Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ninove BEL: 27.7.2002

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Nathan Bongelo
Nathan Bongelo ('73)
BEL10.50
  
 SB
2
Olivier Sekanyambo
Olivier Sekanyambo ('71)
BEL10.55
  
 
3
Mansour Noubigh
Mansour Noubigh ('75)
TUN10.61
  
 
4
Rod Tolbert
Rod Tolbert ('67)
USA10.64
  
 =SB
Indledende heats
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Nathan Bongelo
Nathan Bongelo ('73)
BEL10.60
  
 
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Olivier Sekanyambo
Olivier Sekanyambo ('71)
BEL10.71
  
 
M 200 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Rod Tolbert
Rod Tolbert ('67)
USA21.19
  
 
2
Michael Campbell
Michael Campbell ('78)
JAM21.33
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Michael Campbell
Michael Campbell ('78)
JAM46.63
  
 
2
Laroussi Titi
Laroussi Titi ('82)
TUN47.50
  
 PB
3
Kjell Provost
Kjell Provost ('77)
BEL47.51
  
 
4
Bob Keus
Bob Keus ('75)
NED47.68
  
 
5
Benjamin Youla
Benjamin Youla ('75)
CGO48.19
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Sèbastién Schletterer
Sèbastién Schletterer ('72)
NED1:49.68
  
 SB
2
Touhami Kenba
Touhami Kenba ('77)
MAR1:50.65
  
 
3
Nick Brunet
Nick Brunet ('83)
BEL1:50.71
  
 
4
Ate van der Burgt
Ate van der Burgt ('78)
NED1:51.03
  
 SB
5
Bas Eefting
Bas Eefting ('82)
NED1:51.36
  
 
6
Thomas Planque
Thomas Planque ('79)
FRA1:51.37
  
 
1
Ben Quintelier
Ben Quintelier ('78)
BEL1:50.21
  
 SB
2
Tim Rogge
Tim Rogge ('77)
BEL1:52.51
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Saïd Chébili
Saïd Chébili ('73)
FRA3:38.16
  
 SB
2
Kader Chékhémani
Kader Chékhémani ('71)
FRA3:38.66
  
 SB
3
Jamal Noor Youssef
Jamal Noor Youssef ('82)
QAT3:39.01
  
 PB
4
Jürgen Vandewiele
Jürgen Vandewiele ('74)
BEL3:39.24
  
 
5
Aziz Driouche
Aziz Driouche ('77)
MAR3:42.65
  
 PB
6
Bert Leenaerts
Bert Leenaerts ('80)
BEL3:42.72
  
 SB
7
Ridouane Es-Saadi
Ridouane Es-Saadi ('76)
BEL3:42.98
  
 PB
8
Seifu Nefse
Seifu Nefse ('85)
ETH3:43.53
  
 
9
Frans Leenaerts
Frans Leenaerts ('77)
BEL3:43.77
  
 PB
10
Irba Lakhal
Irba Lakhal ('75)
FRA3:44.53
  
 SB
11
Matthieu Vandiest
Matthieu Vandiest ('81)
BEL3:45.47
  
 
12
Jimmy Lomba
Jimmy Lomba ('78)
FRA3:46.25
  
 PB
13
Patrick Grammens
Patrick Grammens ('71)
BEL3:48.03
  
 
4
Joris de Vulder
Joris de Vulder ('84)
BEL3:49.00
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Jean Ndayisenga
Jean Ndayisenga ('81)
BDI13:47.17
  
 PB
2
Abdelhak Raffi
Abdelhak Raffi ('75)
MAR13:49.97
  
 
3
Aman Majid Awadh
Aman Majid Awadh ('82)
QAT13:53.76
  
 PB
4
Tim Clerbout
Tim Clerbout ('81)
BEL13:59.80
  
 PB
5
Gobena Shikur
Gobena Shikur ('82)
ETH14:04.54
  
 PB
6
Spencer Barden
Spencer Barden ('73)
GBR14:08.11
  
 
7
Peter Vanhelden
Peter Vanhelden ('79)
BEL14:15.98
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Piet Deveughele
Piet Deveughele ('77)
BEL13.90
  
 
2
Philippe Lamine
Philippe Lamine ('76)
FRA13.91
  
 
3
Koen Van Geneugden
Koen Van Geneugden ('77)
BEL14.39
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Patrick De Paepe
Patrick De Paepe ('76)
BEL2.12
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Thibaut Duval
Thibaut Duval ('79)
BEL5.21
  
 
2
Kevin Rans
Kevin Rans ('82)
BEL5.01
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Mohammed Meddeb
Mohammed Meddeb ('81)
TUN17.39
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Marc Van Mensel
Marc Van Mensel ('71)
BEL73.01
  
 
2
Stuart Faben
Stuart Faben ('75)
GBR71.03
  
 
3
Johan Kloeck
Johan Kloeck ('75)
BEL70.00
  
 
4
Elliott Thijssen
Elliott Thijssen ('71)
NED68.91
  
 
K 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Dominique Koster
Dominique Koster ('77)
RSA11.92
  
 
K 200 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Erica Witter
Erica Witter ('76)
CAN23.85
  
 
2
Aoutef Benhassine
Aoutef Benhassine ('80)
TUN23.95
  
NR PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Aoutef Benhassine
Aoutef Benhassine ('80)
TUN54.02
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Sandra Stals
Sandra Stals ('75)
BEL2:05.44
  
 
2
Elisabetta Artuso
Elisabetta Artuso ('74)
ITA2:06.15
  
 
3
Femke Schuurman
Femke Schuurman ('79)
NED2:06.74
  
 
4
Renate Haring
Renate Haring ('74)
NED2:07.79
  
 
5
Nicole Buytaert
Nicole Buytaert ('79)
BEL2:08.15
  
 
6
Kirsten Braem
Kirsten Braem ('85)
BEL2:09.19
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Maria Martins
Maria Martins ('74)
FRA4:13.11
  
 
2
Kristin Roset
Kristin Roset ('79)
NOR4:13.98
  
 
3
Florence Djepe
Florence Djepe ('78)
CMR4:15.04
  
 PB
4
Lisbeth Pedersen
Lisbeth Pedersen ('75)
NOR4:15.41
  
 
5
Karine Senejoux
Karine Senejoux ('79)
FRA4:16.98
  
 PB
6
Emmanuelle Bossert
Emmanuelle Bossert ('71)
FRA4:17.75
  
 PB
7
Florence Joly
Florence Joly ('71)
FRA4:18.13
  
 PB
8
Corine van Beek
Corine van Beek ('82)
NED4:18.29
  
 PB
9
Carla Tavares
Carla Tavares ('75)
FRA4:20.88
  
 SB
10
Fanny Pruvost
Fanny Pruvost ('79)
FRA4:21.55
  
 
11
Iris Wullems
Iris Wullems ('75)
NED4:23.00
  
 PB
12
Corine Debaets
Corine Debaets ('63)
BEL4:24.97
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Sonia Paquette
Sonia Paquette ('73)
CAN13.65
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sabrina De Leeuw
Sabrina De Leeuw ('74)
BEL1.86
  
 SB
2
Tia Hellebaut
Tia Hellebaut ('78)
BEL1.80
  
 SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Iréna Dufour
Iréna Dufour ('78)
BEL3.90
  
 
2
Elke Andries
Elke Andries ('76)
BEL3.71
  
 
3
Sabine Verbeek
Sabine Verbeek ('80)
NED3.71
  
 SB
4
Karen Pollefeyt
Karen Pollefeyt ('79)
BEL3.61
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Veerle Blondeel
Veerle Blondeel ('75)
BEL15.95
  
 
2
Amel Ben Khaled
Amel Ben Khaled ('74)
TUN15.77
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Monia Kari
Monia Kari ('71)
TUN53.07
  
 
2
Veerle Blondeel
Veerle Blondeel ('75)
BEL51.52
  
 
3
Marie-Paule Geldhof
Marie-Paule Geldhof ('59)
BEL50.11
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Aida Sellam
Aida Sellam ('77)
TUN55.89
  
 SB

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord