Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Florø NOR: 1.6.2002

M 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1
Frank Fredericks
Frank Fredericks ('67)
NAM10.26
  
 
2
Geir Moen
Geir Moen ('69)
NOR10.50
  
 SB
3
Eric Nkansah
Eric Nkansah ('74)
GHA10.57
  
 
4
Markus Pöyhönen
Markus Pöyhönen ('78)
FIN10.63
  
 SB
Indledende heats
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Frank Fredericks
Frank Fredericks ('67)
NAM10.39
  
 
2
Eric Nkansah
Eric Nkansah ('74)
GHA10.63
  
 
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Geir Moen
Geir Moen ('69)
NOR10.59
  
 
2
Markus Pöyhönen
Markus Pöyhönen ('78)
FIN10.72
  
 
M 200 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Frank Fredericks
Frank Fredericks ('67)
NAM20.58
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Quincy Douglas
Quincy Douglas ('75)
NOR46.88
  
 SB
2
Morten Sand
Morten Sand ('77)
NOR47.01
  
 PB
3
John Ertzgaard
John Ertzgaard ('77)
NOR47.33
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Stig Vervik Ellingsen
Stig Vervik Ellingsen ('81)
NOR1:50.59
  
 PB
2
Raymond Maudal
Raymond Maudal ('81)
NOR1:51.11
  
 PB
M 2000 m    

Finale A

Finale
1
Ali Maataoui
Ali Maataoui ('80)
MAR5:08.19
  
 SB
2
Moses Kigen
Moses Kigen ('73)
KEN5:08.43
  
 SB
3
Andrey Zadorozhniy
Andrey Zadorozhniy ('73)
RUS5:09.21
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Arjan Bos
Arjan Bos ('76)
NOR15.57
+1.4
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Szilard Kiss
Szilard Kiss ('75)
HUN19.41
  
 
2
Gjøran Sørli
Gjøran Sørli ('78)
NOR18.48
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Aliaksandr Malashevich
Aliaksandr Malashevich ('77)
BLR57.53
  
 
2
Gjøran Sørli
Gjøran Sørli ('78)
NOR57.09
  
 
3
Gaute Myklebust
Gaute Myklebust ('79)
NOR57.05
  
 PB
4
Kristian Pettersson
Kristian Pettersson ('71)
SWE56.42
  
 SB
5
Lee Newman
Lee Newman ('73)
GBR53.90
  
 
6
Thomas Rosvold
Thomas Rosvold ('67)
NOR52.40
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Steve Backley
Steve Backley ('69)
GBR87.29
  
 SB
2
Andreas Thorkildsen
Andreas Thorkildsen ('82)
NOR81.87
  
 
3
Teemu Pasanen
Teemu Pasanen ('77)
FIN78.33
  
 SB
4
Paul André Solberg
Paul André Solberg ('80)
NOR74.04
  
 
5
Andreas Wulff
Andreas Wulff ('80)
SWE69.06
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Lee McConnell
Lee McConnell ('78)
GBR52.21
  
 
2
Sviatlana Usovich
Sviatlana Usovich ('80)
BLR52.55
  
 SB
3
Alice Kun
Alice Kun ('76)
HUN52.73
  
 SB
4
Carey Easton
Carey Easton ('79)
GBR54.14
  
 
5
Ann Helen Rinden
Ann Helen Rinden ('76)
NOR54.57
  
 SB
6
Sigvor Melve
Sigvor Melve ('75)
NOR54.72
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Judit Varga
Judit Varga ('76)
HUN2:02.38
  
 SB
2
Kristin Roset
Kristin Roset ('79)
NOR2:04.33
  
 SB
3
Tatyana Rodionova
Tatyana Rodionova ('80)
RUS2:06.52
  
 SB
4
Lisbeth Pedersen
Lisbeth Pedersen ('75)
NOR2:08.45
  
 SB
6
Hanne Lyngstad
Hanne Lyngstad ('75)
NOR2:10.12
  
 SB
K 3000 m    

Finale A

Finale
1
Margaret Chirchir
Margaret Chirchir ('78)
KEN8:58.98
  
 PB
2
Lívia Tóth
Lívia Tóth ('80)
HUN9:02.06
  
 PB
3
Gunhild Haugen
Gunhild Haugen ('72)
NOR9:03.61
  
 SB
4
Bente Landøy
Bente Landøy ('72)
NOR9:06.53
  
 PB
5
Krisztina Papp
Krisztina Papp ('82)
HUN9:11.22
  
 SB
6
Chepchumba Kiptum
Chepchumba Kiptum 
KEN9:21.91
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Shelley Newman
Shelley Newman ('73)
GBR58.39
  
 SB
2
Elin Isane
Elin Isane ('75)
NOR52.18
  
 
3
Grete Etholm
Grete Etholm ('76)
NOR50.88
  
 

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord