Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sevilla ESP: Zurich Maratón de Sevilla 18.2.2024

M Maraton    

Finale A

Finale
1
Deresa Geleta
Deresa Geleta 
ETH2:03:27
  
 PB
1
Ibrahim Chakir
Ibrahim Chakir ('94)
ESP2:07:48
  
 PB DM 1
2
Morhad Amdouni
Morhad Amdouni ('88)
FRA2:03:47
  
NR PB
3
Gashau Ayale
Gashau Ayale ('96)
ISR2:04:53
  
NR PB
4
Yemaneberhan Crippa
Yemaneberhan Crippa ('96)
ITA2:06:06
  
NR PB
5
Tafese Delegen
Tafese Delegen ('89)
ETH2:06:11
  
 PB
6
Ghirmay Ghebreslassie
Ghirmay Ghebreslassie ('95)
ERI2:06:49
  
 SB
7
Eyob Ghebrehiwet Faniel
Eyob Ghebrehiwet Faniel ('92)
ITA2:07:09
  
 PB
8
Melaku Belachew
Melaku Belachew ('90)
ETH2:07:28
  
 PB
9
Suldan Hassan
Suldan Hassan ('98)
SWE2:07:36
  
NR PB
11
Daniele Meucci
Daniele Meucci ('85)
ITA2:07:49
  
 PB
12
Samuel Russom
Samuel Russom ('91)
ERI2:07:57
  
 PB
13
Rory Linkletter
Rory Linkletter ('96)
CAN2:08:01
  
 PB
14
Petro Mamu
Petro Mamu ('84)
ERI2:08:01
  
 PB
15
Mohamed El Talhaoui
Mohamed El Talhaoui ('94)
MAR2:08:03
  
 PB
16
Phil Sesemann
Phil Sesemann ('92)
GBR2:08:04
  
 PB
17
Carlos Díaz
Carlos Díaz ('93)
CHI2:08:04
  
NR PB
18
Yitayal Atnafu
Yitayal Atnafu ('93)
ETH2:08:17
  
 SB
19
Abdi Ali Gelelchu
Abdi Ali Gelelchu ('97)
BRN2:08:22
  
 SB
20
Dario Ivanovski
Dario Ivanovski ('97)
MKD2:08:26
  
NR PB
21
Haftom Welday
Haftom Welday ('90)
GER2:08:29
  
 SB
22
Alemayehu Mekonnen
Alemayehu Mekonnen ('97)
ETH2:08:33
  
 SB
23
Sezgin Ataç
Sezgin Ataç ('98)
TUR2:08:40
  
 PB
24
Abderrazak Charik
Abderrazak Charik ('97)
FRA2:08:42
  
 SB
25
Enyew Mekonnen
Enyew Mekonnen ('94)
ETH2:08:52
  
 PB
26
Elroy Gelant
Elroy Gelant ('86)
RSA2:08:56
  
 PB
27
Ebba Tulu Chala
Ebba Tulu Chala ('96)
SWE2:09:06
  
 PB
28
Tachlowini Gabriyesos
Tachlowini Gabriyesos ('98)
ERI2:09:07
  
 SB
29
Jonathan Mellor
Jonathan Mellor ('86)
GBR2:09:09
  
 PB
30
Zewdu Hailu
Zewdu Hailu ('95)
ETH2:09:09
  
 SB
31
Byambajav Tseveenravdan
Byambajav Tseveenravdan ('90)
MGL2:09:19
  
 SB
32
Michael Somers
Michael Somers ('95)
BEL2:09:19
  
 SB
33
Getnet Mele
Getnet Mele ('89)
ETH2:09:21
  
 PB
34
Maxim Răileanu
Maxim Răileanu ('94)
MDA2:09:22
  
 PB
35
Jorge Castelblanco
Jorge Castelblanco ('87)
PAN2:09:24
  
NR PB
36
Mohamed Chaaboud
Mohamed Chaaboud ('89)
MAR2:09:30
  
 PB
37
Deribe Robi
Deribe Robi ('90)
ETH2:09:31
  
 SB
38
Berhane Afewerki
Berhane Afewerki ('96)
ERI2:09:32
  
 SB
39
Mateusz Kaczor
Mateusz Kaczor ('97)
POL2:09:35
  
 PB
40
Ayad Lamdassem
Ayad Lamdassem ('81)
ESP2:09:43
  
 SB DM 2
41
Gadisa Shumie
Gadisa Shumie ('92)
ETH2:09:59
  
 SB
42
Julius Tarus
Julius Tarus ('91)
KEN2:10:19
  
 SB
43
Nguse Amsolom
Nguse Amsolom ('86)
ERI2:10:29
  
 SB
44
Benson Tunyo Murkomen
Benson Tunyo Murkomen 
KEN2:10:34
  
 PB
45
Pedro Gómez
Pedro Gómez ('87)
ARG2:10:39
  
 PB
46
Jorge Blanco
Jorge Blanco ('93)
ESP2:10:49
  
 PB DM 3
47
Samuel Freire
Samuel Freire ('90)
CPV2:11:01
  
NR PB
48
Hélio Gomes
Hélio Gomes ('84)
POR2:11:08
  
 PB
49
Feyissa Mulgeta
Feyissa Mulgeta ('96)
ETH2:11:18
  
 SB
50
David Gómez
David Gómez ('91)
COL2:11:27
  
 PB
51
Linus Rosdahl
Linus Rosdahl ('92)
SWE2:11:30
  
 PB
52
Mohamed El Ghazouany
Mohamed El Ghazouany ('95)
MAR2:11:48
  
 PB
53
Asrar Abderehman
Asrar Abderehman ('99)
ETH2:12:04
  
 SB
54
Adam Nowicki
Adam Nowicki ('90)
POL2:12:07
  
 SB
55
El Hadi Laameche
El Hadi Laameche ('90)
ALG2:12:10
  
 PB
56
Johnatas De Oliveira
Johnatas De Oliveira ('90)
BRA2:12:14
  
 SB
57
Frank Lujan
Frank Lujan 
PER2:12:15
  
 PB
58
Ryan Creech
Ryan Creech ('91)
IRL2:12:28
  
 PB
59
Éderson Pereira
Éderson Pereira ('90)
BRA2:12:32
  
 PB
60
Iraitz Arrospide
Iraitz Arrospide ('88)
ESP2:12:33
  
 SB DM 4
61
Hamid Ben Daoud
Hamid Ben Daoud ('96)
ESP2:12:43
  
 SB DM 5
62
Derlis Ayala
Derlis Ayala ('90)
PAR2:12:45
  
 SB
63
Abdu Endris
Abdu Endris ('96)
ETH2:12:46
  
 SB
64
Chakib Lachgar Latrache
Chakib Lachgar Latrache ('89)
ESP2:12:47
  
 SB DM 6
65
Dewi Griffiths
Dewi Griffiths ('91)
GBR2:12:52
  
 SB
66
Rafael Vicente
Rafael Vicente ('94)
ECU2:12:57
  
 PB
67
Duncan Perrillat
Duncan Perrillat ('93)
FRA2:13:05
  
 SB
68
Ivan Siuris
Ivan Siuris ('91)
MDA2:13:34
  
 PB
69
Caden Shields
Caden Shields ('88)
NZL2:13:45
  
 SB
70
Weldu Negash Gebretsadik
Weldu Negash Gebretsadik ('86)
NOR2:13:55
  
 SB
71
Luis Miguel Masabanda
Luis Miguel Masabanda ('96)
ECU2:13:57
  
 SB
72
Leonid Latsepov
Leonid Latsepov ('98)
EST2:14:03
  
 PB
73
Jesus Aggi
Jesus Aggi ('94)
MEX2:14:04
  
 SB
74
Gaëtan Cals
Gaëtan Cals ('88)
FRA2:14:22
  
 PB
75
Erik Hille
Erik Hille ('88)
GER2:14:25
  
 SB
76
Wily Canchanya
Wily Canchanya ('91)
PER2:14:29
  
 SB
77
Martin Cuestas
Martin Cuestas ('86)
URU2:14:44
  
 SB
78
Tiidrek Nurme
Tiidrek Nurme ('85)
EST2:14:50
  
 SB
79
Tilahun Ayele
Tilahun Ayele ('91)
ETH2:15:14
  
 SB
80
Tesfamichael Haftom
Tesfamichael Haftom ('89)
ETH2:15:27
  
 SB
81
Simon Tesfay
Simon Tesfay ('85)
SUI2:15:36
  
 SB
82
Gustavo de Souza
Gustavo de Souza ('96)
BRA2:15:44
  
 PB
83
Miguel Maza
Miguel Maza ('91)
ARG2:15:51
  
 PB
84
Riad Guerfi
Riad Guerfi ('87)
FRA2:16:02
  
 SB
85
Mael Sicot
Mael Sicot ('93)
FRA2:16:06
  
 PB
86
Vagner Noronha
Vagner Noronha ('84)
BRA2:16:42
  
 SB
87
Mourad El Bennouri
Mourad El Bennouri ('79)
MAR2:16:56
  
 SB
88
Fernando Moreno
Fernando Moreno ('94)
ECU2:17:07
  
 PB
89
Alberto Puyuelo
Alberto Puyuelo ('86)
ESP2:17:10
  
 PB DM 7
90
Halil Yaşın
Halil Yaşın ('99)
TUR2:17:29
  
 PB
91
M Rene Ortiz
M Rene Ortiz ('89)
MEX2:17:50
  
 SB
92
Chris Rainsford
Chris Rainsford ('89)
GBR2:18:56
  
 PB
93
Youssef Boussiane
Youssef Boussiane ('94)
MAR2:19:03
  
 PB
94
Francis Serrano
Francis Serrano ('92)
ESP2:19:16
  
 PB DM 8
95
Juan Bueno
Juan Bueno ('85)
ESP2:19:18
  
 PB
96
Yezid Alexander Orjuela
Yezid Alexander Orjuela ('87)
COL2:19:25
  
 SB
97
Okbay Tsegay
Okbay Tsegay ('86)
ERI2:19:29
  
 SB
98
Mikel García
Mikel García ('89)
ESP2:19:33
  
 PB
99
Matthew Crehan
Matthew Crehan ('91)
GBR2:19:35
  
 SB
100
Leonardo Santana De Oliveira
Leonardo Santana De Oliveira ('92)
BRA2:19:40
  
 PB
101
Luke Micallef
Luke Micallef ('89)
MLT2:19:48
  
 PB
102
Luis Agustin
Luis Agustin ('91)
ESP2:19:48
  
 PB
103
Ross Braden
Ross Braden ('93)
GBR2:19:49
  
 SB
104
Hannu Granberg
Hannu Granberg ('90)
FIN2:19:51
  
 SB
105
Julien Sapy
Julien Sapy ('84)
FRA2:19:53
  
 PB
106
Iván Hernández
Iván Hernández ('80)
ESP2:20:00
  
 PB
107
Ward van der Kelen
Ward van der Kelen ('94)
BEL2:20:11
  
 PB
108
Alfonso Mendoza
Alfonso Mendoza ('88)
ESP2:20:21
  
 PB
109
Jesus Gonzalez
Jesus Gonzalez ('89)
ESP2:20:40
  
 PB
110
Victor Aguilar
Victor Aguilar ('90)
BOL2:20:49
  
 PB
111
Rubén Arando
Rubén Arando ('94)
BOL2:21:19
  
 PB
112
Carlos Gallego
Carlos Gallego ('88)
ESP2:21:26
  
 PB
113
Luis Carlos Rivero
Luis Carlos Rivero ('86)
GUA2:21:42
  
 SB
114
Jorge Soto
Jorge Soto ('94)
ESP2:22:01
  
 PB
115
Mitch Baum
Mitch Baum ('94)
USA2:22:05
  
 SB
116
Conor Duffy
Conor Duffy ('92)
IRL2:22:10
  
 SB
117
Silah Mitei
Silah Mitei 
KEN2:22:12
  
 PB
118
Anthony O'Brien
Anthony O'Brien ('91)
IRL2:22:13
  
 PB
119Mathias BräunerMathias Bräuner ('87)DEN2:22:20
  
 PB
120
Francesco Nardone
Francesco Nardone ('94)
ITA2:22:28
  
 SB
121
Roberto Ladeiras
Roberto Ladeiras ('92)
POR2:22:30
  
 SB
122
Francois Le Palud
Francois Le Palud ('91)
FRA2:22:37
  
 PB
123
Pablo Villalobos
Pablo Villalobos ('78)
ESP2:22:38
  
 SB
124Jacob DahlJacob Dahl ('88)DEN2:22:38
  
 PB
125
Roberto Bueno
Roberto Bueno ('77)
ESP2:22:48
  
 SB
126
Manuel Lorenzo
Manuel Lorenzo ('93)
ESP2:22:49
  
 PB
127
Oscar Acosta
Oscar Acosta 
COL2:22:55
  
 PB
128
Olaf van den Bergh
Olaf van den Bergh ('94)
NED2:22:56
  
 PB
129
Ariznabarreta Agirre
Ariznabarreta Agirre ('83)
ESP2:23:01
  
 SB
130
David Palomo
David Palomo ('83)
ESP2:23:05
  
 SB
131
Ricard Pastó
Ricard Pastó ('87)
ESP2:23:06
  
 SB
132
Sergi Masip
Sergi Masip 
ESP2:23:10
  
 PB
133
Edson dos Santos
Edson dos Santos ('84)
BRA2:23:13
  
 SB
134
Josh Lunn
Josh Lunn ('92)
GBR2:23:18
  
 SB
135
Rafael Almeida
Rafael Almeida 
BRA2:23:18
  
 PB
136
Gerry Forde
Gerry Forde ('91)
IRL2:23:19
  
 PB
137
Abdelali Razyn
Abdelali Razyn ('91)
MAR2:23:24
  
 SB
138
Péter Jenkei
Péter Jenkei ('92)
HUN2:23:29
  
 SB
139
Lieux Romain
Lieux Romain ('87)
FRA2:23:35
  
 SB
140
Jasper McDowell
Jasper McDowell ('97)
GBR2:23:35
  
 PB
141
Conor McCauley
Conor McCauley ('83)
IRL2:23:37
  
 PB
142
Youssef Izikki
Youssef Izikki 
MAR2:23:37
  
 PB
143
Ivan Zarco
Ivan Zarco ('84)
HON2:23:43
  
 SB
144
Ben McIntosh
Ben McIntosh 
GBR2:24:02
  
 PB
145
Luis Miguel Sánchez
Luis Miguel Sánchez ('85)
ESP2:24:03
  
 SB
146
Renaud Vincent
Renaud Vincent ('86)
FRA2:24:05
  
 PB
147
Adrian Briz
Adrian Briz 
ESP2:24:08
  
 PB
148Michael JensenMichael Jensen ('87)DEN2:24:12
  
 PB
149
Víctor Puyuelo
Víctor Puyuelo ('92)
ESP2:24:15
  
 PB
150
Joseba Díaz
Joseba Díaz ('95)
ESP2:24:17
  
 SB
151
Gary O'Hanlon
Gary O'Hanlon ('74)
IRL2:24:18
  
 SB
152
Antonio Martínez
Antonio Martínez ('86)
ESP2:24:20
  
 PB
153
Mustapha Lhamzi
Mustapha Lhamzi ('71)
FRA2:24:21
  
 PB
154
Julien Nison
Julien Nison ('88)
FRA2:24:23
  
 PB
155
Adrian Żakowski
Adrian Żakowski 
POL2:24:23
  
 PB
156
Diego Avon
Diego Avon ('85)
ITA2:24:27
  
 PB
157
Antonio Dávid Jiménez
Antonio Dávid Jiménez ('77)
ESP2:24:28
  
 PB
158
Paul Renaudie
Paul Renaudie ('90)
FRA2:24:35
  
 PB
159
Edson Soldevilla
Edson Soldevilla 
MEX2:24:43
  
 SB
160
Fabien Prigent
Fabien Prigent ('92)
FRA2:24:47
  
 PB
161
Lorenzo Beltrami
Lorenzo Beltrami ('95)
ITA2:24:50
  
 PB
162
Javier Díaz
Javier Díaz ('76)
ESP2:24:51
  
 SB
163
Abel Casali
Abel Casali ('90)
ESP2:24:57
  
 PB
164
Hicham El Baroudi
Hicham El Baroudi ('89)
ESP2:25:04
  
 PB
165
Aníbal Llamazares
Aníbal Llamazares ('82)
ESP2:25:12
  
 PB
166
Diego Polo
Diego Polo ('89)
ESP2:25:20
  
 SB
167
Ivan Martínez
Ivan Martínez ('97)
ESP2:25:33
  
 PB
168
Alexis Garod
Alexis Garod ('94)
FRA2:25:34
  
 PB
169
Francisco José García
Francisco José García ('89)
ESP2:25:38
  
 PB
170
Raymond Hynes
Raymond Hynes ('82)
IRL2:25:40
  
 SB
171
Edgar Matias
Edgar Matias ('79)
POR2:25:46
  
 PB
172
David Martín
David Martín ('89)
ESP2:25:58
  
 PB
173
Ignacio Safont
Ignacio Safont 
ESP2:26:00
  
 PB
174
Danilo Brambilla
Danilo Brambilla 
ESP2:26:03
  
 PB
175
Javier Pérez
Javier Pérez ('88)
ESP2:26:03
  
 SB
176
Peter Mackrell
Peter Mackrell ('82)
GBR2:26:08
  
 PB
177
Emil Kalered
Emil Kalered ('88)
SWE2:26:11
  
 PB
178
Eoin Taggart
Eoin Taggart ('95)
IRL2:26:16
  
 PB
179
Michael McMahon
Michael McMahon ('80)
IRL2:26:22
  
 PB
180
Salvador Marquez
Salvador Marquez ('76)
ESP2:26:26
  
 PB
181
Daniel Valdez
Daniel Valdez ('90)
MEX2:26:34
  
 SB
182
Sebastien Hours
Sebastien Hours ('88)
FRA2:26:35
  
 PB
183
Vincent Terrier
Vincent Terrier ('95)
FRA2:26:35
  
 PB
184
Raúl Millan
Raúl Millan 
ESP2:26:56
  
 SB
185
Antonio Burgos
Antonio Burgos ('94)
ESP2:27:00
  
 PB
186
Oisin Murray
Oisin Murray ('03)
IRL2:27:02
  
 PB
187
Lorenzo Perlo
Lorenzo Perlo ('79)
ITA2:27:14
  
 SB
188
Dimitrios Kaliakoudis
Dimitrios Kaliakoudis ('84)
GRE2:27:18
  
 PB
189
Florian Montmeat
Florian Montmeat ('96)
FRA2:27:31
  
 PB
190
Ander Lazkano
Ander Lazkano 
ESP2:27:32
  
 PB
191
Alberto Gutiérrez
Alberto Gutiérrez ('81)
ESP2:27:33
  
 PB
192
Kais Adli
Kais Adli ('75)
MON2:27:36
  
NR PB
193
Jean-Baptiste Renaudie
Jean-Baptiste Renaudie ('85)
FRA2:27:36
  
 SB
194
Scott Harrington
Scott Harrington ('78)
GBR2:27:40
  
 SB
195
Ignacio Sanchez Garcia
Ignacio Sanchez Garcia ('83)
FRA2:27:45
  
 SB
196
Mikel Fernandez
Mikel Fernandez ('02)
ESP2:27:47
  
 PB
197
Victor Tello
Victor Tello ('83)
ESP2:27:53
  
 SB
198
Charles Perrault
Charles Perrault ('94)
FRA2:27:54
  
 PB
199
Enrique Bernal
Enrique Bernal 
ESP2:27:56
  
 PB
200
Tiaan Erwee
Tiaan Erwee 
RSA2:27:57
  
 PB
201
Jonathan Collier
Jonathan Collier ('95)
GBR2:28:02
  
 SB
202
David Tejada
David Tejada 
ESP2:28:04
  
 PB
203
Alberto Bravo
Alberto Bravo ('81)
ESP2:28:05
  
 PB
204
Samier Barguil
Samier Barguil 
COL2:28:08
  
 PB
205
Francisco Fernández
Francisco Fernández 
ESP2:28:09
  
 PB
206
Andrea Sgaravatto
Andrea Sgaravatto ('96)
ITA2:28:10
  
 PB
207
Manuel Agud
Manuel Agud 
ESP2:28:12
  
 PB
208
Diego Cardozo
Diego Cardozo ('92)
ESP2:28:14
  
 PB
209
Kevin Quinn
Kevin Quinn ('79)
GBR2:28:15
  
 SB
210
Kiriákos Béis
Kiriákos Béis ('82)
GRE2:28:18
  
 SB
211
Louis Puech
Louis Puech ('99)
FRA2:28:25
  
 PB
212
Mathieu Garreau
Mathieu Garreau ('84)
FRA2:28:41
  
 PB
213
Alexandre Baccili
Alexandre Baccili 
MON2:28:46
  
 PB
214
Gonzalo Rubio
Gonzalo Rubio ('79)
ESP2:28:51
  
 PB
215
Stuart Spencer
Stuart Spencer ('82)
GBR2:28:59
  
 SB
216
Andrea Astolfi
Andrea Astolfi ('94)
ITA2:29:02
  
 SB
217
Pierre Lavernhe
Pierre Lavernhe ('87)
FRA2:29:11
  
 PB
218
Geraint Williams
Geraint Williams ('84)
GBR2:29:12
  
 PB
219
Carles Montllor
Carles Montllor ('87)
ESP2:29:14
  
 SB
220
Antonio Amilcar Perea
Antonio Amilcar Perea ('82)
ESP2:29:16
  
 SB
221
Imanol Inza
Imanol Inza ('94)
ESP2:29:18
  
 PB
222
Christian Caputto
Christian Caputto ('85)
ESP2:29:18
  
 SB
223
Jose Manuel Palma
Jose Manuel Palma 
ESP2:29:19
  
 PB
224
Felix Sauer
Felix Sauer 
GER2:29:21
  
 PB
225
Yoan Duboin
Yoan Duboin ('94)
FRA2:29:28
  
 PB
226
Juan Belmonte
Juan Belmonte 
ESP2:29:29
  
 PB
227Oscar SimonsenOscar Simonsen ('01)DEN2:29:29
  
 PB
228
Timothee Bastidon
Timothee Bastidon ('94)
FRA2:29:29
  
 PB
229
Quentin Bouvy
Quentin Bouvy ('88)
BEL2:29:30
  
 PB
230
Daniel Steel
Daniel Steel ('84)
GBR2:29:30
  
 PB
231
Albert Catala
Albert Catala ('96)
ESP2:29:32
  
 PB
232
Corentin Lescop
Corentin Lescop ('97)
FRA2:29:36
  
 PB
233
Luc Bourdon
Luc Bourdon ('88)
FRA2:29:39
  
 PB
234
Guillaume Bay
Guillaume Bay ('92)
FRA2:29:39
  
 PB
235
Manuel López
Manuel López 
ESP2:29:42
  
 PB
236
Víctor Torres
Víctor Torres ('94)
ESP2:29:45
  
 PB
237
Paul Escale
Paul Escale ('84)
FRA2:29:45
  
 SB
238
Mouloud Mahichi
Mouloud Mahichi 
FRA2:29:46
  
 PB
239
Javier Rosado
Javier Rosado ('93)
ESP2:29:48
  
 PB
240
Daverso Ramos
Daverso Ramos ('91)
PER2:29:48
  
 
241
Huberney Jimenez
Huberney Jimenez 
ESP2:29:49
  
 PB
242
John Shine
John Shine ('86)
IRL2:29:51
  
 PB
243
Jordi Carrasco
Jordi Carrasco 
ESP2:29:53
  
 PB
244
Jonas Weller
Jonas Weller 
GER2:29:58
  
 PB
245
Matthew McMeekin
Matthew McMeekin ('98)
IRL2:30:04
  
 PB
246
Borja Barragué
Borja Barragué 
ESP2:30:04
  
 PB
247
Chakib Hannane
Chakib Hannane 
MAR2:30:06
  
 SB
248
Nicolas d'Angelo
Nicolas d'Angelo ('94)
MON2:30:08
  
 PB
249
Vivien Portes
Vivien Portes ('74)
FRA2:30:15
  
 PB
250
Pat Fitzgerald
Pat Fitzgerald 
IRL2:30:15
  
 PB
251
Borja Hernaz
Borja Hernaz ('91)
ESP2:30:17
  
 PB
252
Carlos Costa
Carlos Costa ('86)
POR2:30:18
  
 SB
253
Jordan Brugalieres
Jordan Brugalieres ('92)
FRA2:30:23
  
 SB
254
Remi Conte
Remi Conte ('97)
FRA2:30:23
  
 PB
255
Liinkoyan Ignacio Ancapi Curihuentro
Liinkoyan Ignacio Ancapi Curihuentro ('01)
CHI2:30:28
  
 PB
256
Andres Bautista
Andres Bautista 
COL2:30:31
  
 PB
257
Roberto Izquierdo
Roberto Izquierdo 
ESP2:30:37
  
 PB
258
Patrick Lehoux-Gagnon
Patrick Lehoux-Gagnon ('92)
CAN2:30:40
  
 PB
259
Antonio Hernandez
Antonio Hernandez 
ESP2:30:56
  
 PB
260
Franck Guillemot
Franck Guillemot ('92)
FRA2:30:56
  
 PB
261
Octavio Sanchis
Octavio Sanchis ('82)
ESP2:31:00
  
 SB
262
Mark Kearney
Mark Kearney 
GBR2:31:01
  
 SB
263
Rudy Klein
Rudy Klein ('81)
FRA2:31:02
  
 PB
264
Ruben Conde
Ruben Conde 
ESP2:31:07
  
 PB
265
Manuel Ángel Fernández García
Manuel Ángel Fernández García ('80)
ESP2:31:20
  
 PB
266
Mariusz Giżyński
Mariusz Giżyński ('81)
POL2:31:24
  
 SB
267
Thierry Ini
Thierry Ini ('76)
ITA2:31:25
  
 SB
268
Fabiomassimo Maccagnan
Fabiomassimo Maccagnan 
ITA2:31:29
  
 PB
269
Ińaki Elola
Ińaki Elola ('79)
ESP2:31:33
  
 PB
270
Matthew Drummond Clark
Matthew Drummond Clark 
GBR2:31:42
  
 PB
271
Juan Toro
Juan Toro 
ESP2:31:43
  
 PB
272
Damien Arlot
Damien Arlot 
FRA2:31:44
  
 PB
273
Jonathan Gonzalez
Jonathan Gonzalez ('92)
ESP2:31:44
  
 PB
274
Ander Arrausi
Ander Arrausi 
ESP2:31:46
  
 SB
275
Diego Lopez
Diego Lopez 
USA2:31:48
  
 PB
276
Gines Valera
Gines Valera 
ESP2:31:48
  
 PB
277
Francisco España
Francisco España ('84)
ESP2:31:50
  
 SB
278
Paddy O'Donnell
Paddy O'Donnell 
GBR2:32:03
  
 SB
279
Luciano Dragi
Luciano Dragi 
ARG2:32:08
  
 PB
280
Carlos Zoyo
Carlos Zoyo 
ESP2:32:12
  
 PB
281
Carlos Lopez
Carlos Lopez 
PAR2:32:15
  
 PB
282
José Rodriguez
José Rodriguez 
VEN2:32:17
  
 SB
283
Remi Montero
Remi Montero ('91)
FRA2:32:26
  
 SB
284
Jesus Gonzalez
Jesus Gonzalez ('89)
ESP2:32:35
  
 
285
Jose Fernandez
Jose Fernandez 
ESP2:32:40
  
 SB
286
Tiago Abrantes
Tiago Abrantes ('97)
POR2:32:44
  
 PB
287
Ignacio Gonzalez
Ignacio Gonzalez ('96)
ESP2:32:44
  
 PB
288
Adam Young
Adam Young ('82)
GBR2:32:47
  
 PB
289
Axel Finke
Axel Finke ('86)
GER2:32:48
  
 PB
290
Milton A. Gil
Milton A. Gil 
ESP2:32:49
  
 PB
291
Romain Garrivier
Romain Garrivier ('87)
FRA2:32:49
  
 SB
292
Jose Maria Garcia
Jose Maria Garcia 
ESP2:32:51
  
 SB
293
Hugo Turienzo
Hugo Turienzo ('79)
ESP2:32:57
  
 PB
294
Ash Dorrington
Ash Dorrington 
GBR2:33:02
  
 PB
295
Ruben Lopez
Ruben Lopez 
ESP2:33:08
  
 PB
296
Alejandro Arias
Alejandro Arias 
ESP2:33:23
  
 SB
297
Jake Harrison
Jake Harrison 
GBR2:33:29
  
 SB
298
Julien Le Discot
Julien Le Discot ('85)
FRA2:33:29
  
 PB
299
Jacques Renaudie
Jacques Renaudie ('99)
FRA2:33:30
  
 PB
300
Harry Lovell
Harry Lovell 
GBR2:33:33
  
 PB
301
Mathijs Wiggers
Mathijs Wiggers 
NED2:33:35
  
 PB
302
Felix Prokop
Felix Prokop 
GER2:33:36
  
 PB
303
Ryan Farrugia
Ryan Farrugia ('87)
MLT2:33:39
  
 PB
304
Ewan Short
Ewan Short 
GBR2:33:44
  
 PB
305
Nuno Rocha
Nuno Rocha 
POR2:33:44
  
 PB
306
Jairo Espí
Jairo Espí ('89)
ESP2:33:48
  
 SB
307
Raúl Manzano
Raúl Manzano ('75)
ESP2:33:50
  
 PB
308
Pablo Alonso
Pablo Alonso ('75)
ESP2:33:52
  
 PB
309
Aritz Iriarte
Aritz Iriarte 
ESP2:33:53
  
 PB
310
Javier Mier
Javier Mier 
ESP2:33:54
  
 PB
311
Larbi Al Ahmer
Larbi Al Ahmer ('81)
FRA2:33:56
  
 PB
312
Raul Rico
Raul Rico 
ESP2:33:59
  
 PB
313
Juan Toro
Juan Toro 
ESP2:34:03
  
 
314
Anthony Gay
Anthony Gay ('83)
FRA2:34:07
  
 PB
315
Sebastian Rubio
Sebastian Rubio 
ESP2:34:10
  
 PB
316
Jeremiah Cheserek
Jeremiah Cheserek 
KEN2:34:12
  
 SB
317
Miguel Carrasco
Miguel Carrasco 
ESP2:34:13
  
 PB
318
Roger Pallares
Roger Pallares 
ESP2:34:15
  
 PB
319
Brecht Leersnijder
Brecht Leersnijder 
BEL2:34:16
  
 PB
320
Jairo Hidalgo
Jairo Hidalgo 
ESP2:34:17
  
 PB
321
Joris Van Gool
Joris Van Gool 
BEL2:34:17
  
 PB
322
Vincent Virlichie
Vincent Virlichie 
FRA2:34:20
  
 PB
323
Jose Mañas
Jose Mañas 
ESP2:34:35
  
 PB
324
Diego Martinez
Diego Martinez ('93)
ESP2:34:37
  
 PB
325
David Tiberio
David Tiberio 
POR2:34:37
  
 PB
326
Benjamin Bernardini
Benjamin Bernardini 
FRA2:34:39
  
 PB
327
Amador Porcel
Amador Porcel 
ESP2:34:40
  
 PB
328
Pessen Yotam
Pessen Yotam 
ISR2:34:41
  
 SB
329
Baptiste Laporte
Baptiste Laporte 
FRA2:34:48
  
 PB
330
Jose Galan
Jose Galan 
ESP2:34:52
  
 PB
331
Bart Verbeke
Bart Verbeke 
BEL2:34:56
  
 SB
332
Moisés Arribas
Moisés Arribas 
ESP2:34:57
  
 SB
333
Fernando De Castro
Fernando De Castro 
ESP2:34:58
  
 PB
334
Gabriel Alves
Gabriel Alves ('97)
BRA2:34:58
  
 SB
335
Antonio Martin
Antonio Martin 
ESP2:35:01
  
 SB
336
Toshiaki Tamai
Toshiaki Tamai 
JPN2:35:04
  
 SB
337
Simone Valsecchi
Simone Valsecchi 
ITA2:35:13
  
 PB
338
Olger Breivik Pedersen
Olger Breivik Pedersen ('89)
NOR2:35:14
  
 SB
339
Mourad Makaci
Mourad Makaci 
BEL2:35:16
  
 PB
340
Ruben Martínez
Ruben Martínez ('85)
ESP2:35:20
  
 SB
341
Mauricio Lobato
Mauricio Lobato 
ESP2:35:20
  
 PB
342
Julien Fayolle
Julien Fayolle ('87)
FRA2:35:22
  
 PB
343
Jamal Idzim
Jamal Idzim ('80)
FRA2:35:23
  
 PB
344
Nadir Bessaih
Nadir Bessaih 
FRA2:35:24
  
 PB
345
Claude Racine-Houvet
Claude Racine-Houvet 
FRA2:35:26
  
 PB
346
Jonathan Garcia
Jonathan Garcia ('78)
ESP2:35:30
  
 SB
347
Borja Montalban
Borja Montalban 
ESP2:35:30
  
 PB
348
Sergio Olmedo
Sergio Olmedo 
ESP2:35:31
  
 PB
349
Sergi Lopez
Sergi Lopez 
ESP2:35:31
  
 PB
350
Casper Wuite
Casper Wuite 
NED2:35:32
  
 PB
351
Thibaut Delahaye
Thibaut Delahaye ('95)
FRA2:35:35
  
 PB
352
Jose Cerdan
Jose Cerdan 
ESP2:35:37
  
 PB
353
Barry Whelan
Barry Whelan 
IRL2:35:38
  
 PB
354
Romain Hure
Romain Hure 
FRA2:35:40
  
 PB
355
Justino Pedro Da Silva
Justino Pedro Da Silva ('85)
BRA2:35:43
  
 SB
356
Damien Laduranty
Damien Laduranty ('87)
FRA2:35:48
  
 PB
357
Miguel Garcia
Miguel Garcia ('88)
ESP2:35:49
  
 PB
358
Chen Huang 
Chen Huang  
CHN2:35:51
  
 SB
359
Stefano Gatto
Stefano Gatto ('89)
ITA2:35:52
  
 SB
360
Sergi Jurado
Sergi Jurado 
ESP2:35:58
  
 PB
361
s M'tir Moulay
s M'tir Moulay 
FRA2:36:00
  
 PB
362
Jon Clays
Jon Clays 
GBR2:36:06
  
 SB
363
Daniel Martinez
Daniel Martinez ('95)
ESP2:36:10
  
 PB
364
Sylvain Glos
Sylvain Glos ('87)
FRA2:36:12
  
 SB
365
Ivan Rivilla
Ivan Rivilla 
ESP2:36:12
  
 PB
366
Abel Ortega
Abel Ortega 
ESP2:36:13
  
 PB
367
Joshua Tolsdorf
Joshua Tolsdorf 
GER2:36:15
  
 PB
368
Antonio Guillen
Antonio Guillen 
ESP2:36:16
  
 PB
369
Carlos Figueroa
Carlos Figueroa 
ESP2:36:21
  
 PB
370
Carlos Alvarez
Carlos Alvarez ('01)
MEX2:36:22
  
 PB
371
David Guillen
David Guillen 
ESP2:36:32
  
 PB
372
Simon Shaw
Simon Shaw 
GBR2:36:36
  
 SB
373
Guillermo Manzanares
Guillermo Manzanares 
ESP2:36:37
  
 PB
374
Maksym Kogan
Maksym Kogan 
ISR2:36:40
  
 PB
375
Iñaki Jimeno
Iñaki Jimeno 
ESP2:36:42
  
 PB
376
Øystein Wergeland
Øystein Wergeland ('84)
NOR2:36:46
  
 SB
377
Jose Soriano
Jose Soriano 
ESP2:36:46
  
 PB
378
Luis Verdugo
Luis Verdugo 
ESP2:36:48
  
 PB
379
Javier Matiacci
Javier Matiacci 
ESP2:36:52
  
 PB
380
Viktor Larsson
Viktor Larsson ('89)
SWE2:36:55
  
 SB
381
Matthew Urbanski
Matthew Urbanski ('80)
USA2:36:55
  
 PB
397
David O'Connor
David O'Connor ('82)
IRL2:37:22
  
 SB
413Martin HyldgaardMartin Hyldgaard ('85)DEN2:37:51
  
 PB
418Cenk Daniel PolatCenk Daniel Polat ('80)DEN2:38:06
  
 SB
469
Silas Köhn
Silas Köhn ('93)
GER2:39:43
  
 PB
538
Emmett Dunleavy
Emmett Dunleavy ('81)
IRL2:42:24
  
 PB
552Peter Harbo JakobsenPeter Harbo Jakobsen ('79)DEN2:42:49
  
 PB
565
Olli Tuovinen
Olli Tuovinen ('81)
FIN2:43:04
  
 PB
568
George Callery
George Callery 
GBR2:43:13
  
 SB
600Magnus FunderMagnus Funder ('01)DEN2:44:04
  
 PB
620
Patrik Ujlaki
Patrik Ujlaki ('92)
SWE2:44:33
  
 PB
643
Jon Emil Jonsson
Jon Emil Jonsson ('01)
SWE2:44:52
  
 PB
697Dennis SjønerDennis Sjøner ('85)DEN2:46:36
  
 SB
740
Boetie Nass
Boetie Nass 
NED2:47:38
  
 PB
810
Axel Kneuertz
Axel Kneuertz 
GER2:49:18
  
 PB
892
Peter Sijbrandij
Peter Sijbrandij 
NED2:51:01
  
 SB
917
Athanasios Papasimakopoylos
Athanasios Papasimakopoylos 
GRE2:51:39
  
 PB
922
Juan Pablo Ruiz Delgado
Juan Pablo Ruiz Delgado 
MLT2:51:45
  
 PB
1063Alix NiyonkinzoAlix Niyonkinzo ('94)DEN2:54:35
  
 PB
1833
Anders Burman
Anders Burman ('63)
SWE3:05:09
  
 PB
1870
Staffan Olsson
Staffan Olsson 
SWE3:05:38
  
 PB
1914
Geert Eling
Geert Eling 
NED3:06:21
  
 PB
2089
Klaas Jan Lantinga
Klaas Jan Lantinga 
NED3:09:33
  
 PB
2202
Fredrik Angel
Fredrik Angel ('77)
SWE3:10:57
  
 PB
2314
Rutger Sijberden
Rutger Sijberden 
NED3:12:57
  
 PB
2353
Joan Larsson
Joan Larsson ('80)
SWE3:13:36
  
 PB
2468
Erik Akkerman
Erik Akkerman 
NED3:15:02
  
 PB
2538
Jonathan Borg
Jonathan Borg 
MLT3:15:54
  
 PB
2582Kristian Hamburger HolmKristian Hamburger Holm ('95)DEN3:16:37
  
 PB
2596
Kalle Lyytinen
Kalle Lyytinen ('75)
FIN3:16:57
  
 PB
2604
Ronald Dekker
Ronald Dekker 
NED3:17:07
  
 PB
2660
Stijn Van Kessel
Stijn Van Kessel 
NED3:17:55
  
 PB
2679Kristian CecilKristian Cecil ('91)DEN3:18:17
  
 SB
2751
Henrik Johansson
Henrik Johansson 
SWE3:19:35
  
 PB
2825
Florian Walz
Florian Walz ('98)
GER3:20:33
  
 SB
2958
Ioannis Tolis
Ioannis Tolis 
GRE3:22:21
  
 PB
3060Michael Morrison HansenMichael Morrison Hansen ('73)DEN3:24:03
  
 SB
3181
Charles Camilleri
Charles Camilleri 
MLT3:25:56
  
 PB
3419
Christoph Lorenzi
Christoph Lorenzi 
FIN3:29:00
  
 SB
3637
Fredrik Wallin
Fredrik Wallin 
SWE3:31:18
  
 PB
Archibald Casteel
Archibald Casteel ('96)
SWE DNF
  
 
1
Ibrahim Chakir
Ibrahim Chakir ('94)
ESP2:07:48
  
 PB
2
Ayad Lamdassem
Ayad Lamdassem ('81)
ESP2:09:43
  
 SB
3
Jorge Blanco
Jorge Blanco ('93)
ESP2:10:49
  
 PB
4
Iraitz Arrospide
Iraitz Arrospide ('88)
ESP2:12:33
  
 SB
5
Hamid Ben Daoud
Hamid Ben Daoud ('96)
ESP2:12:43
  
 SB
6
Chakib Lachgar Latrache
Chakib Lachgar Latrache ('89)
ESP2:12:47
  
 SB
7
Alberto Puyuelo
Alberto Puyuelo ('86)
ESP2:17:10
  
 PB
8
Francis Serrano
Francis Serrano ('92)
ESP2:19:16
  
 PB
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Azmera Gebru
Azmera Gebru ('95)
ETH2:22:13
  
 SB
2
Josephine Jepkoech
Josephine Jepkoech ('89)
KEN2:22:38
  
 PB
3
Magdalene Masai
Magdalene Masai ('93)
KEN2:22:51
  
 SB
4
Derartu Gerefa
Derartu Gerefa 
ETH2:23:18
  
 PB
5
Antonina Kwambai
Antonina Kwambai ('92)
KEN2:23:47
  
 SB
6
Dalilah Abdelkadir Gosa
Dalilah Abdelkadir Gosa ('98)
BRN2:24:02
  
 PB
7
Meline Rollin
Meline Rollin ('98)
FRA2:24:12
  
NR PB
8
Florencia Borelli
Florencia Borelli ('92)
ARG2:24:18
  
AR PB
9
Carolina Wikström
Carolina Wikström ('93)
SWE2:24:30
  
 PB
10
Tejinesh Gebisa
Tejinesh Gebisa ('95)
ETH2:24:37
  
 PB
11
Esther Navarrete
Esther Navarrete ('90)
ESP2:24:40
  
 PB DM 1
12
Rahma Tahiri
Rahma Tahiri ('98)
MAR2:24:51
  
 PB
13
Chloe Herbiet
Chloe Herbiet ('98)
BEL2:24:56
  
 PB
14
Meritxell Soler
Meritxell Soler ('92)
ESP2:24:57
  
 PB DM 2
15
Cian Oldknow
Cian Oldknow ('96)
RSA2:25:08
  
 PB
16
Tesfaye Nigsti
Tesfaye Nigsti ('99)
ETH2:25:42
  
 PB
17
Fantu Zewude
Fantu Zewude ('96)
ETH2:25:58
  
 SB
18
Mary Zenaida Granja
Mary Zenaida Granja ('95)
ECU2:26:34
  
 PB
19
Tereza Hrochová
Tereza Hrochová ('96)
CZE2:26:38
  
 PB
20
Luz Mery Rojas
Luz Mery Rojas ('93)
PER2:26:47
  
 PB
21
Daiana Ocampo
Daiana Ocampo ('91)
ARG2:27:16
  
 PB
22
Amina Betiche
Amina Betiche ('87)
ALG2:27:29
  
 PB
23
Solange Jesus
Solange Jesus ('87)
POR2:27:30
  
 PB
24
Isabel Guadalupe Oropeza Vazquez
Isabel Guadalupe Oropeza Vazquez ('90)
MEX2:27:57
  
 PB
25
Rosalba Chacha
Rosalba Chacha ('82)
ECU2:28:01
  
 SB
26
Delele Cheklie
Delele Cheklie ('02)
ETH2:28:12
  
 SB
27
Anais Quemener
Anais Quemener ('91)
FRA2:28:48
  
 PB
28
Nawal Yahi
Nawal Yahi ('91)
ALG2:29:46
  
 PB
29
Zaida Dina Ramos
Zaida Dina Ramos ('95)
PER2:29:49
  
 PB
30
Iwona Bernardelli
Iwona Bernardelli ('85)
POL2:30:47
  
 SB
31
Risper Gesabwa
Risper Gesabwa ('89)
MEX2:30:51
  
 SB
32
Hanna Lindholm
Hanna Lindholm ('79)
SWE2:31:18
  
 SB
33
Clara Simal
Clara Simal ('87)
ESP2:31:21
  
 SB DM 3
34
Anna Bankowska
Anna Bankowska ('90)
POL2:31:25
  
 SB
35
Katherine Ruth Tisalema
Katherine Ruth Tisalema ('96)
ECU2:31:29
  
 PB
36
Adela Honorato
Adela Honorato ('04)
MEX2:32:40
  
 PB
37
Heather Seaward
Heather Seaward ('90)
GBR2:32:40
  
 PB
38
Jhoselyn Jéssica Camargo
Jhoselyn Jéssica Camargo ('96)
BOL2:33:22
  
 SB
39
Chiara Mainetti
Chiara Mainetti ('88)
ARG2:33:26
  
 PB
40
AnnMarie McGlynn
AnnMarie McGlynn ('80)
IRL2:33:31
  
 SB
41
Alina Armas
Alina Armas ('83)
NAM2:33:37
  
 SB
42
Giselle Alvarez
Giselle Alvarez ('92)
CHI2:34:55
  
 SB
43
Mirela de Andrade
Mirela de Andrade ('91)
BRA2:35:44
  
 PB
44
Lina Kiriliuk
Lina Kiriliuk ('96)
LTU2:35:48
  
 PB
45
Emilie Jacquot-Claude
Emilie Jacquot-Claude ('85)
FRA2:36:07
  
 SB
46
Melissah Gibson
Melissah Gibson ('84)
AUS2:36:48
  
 PB
47
Maite Etxezarreta
Maite Etxezarreta ('91)
ESP2:36:53
  
 PB DM 4
48
Susane De Araujo
Susane De Araujo ('89)
BRA2:37:24
  
 PB
49
Nicole Urra
Nicole Urra ('99)
CHI2:37:40
  
 PB
50
Danica Slavka Kusanovic Maldonado
Danica Slavka Kusanovic Maldonado ('85)
CHI2:39:30
  
 PB
51
Rafaela Fonseca
Rafaela Fonseca ('83)
POR2:40:28
  
 PB
52
Martyna Młynarczyk
Martyna Młynarczyk ('89)
POL2:40:58
  
 PB
53
Irene Lorenzo
Irene Lorenzo ('90)
ESP2:41:31
  
 PB DM 5
54
Grace Lynch
Grace Lynch ('93)
IRL2:42:36
  
 SB
55
Mònica Comas
Mònica Comas ('86)
ESP2:44:22
  
 PB
56
Helen Volfson
Helen Volfson ('89)
ISR2:44:28
  
 PB
57
Carla Rosales
Carla Rosales ('92)
PER2:44:45
  
 PB
58
Sarah Giomi
Sarah Giomi ('85)
ITA2:45:48
  
 SB
59
Marina Bagur
Marina Bagur ('96)
ESP2:45:59
  
 PB DM 6
60
Savannah Berry
Savannah Berry ('96)
USA2:46:05
  
 
61
Megan Dempster
Megan Dempster ('87)
RSA2:46:26
  
 SB
62
Judit Pujol
Judit Pujol ('96)
ESP2:46:33
  
 PB DM 7
63
Lisa Felicitas Rihm
Lisa Felicitas Rihm ('94)
GER2:46:34
  
 PB
64
Adrianna Mulligan
Adrianna Mulligan 
IRL2:47:23
  
 PB
65
Maria Legelli
Maria Legelli ('91)
GER2:48:38
  
 SB
66
Emily Schmitz
Emily Schmitz ('81)
USA2:49:02
  
 PB
67
Beatriz Martínez
Beatriz Martínez ('84)
ESP2:49:23
  
 SB DM 8
68
Emma Navesey
Emma Navesey ('88)
GBR2:49:32
  
 PB
69
Zsófia Malatinszky
Zsófia Malatinszky ('79)
HUN2:49:49
  
 PB
70
Ana María Marza Marce
Ana María Marza Marce ('86)
BOL2:50:06
  
 SB
71
Alice Lima
Alice Lima 
BRA2:50:24
  
 PB
72
Meghan Ryan
Meghan Ryan ('94)
IRL2:50:48
  
 PB
73
Stéphanie Gicquel
Stéphanie Gicquel ('82)
FRA2:52:27
  
 PB
74
Nerea Egia
Nerea Egia ('85)
ESP2:53:20
  
 PB
75
Lilla Rozsnyai
Lilla Rozsnyai ('85)
HUN2:53:26
  
 PB
76
Aoife O'Leary
Aoife O'Leary ('82)
IRL2:54:51
  
 SB
77
Maria Teresa Diaz
Maria Teresa Diaz ('92)
ESP2:55:23
  
 PB
78
Andrea Castán
Andrea Castán 
ESP2:55:46
  
 PB
79
Maria Delgado
Maria Delgado 
ESP2:56:35
  
 PB
80
Chloe Elliott
Chloe Elliott 
GBR2:56:49
  
 PB
81
Elena Salom
Elena Salom ('86)
ESP2:57:07
  
 PB
82
Dieuwertje Bax
Dieuwertje Bax ('86)
NED2:57:07
  
 PB
83
Miriam Picañol
Miriam Picañol 
ESP2:57:35
  
 PB
84
Jennifer Lefevre
Jennifer Lefevre 
FRA2:57:47
  
 PB
85
Janine Frei
Janine Frei 
SUI2:58:04
  
 PB
86
Philippa England
Philippa England 
GBR2:58:27
  
 PB
87
Eva Varani
Eva Varani 
GER2:58:32
  
 PB
88
Mari Mendoza
Mari Mendoza 
MEX2:58:39
  
 PB
89
Mimi Lounio
Mimi Lounio ('86)
FIN2:58:59
  
 PB
90
Zoe Smith
Zoe Smith 
GBR2:59:04
  
 PB
91
Cecile Kempf
Cecile Kempf ('81)
FRA2:59:06
  
 SB
92
Panna Zákányi
Panna Zákányi 
HUN2:59:08
  
 PB
93
Janae Baron
Janae Baron 
USA2:59:23
  
 PB
94
Maeve Kenny
Maeve Kenny ('91)
GBR2:59:26
  
 PB
95
Melanie Cheve
Melanie Cheve 
FRA2:59:41
  
 PB
96
Emily Anderson
Emily Anderson 
GBR2:59:46
  
 PB
97
Elizabeth Keep
Elizabeth Keep 
GBR3:00:00
  
 PB
98
Kim Baglietto
Kim Baglietto ('92)
GIB3:00:03
  
NR PB
99
Patricia Álvarez
Patricia Álvarez ('98)
ESP3:00:22
  
 PB
100
Yee Wong
Yee Wong 
GBR3:00:29
  
 PB
101
Ka Wong
Ka Wong 
GBR3:00:32
  
 PB
102
Julie Kirwan
Julie Kirwan ('81)
IRL3:00:37
  
 SB
103
Marisa Pitarch
Marisa Pitarch 
ESP3:01:10
  
 PB
104
Ana Almela
Ana Almela 
ESP3:01:36
  
 PB
105
Zoe Salt
Zoe Salt 
GBR3:02:33
  
 PB
106
Marta Izquierdo
Marta Izquierdo 
ESP3:03:07
  
 SB
107
Jordan Foster
Jordan Foster ('91)
GBR3:03:40
  
 SB
108
Ana Belén Morales
Ana Belén Morales ('83)
ESP3:03:44
  
 PB
109
Maria Del Carmen
Maria Del Carmen ('89)
ARG3:04:12
  
 SB
110
Eva Maria Moreda
Eva Maria Moreda ('78)
ESP3:04:47
  
 PB
111
Vicky Bryant
Vicky Bryant ('81)
GBR3:04:51
  
 PB
114
Joyce Wolfe
Joyce Wolfe 
IRL3:05:12
  
 SB
127
Karla Borland
Karla Borland ('86)
GBR3:08:31
  
 SB
129Kristine ØstergaardKristine Østergaard ('91)DEN3:08:39
  
 SB
147
Jet Erinkveld
Jet Erinkveld 
NED3:11:23
  
 PB
185
Carmen Hili
Carmen Hili ('70)
MLT3:17:09
  
 PB
260
Therése Carlsson
Therése Carlsson ('75)
SWE3:26:52
  
 SB
266Dorte Kirkeskov CarlssonDorte Kirkeskov Carlsson ('78)DEN3:27:11
  
 PB
338
Marconia Schembri
Marconia Schembri 
MLT3:31:24
  
 PB
374
Maria Gerada
Maria Gerada ('89)
MLT3:33:44
  
 PB
610
Terhi Gärding
Terhi Gärding ('76)
FIN3:50:09
  
 SB
1
Esther Navarrete
Esther Navarrete ('90)
ESP2:24:40
  
 PB
2
Meritxell Soler
Meritxell Soler ('92)
ESP2:24:57
  
 PB
3
Clara Simal
Clara Simal ('87)
ESP2:31:21
  
 SB
4
Maite Etxezarreta
Maite Etxezarreta ('91)
ESP2:36:53
  
 PB
5
Irene Lorenzo
Irene Lorenzo ('90)
ESP2:41:31
  
 PB
6
Marina Bagur
Marina Bagur ('96)
ESP2:45:59
  
 PB
7
Judit Pujol
Judit Pujol ('96)
ESP2:46:33
  
 PB
8
Beatriz Martínez
Beatriz Martínez ('84)
ESP2:49:23
  
 SB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive