Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Ministævne 2 5.2.2024 Inde
Thorvald Ellegaard Arenaen

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 7.25
  
 
2Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Odense Atletik 7.30
  
 PB
3Simon TjalveSimon Tjalve ('04)Odense Atletik 7.45
  
 PB
4Frederik Grud Agerbæk MadsenFrederik Grud Agerbæk Madsen ('02)Odense Atletik 7.47
  
 =PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.40
  
 
 
4.20
 XO
4.30
XXO
4.40
 XO
4.50
XXX
    
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.84
  
 
2Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 8.19
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF1.70
  
 =SB
 
1.30
  O
1.40
  O
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
XXX
  
2Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF1.50
  
 SB
 
1.30
  O
1.40
  O
1.50
  O
1.60
XXX
    
3Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 1.30
  
 
 
1.30
 XO
1.40
XXX
      
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lucas MolbekLucas Molbek ('08)Fredericia AF7.85
  
 PB
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lucas MolbekLucas Molbek ('08)Fredericia AF4.62
  
 SB
 
4.31 SB4.62 SB4.20     
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silje Grønbæk HovgaardSilje Grønbæk Hovgaard ('08)Odense Atletik 9.04
  
 
1Esther KorsholmEsther Korsholm ('08)Fredericia AF9.04
  
 PB
3Milla Bjerggaard DamstedMilla Bjerggaard Damsted ('08)Odense Atletik 9.45
  
 
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Milla Bjerggaard DamstedMilla Bjerggaard Damsted ('08)Odense Atletik 4.06
  
 PB
 
  X3.72 PB4.06 PB     
2Silje Grønbæk HovgaardSilje Grønbæk Hovgaard ('08)Odense Atletik 3.84
  
 PB
 
3.84 PB  X3.19     
3Esther KorsholmEsther Korsholm ('08)Fredericia AF3.61
  
 PB
 
3.61 PB3.053.28     
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 8.31
  
 
2Laurits Scheffmann KobborgLaurits Scheffmann Kobborg ('10)Fredericia AF8.56
  
 PB
3Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 9.06
  
 PB
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 4.54
  
 
 
3.944.54  X     
2Laurits Scheffmann KobborgLaurits Scheffmann Kobborg ('10)Fredericia AF4.07
  
 PB
 
3.95 PB  X4.07 PB     
3Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 3.65
  
 PB
 
3.59 PB3.65 PB3.40     
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.60
  
 
2Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF9.24
  
 
3Bergdis SvendsenBergdis Svendsen ('10)Odense Atletik 9.45
  
 
4Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 10.34
  
 
5Ditte BrunkærDitte Brunkær ('10)Odense Atletik 10.96
  
 PB
Finale B
1Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF8.97
  
 PB
2Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik9.25
  
 PB
3Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 9.28
  
 
4Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF9.59
  
 
5Karoline BennekovKaroline Bennekov ('09)Odense Atletik 13.13
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 4.41
  
 PB
 
4.41 PB4.074.04     
2Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF4.36
  
 PB
 
4.35 PB4.36 PB4.24     
3Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF4.35
  
 
 
4.354.264.06     
4Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 4.26
  
 PB
 
  X3.90 PB4.26 PB     
5Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik4.18
  
 PB
 
3.94 PB  X4.18 PB     
5Bergdis SvendsenBergdis Svendsen ('10)Odense Atletik 3.40
  
 PB
 
  X3.38 PB3.40 PB     
6Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 3.38
  
 PB
 
3.06 PB3.38 PB3.30     
7Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF3.35
  
 PB
 
2.91 PB3.35 PB3.29     
8Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10)Odense Atletik 3.23
  
 PB
 
3.23 PB3.133.20     
9Ditte BrunkærDitte Brunkær ('10)Odense Atletik 2.88
  
 PB
 
2.75 PB  X2.88 PB     
11Karoline BennekovKaroline Bennekov ('09)Odense Atletik 2.72
  
 PB
 
2.71 PB2.512.72 PB     
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 9.26
  
 
2Ditlev DuvanderDitlev Duvander ('12)Odense Atletik 9.96
  
 PB
3Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 10.51
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 11.06
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 4.55
  
 PB
 
4.434.394.55 PB     
2Ditlev DuvanderDitlev Duvander ('12)Odense Atletik 4.27
  
 PB
 
  X4.16 PB4.27 PB     
3Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 3.18
  
 PB
 
3.18 PB3.103.17     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ditlev DuvanderDitlev Duvander ('12)Odense Atletik 6.60
  
 
 
6.145.626.60     
2Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 5.58
  
 PB
 
5.24 PB5.43 PB5.58 PB     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 8.99
  
 
2Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 9.87
  
 PB
3Ella Sofia KorsholmElla Sofia Korsholm ('11)Fredericia AF10.10
  
 PB
4Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 10.16
  
 
5Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 10.18
  
 
6Anna OlsenAnna Olsen ('11)Fredericia AF10.37
  
 PB
7Ida Marie BrixenIda Marie Brixen ('11)Fredericia AF10.43
  
 PB
8Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 10.79
  
 SB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 12.36
  
 PB
2Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 13.64
  
 PB
3Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 13.88
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 4.25
  
 PB
 
4.114.25 PB4.16     
2Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 3.90
  
 PB
 
3.90 PB3.833.84     
3Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 3.80
  
 
 
3.673.643.80     
4Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 3.64
  
 PB
 
3.30  X3.64 PB     
5Ella Sofia KorsholmElla Sofia Korsholm ('11)Fredericia AF3.60
  
 PB
 
3.52 PB3.52 =PB3.60 PB     
6Anna OlsenAnna Olsen ('11)Fredericia AF3.53
  
 PB
 
3.53 PB3.363.41     
7Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 3.33
  
 
 
3.323.333.30     
8Ida Marie BrixenIda Marie Brixen ('11)Fredericia AF3.28
  
 PB
 
3.15 PB3.21 PB3.28 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 7.71
  
 PB
 
7.057.68 PB7.71 PB     
2Ida Marie BrixenIda Marie Brixen ('11)Fredericia AF6.77
  
 PB
 
5.66 PB6.54 PB6.77 PB     
3Ella Sofia KorsholmElla Sofia Korsholm ('11)Fredericia AF3.78
  
 PB
 
3.60 PB3.78 PB3.60     
4Anna OlsenAnna Olsen ('11)Fredericia AF3.31
  
 PB
 
3.08 PB  X3.31 PB     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elias Schierff
Elias Schierff ('14)
Odense Atletik 10.34
  
 PB
2
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 10.41
  
 PB
2
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 10.41
  
 SB
4
Björn Kabell Nissen
Björn Kabell Nissen ('13)
Odense Atletik 10.44
  
 PB
5
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 11.82
  
 PB
6
Lau Seest Nielsen
Lau Seest Nielsen ('14)
Odense Atletik 11.87
  
 PB
7
Adam Christoffer Damhave
Adam Christoffer Damhave ('14)
Odense Atletik 12.17
  
 PB
8
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 12.24
  
 PB
Finale B
1
Noor Walsted
Noor Walsted ('13)
Odense Atletik 13.31
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 3.80
  
 PB
 
3.80 PB3.55      
2
Björn Kabell Nissen
Björn Kabell Nissen ('13)
Odense Atletik 3.60
  
 PB
 
3.60 PB3.33      
3
Elias Schierff
Elias Schierff ('14)
Odense Atletik 3.60
  
 PB
 
3.60 PB3.30      
4
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 3.50
  
 PB
 
3.50 PB3.19      
5
Adam Christoffer Damhave
Adam Christoffer Damhave ('14)
Odense Atletik 2.90
  
 PB
 
2.90 PB2.70      
6
Noor Walsted
Noor Walsted ('13)
Odense Atletik 2.80
  
 PB
 
2.65 PB2.80 PB      
7
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 2.70
  
 PB
 
2.70 PB  –      
8
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 2.60
  
 PB
 
2.40 PB2.60 PB      
9
Lau Seest Nielsen
Lau Seest Nielsen ('14)
Odense Atletik 2.40
  
 PB
 
2.40 PB2.30      
10
Signe Nielsen
Signe Nielsen ('14)
Odense Atletik 2.20
  
 PB
 
2.20 PB0.02      
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 5.54
  
 PB
 
4.95 PB5.54 PB      
2
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 5.12
  
 
 
4.785.12      
3
Elias Schierff
Elias Schierff ('14)
Odense Atletik 5.04
  
 
 
4.335.04      
4
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 4.49
  
 
 
4.124.49      
5
Björn Kabell Nissen
Björn Kabell Nissen ('13)
Odense Atletik 4.38
  
 PB
 
4.19 PB4.38 PB      
6
Adam Christoffer Damhave
Adam Christoffer Damhave ('14)
Odense Atletik 4.10
  
 PB
 
4.07 PB4.10 PB      
7
Lau Seest Nielsen
Lau Seest Nielsen ('14)
Odense Atletik 3.95
  
 PB
 
3.76 PB3.95 PB      
8
Milan Dickson
Milan Dickson ('14)
Odense Atletik 3.30
  
 PB
 
3.30 PB3.27      
8
Noor Walsted
Noor Walsted ('13)
Odense Atletik 3.28
  
 
 
2.933.28      
9
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 3.21
  
 
 
3.212.68      
10
Signe Nielsen
Signe Nielsen ('14)
Odense Atletik 2.36
  
 PB
 
1.92 PB2.36 PB      
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Liv Oscheka Christensen
Liv Oscheka Christensen ('14)
Fredericia AF10.34
  
 PB
2
Elin Kirsten Rød
Elin Kirsten Rød ('13)
Fredericia AF10.40
  
 PB
2
Maxine Hansen
Maxine Hansen ('14)
Fredericia AF10.40
  
 PB
4
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 10.42
  
 PB
5
Sofia Ottow
Sofia Ottow ('14)
Fredericia AF12.07
  
 PB
Finale B
1
Mara Lisberg
Mara Lisberg ('13)
Odense Atletik 10.71
  
 PB
2
Mauda Hedemark
Mauda Hedemark ('14)
Odense Atletik 10.90
  
 PB
3
Sophia Saway
Sophia Saway ('14)
Odense Atletik 12.36
  
 PB
4
Signe Seest Nielsen
Signe Seest Nielsen ('14)
Odense Atletik 13.30
  
 PB
5
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 13.83
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 3.40
  
 PB
 
3.40 PB3.10      
2
Liv Oscheka Christensen
Liv Oscheka Christensen ('14)
Fredericia AF3.20
  
 PB
 
3.20 PB2.73      
3
Elin Kirsten Rød
Elin Kirsten Rød ('13)
Fredericia AF3.10
  
 PB
 
0.03 PB3.10 PB      
4
Mauda Hedemark
Mauda Hedemark ('14)
Odense Atletik 3.05
  
 PB
 
3.05 PB  –      
5
Maxine Hansen
Maxine Hansen ('14)
Fredericia AF2.95
  
 PB
 
2.95 PB2.90      
6
Sophia Saway
Sophia Saway ('14)
Odense Atletik 2.80
  
 PB
 
0.70 PB2.80 PB      
7
Mara Lisberg
Mara Lisberg ('13)
Odense Atletik 2.75
  
 PB
 
2.65 PB2.75 PB      
8
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 2.40
  
 PB
 
2.23 PB2.40 PB      
9
Sofia Ottow
Sofia Ottow ('14)
Fredericia AF2.40
  
 PB
 
1.95 PB2.40 PB      
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sophia Saway
Sophia Saway ('14)
Odense Atletik 4.32
  
 PB
 
4.32 PB4.26      
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 3.84
  
 PB
 
3.22 PB3.84 PB      
3
Mauda Hedemark
Mauda Hedemark ('14)
Odense Atletik 3.73
  
 PB
 
3.73 PB3.18      
4
Sofia Ottow
Sofia Ottow ('14)
Fredericia AF3.56
  
 PB
 
3.04 PB3.56 PB      
5
Maxine Hansen
Maxine Hansen ('14)
Fredericia AF3.43
  
 PB
 
2.56 PB3.43 PB      
6
Elin Kirsten Rød
Elin Kirsten Rød ('13)
Fredericia AF3.36
  
 PB
 
2.58 PB3.36 PB      
7
Mara Lisberg
Mara Lisberg ('13)
Odense Atletik 3.33
  
 PB
 
3.33 PB2.48      
8
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 3.32
  
 PB
 
3.32 PB3.27      
9
Liv Oscheka Christensen
Liv Oscheka Christensen ('14)
Fredericia AF3.02
  
 PB
 
2.94 PB3.02 PB      
D9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hugo Jensen
Hugo Jensen ('16)
Odense Atletik 10.44
  
 PB
2
Viggo Bækholm
Viggo Bækholm ('16)
Odense Atletik 11.28
  
 PB
3
Ibrahim Kovacevic
Ibrahim Kovacevic ('17)
Odense Atletik 11.33
  
 PB
4
Milan Dickson
Milan Dickson ('14)
Odense Atletik 13.15
  
 PB
5
Nick Liaghat
Nick Liaghat ('16)
Odense Atletik 13.26
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Viggo Bækholm
Viggo Bækholm ('16)
Odense Atletik 4.93
  
 PB
 
4.93 PB4.72      
2
Hugo Jensen
Hugo Jensen ('16)
Odense Atletik 4.92
  
 PB
 
4.20 PB4.92 PB      
3
Nick Liaghat
Nick Liaghat ('16)
Odense Atletik 2.56
  
 PB
 
2.20 PB2.56 PB      
P9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andrea Sølund Wahlgren
Andrea Sølund Wahlgren ('16)
Odense Atletik 12.32
  
 PB
2
Laura Oxenvad
Laura Oxenvad ('15)
Odense Atletik 12.42
  
 PB
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Laura Oxenvad
Laura Oxenvad ('15)
Odense Atletik 2.90
  
 PB
 
2.90 PB2.20      
2
Andrea Sølund Wahlgren
Andrea Sølund Wahlgren ('16)
Odense Atletik 2.78
  
 PB
 
2.33 PB2.78 PB      
D7 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nikolaj Windel Christensen
Nikolaj Windel Christensen ('17)
Odense Atletik 15.88
  
 PB
2
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 16.09
  
 PB
3
Valdemar Dias Rexen Trifonov
Valdemar Dias Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 19.32
  
 PB
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ibrahim Kovacevic
Ibrahim Kovacevic ('17)
Odense Atletik 3.87
  
 PB
 
3.07 PB3.87 PB      
1
Nikolaj Windel Christensen
Nikolaj Windel Christensen ('17)
Odense Atletik 2.57
  
 PB
 
1.34 PB2.57 PB      
2
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 1.74
  
 PB
 
1.47 PB1.74 PB      
P7 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nanna Bjerrum
Nanna Bjerrum ('17)
Odense Atletik 12.54
  
 PB
2
Ellinor Hedemark
Ellinor Hedemark ('17)
Odense Atletik 14.40
  
 PB
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nanna Bjerrum
Nanna Bjerrum ('17)
Odense Atletik 2.31
  
 PB
 
2.19 PB2.31 PB      
2
Ellinor Hedemark
Ellinor Hedemark ('17)
Odense Atletik 1.92
  
 PB
 
1.92 PB1.88      

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb