Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Aalborg Indoor II 14.2.2024 Inde
Gigantium Atletikhal

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.29
  
 
2Emeric PetitEmeric Petit ('03)Aalborg AM / FRA7.91
  
 
3Jonas AdelJonas Adel ('01)Aalborg AM8.67
  
 PB
Finale B
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM7.98
  
 PB
2Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM8.22
  
 
3Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM8.48
  
 
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM9.89
  
 
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM6.32
  
 
 
6.126.216.126.236.176.32  
K30 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM4.78
  
 
 
4.654.784.784.554.47  X  
M22 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emeric PetitEmeric Petit ('03)Aalborg AM / FRA5.41
  
 PB
 
4.825.31 PB4.995.41 PB5.155.09  
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM11.91
  
 PB
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.74
  
 SB
 
9.74 SB9.05  X  X8.778.53  
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.31
  
 
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
     
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.92
  
 
 
4.444.914.92  X4.39  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.51
  
 
 
9.039.519.13  X  X9.13  
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM10.26
  
 
2Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM11.13
  
 PB
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM12.93
  
 
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
     
2Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
   
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM4.68
  
 PB
 
4.18 PB  X4.054.68 PB4.03  X  
Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM10.87
  
 
 
10.448.429.4910.879.459.59  
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM10.57
  
 
 
9.70  X9.649.5810.5710.08  
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM7.63
  
 
 
7.636.597.536.356.837.42  
4Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM7.56
  
 PB
 
7.167.56 PB5.936.266.837.50  
5Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM6.66
  
 
 
  X  X6.455.926.256.66  
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM8.79
  
 
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM8.80
  
 
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM8.82
  
 
4Martha Staal JohannesenMartha Staal Johannesen ('09)Aalborg AM8.90
  
 
5Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM9.87
  
 
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM10.75
  
 PB
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM10.78
  
 
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.54
XXX
     
2Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
   
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM4.53
  
 
 
  X4.424.534.314.174.40  
2Martha Staal JohannesenMartha Staal Johannesen ('09)Aalborg AM4.07
  
 
 
  X  X  X  X4.07  X  
3Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM4.00
  
 
 
3.723.994.003.833.813.90  
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.96
  
 PB
 
3.613.90 PB3.96 PB3.823.763.68  
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM9.06
  
 
 
9.06  X9.068.828.49  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.23
  
 
 
9.237.53  X8.348.798.78  
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM8.23
  
 
 
7.948.236.718.038.118.17  
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM5.50
  
 PB
 
5.42 PB5.164.465.50 PB4.75  X  
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM9.02
  
  K
2Vibe Steen NielsenVibe Steen Nielsen ('11)Aalborg AM9.11
  
  K
3Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM10.30
  
 
4Ida MølgaardIda Mølgaard ('12)Aalborg AM10.81
  
  K
Finale B
1Sofia Amalie HenriksenSofia Amalie Henriksen ('12)Aalborg AM11.05
  
  K
2Lolly Merhawi FessehaLolly Merhawi Fesseha ('12)Aalborg AM11.10
  
 
3Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11)Aalborg AM11.41
  
  K
4Josefine Thorup RingbergJosefine Thorup Ringberg ('12)Aalborg AM12.48
  
  K
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lolly Merhawi FessehaLolly Merhawi Fesseha ('12)Aalborg AM3:28.80
  
 PB
2Josefine Thorup RingbergJosefine Thorup Ringberg ('12)Aalborg AM3:39.68
  
  K
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM3.47
  
 PB
 
2.473.39 PB3.47 PB     
2Lolly Merhawi FessehaLolly Merhawi Fesseha ('12)Aalborg AM3.08
  
 PB
 
2.71 PB2.693.08 PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM4.45
  
 
 
3.934.454.43     
2Lolly Merhawi FessehaLolly Merhawi Fesseha ('12)Aalborg AM4.35
  
 PB
 
3.82 PB4.22 PB4.35 PB     
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM13.29
  
 PB
2Ida MølgaardIda Mølgaard ('12)Aalborg AM14.22
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
  
2Ida MølgaardIda Mølgaard ('12)Aalborg AM1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXO
1.20
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM4.38
  
 PB
 
4.38 PB4.324.29     
2Vibe Steen NielsenVibe Steen Nielsen ('11)Aalborg AM4.30
  
 =PB
 
4.30 =PB4.103.94     
3Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11)Aalborg AM3.12
  
 PB
 
3.12 PB3.013.03     
4Sofia Amalie HenriksenSofia Amalie Henriksen ('12)Aalborg AM2.86
  
 PB
 
2.81 SB2.86 PB2.86 =PB     
5Josefine Thorup RingbergJosefine Thorup Ringberg ('12)Aalborg AM2.68
  
 
 
2.642.652.68     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM8.21
  
 
 
8.217.488.13     
2Vibe Steen NielsenVibe Steen Nielsen ('11)Aalborg AM6.85
  
 PB
 
6.85 PB6.786.59     
3Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM6.44
  
 PB
 
6.43 PB6.006.44 PB     
4Ida MølgaardIda Mølgaard ('12)Aalborg AM5.84
  
 PB
 
5.72 =SB5.205.84 PB     
5Sofia Amalie HenriksenSofia Amalie Henriksen ('12)Aalborg AM4.58
  
 PB
 
3.564.394.58 PB     
6Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11)Aalborg AM3.90
  
 PB
 
3.90 PB3.743.12     
7Josefine Thorup RingbergJosefine Thorup Ringberg ('12)Aalborg AM3.71
  
 
 
3.003.423.71     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malte Fyrstenborg
Malte Fyrstenborg ('14)
Aalborg AM10.14
  
 PB
2
Mikkel Bonde Andersen
Mikkel Bonde Andersen ('14)
Aalborg AM11.94
  
 PB
3
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM12.06
  
 PB
4
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM13.15
  
 PB
D11 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malte Fyrstenborg
Malte Fyrstenborg ('14)
Aalborg AM2:27.60
  
 PB
2
Mikkel Bonde Andersen
Mikkel Bonde Andersen ('14)
Aalborg AM2:49.95
  
 PB
3
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM3:16.25
  
 
4
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM3:18.15
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malte Fyrstenborg
Malte Fyrstenborg ('14)
Aalborg AM3.24
  
 PB
 
2.91 PB2.763.24 PB     
2
Mikkel Bonde Andersen
Mikkel Bonde Andersen ('14)
Aalborg AM2.49
  
 PB
 
2.49 PB2.382.44     
3
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM2.39
  
 PB
 
2.35 PB2.39 PB2.10     
4
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM2.28
  
 PB
 
1.77 SB2.02 PB2.28 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malte Fyrstenborg
Malte Fyrstenborg ('14)
Aalborg AM5.80
  
 PB
 
4.85 PB5.73 PB5.80 PB     
2
Mikkel Bonde Andersen
Mikkel Bonde Andersen ('14)
Aalborg AM4.60
  
 PB
 
3.83 PB3.804.60 PB     
3
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM4.24
  
 PB
 
3.434.24 PB3.86     
4
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM4.10
  
 =PB
 
3.953.794.10 =PB     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM11.02
  
 
2
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR11.84
  
 
3
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM12.48
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM2.83
  
 PB
 
2.83 PB2.682.52     
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR NM
  
 
 
  X  X  X     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR5.69
  
 PB
 
5.59 PB5.69 PB5.63     
2
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM4.24
  
 
 
4.204.244.11     
3
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM3.25
  
 
 
3.032.743.25     
D9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM8.20
  
  K
2
Selma Maria Mikkelsdottir
Selma Maria Mikkelsdottir ('15)
Aalborg AM8.56
  
  K
3
Marianne Trudslev Valencia
Marianne Trudslev Valencia ('16)
Aalborg AM11.85
  
  K
Finale B
1
Alfred Mains
Alfred Mains ('15)
Aalborg AM8.66
  
 
2
Noah Andreasen
Noah Andreasen ('16)
Aalborg AM8.79
  
 PB
3
Sylvester Duelund Rom Kristensen
Sylvester Duelund Rom Kristensen ('15)
Aalborg AM9.66
  
 
4
Levi Fibiger
Levi Fibiger ('15)
Aalborg AM10.96
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Noah Andreasen
Noah Andreasen ('16)
Aalborg AM4.38
  
 PB
 
4.38 PB4.374.083.77    
2
Alfred Mains
Alfred Mains ('15)
Aalborg AM3.66
  
 
 
3.363.163.663.54    
3
Levi Fibiger
Levi Fibiger ('15)
Aalborg AM2.65
  
 PB
 
2.65 PB2.551.832.16    
4
Sylvester Duelund Rom Kristensen
Sylvester Duelund Rom Kristensen ('15)
Aalborg AM2.22
  
 
 
2.221.851.832.00    
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM3.92
  
 PB
 
3.34 PB2.003.92 PB2.15    
2
Selma Maria Mikkelsdottir
Selma Maria Mikkelsdottir ('15)
Aalborg AM2.71
  
 SB
 
2.42 SB2.342.71 SB2.43    
3
Marianne Trudslev Valencia
Marianne Trudslev Valencia ('16)
Aalborg AM1.89
  
 
 
1.631.781.791.89    
D7 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Johanne Agerbo Dam
Johanne Agerbo Dam ('17)
Aalborg AM10.08
  
  K
2
Zoe Lezaja-Baskarada
Zoe Lezaja-Baskarada ('17)
Aalborg AM10.37
  
  K
3
Ida Cecilie Winberg Lanng
Ida Cecilie Winberg Lanng ('18)
Aalborg AM12.30
  
  K
4
Mie Langgaard Andersen
Mie Langgaard Andersen ('18)
Aalborg AM13.35
  
  K
Finale B
1
Tomasz Alexander Murariu
Tomasz Alexander Murariu ('17)
Aalborg AM8.66
  
 PB
2
Carl Willis Nordhagen
Carl Willis Nordhagen ('17)
Aalborg AM8.72
  
 PB
3
Laust Harder
Laust Harder ('17)
Aalborg AM8.86
  
 
4
Omar Camic
Omar Camic ('17)
Aalborg AM8.96
  
 PB
5
Marius Lindblad Danielsen
Marius Lindblad Danielsen ('17)
Aalborg AM11.65
  
 PB
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Carl Willis Nordhagen
Carl Willis Nordhagen ('17)
Aalborg AM4.58
  
 
 
3.684.582.67     
2
Laust Harder
Laust Harder ('17)
Aalborg AM4.43
  
 PB
 
4.43 PB3.623.39     
3
Tomasz Alexander Murariu
Tomasz Alexander Murariu ('17)
Aalborg AM3.89
  
 PB
 
3.52 PB3.89 PB2.56     
4
Kevin De Carlo
Kevin De Carlo ('17)
Aalborg AM3.28
  
 PB
 
3.063.28 PB2.55     
5
Marius Lindblad Danielsen
Marius Lindblad Danielsen ('17)
Aalborg AM2.90
  
 PB
 
2.60 PB2.542.90 PB     
6
Omar Camic
Omar Camic ('17)
Aalborg AM2.59
  
 
 
2.592.142.29     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mie Langgaard Andersen
Mie Langgaard Andersen ('18)
Aalborg AM2.53
  
 PB
 
2.10 PB2.34 PB2.53 PB     
2
Zoe Lezaja-Baskarada
Zoe Lezaja-Baskarada ('17)
Aalborg AM2.11
  
 PB
 
2.11 PB1.351.68     
3
Ida Cecilie Winberg Lanng
Ida Cecilie Winberg Lanng ('18)
Aalborg AM1.78
  
 PB
 
1.77 PB1.681.78 PB     
4
Johanne Agerbo Dam
Johanne Agerbo Dam ('17)
Aalborg AM1.65
  
 
 
1.381.631.65     
K55 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Donata JancewiczDonata Jancewicz ('69)Aalborg AM / POL7.51
  
 
 
7.51  X  X  X  X  X  
K70 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM9.12
  
 
 
9.12  X8.97  X  X  X  

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb