M 100 m Vind: +1.9 Finale A Finale | Vind: +1.9 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stephen Brown Stephen Brown | USA | 10.43 | PB | |||||||||||
1 | Justin Cunningham Justin Cunningham ('03) | 03 | BAH | 10.57 | w | ||||||||||
2 | Luke Meyers Luke Meyers | USA | 10.56 | PB | |||||||||||
2 | Hunter Manock Hunter Manock | USA | 10.80 | w | |||||||||||
3 | Amos Oruamabo Amos Oruamabo | USA | 10.60 | SB | |||||||||||
3 | Tyreese James Tyreese James ('05) | 05 | IVB | 10.87 | w | ||||||||||
4 | Khalid Hornsby Khalid Hornsby | USA | 10.70 | SB | |||||||||||
4 | Malachi Heywood Malachi Heywood ('02) | 02 | TTO | 10.96 | w | ||||||||||
5 | Marcus Williams Marcus Williams | USA | 10.74 | PB | |||||||||||
5 | Kendrick Achebe Kendrick Achebe | USA | 10.98 | w | |||||||||||
6 | Deonte Dean Deonte Dean | USA | 10.92 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||||||||
1 | Kristian Lodholz Kristian Lodholz | USA | 10.62 | PB | |||||||||||
2 | Joseph Sams Joseph Sams | USA | 10.84 | PB | |||||||||||
3 | Liam Carlson Liam Carlson | USA | 10.89 | PB | |||||||||||
4 | Russell Lamar-Nelson Russell Lamar-Nelson | USA | 10.90 | PB | |||||||||||
5 | Aiden Mountain Aiden Mountain | USA | 10.97 | PB | |||||||||||
6 | Nate Carlin Nate Carlin | USA | 11.00 | PB | |||||||||||
M 200 m Vind: +2.5 Finale A Finale | Vind: +2.5 | ||||||||||||||
1 | Traunard Folson Traunard Folson | USA | 20.45 | w | |||||||||||
2 | Nehemiah Ray Nehemiah Ray | USA | 21.16 | w | |||||||||||
3 | Khalid Hornsby Khalid Hornsby | USA | 21.25 | w | |||||||||||
4 | Hayden Cross Hayden Cross | USA | 21.52 | w | |||||||||||
5 | Michael Blank Michael Blank | USA | 21.63 | w | |||||||||||
Parker Kiewiet Parker Kiewiet | USA | DNF | w | ||||||||||||
Chris Johnson Chris Johnson | USA | DQ | w | ||||||||||||
Finale B Vind: -0.6 | Vind: -0.6 | ||||||||||||||
1 | Zach Fall Zach Fall | USA | 21.70 | PB | |||||||||||
2 | Isaiah Hopf Isaiah Hopf | USA | 21.81 | ||||||||||||
3 | Quinton Ellis Quinton Ellis ('03) | 03 | BAH | 22.05 | PB | ||||||||||
4 | Michael McGee Michael McGee | USA | 22.30 | SB | |||||||||||
Finale C Vind: +0.5 | Vind: +0.5 | ||||||||||||||
1 | Johnny Bezdicek Johnny Bezdicek | USA | 22.33 | PB | |||||||||||
2 | Malachi Heywood Malachi Heywood ('02) | 02 | TTO | 22.50 | SB | ||||||||||
3 | Carter Even Carter Even | USA | 22.55 | SB | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Terrick Johnson Terrick Johnson | USA | 48.65 | SB | |||||||||||
2 | Quinton Ellis Quinton Ellis ('03) | 03 | BAH | 48.90 | |||||||||||
3 | Kaleb Brand Kaleb Brand | USA | 49.19 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Jerome Jessup Jerome Jessup ('01) | 01 | USA | 49.95 | SB | ||||||||||
2 | Noah Erickson Noah Erickson | USA | 50.29 | SB | |||||||||||
3 | Ezra Denny Ezra Denny | USA | 50.30 | PB | |||||||||||
4 | Dyer Jarabek Dyer Jarabek | USA | 50.43 | PB | |||||||||||
5 | Sean Knockel Sean Knockel | USA | 50.87 | PB | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tyrice Taylor Tyrice Taylor ('01) | 01 | JAM | 1:47.92 | SB | ||||||||||
2 | Chase Knoche Chase Knoche | USA | 1:50.98 | SB | |||||||||||
3 | Cole Reinders Cole Reinders ('02) | 02 | CAN | 1:51.38 | SB | ||||||||||
4 | Thomas Dundon Thomas Dundon | USA | 1:52.03 | PB | |||||||||||
5 | Tray'Quan Francis Tray'Quan Francis | USA | 1:52.19 | PB | |||||||||||
6 | Cameron Heppner Cameron Heppner | USA | 1:53.16 | SB | |||||||||||
7 | Henri Stöckermann Henri Stöckermann ('02) | 02 | GER | 1:55.33 | SB | ||||||||||
8 | Martin Strong Martin Strong | USA | 1:56.33 | ||||||||||||
9 | Micaiah Ellis Micaiah Ellis ('04) | 04 | CAN | 1:57.25 | |||||||||||
Terrick Johnson Terrick Johnson | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Chris Miserendino Chris Miserendino | USA | 1:54.04 | PB | |||||||||||
2 | Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02) | 02 | DEN | 1:55.74 | PB | ||||||||||
3 | Karson Kleve Karson Kleve | USA | 1:56.19 | PB | |||||||||||
4 | Felix Petit-Belleville Felix Petit-Belleville | USA | 1:57.28 | ||||||||||||
5 | Adam Gruhn Adam Gruhn | USA | 1:57.33 | PB | |||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Keveroy Venson Keveroy Venson | USA | 3:52.12 | SB | |||||||||||
2 | Simpson Riley Simpson Riley | USA | 3:55.29 | SB | |||||||||||
3 | Josh Evans Josh Evans | USA | 3:55.43 | SB | |||||||||||
4 | Carson Houg Carson Houg | USA | 3:55.65 | PB | |||||||||||
5 | Aidan King Aidan King | USA | 3:55.70 | SB | |||||||||||
6 | Jack Brown Jack Brown ('04) | 04 | USA | 3:55.88 | PB | ||||||||||
7 | James Murray James Murray | USA | 3:57.41 | SB | |||||||||||
8 | Mohammed Al-Yafaee Mohammed Al-Yafaee | QAT | 3:59.71 | SB | |||||||||||
9 | Ian Geisler Ian Geisler ('01) | 01 | USA | 4:03.14 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Levi Hill Levi Hill | USA | 4:04.04 | PB | |||||||||||
2 | Connor Heagy Connor Heagy | USA | 4:04.75 | ||||||||||||
3 | Mason Back Mason Back | USA | 4:05.01 | PB | |||||||||||
4 | William Wadsley William Wadsley | USA | 4:05.11 | PB | |||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Brandon Ford Brandon Ford ('03) | 03 | AUS | 14:27.22 | SB | ||||||||||
2 | Joe McNeil Joe McNeil | USA | 14:41.14 | PB | |||||||||||
3 | Brian Goodell Brian Goodell | USA | 14:43.20 | PB | |||||||||||
4 | Caleb Shumaker Caleb Shumaker | USA | 14:47.35 | PB | |||||||||||
5 | Ethan Vargas Ethan Vargas | USA | 14:54.08 | PB | |||||||||||
6 | Miles Sheppard Miles Sheppard | USA | 14:57.86 | PB | |||||||||||
7 | Carson Owens Carson Owens | USA | 15:06.16 | PB | |||||||||||
Isaac Nowak Isaac Nowak | USA | DNF | |||||||||||||
Josh Gormley Josh Gormley | USA | DNF | |||||||||||||
M 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Brendan Cain Brendan Cain | USA | 9:26.22 | SB | |||||||||||
2 | Xander Kwa Xander Kwa | USA | 9:27.21 | PB | |||||||||||
3 | Randy Jimenez Randy Jimenez | USA | 9:31.65 | PB | |||||||||||
4 | Chase Oates Chase Oates | USA | 9:38.76 | ||||||||||||
5 | Brady Griebel Brady Griebel | USA | 9:38.78 | PB | |||||||||||
Aaron Fynaardt Aaron Fynaardt | USA | DNF | |||||||||||||
M 110 m hæk Vind: +2.1 Finale A Finale | Vind: +2.1 | ||||||||||||||
1 | Jack Sumners Jack Sumners | 00 | GBR | 13.89 | w | ||||||||||
2 | Jack Latham Jack Latham ('04) | 04 | USA | 14.15 | w | ||||||||||
3 | Triston Miller Triston Miller ('05) | 05 | USA | 14.31 | w | ||||||||||
4 | Max Cleveland Max Cleveland | USA | 14.44 | w | |||||||||||
5 | Hunter Manock Hunter Manock | USA | 14.46 | w | |||||||||||
6 | Drew Bartels Drew Bartels ('03) | 03 | USA | 14.71 | w | ||||||||||
7 | Will Reemtsma Will Reemtsma | USA | 14.80 | w | |||||||||||
8 | Carter Accola Carter Accola | USA | 15.14 | w | |||||||||||
Finale B Vind: +7.2 | Vind: +7.2 | ||||||||||||||
1 | Grayson Hartman Grayson Hartman | USA | 14.53 | w | |||||||||||
2 | Samuel Duffing Samuel Duffing | USA | 14.68 | w | |||||||||||
3 | Grant Miller Grant Miller | USA | 14.83 | w | |||||||||||
4 | Reid Pakkebier Reid Pakkebier | USA | 14.95 | w | |||||||||||
5 | Jorge Olivo Cabrera Jorge Olivo Cabrera | USA | 15.01 | w | |||||||||||
6 | Gunner Meyer Gunner Meyer | USA | 15.10 | w | |||||||||||
Kimani Akins Kimani Akins | USA | DQ | w | ||||||||||||
Finale C Vind: +2.4 | Vind: +2.4 | ||||||||||||||
1 | Evan Shepard Evan Shepard | USA | 14.78 | w | |||||||||||
2 | Connor Miklos Connor Miklos | USA | 14.82 | w | |||||||||||
3 | Gage Huyser Gage Huyser | USA | 15.15 | w | |||||||||||
4 | Kale Hobart Kale Hobart | USA | 15.20 | w | |||||||||||
Mason Thompson Mason Thompson | USA | DQ | w | ||||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Joven Nelson Joven Nelson | USA | 52.35 | SB | |||||||||||
2 | Kale Hobart Kale Hobart | USA | 54.04 | PB | |||||||||||
3 | Dylan DeAngelo Dylan DeAngelo | USA | 54.48 | SB | |||||||||||
4 | Kenny Cutler Kenny Cutler | USA | 55.47 | PB | |||||||||||
5 | Jeovanni Heyes Jeovanni Heyes | USA | 55.99 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Will Reemtsma Will Reemtsma | USA | 53.82 | ||||||||||||
2 | Samuel Duffing Samuel Duffing | USA | 54.53 | ||||||||||||
3 | Isaac Vaske Isaac Vaske | USA | 54.76 | PB | |||||||||||
4 | Ben Wilson Ben Wilson | USA | 55.00 | SB | |||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mayson Conner Mayson Conner ('99) | 99 | USA | 2.23 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michael Millslagle Michael Millslagle ('02) | 02 | USA | 2.20 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ross Mcmahon Ross Mcmahon | USA | 2.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Shandon Reitzell Shandon Reitzell ('01) | 01 | USA | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | KeRon Blackwell KeRon Blackwell | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Triston Miller Triston Miller ('05) | 05 | USA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Isaiah Roundtree Isaiah Roundtree | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jayton Poole Jayton Poole | USA | 1.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jack Noble Jack Noble | USA | 1.95 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Ethan Peters Ethan Peters | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Brendan Safley Brendan Safley | USA | 4.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Robert Atwater Robert Atwater ('96) | 96 | USA | 4.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Luca Fornari Luca Fornari | USA | 4.40 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Joshua Mottet Joshua Mottet | USA | 4.40 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jaxon Thompson Jaxon Thompson | USA | 4.40 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Aaron Sobush Aaron Sobush | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Terrence Thomas Terrence Thomas | SKN | 7.40 | +2.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Robert Atwater Robert Atwater ('96) | 96 | USA | 7.36 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jack Sumners Jack Sumners | 00 | GBR | 6.88 | +1.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Quinton Harley Quinton Harley | USA | 6.80 | +1.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Carter Berkey Carter Berkey | USA | 6.79 | w | +3.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Isaiah Hopf Isaiah Hopf | USA | 14.42 | +0.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kale Purcell Kale Purcell | USA | 14.31 | w | +3.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Terrence Thomas Terrence Thomas | SKN | 14.18 | +1.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Will DiSessa Will DiSessa | USA | 13.92 | w | +3.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Cam Jones Cam Jones | USA | 20.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Daniel Norris Daniel Norris | USA | 17.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Quintin Lyons Quintin Lyons | USA | 17.25 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Blake Veenstra Blake Veenstra | USA | 17.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Carson Lienau Carson Lienau | USA | 17.12 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alec Seifert Alec Seifert | USA | 16.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Brandon Fischer Brandon Fischer | USA | 15.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jonah Wilson Jonah Wilson | USA | 15.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Cooper Cerese Cooper Cerese | USA | 15.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Blake Willey Blake Willey | USA | 15.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jordan Johnson Jordan Johnson ('01) | 01 | USA | 55.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Daniel Norris Daniel Norris | USA | 54.19 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Brandon Fischer Brandon Fischer | USA | 50.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Walker Whalen Walker Whalen ('04) | 04 | USA | 50.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sebastian Swistak Sebastian Swistak | USA | 48.93 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Shane Aberg Shane Aberg | USA | 47.29 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Caden Sussex Caden Sussex | USA | 47.24 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | David Russell David Russell | USA | 46.42 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Spencer Kessel Spencer Kessel | USA | 46.09 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Carson Lienau Carson Lienau | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Bo Braunecker Bo Braunecker | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Adam Smith Adam Smith | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Zach Verzani Zach Verzani | USA | 61.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jacob Baier Jacob Baier | USA | 60.99 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bo Braunecker Bo Braunecker | USA | 59.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nathan Wilde Nathan Wilde | USA | 56.64 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Garret Wagner Garret Wagner | USA | 55.18 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Justin Olson Justin Olson | USA | 55.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Wade Baker Wade Baker | USA | 54.53 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Justice Miller Justice Miller | USA | 62.14 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Drew Bartels Drew Bartels ('03) | 03 | USA | 50.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Indian Hills CC Indian Hills CC | USA | 40.38 | ||||||||||||
Michael Blank, Stephen Brown, Traunard Folson, Amos Oruamabo | |||||||||||||||
K 100 m Vind: +3.1 Finale A Finale | Vind: +3.1 | ||||||||||||||
1 | Shanice Cox Shanice Cox | USA | 11.71 | w | |||||||||||
2 | Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02) | 02 | DEN | 11.75 | w | ||||||||||
3 | Zekira Snow Zekira Snow | USA | 11.81 | w | |||||||||||
4 | Alexis Pratt Alexis Pratt | USA | 11.85 | w | |||||||||||
5 | Destiny Mitchell Destiny Mitchell | USA | 11.94 | w | |||||||||||
6 | Libby Wedewer Libby Wedewer | USA | 12.02 | w | |||||||||||
7 | Savannah Ming Savannah Ming | USA | 12.22 | w | |||||||||||
8 | Eden Clifton Eden Clifton | USA | 12.35 | w | |||||||||||
Finale B Vind: +2.0 | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Zakiya Porter Zakiya Porter | USA | 12.19 | PB | |||||||||||
2 | Eva Carchidi Eva Carchidi | USA | 12.24 | PB | |||||||||||
3 | Avyn Urbanski Avyn Urbanski | USA | 12.30 | SB | |||||||||||
4 | Paige Kisley Paige Kisley | USA | 12.40 | PB | |||||||||||
Finale C Vind: +2.6 | Vind: +2.6 | ||||||||||||||
1 | Sarah Jordan Sarah Jordan | USA | 12.32 | w | |||||||||||
K 200 m Vind: +0.3 Finale A Finale | Vind: +0.3 | ||||||||||||||
1 | Hiba Saeed Hiba Saeed ('91) | 91 | SUD | 23.53 | NR | PB | |||||||||
2 | Adalin Robinson Adalin Robinson | USA | 24.00 | PB | |||||||||||
3 | Alexis Pratt Alexis Pratt | USA | 24.29 | PB | |||||||||||
4 | Shanice Cox Shanice Cox | USA | 24.72 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +0.9 | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Brooklyn Sandvig Brooklyn Sandvig ('04) | 04 | USA | 24.28 | SB | ||||||||||
Finale C Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Gabbi Butler Gabbi Butler | USA | 24.70 | PB | |||||||||||
2 | Briandrias Rhodes Briandrias Rhodes | USA | 24.80 | SB | |||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hiba Saeed Hiba Saeed ('91) | 91 | SUD | 53.68 | PB | ||||||||||
2 | Adalin Robinson Adalin Robinson | USA | 53.88 | PB | |||||||||||
3 | Gabbi Butler Gabbi Butler | USA | 54.33 | PB | |||||||||||
4 | Abbi Roerdink Abbi Roerdink | USA | 55.93 | PB | |||||||||||
5 | Nyla Norman Nyla Norman | USA | 57.34 | PB | |||||||||||
6 | Hannah Cornelius Hannah Cornelius | USA | 59.84 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Laurie Louis Laurie Louis | USA | 57.58 | PB | |||||||||||
2 | Cameron Moon Cameron Moon | USA | 57.60 | SB | |||||||||||
3 | Lizzy Van Utrecht Lizzy Van Utrecht | USA | 59.89 | PB | |||||||||||
4 | Neomi Sidique Neomi Sidique | USA | 59.98 | PB | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Erin Macfarlane Erin Macfarlane ('05) | 05 | GBR | 2:15.90 | SB | ||||||||||
2 | Kendra Nissen Kendra Nissen | USA | 2:16.12 | PB | |||||||||||
3 | Liza Schaffer Liza Schaffer | USA | 2:17.02 | PB | |||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emma Hoins Emma Hoins | USA | 4:33.52 | SB | |||||||||||
2 | Sophia Jungling Sophia Jungling | USA | 4:34.60 | ||||||||||||
3 | Barbara Vrhovac Barbara Vrhovac ('01) | 01 | CRO | 4:44.30 | |||||||||||
4 | Mary Kelly Mary Kelly | USA | 4:48.24 | PB | |||||||||||
K 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kate Crawford Kate Crawford | USA | 17:05.21 | PB | |||||||||||
Anastasia Kirillov Anastasia Kirillov ('02) | 02 | ARG | DNF | ||||||||||||
Morgan Karow Morgan Karow | USA | DNF | |||||||||||||
Emma Hoins Emma Hoins | USA | DNF | |||||||||||||
K 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Brooke McKee Brooke McKee ('02) | 02 | USA | 11:12.62 | SB | ||||||||||
2 | Rowan Boulter Rowan Boulter | USA | 11:19.87 | ||||||||||||
3 | Emily Erhardt Emily Erhardt | USA | 11:45.84 | PB | |||||||||||
4 | Layken Bytnar Layken Bytnar | USA | 11:58.46 | PB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +2.2 Finale A Finale | Vind: +2.2 | ||||||||||||||
1 | Dymond Nave Dymond Nave | USA | 14.14 | w | |||||||||||
2 | Paige Kisley Paige Kisley | USA | 14.37 | w | |||||||||||
3 | Olivia Kramer Olivia Kramer | USA | 14.45 | w | |||||||||||
4 | Tay Walgrave Tay Walgrave | USA | 14.50 | w | |||||||||||
5 | Jade Jackson Jade Jackson | USA | 14.69 | w | |||||||||||
6 | Grace Mustard Grace Mustard | USA | 14.96 | w | |||||||||||
7 | Olivia Bohlen Olivia Bohlen | USA | 14.97 | w | |||||||||||
Finale B Vind: +2.0 | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Addisyn Terpstra Addisyn Terpstra | USA | 14.44 | PB | |||||||||||
2 | Darci Wiseman Darci Wiseman | USA | 15.06 | PB | |||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hailey Hindt Hailey Hindt | USA | 1:01.75 | PB | |||||||||||
2 | Madison Bunton Madison Bunton | USA | 1:01.99 | PB | |||||||||||
3 | Madison Hays Madison Hays | USA | 1:03.59 | SB | |||||||||||
4 | Anna Winterrowd Anna Winterrowd | USA | 1:04.22 | SB | |||||||||||
5 | Darci Wiseman Darci Wiseman | USA | 1:04.54 | SB | |||||||||||
6 | Abby Gruver Abby Gruver | USA | 1:04.91 | PB | |||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hannah Newton Hannah Newton | USA | 1.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Josie Moreland Josie Moreland | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Sidney Gilliland Sidney Gilliland ('02) | 02 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alivia Silvestri Alivia Silvestri | USA | 3.45 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Katie Nollette Katie Nollette | USA | 3.45 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Olivia Passeri Olivia Passeri | USA | 3.45 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Morgan Koppelman Morgan Koppelman | USA | 3.45 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Amber Vroman Amber Vroman | USA | 3.30 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Ryleigh Warden Ryleigh Warden | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Annalise Zeinemann Annalise Zeinemann | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Amari Laing Amari Laing | USA | 5.68 | w | +2.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Katy Stephens Katy Stephens | USA | 5.57 | w | +4.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dymond Nave Dymond Nave | USA | 5.53 | w | +2.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Zofia Landowska Zofia Landowska ('03) | 03 | POL | 5.50 | +2.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
Jasmyn Williams Jasmyn Williams | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Katie Fare Katie Fare | 00 | USA | 16.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Wisdom Williams Wisdom Williams ('04) | 04 | USA | 14.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jadan Brumbaugh Jadan Brumbaugh | USA | 14.59 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Annah Miller Annah Miller | USA | 14.41 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jorie Hanenburg Jorie Hanenburg | USA | 14.15 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Claire Caspersen Claire Caspersen | USA | 13.94 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Breanna Hackman Breanna Hackman | USA | 13.60 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Maggie Heesch Maggie Heesch | USA | 13.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Allison Flanscha Allison Flanscha | USA | 13.18 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Madison Green Madison Green | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sydnie Smith Sydnie Smith | USA | 46.96 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jamie Kofron Jamie Kofron | 00 | USA | 45.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Madison Green Madison Green | USA | 44.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Breanna Hackman Breanna Hackman | USA | 44.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Hailey Shimon Hailey Shimon | USA | 44.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Annah Miller Annah Miller | USA | 43.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Allison Flanscha Allison Flanscha | USA | 42.33 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Allison Van Gorp Allison Van Gorp | USA | 39.52 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Emma Joens Emma Joens | USA | 38.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Dannika Rees Dannika Rees | USA | 38.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Brianna Neumiller Brianna Neumiller | USA | 38.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Chinemerem Iwuagwu Chinemerem Iwuagwu | USA | 56.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alivia Bauer Alivia Bauer ('01) | 01 | USA | 54.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Katie Fare Katie Fare | 00 | USA | 53.91 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Madison Green Madison Green | USA | 50.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maggie Heesch Maggie Heesch | USA | 49.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Wisdom Williams Wisdom Williams ('04) | 04 | USA | 48.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kileigh Lachacz Kileigh Lachacz | USA | 47.67 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Ella O'Neall Ella O'Neall | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jamie Kofron Jamie Kofron | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anna Swanson Anna Swanson | USA | 45.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alyssa Whaley Alyssa Whaley | USA | 43.89 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Northern Iowa Northern Iowa | USA | 46.36 | ||||||||||||
Caroline Benfeldt Sørensen, Ariana Yaklich, Olivia Kramer, Madelyn Sanda |