWE3.06
  
 
 
1.363.062.76     
P17 Trespring     
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Grace Sunday
Grace Sunday ('08)
SWE10.59
  
 
 
10.37  X10.4010.3110.1310.59  
2
Tova Karlsson
Tova Karlsson ('07)
SWE10.32
  
 
 
10.3110.1210.30  X10.3110.32  
3
Wilma Zetterström
Wilma Zetterström ('07)
SWE10.25
  
 PB
 
10.10 PB  X10.25 PB10.11  X9.39  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Elin Larsson
Elin Larsson ('08)
SWE12.56
  
 PB
 
12.07  X  X12.56 PB  X  X  
2
Stina Kolmodin
Stina Kolmodin ('08)
SWE8.15
  
 PB
 
8.06 PB  X8.15 PB8.10  X  X  
D15 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Oliver Hedin
Oliver Hedin ('09)
SWE7.52
  
 
2
Nelson Svensson Johansson
Nelson Svensson Johansson ('09)
SWE7.59
  
 
3
Eliah Pettersson
Eliah Pettersson ('09)
SWE7.76
  
 
4
Claudio Joao Kåmark
Claudio Joao Kåmark ('09)
SWE7.77
  
 
5
Texas Spencer
Texas Spencer ('09)
SWE7.94
  
 
6
Ayob Haj Younes
Ayob Haj Younes ('09)
SWE8.06
  
 
7
Henry Westgård
Henry Westgård ('09)
SWE8.18
  
 
Finale B
4.2.
4.2.
1
Alexander Olsson
Alexander Olsson ('09)
SWE8.08
  
 PB
2
Justin Harwood
Justin Harwood ('09)
SWE8.33
  
 
3
Olivié Hanna
Olivié Hanna ('09)
SWE8.33
  
 
Zakarias Ljungberg
Zakarias Ljungberg ('09)
SWE DNS
  
 
Viggo Modin
Viggo Modin ('09)
SWE DNS
  
 
Jakob Cedergren
Jakob Cedergren ('09)
SWE DNS
  
 
Indledende heats4.2.
Indledende 1
4.2.
4.2.
1
Eliah Pettersson
Eliah Pettersson ('09)
SWE7.76
q
  
 
2
Claudio Joao Kåmark
Claudio Joao Kåmark ('09)
SWE7.78
q
  
 
3
Texas Spencer
Texas Spencer ('09)
SWE7.95
q
  
 
4
Henry Westgård
Henry Westgård ('09)
SWE8.09
q
  
 PB
5
Alexander Olsson
Alexander Olsson ('09)
SWE8.17
q
  
 PB
6
Justin Harwood
Justin Harwood ('09)
SWE8.26
q
  
 PB
7
Viggo Modin
Viggo Modin ('09)
SWE8.55
q
  
 
Indledende 2
4.2.
4.2.
1
Oliver Hedin
Oliver Hedin ('09)
SWE7.65
q
  
 
2
Nelson Svensson Johansson
Nelson Svensson Johansson ('09)
SWE7.92
q
  
 
3
Ayob Haj Younes
Ayob Haj Younes ('09)
SWE8.05
q
  
 
4
Jakob Cedergren
Jakob Cedergren ('09)
SWE8.25
q
  
 
5
Olivié Hanna
Olivié Hanna ('09)
SWE8.31
q
  
 
6
Zakarias Ljungberg
Zakarias Ljungberg ('09)
SWE8.72
q
  
 PB
D15 200 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Nelson Svensson Johansson
Nelson Svensson Johansson ('09)
SWE24.47
  
 
2
Oliver Hedin
Oliver Hedin ('09)
SWE24.73
  
 
3
Eliah Pettersson
Eliah Pettersson ('09)
SWE24.75
  
 
Finale B
3.2.
3.2.
1
Ayob Haj Younes
Ayob Haj Younes ('09)
SWE25.22
  
 
2
Henry Westgård
Henry Westgård ('09)
SWE26.43
  
 PB
3
Justin Harwood
Justin Harwood ('09)
SWE26.90
  
 PB
Finale C
3.2.
3.2.
1
Jakob Cedergren
Jakob Cedergren ('09)
SWE27.10
  
 PB
2
Samuel Alegria
Samuel Alegria ('09)
SWE27.36
  
 SB
D15 1000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Rayan Siguerdjidjene
Rayan Siguerdjidjene ('09)
SWE2:55.51
  
 
2
Olivié Hanna
Olivié Hanna ('09)
SWE3:00.76
  
 
3
Alexander Olsson
Alexander Olsson ('09)
SWE3:03.74
  
 
4
Wille Hedström
Wille Hedström ('09)
SWE3:09.34
  
 
5
Samuel Alegria
Samuel Alegria ('09)
SWE3:26.47
  
 SB
6
Vice Marinov
Vice Marinov ('09)
SWE3:34.10
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Nelson Svensson Johansson
Nelson Svensson Johansson ('09)
SWE8.54
  
 
2
Teodor Skånberg
Teodor Skånberg ('10)
SWE9.21
  
 PB
3
Noah Varkey
Noah Varkey ('09)
SWE9.26
  
 
4
Svante Fernström
Svante Fernström ('10)
SWE9.77
  
 
5
Oskar Hallenbo
Oskar Hallenbo ('09)
SWE9.97
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m extra    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Nelson Svensson Johansson
Nelson Svensson Johansson ('09)
SWE8.45
  
 PB
2
Teodor Skånberg
Teodor Skånberg ('10)
SWE9.20
  
 PB
3
Svante Fernström
Svante Fernström ('10)
SWE9.48
  
 PB
4
Oskar Hallenbo
Oskar Hallenbo ('09)
SWENT
  
 
D15 Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Ivar Gejke Wiksén
Ivar Gejke Wiksén ('09)
SWE1.61
  
 
 
1.54
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
XXX
    
2
David Vallgren
David Vallgren ('09)
SWE1.61
  
 
 
1.38
  O
1.42
  O
1.46
  O
1.50
  O
1.54
  O
1.58
 XO
1.61
  O
1.64
XXX
3
Viggo Modin
Viggo Modin ('09)
SWE1.58
  
 PB
 
1.38
  O
1.42
  O
1.46
  O
1.50
  O
1.54
 XO
1.58
  O
1.61
XXX
 
4
Max Johansson
Max Johansson ('09)
SWE1.50
  
 
 
1.38
  O
1.42
  O
1.46
 XO
1.50
XXO
1.54
XXX
   
D15 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Ville Petersson
Ville Petersson ('10)
SWE2.80
  
 =PB
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
 XO
2.80
 XO
2.90
XXX
  
2
Kevin Fatty
Kevin Fatty ('10)
SWE2.80
  
 PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXO
2.80
 XO
2.90
XXX
 
3
Wille Hedström
Wille Hedström ('09)
SWE2.40
  
 
 
2.30
  XP
2.40
  O
2.50
XXX
     
D15 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Eliah Pettersson
Eliah Pettersson ('09)
SWE5.42
  
 
 
5.144.995.155.233.665.42  
2
Ayob Haj Younes
Ayob Haj Younes ('09)
SWE5.40
  
 
 
5.045.395.255.405.29  X  
3
Justin Harwood
Justin Harwood ('09)
SWE5.02
  
 
 
  X5.024.96  X  X  X  
4
Ivar Gejke Wiksén
Ivar Gejke Wiksén ('09)
SWE5.00
  
 
 
4.645.004.884.95  X  X  
5
David Vallgren
David Vallgren ('09)
SWE4.70
  
 
 
4.384.644.704.624.554.40  
6
Jakob Cedergren
Jakob Cedergren ('09)
SWE4.66
  
 PB
 
4.53 PB3.944.404.094.60 PB4.66 PB  
7
Henry Westgård
Henry Westgård ('09)
SWE4.51
  
 
 
4.514.294.134.114.314.36  
8
Alfred Wendt
Alfred Wendt ('09)
SWE4.50
  
 
 
4.504.38  –  –  –  –  
9
Viggo Modin
Viggo Modin ('09)
SWE4.11
  
 
 
3.654.113.65  X  X3.47  
D15 Trespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Eliah Pettersson
Eliah Pettersson ('09)
SWE11.19
  
 
 
11.19  X  X9.8110.92  X  
2
Ivar Gejke Wiksén
Ivar Gejke Wiksén ('09)
SWE10.77
  
 
 
10.7010.5910.659.8210.5110.77  
3
Svante Fernström
Svante Fernström ('10)
SWE10.68
  
 
 
  X10.649.47  X10.6810.48  
4
Efraim Jonsson
Efraim Jonsson ('09)
SWE10.45
  
 
 
  X10.45  X9.999.85  –  
5
Ivar Dittmer Macduff
Ivar Dittmer Macduff ('10)
SWE10.24
  
 
 
10.2310.029.9210.039.7910.24  
6
Viggo Modin
Viggo Modin ('09)
SWE9.52
  
 PB
 
9.009.37  X  X9.439.52 PB  
7
Adam Hadad
Adam Hadad ('10)
SWE9.34
  
 PB
 
9.22 PB9.34 PB9.319.119.089.18  
8
Jack Eriksson Berg
Jack Eriksson Berg ('10)
SWE8.94
  
 
 
8.668.94  X  –  –  –  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
George Cederqvist
George Cederqvist ('09)
SWE16.61
  
 PB
 
16.61 PB15.5116.15  X14.5116.60  
2
Linus Haraldsson
Linus Haraldsson ('09)
SWE10.99
  
 PB
 
10.99 PB  X  X  X  X  X  
P15 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Liv Ternestedt
Liv Ternestedt ('09)
SWE8.27
  
 PB
2
Maria Russetti
Maria Russetti ('09)
SWE8.29
  
 
3
Naomi Ohron
Naomi Ohron ('09)
SWE8.37
  
 
4
Isabella Jakobsson
Isabella Jakobsson ('09)
SWE8.49
  
 PB
5
Frida Karlsson
Frida Karlsson ('09)
SWE8.61
  
 PB
6
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE8.66
  
 =PB
7
Tindra Nyman
Tindra Nyman ('09)
SWE8.73
  
 
8
Judit Markhede
Judit Markhede ('09)
SWE8.84
  
 
Finale B
4.2.
4.2.
1
Hanna Salberg
Hanna Salberg ('09)
SWE8.91
  
 
2
Jezania Kabongo
Jezania Kabongo ('09)
SWE8.92
  
 
3
Ella Ruderfelt
Ella Ruderfelt ('09)
SWE9.05
  
 
4
Ida Andersson
Ida Andersson ('09)
SWE9.10
  
 PB
5
Agnes Sandedal
Agnes Sandedal ('09)
SWE9.41
  
 
6
Emma Ekberg
Emma Ekberg ('09)
SWE9.42
  
 
7
Ella Berner
Ella Berner ('09)
SWE9.48
  
 
8
Ingrid Køhn Lund
Ingrid Køhn Lund ('09)
SWE9.61
  
 PB
Indledende heats4.2.
Indledende 1
4.2.
4.2.
1
Liv Ternestedt
Liv Ternestedt ('09)
SWE8.33
q
  
 PB
2
Naomi Ohron
Naomi Ohron ('09)
SWE8.36
q
  
 
3
Tindra Nyman
Tindra Nyman ('09)
SWE8.66
q
  
 PB
4
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE8.71
q
  
 
5
Jezania Kabongo
Jezania Kabongo ('09)
SWE8.96
q
  
 
6
Ella Ruderfelt
Ella Ruderfelt ('09)
SWE9.03
q
  
 
7
Ida Andersson
Ida Andersson ('09)
SWE9.19
q
  
 PB
8
Ella Berner
Ella Berner ('09)
SWE9.33
q
  
 PB
Indledende 2
4.2.
4.2.
1
Maria Russetti
Maria Russetti ('09)
SWE8.47
q
  
 
2
Isabella Jakobsson
Isabella Jakobsson ('09)
SWE8.58
q
  
 
3
Frida Karlsson
Frida Karlsson ('09)
SWE8.72
q
  
 
4
Judit Markhede
Judit Markhede ('09)
SWE8.85
q
  
 
5
Hanna Salberg
Hanna Salberg ('09)
SWE8.96
q
  
 
6
Emma Ekberg
Emma Ekberg ('09)
SWE9.38
q
  
 
7
Agnes Sandedal
Agnes Sandedal ('09)
SWE9.38
q
  
 =SB
P15 200 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Isabella Siering
Isabella Siering ('09)
SWE26.58
  
 PB
2
Maria Russetti
Maria Russetti ('09)
SWE26.71
  
 
3
Noomi Bergman
Noomi Bergman ('09)
SWE27.05
  
 PB
Finale B
3.2.
3.2.
1
Isabella Jakobsson
Isabella Jakobsson ('09)
SWE28.39
  
 
2
Ellen Bäckman
Ellen Bäckman ('09)
SWE28.40
  
 PB
3
Siri Bjurén
Siri Bjurén ('09)
SWE29.54
  
 
Finale C
3.2.
3.2.
1
Emma Ekberg
Emma Ekberg ('09)
SWE30.27
  
 PB
2
Ida Andersson
Ida Andersson ('09)
SWE30.97
  
 PB
3
Judith Björnsdotter Magnusson
Judith Björnsdotter Magnusson ('09)
SWE30.98
  
 PB
4
Ingrid Køhn Lund
Ingrid Køhn Lund ('09)
SWE31.40
  
 PB
P15 1000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Alice Lindblad
Alice Lindblad ('09)
SWE3:10.27
  
 
2
Maria Russetti
Maria Russetti ('09)
SWE3:10.63
  
 
3
Ellen Bäckman
Ellen Bäckman ('09)
SWE3:23.18
  
 
4
Milla Andreasson
Milla Andreasson ('09)
SWE3:24.70
  
 
5
Demi Kiriazidou
Demi Kiriazidou ('09)
SWE3:26.39
  
 
6
Lovisa Jönsson
Lovisa Jönsson ('09)
SWE3:32.30
  
 
7
Athina Ringfeldt
Athina Ringfeldt ('09)
SWE3:33.29
  
 
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Klara Stübner
Klara Stübner ('09)
SWE9.25
  
 
2
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE9.31
  
 
3
Lisa-Marie Finstad
Lisa-Marie Finstad ('10)
NOR9.56
  
 
4
Signe Rådmark
Signe Rådmark ('10)
SWE9.75
  
 
5
Naomi Ohron
Naomi Ohron ('09)
SWE9.81
  
 
6
Felicia Thorén
Felicia Thorén ('09)
SWE10.24
  
 
7
Sara Capkova
Sara Capkova ('10)
SWE10.24
  
 
8
Thea Sundler
Thea Sundler ('09)
SWE10.37
  
 
Finale B
2.2.
2.2.
1
Ebba Boge
Ebba Boge ('10)
SWE10.32
  
 PB
2
Saga Karlsson
Saga Karlsson ('10)
SWE10.48
  
 
3
Sarah Svartborn
Sarah Svartborn ('10)
SWE10.59
  
 
4
Embla Norinder
Embla Norinder ('10)
SWE11.70
  
 
Leia Esser
Leia Esser ('09)
SWE DNF
  
 
Ida Lindsta Long
Ida Lindsta Long ('10)
SWE DNS
  
 
Indledende heats2.2.
Indledende 1
2.2.
2.2.
1
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE9.38
q
  
 
2
Naomi Ohron
Naomi Ohron ('09)
SWE9.78
q
  
 PB
3
Signe Rådmark
Signe Rådmark ('10)
SWE9.83
q
  
 
4
Felicia Thorén
Felicia Thorén ('09)
SWE10.18
q
  
 PB
5
Sarah Svartborn
Sarah Svartborn ('10)
SWE10.44
q
  
 
6
Saga Karlsson
Saga Karlsson ('10)
SWE10.77
q
  
 
7
Embla Norinder
Embla Norinder ('10)
SWE11.41
q
  
 PB
Indledende 2
2.2.
2.2.
1
Klara Stübner
Klara Stübner ('09)
SWE9.22
q
  
 PB
2
Lisa-Marie Finstad
Lisa-Marie Finstad ('10)
NOR9.36
q
  
 PB
3
Thea Sundler
Thea Sundler ('09)
SWE10.26
q
  
 PB
4
Sara Capkova
Sara Capkova ('10)
SWE10.33
q
  
 
5
Ebba Boge
Ebba Boge ('10)
SWE10.44
q
  
 PB
6
Ida Lindsta Long
Ida Lindsta Long ('10)
SWE10.72
q
  
 
7
Leia Esser
Leia Esser ('09)
SWE10.87
q
  
 
P15 Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Paulina Pappi
Paulina Pappi ('09)
SWE1.48
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.44
  O
1.48
  O
1.51
XXX
   
2
Ella Gross
Ella Gross ('09)
SWE1.48
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.44
  O
1.48
 XO
1.51
XXX
  
3
Ellen Bäckman
Ellen Bäckman ('09)
SWE1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
P15 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Isabella Siering
Isabella Siering ('09)
SWE2.75
  
 PB
 
2.25
  O
2.35
  O
2.45
 XO
2.55
  O
2.65
XXO
2.75
  O
2.85
XXX
 
2
Tyra Wenner
Tyra Wenner ('09)
SWE2.45
  
 PB
 
2.05
  O
2.15
  O
2.25
 XO
2.35
XXO
2.45
 XO
2.55
XXX
  
3
Emma Ekberg
Emma Ekberg ('09)
SWE2.05
  
 
 
1.60
  O
1.75
  O
1.85
  O
1.95
 XO
2.05
 XO
2.15
XXX
  
4
Ebba Boge
Ebba Boge ('10)
SWE1.95
  
 
 
1.60
  O
1.75
 XO
1.85
  O
1.95
  O
2.05
XXX
   
P15 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Klara Stübner
Klara Stübner ('09)
SWE4.92
  
 PB
 
4.92 PB4.884.674.444.87  X  
2
Siri Bjurén
Siri Bjurén ('09)
SWE4.83
  
 
 
4.63  X4.834.504.694.74  
3
Tilda Vickes
Tilda Vickes ('09)
SWE4.55
  
 PB
 
4.55 PB4.51  X  X  X4.25  
4
Molly Hallberg
Molly Hallberg ('09)
SWE4.40
  
 =SB
 
4.324.354.40 =SB4.234.31  X  
5
Ida Lindstrand
Ida Lindstrand ('09)
SWE4.38
  
 PB
 
4.244.294.38 PB4.33  X4.35  
6
Tindra Nyman
Tindra Nyman ('09)
SWE4.37
  
 PB
 
4.194.154.174.144.22 PB4.37 PB  
7
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE4.27
  
 
 
4.234.244.083.634.114.27  
8
Frida Karlsson
Frida Karlsson ('09)
SWE4.16
  
 
 
4.074.154.16     
9
Hanna Salberg
Hanna Salberg ('09)
SWE4.10
  
 
 
4.103.993.90     
10
Vera Fagerström
Vera Fagerström ('09)
SWE3.99
  
 PB
 
3.743.99 PB  X     
11
Ella Berner
Ella Berner ('09)
SWE3.88
  
 
 
3.753.853.88     
12
Ella Ruderfelt
Ella Ruderfelt ('09)
SWE3.75
  
 
 
  X3.75  X     
13
Cornelia Martin
Cornelia Martin ('09)
SWE3.70
  
 
 
  X  X3.70     
14
Matilda Sundqvist
Matilda Sundqvist ('09)
SWE3.34
  
 
 
  X3.34  X     
P15 Trespring     
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Lisa-Marie Finstad
Lisa-Marie Finstad ('10)
NOR10.36
  
 PB
 
9.94 PB10.11 PB10.36 PB10.2310.25  X  
2
Elvira Johansson
Elvira Johansson ('10)
SWE10.33
  
 PB
 
9.819.99  X10.078.2510.33 PB  
3
Svea Karlsson
Svea Karlsson ('10)
SWE10.07
  
 PB
 
9.15 PB9.52 PB9.79 PB10.07 PB9.809.90  
4
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE9.70
  
 
 
9.259.129.409.269.269.70  
5
Siri Bjurén
Siri Bjurén ('09)
SWE9.67
  
 
 
9.19  X  X  X9.659.67  
6
Siri Wåhlström
Siri Wåhlström ('10)
SWE9.58
  
 PB
 
  X9.079.58 PB  X  X9.42  
7
Ida Lindstrand
Ida Lindstrand ('09)
SWE9.27
  
 PB
 
8.779.27 PB9.049.219.098.87  
8
Stina Lindhe Hemming
Stina Lindhe Hemming ('10)
SWE9.13
  
 PB
 
8.94 PB9.13 PB8.928.718.858.86  
9
Molly Hallberg
Molly Hallberg ('09)
SWE9.07
  
 
 
  X9.079.06     
10
Emmie Van Den Berg
Emmie Van Den Berg ('10)
SWE8.79
  
 
 
8.458.398.79     
11
Gry Zackrisson
Gry Zackrisson ('10)
SWE8.02
  
 
 
7.808.02  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Ida Ryttberg
Ida Ryttberg ('09)
SWE9.83
  
 PB
 
8.308.669.43 SB9.57 SB9.58 SB9.83 PB  
2
Ella Jarenskog
Ella Jarenskog ('09)
SWE9.66
  
 PB
 
8.44  X8.138.328.619.66 PB  
3
Liv Holm
Liv Holm ('09)
SWE8.89
  
 SB
 
8.45 SB8.388.108.89 SB  X8.44  
4
Athina Ringfeldt
Athina Ringfeldt ('09)
SWE8.82
  
 PB
 
8.44 PB7.887.477.517.428.82 PB  
5
Julia Lundin
Julia Lundin ('09)
SWE8.75
  
 PB
 
7.827.778.108.39 PB8.75 PB7.90  
D14 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Kevin Fatty
Kevin Fatty ('10)
SWE8.23
  
 
2
Georg Thomsson Rudqvist
Georg Thomsson Rudqvist ('10)
SWE8.35
  
 PB
3
Thor Hultman
Thor Hultman ('10)
SWE8.99
  
 =PB
4
John Meding
John Meding ('10)
SWE9.18
  
 
5
Martin Walman
Martin Walman ('10)
SWE9.23
  
 
6
Emil Manceau
Emil Manceau ('10)
SWE9.32
  
 
7
Hugo Albin
Hugo Albin ('10)
SWE9.33
  
 
Indledende heats4.2.
Indledende 1
4.2.
4.2.
1
Georg Thomsson Rudqvist
Georg Thomsson Rudqvist ('10)
SWE8.41
q
  
 
2
John Meding
John Meding ('10)
SWE9.09
q
  
 
3
Emil Manceau
Emil Manceau ('10)
SWE9.15
q
  
 
4
Hugo Albin
Hugo Albin ('10)
SWE9.15
q
  
 PB
5
Olav Midtun Lindhjem
Olav Midtun Lindhjem ('10)
NOR9.35
  
 PB
Indledende 2
4.2.
4.2.
1
Kevin Fatty
Kevin Fatty ('10)
SWE8.15
q
  
 
2
Thor Hultman
Thor Hultman ('10)
SWE8.99
q
  
 PB
3
Arvid Reuterving
Arvid Reuterving ('10)
SWE9.16
q
  
 
4
Martin Walman
Martin Walman ('10)
SWE9.21
q
  
 PB
5
Henning Sterky
Henning Sterky ('10)
SWE10.47
  
 
D14 200 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Kevin Fatty
Kevin Fatty ('10)
SWE26.05
  
 PB
2
Georg Thomsson Rudqvist
Georg Thomsson Rudqvist ('10)
SWE27.21
  
 PB
3
Andrew Swedberg
Andrew Swedberg ('10)
SWE27.48
  
 
Finale B
3.2.
3.2.
1
Harald Johansson
Harald Johansson ('10)
SWE26.44
  
 PB
2
Karl Rangmar
Karl Rangmar ('10)
SWE28.04
  
 
3
Filip Larsson
Filip Larsson ('10)
SWE30.22
  
 =PB
Finale C
3.2.
3.2.
1
Olav Midtun Lindhjem
Olav Midtun Lindhjem ('10)
NOR30.03
  
 PB
2
Thor Hultman
Thor Hultman ('10)
SWE30.45
  
 PB
3
Adam Hadad
Adam Hadad ('10)
SWE31.91
  
 PB
D14 1000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Elliot Croona
Elliot Croona ('10)
SWE3:01.48
  
 
2
Sigurd Tepsel Sjulstad
Sigurd Tepsel Sjulstad ('10)
NOR3:06.60
  
 PB
3
Olof Karlsson
Olof Karlsson ('10)
SWE3:09.22
  
 PB
4
Oscar Kjellberg
Oscar Kjellberg ('10)
SWE3:09.48
  
 PB
5
Melker Nilsson
Melker Nilsson ('10)
SWE3:33.94
  
 
6
Ingmar Dahlin
Ingmar Dahlin ('10)
SWE3:39.71
  
 PB
7
Arvid Reuterving
Arvid Reuterving ('10)
SWE3:40.18
  
 PB
D14 Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Teodor Skånberg
Teodor Skånberg ('10)
SWE1.61
  
 PB
 
1.34
  O
1.38
  O
1.42
  O
1.46
  O
1.50
  O
1.54
  O
1.58
XXO
1.61
  O
1.63
XXP
       
2
Kevin Fatty
Kevin Fatty ('10)
SWE1.58
  
 
 
1.42
  O
1.46
  O
1.50
  O
1.54
  O
1.58
 XO
1.61
XXX
  
3
Andrew Swedberg
Andrew Swedberg ('10)
SWE1.54
  
 PB
 
1.30
  O
1.34
  O
1.38
  O
1.42
  O
1.46
  O
1.50
  O
1.54
  O
1.58
XXX
4
Jack Eriksson Berg
Jack Eriksson Berg ('10)
SWE1.54
  
 PB
 
1.30
  O
1.34
  O
1.38
 XO
1.42
  O
1.46
  O
1.50
XXO
1.54
XXO
1.58
XXX
5
Espen Robinson
Espen Robinson ('10)
SWE1.46
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
  O
1.42
  O
1.46
  O
1.50
XXX
6
Filip Larsson
Filip Larsson ('10)
SWE1.42
  
 PB
 
1.30
  O
1.34
  O
1.38
 XO
1.42
XXO
1.46
XXX
   
D14 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Svante Fernström
Svante Fernström ('10)
SWE4.88
  
 
 
4.624.644.604.834.694.88  
2
Ivar Dittmer Macduff
Ivar Dittmer Macduff ('10)
SWE4.85
  
 PB
 
4.454.664.734.62  X4.85 PB  
3
Thor Hultman
Thor Hultman ('10)
SWE4.33
  
 PB
 
4.154.214.33 PB  X4.084.27  
4
Emil Manceau
Emil Manceau ('10)
SWE4.24
  
 PB
 
3.854.08 =PB3.904.24 PB4.124.11  
5
Georg Thomsson Rudqvist
Georg Thomsson Rudqvist ('10)
SWE4.22
  
 
 
3.893.954.054.223.914.07  
6
John Meding
John Meding ('10)
SWE3.95
  
 
 
3.953.703.783.633.423.78  
7
Ville Petersson
Ville Petersson ('10)
SWE3.94
  
 
 
3.933.672.873.943.673.58  
8
Melker Nilsson
Melker Nilsson ('10)
SWE3.73
  
 =PB
 
3.313.643.633.373.623.73 =PB  
9
Oskar Hellstrand
Oskar Hellstrand ('10)
SWE3.57
  
 PB
 
2.79 PB3.53 PB3.57 PB     
10
Henning Sterky
Henning Sterky ('10)
SWE3.37
  
 
 
3.363.373.27     
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Teodor Skånberg
Teodor Skånberg ('10)
SWE10.29
  
 
 
10.1410.29  X9.04  X9.52  
2
Thor Hultman
Thor Hultman ('10)
SWE9.06
  
 PB
 
9.06 PB7.758.508.948.368.44  
3
Ludvig Antonsson
Ludvig Antonsson ('10)
SWE8.61
  
 PB
 
8.048.61 PB  X  X  X7.00  
4
Georg Thomsson Rudqvist
Georg Thomsson Rudqvist ('10)
SWE8.50
  
 PB
 
8.258.50 PB8.10  X7.157.98  
5
Ruben Brunström
Ruben Brunström ('10)
SWE7.28
  
 PB
 
6.967.20 PB6.897.097.28 PB7.11  
P14 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Alysia Mohalland
Alysia Mohalland ('10)
SWE8.13
  
 
2
Lisa-Marie Finstad
Lisa-Marie Finstad ('10)
NOR8.17
  
 
3
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE8.53
  
 
4
Isabelle Drangel
Isabelle Drangel ('10)
SWE8.57
  
 PB
5
Karla Ramström
Karla Ramström ('10)
SWE8.70
  
 
6
Sara Capkova
Sara Capkova ('10)
SWE8.75
  
 
7
Fei Bohlin
Fei Bohlin ('10)
SWE9.02
  
 
8
Ebba Boge
Ebba Boge ('10)
SWE9.24
  
 
Indledende heats4.2.
Indledende 1
4.2.
4.2.
1
Alysia Mohalland
Alysia Mohalland ('10)
SWE8.22
q
  
 
2
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE8.55
q
  
 
3
Isabelle Drangel
Isabelle Drangel ('10)
SWE8.63
q
  
 
4
Fei Bohlin
Fei Bohlin ('10)
SWE8.99
q
  
 PB
5
Ebba Boge
Ebba Boge ('10)
SWE9.17
q
  
 
Indledende 2
4.2.
4.2.
1
Lisa-Marie Finstad
Lisa-Marie Finstad ('10)
NOR8.33
q
  
 
2
Karla Ramström
Karla Ramström ('10)
SWE8.51
q
  
 SB
3
Sara Capkova
Sara Capkova ('10)
SWE8.76
q
  
 
4
Siri Wåhlström
Siri Wåhlström ('10)
SWE9.21
  
 
5
Selma Häger
Selma Häger ('10)
SWE9.23
  
 PB
6
Emilia Larsson
Emilia Larsson ('10)
SWE9.40
  
 PB
P14 200 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Lisa-Marie Finstad
Lisa-Marie Finstad ('10)
NOR26.96
  
 
2
Elsa Edesjö
Elsa Edesjö ('10)
SWE27.61
  
 PB
3
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE28.53
  
 
Finale B
3.2.
3.2.
1
Emma Falk
Emma Falk ('10)
SWE28.19
  
 PB
2
Svea Karlsson
Svea Karlsson ('10)
SWE28.99
  
 
3
Elsa Andersson
Elsa Andersson ('10)
SWE29.29
  
 
4
Nova Lachner
Nova Lachner ('10)
SWE30.24
  
 
Finale C
3.2.
3.2.
1
Siri Wåhlström
Siri Wåhlström ('10)
SWE30.13
  
 
2
Stella Kaiser
Stella Kaiser ('10)
SWE30.42
  
 PB
3
Alva Zettergren
Alva Zettergren ('10)
SWE30.43
  
 PB
4
Emmie Van Den Berg
Emmie Van Den Berg ('10)
SWE30.65
  
 PB
Finale D
3.2.
3.2.
1
Lava Warberg
Lava Warberg ('10)
SWE30.57
  
 PB
2
Fei Bohlin
Fei Bohlin ('10)
SWE30.64
  
 PB
3
Juni Imbert
Juni Imbert ('10)
SWE32.27
  
 PB
4
Ella Jonsén
Ella Jonsén ('10)
SWE34.14
  
 PB
P14 1000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Emma Falk
Emma Falk ('10)
SWE3:09.69
  
 PB
2
Alice Odervång
Alice Odervång ('10)
SWE3:11.77
  
 PB
3
Saga Karlsson
Saga Karlsson ('10)
SWE3:20.06
  
 
4
Nova Lachner
Nova Lachner ('10)
SWE3:27.11
  
 
5
Signe Provci
Signe Provci ('10)
SWE3:28.04
  
 PB
6
Stina Lindhe Hemming
Stina Lindhe Hemming ('10)
SWE3:30.31
  
 PB
7
Embla Norinder
Embla Norinder ('10)
SWE3:33.30
  
 PB
8
Lava Warberg
Lava Warberg ('10)
SWE3:41.89
  
 PB
9
Nelly Bronebakk Halland
Nelly Bronebakk Halland ('10)
NOR3:46.00
  
 PB
10
Juni Imbert
Juni Imbert ('10)
SWE4:04.15
  
 
P14 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE1.57
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
 XO
1.57
 XO
1.64
XXX
 
2
Elsa Edesjö
Elsa Edesjö ('10)
SWE1.54
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.48
 XO
1.51
 XO
1.54
  O
1.57
XXX
3
Mollie Melinder
Mollie Melinder ('10)
SWE1.45
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXO
1.48
XXX
  
4
Sarah Svartborn
Sarah Svartborn ('10)
SWE1.40
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
 
5
Saga Karlsson
Saga Karlsson ('10)
SWE1.40
  
 SB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
   
6
Sofia Dahlbäck
Sofia Dahlbäck ('10)
SWE1.30
  
 SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
   
P14 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE5.07
  
 
 
  X  X5.07  X  X  X  
2
Lisa-Marie Finstad
Lisa-Marie Finstad ('10)
NOR5.05
  
 
 
5.05  X  X4.54  X4.76  
3
Sara Capkova
Sara Capkova ('10)
SWE4.69
  
 PB
 
  X4.69 PB4.564.114.55  X  
4
Signe Rådmark
Signe Rådmark ('10)
SWE4.68
  
 PB
 
  X4.604.68 PB4.584.674.51  
5
Svea Karlsson
Svea Karlsson ('10)
SWE4.64
  
 
 
4.534.464.544.624.644.21  
6
Sofia Dahlbäck
Sofia Dahlbäck ('10)
SWE4.42
  
 PB
 
  X4.264.42 PB4.024.164.21  
7
Siri Wåhlström
Siri Wåhlström ('10)
SWE4.41
  
 PB
 
4.41 PB4.124.064.124.102.75  
8
Isabelle Drangel
Isabelle Drangel ('10)
SWE4.36
  
 
 
4.234.324.254.294.304.36  
9
Embla Norinder
Embla Norinder ('10)
SWE4.10
  
 
 
3.854.104.03     
10
Sarah Svartborn
Sarah Svartborn ('10)
SWE4.09
  
 
 
3.894.074.09     
11
Felicia Svedberg
Felicia Svedberg ('10)
SWE4.09
  
 PB
 
3.80 PB4.04 PB4.09 PB     
12
Maja Farnebo
Maja Farnebo ('10)
SWE3.99
  
 PB
 
3.88 PB  X3.99 PB     
13
Wilma Målberg
Wilma Målberg ('10)
SWE3.97
  
 
 
  X3.97  X     
14
Gry Zackrisson
Gry Zackrisson ('10)
SWE3.83
  
 PB
 
3.733.83 PB3.64     
15
Selma Häger
Selma Häger ('10)
SWE3.74
  
 PB
 
3.083.583.74 PB     
16
Nova Lachner
Nova Lachner ('10)
SWE3.68
  
 
 
3.683.26  X     
17
Emilia Larsson
Emilia Larsson ('10)
SWE3.65
  
 
 
3.493.653.53     
18
Ella Jonsén
Ella Jonsén ('10)
SWE3.49
  
 
 
  X3.493.31     
19
Iris Granström
Iris Granström ('10)
SWE3.19
  
 PB
 
  X  X3.19 PB     
P14 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Julia Björkman
Julia Björkman ('10)
SWE10.37
  
 
 
  X10.379.83  X  X  X  
2
Molly Eriksson
Molly Eriksson ('10)
SWE8.81
  
 PB
 
8.178.708.548.578.408.81 PB  
3
Emmie Van Den Berg
Emmie Van Den Berg ('10)
SWE7.14
  
 PB
 
6.98 PB6.517.14 PB6.646.516.57  
4
Maja Kolmodin
Maja Kolmodin ('10)
SWE6.61
  
 PB
 
6.61 PB5.075.645.995.895.81  
5
Nova Lachner
Nova Lachner ('10)
SWE5.85
  
 
 
4.925.465.464.955.765.85  
D13 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Conrad Berndtsson
Conrad Berndtsson ('11)
SWE8.11
  
 PB
2
Oliver Bokelund Singh
Oliver Bokelund Singh ('11)
SWE8.17
  
 PB
3
Viggo Kjaerbeck Emilsson
Viggo Kjaerbeck Emilsson ('11)
SWE8.67
  
 
4
Hugo Thunberg
Hugo Thunberg ('11)
SWE8.90
  
 
5
Charlie Selstad
Charlie Selstad ('11)
SWE8.93
  
 PB
6
Dominik Richter
Dominik Richter ('11)
SWE9.11
  
 
7
Robin Frelén
Robin Frelén ('11)
SWE9.22
  
 
Finale B
4.2.
4.2.
1
Elliot Johansson
Elliot Johansson ('11)
SWE9.22
  
 
2
Nils Ryttberg
Nils Ryttberg ('11)
SWE9.47
  
 
3
Viktor Breitholtz
Viktor Breitholtz ('11)
SWE9.55
  
 
4
Milton Lindhage
Milton Lindhage ('11)
SWE9.63
  
 
5
Milo Blichfeldt
Milo Blichfeldt ('11)
SWE10.17
  
 
6
Tage Jonsson Ankén
Tage Jonsson Ankén ('11)
SWE10.59
  
 
7
Filip Belfrage
Filip Belfrage ('11)
SWE11.04
  
 
Indledende heats4.2.
Indledende 1
4.2.
4.2.
1
Conrad Berndtsson
Conrad Berndtsson ('11)
SWE8.23
q
  
 PB
2
Viggo Kjaerbeck Emilsson
Viggo Kjaerbeck Emilsson ('11)
SWE8.65
q
  
 PB
3
Hugo Thunberg
Hugo Thunberg ('11)
SWE8.77
q
  
 PB
4
Robin Frelén
Robin Frelén ('11)
SWE9.09
q
  
 
5
Elliot Johansson
Elliot Johansson ('11)
SWE9.19
q
  
 
6
Tage Jonsson Ankén
Tage Jonsson Ankén ('11)
SWE10.35
q
  
 PB
7
Filip Belfrage
Filip Belfrage ('11)
SWE10.95
q
  
 
Indledende 2
4.2.
4.2.
1
Oliver Bokelund Singh
Oliver Bokelund Singh ('11)
SWE8.29
q
  
 
2
Charlie Selstad
Charlie Selstad ('11)
SWE8.96
q
  
 
3
Dominik Richter
Dominik Richter ('11)
SWE9.06
q
  
 
4
Nils Ryttberg
Nils Ryttberg ('11)
SWE9.42
q
  
 PB
5
Viktor Breitholtz
Viktor Breitholtz ('11)
SWE9.48
q
  
 
6
Milton Lindhage
Milton Lindhage ('11)
SWE10.01
q
  
 
7
Milo Blichfeldt
Milo Blichfeldt ('11)
SWE10.11
q
  
 PB
D13 200 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Hugo Victorén
Hugo Victorén ('11)
SWE26.76
  
 PB
2
Oliver Bokelund Singh
Oliver Bokelund Singh ('11)
SWE26.97
  
 
3
Conrad Berndtsson
Conrad Berndtsson ('11)
SWE27.29
  
 PB
Finale B
3.2.
3.2.
1
Victor Benito
Victor Benito ('11)
SWE28.75
  
 PB
2
Edvin Ekström
Edvin Ekström ('11)
SWE28.90
  
 PB
3
Gordon Lundvall
Gordon Lundvall ('11)
SWE29.37
  
 
4
Noel Melin
Noel Melin ('11)
SWE29.46
  
 
Finale C
3.2.
3.2.
1
Vincent Andréas
Vincent Andréas ('12)
SWE29.25
  
 PB
2
Dominik Richter
Dominik Richter ('11)
SWE29.66
  
 
3
Emil Mirenius
Emil Mirenius ('12)
SWE30.92
  
 
Finale D
3.2.
3.2.
1
Elliot Johansson
Elliot Johansson ('11)
SWE30.81
  
 PB
2
Ben Lundvall
Ben Lundvall ('11)
SWE31.07
  
 
3
Milton Lindhage
Milton Lindhage ('11)
SWE31.41
  
 PB
4
Nils Ryttberg
Nils Ryttberg ('11)
SWE32.10
  
 PB
Finale E
3.2.
3.2.
1
Viktor Breitholtz
Viktor Breitholtz ('11)
SWE31.36
  
 PB
2
Elton Nordenström
Elton Nordenström ('11)
SWE32.38
  
 PB
3
Edvin Lindblom
Edvin Lindblom ('11)
SWE33.39
  
 PB
4
Leo Lövgren
Leo Lövgren ('11)
SWE33.56
  
 PB
D13 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Einar Leffler
Einar Leffler ('11)
SWE2:26.05
  
 PB
2
Axel Persson
Axel Persson ('11)
SWE2:28.12
  
 PB
3
Hugo Thunberg
Hugo Thunberg ('11)
SWE2:28.36
  
 PB
4
Victor Benito
Victor Benito ('11)
SWE2:29.55
  
 PB
5
Leo Lövgren
Leo Lövgren ('11)
SWE2:47.31
  
 PB
6
Dominik Richter
Dominik Richter ('11)
SWE3:03.01
  
 SB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Hugo Thunberg
Hugo Thunberg ('11)
SWE10.34
  
 PB
2
Olle Ekholm
Olle Ekholm ('11)
SWE10.63
  
 PB
3
Max Hartvigsson
Max Hartvigsson ('11)
SWE10.71
  
 
4
Noel Melin
Noel Melin ('11)
SWE10.73
  
 
5
Elias Krantz
Elias Krantz ('11)
SWE11.19
  
 PB
6
Nils Ryttberg
Nils Ryttberg ('11)
SWE11.51
  
 
7
Samuel Bramsved Kronberg
Samuel Bramsved Kronberg ('12)
SWE11.51
  
 
8
Alexander Hafstrand
Alexander Hafstrand ('12)
SWE12.19
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m extra    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Hugo Thunberg
Hugo Thunberg ('11)
SWE10.35
  
 
2
Olle Ekholm
Olle Ekholm ('11)
SWE10.77
  
 
3
Max Hartvigsson
Max Hartvigsson ('11)
SWE11.28
  
 
4
Elias Krantz
Elias Krantz ('11)
SWE11.37
  
 
5
Samuel Bramsved Kronberg
Samuel Bramsved Kronberg ('12)
SWE11.53
  
 
6
Noel Melin
Noel Melin ('11)
SWE11.69
  
 
D13 Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Hugo Victorén
Hugo Victorén ('11)
SWE1.58
  
 
 
1.30
  O
1.38
  O
1.46
  O
1.50
  O
1.54
  O
1.58
XXO
1.61
XXX
 
2
Valter Elmestrand
Valter Elmestrand ('11)
SWE1.54
  
 
 
1.30
  O
1.34
  O
1.38
  O
1.42
XXO
1.46
 XO
1.50
XXO
1.54
XXO
1.58
XXX
3
Gordon Lundvall
Gordon Lundvall ('11)
SWE1.46
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
  O
1.42
  O
1.46
  O
1.50
XXX
4
Robin Frelén
Robin Frelén ('11)
SWE1.46
  
 PB
 
1.30
  O
1.34
  O
1.38
  O
1.42
 XO
1.46
  O
1.50
XXX
  
5
Edvin Ekström
Edvin Ekström ('11)
SWE1.46
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
 XO
1.42
 XO
1.46
  O
1.50
XXX
 
6
Viktor Breitholtz
Viktor Breitholtz ('11)
SWE1.42
  
 SB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
  O
1.42
 XO
1.46
XXX
  
7
Elliot Hallquist
Elliot Hallquist ('11)
SWE1.38
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
  O
1.42
XXX
  
8
Ben Lundvall
Ben Lundvall ('11)
SWE1.38
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.34
 XO
1.38
XXO
1.42
XXX
  
9
Dominik Richter
Dominik Richter ('11)
SWE1.34
  
 
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
XXX
  
10
Sahansa Ranasinghe
Sahansa Ranasinghe ('11)
SWE1.34
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
XXO
1.34
  O
1.38
  XP
    
11
Filip Belfrage
Filip Belfrage ('11)
SWE1.15
  
 PB
 
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
    
D13 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Nils Ryttberg
Nils Ryttberg ('11)
SWE2.50
  
 
 
2.20
XXO
2.30
  O
2.40
  O
2.50
 XO
2.60
XXX
   
2
Viktor Samor
Viktor Samor ('11)
SWE2.30
  
 PB
 
1.75
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
XXO
2.30
 XO
2.40
XXX
 
3
Oliver Bokelund Singh
Oliver Bokelund Singh ('11)
SWE2.20
  
 
 
2.10
  O
2.20
  O
2.30
XXX
     
4
Olle Gårdsby
Olle Gårdsby ('11)
SWE2.20
  
 
 
1.40
  O
1.60
  O
1.75
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
 XO
2.30
XXX
5
Elias Jergel
Elias Jergel ('12)
SWE1.75
  
 PB
 
1.40
  O
1.60
  O
1.75
 XO
1.90
XXX
    
Noel Kroon
Noel Kroon ('11)
SWE NH
  
 
 
1.40
XXX
       
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Robin Frelén
Robin Frelén ('11)
SWE4.79
  
 PB
 
4.46  X4.394.32  X4.79 PB  
2
Victor Benito
Victor Benito ('11)
SWE4.75
  
 PB
 
4.44 PB4.254.064.29  X4.75 PB  
3
Dominik Richter
Dominik Richter ('11)
SWE4.65
  
 
 
4.294.364.40  X4.564.65  
4
Conrad Berndtsson
Conrad Berndtsson ('11)
SWE4.63
  
 PB
 
4.334.204.084.304.56 PB4.63 PB  
5
Viggo Kjaerbeck Emilsson
Viggo Kjaerbeck Emilsson ('11)
SWE4.32
  
 PB
 
4.32 PB4.154.154.133.974.14  
6
Milton Lindhage
Milton Lindhage ('11)
SWE4.19
  
 PB
 
3.944.18 PB4.19 PB  X4.043.97  
7
Viktor Breitholtz
Viktor Breitholtz ('11)
SWE4.18
  
 PB
 
4.12 SB4.18 PB3.942.653.814.08  
8
Charlie Selstad
Charlie Selstad ('11)
SWE4.00
  
 SB
 
3.59 SB3.92 SB4.00 SB3.733.78  –  
9
Sahansa Ranasinghe
Sahansa Ranasinghe ('11)
SWE3.91
  
 PB
 
3.91 PB3.753.77     
10
Filip Belfrage
Filip Belfrage ('11)
SWE3.21
  
 PB
 
3.09 PB3.043.21 PB     
D13 Trespring 1 m zone    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Olle Ekholm
Olle Ekholm ('11)
SWE9.57
  
 
 
8.839.249.579.189.319.20  
2
Elliot Hallquist
Elliot Hallquist ('11)
SWE9.06
  
 PB
 
8.66  X9.04 PB9.06 PB8.97  X  
3
Rasmus Eneman
Rasmus Eneman ('11)
SWE8.68
  
 
 
8.298.588.268.657.858.68  
4
Edvin Lindblom
Edvin Lindblom ('11)
SWE8.16
  
 PB
 
8.12 PB8.028.068.077.968.16 PB  
5
Elias Krantz
Elias Krantz ('11)
SWE7.87
  
 PB
 
7.28 PB7.87 PB  X7.827.807.73  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Hugo Victorén
Hugo Victorén ('11)
SWE11.53
  
 PB
 
10.0110.618.1311.53 PB  X10.39  
2
Viktor Samor
Viktor Samor ('11)
SWE7.89
  
 
 
6.70  X6.977.497.127.89  
3
Elliot Hallquist
Elliot Hallquist ('11)
SWE7.41
  
 
 
6.907.416.597.07  X6.73  
4
Ben Lundvall
Ben Lundvall ('11)
SWE7.19
  
 
 
7.085.527.196.625.976.92  
5
Nils Ryttberg
Nils Ryttberg ('11)
SWE7.07
  
 
 
6.437.076.206.41  –  –  
6
Filip Belfrage
Filip Belfrage ('11)
SWE4.44
  
 PB
 
4.44 PB4.094.144.044.163.25  
P13 60 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE8.50
  
 
2
Suzanna Adeyemi
Suzanna Adeyemi ('11)
SWE8.67
  
 PB
3
Stella Blixt
Stella Blixt ('11)
SWE8.75
  
 
4
Matilda Money
Matilda Money ('11)
SWE8.85
  
 
5
Wilma Eriksson
Wilma Eriksson ('11)
SWE8.89
  
 
6
Wilma Ström
Wilma Ström ('11)
SWE9.05
  
 
7
Märta Tenser
Märta Tenser ('11)
SWE9.08
  
 
8
Eleonora Boström
Eleonora Boström ('11)
SWE9.38
  
 
Finale B
4.2.
4.2.
1
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('11)
SWE9.10
  
 PB
2
Isabelle Svahn
Isabelle Svahn ('11)
SWE9.24
  
 
3
Valerie Soi
Valerie Soi ('11)
SWE9.26
  
 
4
Frida Fors
Frida Fors ('11)
SWE9.38
  
 
5
Linnea Fredriksson
Linnea Fredriksson ('11)
SWE9.41
  
 
6
Ebba Lipschutz
Ebba Lipschutz ('11)
SWE9.47
  
 
7
Ebba Björkman
Ebba Björkman ('11)
SWE9.53
  
 PB
8
Stella Jaworski
Stella Jaworski ('11)
SWE9.80
  
 
Indledende heats4.2.
Indledende 1
4.2.
4.2.
1
Stella Blixt
Stella Blixt ('11)
SWE8.66
q
  
 
2
Valerie Soi
Valerie Soi ('11)
SWE9.17
q
  
 
3
Linnea Fredriksson
Linnea Fredriksson ('11)
SWE9.34
q
  
 PB
4
Isabelle Svahn
Isabelle Svahn ('11)
SWE9.44
q
  
 
5
Edith Holm
Edith Holm ('11)
SWE9.58
  
 
6
Astrid Luvö
Astrid Luvö ('11)
SWE10.56
  
 PB
7
Natasha Ljungberg
Natasha Ljungberg ('11)
SWE10.71
  
 
Indledende 2
4.2.
4.2.
1
Suzanna Adeyemi
Suzanna Adeyemi ('11)
SWE8.73
q
  
 
2
Wilma Eriksson
Wilma Eriksson ('11)
SWE8.82
q
  
 
3
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('11)
SWE9.21
q
  
 PB
4
Frida Fors
Frida Fors ('11)
SWE9.51
q
  
 
5
Ebba Björkman
Ebba Björkman ('11)
SWE9.54
q
  
 PB
6
Olivia Claesson
Olivia Claesson ('11)
SWE9.63
  
 PB
Indledende 3
4.2.
4.2.
1
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE8.44
q
  
 PB
2
Wilma Ström
Wilma Ström ('11)
SWE9.01
q
  
 
3
Eleonora Boström
Eleonora Boström ('11)
SWE9.09
q
  
 
4
Linéa Lyckekil
Linéa Lyckekil ('11)
SWE9.65
  
 
5
Ida Ahlgren
Ida Ahlgren ('11)
SWE9.67
  
 
6
Saga Lindstrand
Saga Lindstrand ('11)
SWE9.90
  
 PB
Indledende 4
4.2.
4.2.
1
Matilda Money
Matilda Money ('11)
SWE8.83
q
  
 
2
Märta Tenser
Märta Tenser ('11)
SWE9.00
q
  
 
3
Ebba Lipschutz
Ebba Lipschutz ('11)
SWE9.40
q
  
 
4
Stella Jaworski
Stella Jaworski ('11)
SWE9.48
q
  
 
5
Isabelle Sideby
Isabelle Sideby ('11)
SWE9.55
  
 PB
6
Sofia Dahlberg
Sofia Dahlberg ('11)
SWE10.07
  
 
P13 200 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Wilma Eriksson
Wilma Eriksson ('11)
SWE27.96
  
 PB
2
Stella Blixt
Stella Blixt ('11)
SWE28.07
  
 
3
Rut Wållgren
Rut Wållgren ('11)
SWE28.21
  
 
4
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE28.45
  
 PB
Finale B
3.2.
3.2.
1
Betty Malm
Betty Malm ('12)
SWE29.12
  
 
2
Pauline Littenheim
Pauline Littenheim ('12)
SWE29.98
  
 
3
Iris Käck
Iris Käck ('12)
SWE30.16
  
 PB
4
Eleonora Boström
Eleonora Boström ('11)
SWE31.36
  
 
Finale C
3.2.
3.2.
1
Tilda Sjöstrand
Tilda Sjöstrand ('11)
SWE30.55
  
 PB
2
Emilia Schölander
Emilia Schölander ('11)
SWE30.63
  
 PB
3
Emelie Mars
Emelie Mars ('11)
SWE30.98
  
 PB
4
Molly Rickardsson
Molly Rickardsson ('11)
SWE31.75
  
 
Finale D
3.2.
3.2.
1
Sara Bilisari
Sara Bilisari ('11)
SWE31.31
  
 PB
2
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('11)
SWE31.72
  
 PB
3
Ida Ahlgren
Ida Ahlgren ('11)
SWE31.94
  
 PB
4
Leia Johannesson
Leia Johannesson ('11)
SWE32.24
  
 PB
Finale E
3.2.
3.2.
1
Olivia Claesson
Olivia Claesson ('11)
SWE32.45
  
 PB
2
Elina Kontio Duell
Elina Kontio Duell ('11)
SWE32.99
  
 PB
3
Saga Lindstrand
Saga Lindstrand ('11)
SWE33.87
  
 
4
Stella Jaworski
Stella Jaworski ('11)
SWE34.15
  
 
Finale F
3.2.
3.2.
1
Wilma Ström
Wilma Ström ('11)
SWE31.31
  
 PB
2
Isabelle Sideby
Isabelle Sideby ('11)
SWE32.13
  
 PB
3
Sofia Dahlberg
Sofia Dahlberg ('11)
SWE34.17
  
 PB
4
Natasha Ljungberg
Natasha Ljungberg ('11)
SWE35.51
  
 PB
3.2.
3.2.
1
Ebba Borde
Ebba Borde ('11)
SWE30.04
  
 PB
2
Cornelia Tollén
Cornelia Tollén ('11)
SWE34.39
  
 PB
3
Isabel Borgesand Collby
Isabel Borgesand Collby ('11)
SWE35.60
  
 PB
P13 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Wilma Eriksson
Wilma Eriksson ('11)
SWE2:31.01
  
 PB
2
Saga Karlsson
Saga Karlsson ('11)
SWE2:34.41
  
 PB
3
Emma Norén
Emma Norén ('11)
SWE2:46.29
  
 
4
Molly Rickardsson
Molly Rickardsson ('11)
SWE2:48.23
  
 SB
5
Stina Carlsson
Stina Carlsson ('11)
SWE2:50.06
  
 PB
6
Alma Thomsson
Alma Thomsson ('11)
SWE2:53.10
  
 PB
7
Linéa Lyckekil
Linéa Lyckekil ('11)
SWE2:53.70
  
 PB
8
Thea Jönsson
Thea Jönsson ('11)
SWE3:02.22
  
 PB
P13 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1
Rut Wållgren
Rut Wållgren ('11)
SWE9.78
  
 PB
2
Sigrid Gustafsson
Sigrid Gustafsson ('11)
SWE10.02
  
 PB
3
Selma Dahlin
Selma Dahlin ('11)
SWE10.47
  
 =PB
4
Julia Folino
Julia Folino ('11)
SWE10.94
  
 
5
Greta Sparre
Greta Sparre ('12)
SWE11.37
  
 
6
Isabelle Svahn
Isabelle Svahn ('11)
SWE12.02
  
 
Finale B
2.2.
2.2.
1
Emilia Schölander
Emilia Schölander ('11)
SWE11.25
  
 PB
2
Edith Holm
Edith Holm ('11)
SWE11.27
  
 PB
3
Elvira Ekelund
Elvira Ekelund ('12)
SWE12.40
  
 
4
Frida Fors
Frida Fors ('11)
SWE12.73
  
 
Indledende heats2.2.
Indledende 1
2.2.
2.2.
1
Sigrid Gustafsson
Sigrid Gustafsson ('11)
SWE10.25
q
  
 
2
Julia Folino
Julia Folino ('11)
SWE10.81
q
  
 PB
3
Edith Holm
Edith Holm ('11)
SWE11.47
q
  
 PB
4
Karin Berntsson
Karin Berntsson ('12)
SWE11.95
q
  
 
5
Frida Fors
Frida Fors ('11)
SWE12.50
q
  
 PB
Indledende 2
2.2.
2.2.
1
Rut Wållgren
Rut Wållgren ('11)
SWE9.89
q
  
 PB
2
Selma Dahlin
Selma Dahlin ('11)
SWE10.52
q
  
 
3
Isabelle Svahn
Isabelle Svahn ('11)
SWE10.92
q
  
 
4
Greta Sparre
Greta Sparre ('12)
SWE11.29
q
  
 
5
Emilia Schölander
Emilia Schölander ('11)
SWE11.41
q
  
 =PB
6
Elvira Ekelund
Elvira Ekelund ('12)
SWE11.96
q
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE1.51
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
  O
1.42
  O
1.46
 XO
1.49
XXO
1.51
 XO
1.53
XXX
       
2
Stella Fritzsche
Stella Fritzsche ('11)
SWE1.46
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
  O
1.42
  O
1.46
 XO
1.49
XXX
3
Isabelle Sideby
Isabelle Sideby ('11)
SWE1.38
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
  O
1.42
XXX
  
4
Ellie Andersson
Ellie Andersson ('11)
SWE1.38
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.34
 XO
1.38
 XO
1.42
XXX
  
5
Anna Swerin
Anna Swerin ('11)
SWE1.38
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXO
1.34
XXO
1.38
 XO
1.42
XXX
6
Sigrid Hellestam
Sigrid Hellestam ('11)
SWE1.38
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
XXO
1.42
XXX
  
7
Isabelle Svahn
Isabelle Svahn ('11)
SWE1.34
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.34
  O
1.38
XXX
   
8
Stella Clemert
Stella Clemert ('11)
SWE1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.34
XXX
     
9
Molly Rickardsson
Molly Rickardsson ('11)
SWE1.30
  
 SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.34
XXX
   
10
Edith Holm
Edith Holm ('11)
SWE1.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.34
XXX
  
11
Ebba Björkman
Ebba Björkman ('11)
SWE1.30
  
 PB
 
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.34
XXX
  
12
Malva Petersson
Malva Petersson ('11)
SWE1.25
  
 
 
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
  O
     
13
Sofia Dahlberg
Sofia Dahlberg ('11)
SWE1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
13
Saga Lindstrand
Saga Lindstrand ('11)
SWE1.20
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
15
Emilia Schölander
Emilia Schölander ('11)
SWE1.10
  
 
 
1.10
  O
1.15
XXX
      
15
Stella Giorgini
Stella Giorgini ('11)
SWE1.10
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  XP
      
P13 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE2.35
  
 
 
2.05
  O
2.15
  O
2.25
  O
2.35
  O
2.45
XXX
   
2
Malva Petersson
Malva Petersson ('11)
SWE2.25
  
 =PB
 
1.85
  O
1.95
  O
2.05
  O
2.15
 XO
2.25
XXO
2.35
XXX
  
3
Sigrid Hellestam
Sigrid Hellestam ('11)
SWE2.05
  
 PB
 
1.60
  O
1.75
  O
1.85
  O
1.95
 XO
2.05
  O
2.15
XXX
  
4
Isabelle Sideby
Isabelle Sideby ('11)
SWE1.85
  
 
 
1.40
  O
1.60
 XO
1.75
XXO
1.85
  O
    
5
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('11)
SWE1.60
  
 PB
 
1.40
 XO
1.60
  O
1.75
XXX
     
6
Stella Jaworski
Stella Jaworski ('11)
SWE1.40
  
 PB
 
1.40
 XO
1.60
XXX
      
Ebba Lipschutz
Ebba Lipschutz ('11)
SWE NH
  
 
 
1.40
XXX
       
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Julia Nyth
Julia Nyth ('11)
SWE4.71
  
 
 
4.714.414.444.534.604.50  
2
Matilda Money
Matilda Money ('11)
SWE4.68
  
 PB
 
4.554.404.474.464.614.68 PB  
3
Stella Fritzsche
Stella Fritzsche ('11)
SWE4.55
  
 
 
4.464.554.484.504.534.48  
4
Märta Tenser
Märta Tenser ('11)
SWE4.55
  
 PB
 
4.55 PB4.124.26  X3.53  X  
5
Suzanna Adeyemi
Suzanna Adeyemi ('11)
SWE4.51
  
 PB
 
4.51 PB  X4.32  X  X4.31  
6
Stella Blixt
Stella Blixt ('11)
SWE4.42
  
 
 
4.173.904.31  X4.424.28  
7
Julia Folino
Julia Folino ('11)
SWE4.36
  
 PB
 
4.36 PB4.184.134.244.224.31  
8
Eleonora Boström
Eleonora Boström ('11)
SWE4.30
  
 
 
4.13  X4.30  X4.174.27  
9
Linnea Fredriksson
Linnea Fredriksson ('11)
SWE4.17
  
 
 
3.884.173.82     
10
Valerie Soi
Valerie Soi ('11)
SWE4.07
  
 PB
 
3.814.07 PB3.87     
11
Stina Carlsson
Stina Carlsson ('11)
SWE3.88
  
 
 
3.883.723.87     
12
Malva Petersson
Malva Petersson ('11)
SWE3.87
  
 PB
 
3.87 PB3.763.73     
13
Sigrid Hellestam
Sigrid Hellestam ('11)
SWE3.86
  
 PB
 
3.86 PB3.72  –     
14
Ebba Lipschutz
Ebba Lipschutz ('11)
SWE3.82
  
 PB
 
3.82 PB3.38  X     
15
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('11)
SWE3.78
  
 
 
  X3.723.78     
16
Ida Ahlgren
Ida Ahlgren ('11)
SWE3.76
  
 
 
3.763.623.57     
17
Saga Karlsson
Saga Karlsson ('11)
SWE3.73
  
 
 
2.683.73  X     
18
Astrid Halldin
Astrid Halldin ('11)
SWE3.66
  
 
 
3.663.453.58     
19
Frida Fors
Frida Fors ('11)
SWE3.60
  
 
 
3.603.433.22     
20
Sara Bilisari
Sara Bilisari ('11)
SWE3.53
  
 
 
  X3.531.78     
21
Stella Jaworski
Stella Jaworski ('11)
SWE3.51
  
 
 
3.363.513.23     
22
Alma Robertsson
Alma Robertsson ('11)
SWE3.33
  
 
 
  X3.253.33     
23
Saga Ekfeldt
Saga Ekfeldt ('11)
SWE3.16
  
 
 
3.063.003.16     
24
Astrid Luvö
Astrid Luvö ('11)
SWE2.96
  
 PB
 
2.96 PB2.772.76     
P13 Trespring 1 m zone    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Anna Swerin
Anna Swerin ('11)
SWE9.85
  
 
 
9.759.85  X9.659.769.74  
2
Rut Wållgren
Rut Wållgren ('11)
SWE9.76
  
 PB
 
8.87 PB9.41 PB9.159.17  X9.76 PB  
3
Linnea Fredriksson
Linnea Fredriksson ('11)
SWE9.54
  
 PB
 
9.36 PB9.54 PB9.419.049.059.11  
4
Tilda Sjöstrand
Tilda Sjöstrand ('11)
SWE9.49
  
 PB
 
9.33 PB9.45 PB9.47 PB9.49 PB9.429.13  
5
Selma Dahlin
Selma Dahlin ('11)
SWE9.44
  
 
 
9.119.069.089.309.449.26  
6
Leia Johannesson
Leia Johannesson ('11)
SWE8.49
  
 
 
8.448.478.358.398.318.49  
7
Emelie Mars
Emelie Mars ('11)
SWE8.38
  
 PB
 
8.30 PB8.278.178.38 PB8.088.15  
8
Ellie Andersson
Ellie Andersson ('11)
SWE8.25
  
 
 
8.198.257.957.797.907.83  
9
Elina Kontio Duell
Elina Kontio Duell ('11)
SWE8.20
  
 PB
 
8.20 PB8.107.83     
10
Cornelia Tollén
Cornelia Tollén ('11)
SWE7.13
  
 
 
7.137.026.90     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Miranda Jakobsson
Miranda Jakobsson ('11)
SWE11.06
  
 PB
 
9.929.8710.8311.06 PB9.6310.38  
2
Stina Grahnemo
Stina Grahnemo ('11)
SWE9.46
  
 PB
 
8.608.109.46 PB8.548.809.44  
3
Rut Wållgren
Rut Wållgren ('11)
SWE9.38
  
 
 
8.859.279.358.979.169.38  
4
Ida Carlsson
Ida Carlsson ('11)
SWE8.87
  
 PB
 
8.097.758.87 PB8.50  X8.87 =PB  
5
Stella Fritzsche
Stella Fritzsche ('11)
SWE8.53
  
 
 
8.538.338.038.368.308.02  
6
Linnea Fredriksson
Linnea Fredriksson ('11)
SWE8.46
  
 PB
 
8.44 PB7.627.678.46 PB8.057.79  
7
Emelie Mars
Emelie Mars ('11)
SWE8.25
  
 PB
 
7.277.207.837.888.11 PB8.25 PB  
8
Leia Johannesson
Leia Johannesson ('11)
SWE7.72
  
 
 
  X7.727.23  X7.29  X  
9
Wilma Ström
Wilma Ström ('11)
SWE7.35
  
 
 
7.137.007.35     
10
Natasha Ljungberg
Natasha Ljungberg ('11)
SWE7.11
  
 PB
 
7.11 PB6.566.45     
11
Saga Lindstrand
Saga Lindstrand ('11)
SWE6.70
  
 
 
6.706.415.44     
12
Alma Robertsson
Alma Robertsson ('11)
SWE6.68
  
 PB
 
6.68 PB5.816.23     
13
Saga Ekfeldt
Saga Ekfeldt ('11)
SWE6.44
  
 
 
6.446.336.02     
14
Stella Jaworski
Stella Jaworski ('11)
SWE6.03
  
 
 
5.815.296.03     
15
Isabel Borgesand Collby
Isabel Borgesand Collby ('11)
SWE5.69
  
 PB
 
5.69 PB5.395.50     
16
Sofia Dahlberg
Sofia Dahlberg ('11)
SWE5.19
  
 PB
 
5.10 PB5.19 PB3.93     
D12 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Vincent Andréas
Vincent Andréas ('12)
SWE8.90
  
 
2
Emil Mirenius
Emil Mirenius ('12)
SWE9.08
  
 
3
Levi Hufnagl Henkel
Levi Hufnagl Henkel ('12)
SWE9.25
  
 PB
4
Carlo Russetti
Carlo Russetti ('12)
SWE9.28
  
 PB
5
Viggo Negretti Sällström
Viggo Negretti Sällström ('12)
SWE10.21
  
 
Finale B
3.2.
3.2.
1
Hugo Tyremark
Hugo Tyremark ('12)
SWE9.51
  
 PB
2
Love Angelbratt
Love Angelbratt ('12)
SWE10.19
  
 
3
Leo Strömblad
Leo Strömblad ('12)
SWE10.20
  
 
4
Ebbe Frank
Ebbe Frank ('12)
SWE10.81
  
 PB
D12 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Vincent Andréas
Vincent Andréas ('12)
SWE2:37.24
  
 
2
Carlo Russetti
Carlo Russetti ('12)
SWE2:38.09
  
 PB
3
Tim Nilsson
Tim Nilsson ('12)
SWE2:45.42
  
 PB
4
Jakob Andersson
Jakob Andersson ('12)
SWE2:50.14
  
 
D12 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Leo Strömblad
Leo Strömblad ('12)
SWE1.38
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.24
  O
1.28
  O
1.32
  O
1.35
 XO
1.38
 XO
1.41
XXX
       
2
Elias Jergel
Elias Jergel ('12)
SWE1.28
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.24
  O
1.28
  O
1.32
XXX
  
3
Alexander Hafstrand
Alexander Hafstrand ('12)
SWE1.28
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.24
 XO
1.28
  O
1.32
XXX
 
4
Hugo Tyremark
Hugo Tyremark ('12)
SWE1.24
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.24
  O
1.28
XXX
 
5
Emil Mirenius
Emil Mirenius ('12)
SWE1.24
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.24
 XO
1.28
XXX
  
6
Tim Nilsson
Tim Nilsson ('12)
SWE1.24
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.24
XXO
1.28
XXX
  
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Tim Nilsson
Tim Nilsson ('12)
SWE4.66
  
 PB
 
4.324.404.66 PB4.34    
2
Vincent Andréas
Vincent Andréas ('12)
SWE4.50
  
 PB
 
4.234.084.46 PB4.50 PB    
3
Elias Jergel
Elias Jergel ('12)
SWE4.13
  
 PB
 
3.813.864.13 PB3.92    
4
Levi Hufnagl Henkel
Levi Hufnagl Henkel ('12)
SWE4.01
  
 
 
4.013.934.014.00    
5
Carlo Russetti
Carlo Russetti ('12)
SWE3.98
  
 PB
 
3.87 PB3.613.763.98 PB    
6
Emil Mirenius
Emil Mirenius ('12)
SWE3.98
  
 PB
 
3.663.75  X3.98 PB    
7
Alexander Hafstrand
Alexander Hafstrand ('12)
SWE3.91
  
 
 
3.903.893.913.88    
8
Hugo Tyremark
Hugo Tyremark ('12)
SWE3.91
  
 
 
3.643.473.393.91    
9
Charlie Simert
Charlie Simert ('12)
SWE3.01
  
 
 
2.952.97  X3.01    
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Alexander Hafstrand
Alexander Hafstrand ('12)
SWE7.25
  
 
 
7.18  X6.217.25    
2
Levi Hufnagl Henkel
Levi Hufnagl Henkel ('12)
SWE6.29
  
 PB
 
6.29 PB6.19  X5.69    
3
Charlie Simert
Charlie Simert ('12)
SWE5.17
  
 
 
4.524.655.173.49    
4
Tim Nilsson
Tim Nilsson ('12)
SWE4.99
  
 
 
4.99  X4.174.72    
P12 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Betty Malm
Betty Malm ('12)
SWE8.88
  
 
2
Pauline Littenheim
Pauline Littenheim ('12)
SWE9.03
  
 
3
Olivia Krantz
Olivia Krantz ('12)
SWE9.03
  
 
4
Hjördis Peixoto
Hjördis Peixoto ('12)
SWE9.09
  
 
5
Melina Falk
Melina Falk ('12)
SWE9.28
  
 
Finale B
3.2.
3.2.
1
Iris Käck
Iris Käck ('12)
SWE9.29
  
 PB
2
Elvira Aylward Alvelin
Elvira Aylward Alvelin ('12)
SWE9.43
  
 PB
3
Lione Karnå
Lione Karnå ('12)
SWE9.80
  
 PB
4
Lisa Malmström
Lisa Malmström ('12)
SWE10.10
  
 
P12 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Iris Käck
Iris Käck ('12)
SWE2:31.88
  
 PB
2
Ester Grahn
Ester Grahn ('12)
SWE2:48.32
  
 
3
Molly Persson
Molly Persson ('12)
SWE2:55.77
  
 
4
Edith Pettersson
Edith Pettersson ('12)
SWE3:00.44
  
 
5
Hjördis Peixoto
Hjördis Peixoto ('12)
SWE3:07.63
  
 PB
6
Ester Laaksonen
Ester Laaksonen ('12)
SWE3:07.68
  
 
7
Freya Nash
Freya Nash ('12)
SWE3:10.75
  
 PB
8
Tilda Sand
Tilda Sand ('12)
SWE3:12.94
  
 
P12 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Nellie Lieberth Järman
Nellie Lieberth Järman ('12)
SWE1.39
  
 
 
1.24
  O
1.28
  O
1.32
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.44
XXX
  
2
Amelie Ving Holmqvist
Amelie Ving Holmqvist ('12)
SWE1.36
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.24
XXO
1.28
 XO
1.32
 XO
1.36
 XO
1.39
XXX
 
3
Betty Malm
Betty Malm ('12)
SWE1.32
  
 SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.24
  O
1.28
XXO
1.32
  O
1.36
XXX
  
4
Olivia Krantz
Olivia Krantz ('12)
SWE1.24
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.24
  O
1.28
XXX
   
5
Majken Korner
Majken Korner ('12)
SWE1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.24
XXX
  
6
Ester Grahn
Ester Grahn ('12)
SWE1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
XXO
1.24
XXX
     
7
Lisa Malmström
Lisa Malmström ('12)
SWE1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
    
8
Tilda Sand
Tilda Sand ('12)
SWE1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
XXX
   
9
Emilie Keen
Emilie Keen ('12)
SWE1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXO
1.20
XXX
    
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Elvira Aylward Alvelin
Elvira Aylward Alvelin ('12)
SWE4.38
  
 PB
 
4.20 PB4.27 PB4.38 PB4.23    
2
Pauline Littenheim
Pauline Littenheim ('12)
SWE4.37
  
 
 
4.374.294.204.27    
3
Nellie Lieberth Järman
Nellie Lieberth Järman ('12)
SWE4.32
  
 PB
 
4.214.114.254.32 PB    
4
Iris Käck
Iris Käck ('12)
SWE4.21
  
 
 
4.014.214.18  X    
5
Melina Falk
Melina Falk ('12)
SWE4.15
  
 PB
 
4.14 PB3.894.084.15 PB    
6
Tiril Tepsel Sjulstad
Tiril Tepsel Sjulstad ('12)
NOR4.03
  
 PB
 
4.01 PB3.754.03 PB3.87    
7
Hjördis Peixoto
Hjördis Peixoto ('12)
SWE4.03
  
 
 
4.033.873.843.75    
8
Molly Persson
Molly Persson ('12)
SWE4.01
  
 PB
 
3.753.833.764.01 PB    
9
Majken Korner
Majken Korner ('12)
SWE3.91
  
 PB
 
3.78 PB  X3.91 PB3.78    
10
Greta Sparre
Greta Sparre ('12)
SWE3.88
  
 
 
3.88  X3.653.71    
11
Fiona Bördin Tennes
Fiona Bördin Tennes ('12)
SWE3.72
  
 
 
3.553.703.723.63    
12
Hanna Samuelsson
Hanna Samuelsson ('12)
SWE3.71
  
 
 
3.663.553.503.71    
13
Edith Pettersson
Edith Pettersson ('12)
SWE3.57
  
 PB
 
3.57 PB3.323.423.46    
14
Freya Nash
Freya Nash ('12)
SWE3.51
  
 PB
 
3.31 PB3.31 =PB3.51 PB3.38    
15
Harriet Flyckt
Harriet Flyckt ('12)
SWE3.44
  
 PB
 
3.44 PB2.983.203.38    
16
Lione Karnå
Lione Karnå ('12)
SWE3.29
  
 
 
3.292.82  –  –    
17
Lisa Malmström
Lisa Malmström ('12)
SWE3.26
  
 PB
 
3.26 PB3.182.933.15    
18
Ester Laaksonen
Ester Laaksonen ('12)
SWE3.26
  
 PB
 
3.143.26 PB3.033.04    
19
Elsa Hermansson
Elsa Hermansson ('12)
SWE3.16
  
 PB
 
3.10 PB3.16 PB3.002.98    
20
Moa Frisk
Moa Frisk ('12)
SWE2.72
  
 PB
 
2.72 PB2.552.662.55    
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Nellie Lieberth Järman
Nellie Lieberth Järman ('12)
SWE8.68
  
 
 
8.687.427.267.97    
2
Hjördis Peixoto
Hjördis Peixoto ('12)
SWE8.63
  
 PB
 
8.63 PB7.967.587.58    
3
Amelie Ving Holmqvist
Amelie Ving Holmqvist ('12)
SWE8.60
  
 
 
  X8.348.608.55    
4
Hanna Samuelsson
Hanna Samuelsson ('12)
SWE8.17
  
 PB
 
6.507.797.648.17 PB    
5
Tilda Sand
Tilda Sand ('12)
SWE7.61
  
 PB
 
7.61 PB7.267.267.60    
6
Molly Persson
Molly Persson ('12)
SWE7.21
  
 PB
 
6.91 PB6.95 PB7.21 PB6.23    
7
Emilie Keen
Emilie Keen ('12)
SWE6.20
  
 PB
 
6.08 PB5.86  X6.20 PB    
8
Elsa Hermansson
Elsa Hermansson ('12)
SWE6.01
  
 
 
5.035.274.796.01    
9
Greta Sparre
Greta Sparre ('12)
SWE5.99
  
 PB
 
5.69 PB5.87 PB5.99 PB5.42    
10
Moa Frisk
Moa Frisk ('12)
SWE5.93
  
 
 
5.935.795.615.32    
11
Freya Nash
Freya Nash ('12)
SWE5.61
  
 PB
 
5.02 PB5.51 PB5.475.61 PB    

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1