Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Heusden BEL: 20.7.2002

M 100 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1
Jason Gardener
Jason Gardener ('75)
GBR10.25
  
 
2
Nicolas Macrozonaris
Nicolas Macrozonaris ('80)
CAN10.32
  
 
3
Uchenna Emedolu
Uchenna Emedolu ('76)
NGR10.33
  
 
4
Obadele Thompson
Obadele Thompson ('76)
BAR10.39
  
 SB
5
Troy Douglas
Troy Douglas ('62)
NED10.40
  
 
6
Stéphan Buckland
Stéphan Buckland ('77)
MRI10.47
  
 
7
Patrick Stevens
Patrick Stevens ('68)
BEL10.75
  
 
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1
Caimin Douglas
Caimin Douglas ('77)
NED10.37
  
 
2
Mansour Noubigh
Mansour Noubigh ('75)
TUN10.67
  
 
3
Nathan Bongelo
Nathan Bongelo ('73)
BEL10.67
  
 
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Jeremy Delhaye
Jeremy Delhaye ('81)
BEL10.67
  
 SB
2
Daniël van Leeuwen
Daniël van Leeuwen ('78)
NED10.69
  
 PB
M 200 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Alvin Harrison
Alvin Harrison ('74)
USA21.05
  
  Disqualified
2
Sofiane Labidi
Sofiane Labidi ('77)
TUN21.59
  
 SB
3
Alleyne Francique
Alleyne Francique ('76)
GRN21.61
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Marcus la Grange
Marcus la Grange ('77)
RSA45.73
  
 
2
Cédric Van Branteghem
Cédric Van Branteghem ('79)
BEL46.05
  
 
3
Éric Milazar
Éric Milazar ('75)
MRI46.34
  
 
4
Kjell Provost
Kjell Provost ('77)
BEL48.13
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
David Lelei
David Lelei ('71)
KEN1:45.82
  
 SB
2
Joeri Jansen
Joeri Jansen ('79)
BEL1:45.90
  
 
3
Arthémon Hatungimana
Arthémon Hatungimana ('74)
BDI1:46.29
  
 
4
Stefan Beumer
Stefan Beumer ('81)
NED1:46.57
  
 PB
5
Arnoud Okken
Arnoud Okken ('82)
NED1:46.59
  
 
6
Tom Omey
Tom Omey ('75)
BEL1:46.66
  
 
7
Kris McCarthy
Kris McCarthy ('79)
AUS1:46.81
  
 
8
Khalid Tighazouine
Khalid Tighazouine ('77)
MAR1:47.50
  
 
8
Nathan Kahan
Nathan Kahan ('71)
BEL1:48.27
  
 SB
9
Tom Vanchaze
Tom Vanchaze ('82)
BEL1:48.51
  
 PB
11
Paul Korir
Paul Korir ('77)
KEN1:48.83
  
 
1
Rachid Mohamed
Rachid Mohamed ('79)
BRN1:48.33
  
 
2
Hamza Abdenouz
Hamza Abdenouz ('82)
ALG1:48.53
  
 
3
Abdelilah Nekhdou
Abdelilah Nekhdou ('78)
MAR1:48.68
  
 SB
4
Abdulkabir Louraïbi
Abdulkabir Louraïbi ('81)
BRN1:49.02
  
 SB
5
Akinori Mori
Akinori Mori ('74)
JPN1:49.08
  
 
6
Hiroshi Sasano
Hiroshi Sasano ('78)
JPN1:49.29
  
 
7
Kjetil Hodnekvam
Kjetil Hodnekvam ('77)
NOR1:49.61
  
 SB
8
Touhami Kenba
Touhami Kenba ('77)
MAR1:49.99
  
 PB
9
Bas Eefting
Bas Eefting ('82)
NED1:50.24
  
 PB
10
Atsushi Kanno
Atsushi Kanno ('79)
JPN1:50.91
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Laban Rotich
Laban Rotich ('69)
KEN3:37.65
  
 
2
Tarek Boukensa
Tarek Boukensa ('81)
ALG3:37.82
  
 
3
John Mayock
John Mayock ('70)
GBR3:37.94
  
 SB
4
Leonard Jawher
Leonard Jawher ('78)
KEN3:38.38
  
 SB
5
Vyacheslav Shabunin
Vyacheslav Shabunin ('69)
RUS3:38.47
  
 
6
Ali Maataoui
Ali Maataoui ('80)
MAR3:38.70
  
 
7
Jürgen Vandewiele
Jürgen Vandewiele ('74)
BEL3:39.23
  
 SB
8
Eliud Njubi
Eliud Njubi ('79)
KEN3:39.85
  
 SB
9
Marko Koers
Marko Koers ('72)
NED3:40.09
  
 
10
Mohamed Khaldi
Mohamed Khaldi ('75)
ALG3:40.72
  
 
11
Jamal Noor Youssef
Jamal Noor Youssef ('82)
QAT3:41.09
  
 SB
12
Matthieu Vandiest
Matthieu Vandiest ('81)
BEL3:41.86
  
 SB
13
Tim Clerbout
Tim Clerbout ('81)
BEL3:42.37
  
 PB
14
James Nolan
James Nolan ('77)
IRL3:42.55
  
 SB
15
Jeremy Huffman
Jeremy Huffman ('76)
USA3:42.75
  
 
16
Michael Stember
Michael Stember ('78)
USA3:47.91
  
 
1
Seifu Nefse
Seifu Nefse ('85)
ETH3:42.50
  
 PB
2
Ridouane Harroufi
Ridouane Harroufi ('81)
MAR3:42.86
  
 SB
3
Chris Greer
Chris Greer ('71)
USA3:43.23
  
 
4
Odd Morten Brekke
Odd Morten Brekke ('81)
NOR3:44.05
  
 PB
5
Patrick Grammens
Patrick Grammens ('71)
BEL3:44.18
  
 SB
6
Monder Rizki
Monder Rizki ('79)
BEL3:44.58
  
 SB
7
Drew Griffin
Drew Griffin ('76)
USA3:44.84
  
 
8
Mitsuho Morikawa
Mitsuho Morikawa ('76)
JPN3:46.39
  
 
9
Kjetil Ramstad
Kjetil Ramstad ('79)
NOR3:46.96
  
 PB
10
Ate van der Burgt
Ate van der Burgt ('78)
NED3:47.47
  
 
11
Jim Svenøy
Jim Svenøy ('72)
NOR3:48.24
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Tom Compernolle
Tom Compernolle ('75)
BEL13:17.04
  
 PB
2
David Kilel
David Kilel ('84)
KEN13:17.75
  
 PB
3
Philip Mosima
Philip Mosima ('77)
KEN13:19.85
  
 
4
Kamiel Maase
Kamiel Maase ('71)
NED13:20.27
  
 SB
5
Karl Keska
Karl Keska ('72)
GBR13:20.30
  
 PB
6
John Yuda Msuri
John Yuda Msuri ('79)
TAN13:20.58
  
 
7
Francis Kiprop
Francis Kiprop ('82)
KEN13:25.58
  
 
8
Bolota Asmerom
Bolota Asmerom ('78)
USA13:26.80
  
 PB
9
Khoudir Aggoune
Khoudir Aggoune ('81)
ALG13:26.90
  
 
10
Balázs Csillag
Balázs Csillag ('79)
HUN13:26.96
  
NR PB
12Dennis JensenDennis Jensen ('69)DEN13:27.53
  
 SB
12
Matt Lane
Matt Lane ('77)
USA13:28.05
  
 SB
13
Mike Power
Mike Power ('76)
AUS13:28.95
  
 SB
14
Salim Kipsang
Salim Kipsang ('79)
KEN13:29.06
  
 PB
15
Jeff Schiebler
Jeff Schiebler ('73)
CAN13:30.67
  
 SB
16
Mauricio Díaz
Mauricio Díaz ('68)
CHI13:31.24
  
 SB
17
Tomohiro Seto
Tomohiro Seto ('76)
JPN13:34.77
  
 
18
Satoshi Irifune
Satoshi Irifune ('75)
JPN13:35.88
  
 SB
19
Nasser Suleiman
Nasser Suleiman ('79)
QAT13:37.17
  
 SB
20
Jonathon Riley
Jonathon Riley ('78)
USA13:40.15
  
 
21
Ray Hughes
Ray Hughes ('75)
USA13:40.38
  
 SB
22
Yoji Yamaguchi
Yoji Yamaguchi ('75)
JPN13:56.05
  
 
1
Shedrack Korir
Shedrack Korir ('78)
KEN13:28.41
  
 PB
2
Sammy Cheptoo
Sammy Cheptoo ('73)
KEN13:28.79
  
 PB
3
Erik Sjöqvist
Erik Sjöqvist ('72)
SWE13:32.32
  
 PB
4
Kent Claesson
Kent Claesson ('71)
SWE13:40.91
  
 SB
5
Claes Nyberg
Claes Nyberg ('71)
SWE13:40.94
  
 SB
6
Aïssa Dghougi
Aïssa Dghougi ('81)
MAR13:41.77
  
 
7
Katsuhiko Hanada
Katsuhiko Hanada ('71)
JPN13:41.81
  
 SB
8
Sander Schutgens
Sander Schutgens ('75)
NED13:42.62
  
 SB
9
Shadrack Lagat
Shadrack Lagat ('78)
KEN13:43.38
  
 PB
10
Tomoaki Kunichika
Tomoaki Kunichika ('73)
JPN13:44.27
  
 SB
11
Onésphore Nkunzimana
Onésphore Nkunzimana ('85)
BDI13:49.88
  
 PB
12
Remco Kortenoeven
Remco Kortenoeven ('72)
NED13:50.43
  
 SB
13
Hans Janssens
Hans Janssens ('80)
BEL13:52.88
  
 PB
14
Takayuki Matsumiya
Takayuki Matsumiya ('80)
JPN13:56.70
  
 SB
15
Abdelhak Raffi
Abdelhak Raffi ('75)
MAR13:59.68
  
 
16
Hugo van den Broek
Hugo van den Broek ('76)
NED14:00.43
  
 PB
17
Knut Erik Rame
Knut Erik Rame ('72)
NOR14:01.61
  
 SB
18
Stefan Van Den Broek
Stefan Van Den Broek ('72)
BEL14:01.96
  
 
19
Brendan Rodgers
Brendan Rodgers ('76)
USA14:02.31
  
 
20
Koen Raymaekers
Koen Raymaekers ('80)
NED14:02.63
  
 SB
21
Bouazza Saji
Bouazza Saji ('82)
MAR14:03.79
  
 PB
22
Yasunori Uchitomi
Yasunori Uchitomi ('72)
JPN14:04.98
  
 SB
1
Koen Wilssens
Koen Wilssens ('81)
BEL14:06.57
  
 PB
2
Krijn Van Koolwyk
Krijn Van Koolwyk ('81)
BEL14:08.11
  
 PB
3
Michiel Otten
Michiel Otten ('68)
NED14:08.32
  
 SB
5
Bart Evens
Bart Evens ('79)
BEL14:08.45
  
 PB
5
Roel Smet
Roel Smet ('78)
BEL14:10.75
  
 PB
6
Frédéric Desmet
Frédéric Desmet ('71)
BEL14:14.81
  
 PB
7
Wim Borms
Wim Borms ('73)
BEL14:15.45
  
 PB
M 10000 m    

Finale A

Finale
1
Paul Biwott
Paul Biwott ('78)
KEN27:35.01
  
 PB
2
Simon Maina
Simon Maina ('78)
KEN27:35.58
  
 SB
3
Patrick Ivuti
Patrick Ivuti ('78)
KEN27:39.32
  
 SB
4
Tomo Tsubota
Tomo Tsubota ('77)
JPN28:31.83
  
 
5
Aman Majid Awadh
Aman Majid Awadh ('82)
QAT28:36.22
  
 PB
6
Gordon Mugi
Gordon Mugi ('81)
KEN29:00.72
  
 SB
7
Michele Gamba
Michele Gamba ('72)
ITA29:02.19
  
 
8
Ahmed Ibrahim Warsama
Ahmed Ibrahim Warsama ('66)
QAT29:11.84
  
 SB
9
Masatoshi Oike
Masatoshi Oike ('79)
JPN29:12.10
  
 
10
Adónios Papadónis
Adónios Papadónis ('79)
GRE29:14.65
  
 PB
11
Susumu Ichinose
Susumu Ichinose ('75)
JPN29:25.20
  
 
12
Toyokazu Tsuchida
Toyokazu Tsuchida ('76)
JPN29:39.79
  
 
13
Kazuhiro Maeda
Kazuhiro Maeda ('81)
JPN29:56.40
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Matt Hemingway
Matt Hemingway ('72)
USA2.19
  
 
2
Charles Clinger
Charles Clinger ('76)
USA2.16
  
 
3
Patrick De Paepe
Patrick De Paepe ('76)
BEL2.10
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Rens Blom
Rens Blom ('77)
NED5.65
  
 SB
2
Laurens Looije
Laurens Looije ('73)
NED5.50
  
 
3
Richard Spiegelburg
Richard Spiegelburg ('77)
GER5.50
  
 
4
Björn Otto
Björn Otto ('77)
GER5.40
  
 
4
Tye Harvey
Tye Harvey ('74)
USA5.30
  
 
6
Benoit Simonet
Benoit Simonet ('74)
BEL5.30
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Richard KnudsenRichard Knudsen ('72)DEN71.80
  
 
2
Elliott Thijssen
Elliott Thijssen ('71)
NED68.05
  
 
3
Oscar Schermer
Oscar Schermer ('75)
NED67.95
  
 SB
4
Tim Pennoit
Tim Pennoit ('80)
BEL67.48
  
 SB
K 100 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Kim Gevaert
Kim Gevaert ('78)
BEL11.15
  
 PB
2
Endurance Ojokolo
Endurance Ojokolo ('75)
NGR11.23
  
 SB
3
Karin Mayr
Karin Mayr ('71)
AUT11.41
  
 
4
Jacqueline Poelman
Jacqueline Poelman ('73)
NED11.43
  
 SB
5
Nancy Callaerts
Nancy Callaerts ('71)
BEL11.61
  
 
6
Katleen de Caluwé
Katleen de Caluwé ('76)
BEL11.70
  
 
Zhanna Block
Zhanna Block ('72)
UKR10.83 DQ IAAF Rule 32.2.a 10.83/0.4
  
 
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Pascal van Assendelft
Pascal van Assendelft ('79)
NED11.67
  
 
2
Awatef Hamrouni
Awatef Hamrouni ('81)
TUN11.93
  
 
3
Sandra Swennen
Sandra Swennen ('73)
BEL11.98
  
 PB
K 200 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Kim Gevaert
Kim Gevaert ('78)
BEL22.72
  
 PB
2
Karin Mayr
Karin Mayr ('71)
AUT22.86
  
 
3
Jacqueline Poelman
Jacqueline Poelman ('73)
NED23.00
  
 PB
4
Beverly McDonald
Beverly McDonald ('70)
JAM23.09
  
 
5
Mary Onyali
Mary Onyali ('68)
NGR23.91
  
 
6
Katleen de Caluwé
Katleen de Caluwé ('76)
BEL24.13
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Jolanda Čeplak
Jolanda Čeplak ('76)
SLO1:55.19
  
NR PB
2
Sandra Stals
Sandra Stals ('75)
BEL1:58.92
  
 SB
3
Letitia Vriesde
Letitia Vriesde ('64)
SUR2:01.10
  
 
4
Aurélie Coulaud
Aurélie Coulaud ('79)
FRA2:02.42
  
 
5
Anita Brägger
Anita Brägger ('72)
SUI2:02.64
  
 SB
6
Lotte Visschers
Lotte Visschers ('79)
NED2:03.64
  
 
7
Kristin Roset
Kristin Roset ('79)
NOR2:03.83
  
 =SB
8
Mieke Geens
Mieke Geens ('82)
BEL2:05.85
  
 
9
Carine van Dorp
Carine van Dorp ('71)
NED2:07.62
  
 
10
Nicole Buytaert
Nicole Buytaert ('79)
BEL2:07.92
  
 
1
Renate Haring
Renate Haring ('74)
NED2:07.48
  
 SB
2
Karin Gomarus
Karin Gomarus ('72)
NED2:08.37
  
 
3
Monique Burger
Monique Burger ('80)
NED2:09.03
  
 
4
Lorraine van Summeren
Lorraine van Summeren ('74)
NED2:09.21
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Trine Pilskog
Trine Pilskog ('72)
NOR4:14.11
  
 PB
2
Lisbeth Pedersen
Lisbeth Pedersen ('75)
NOR4:14.39
  
 
3
Catherine Berry
Catherine Berry ('75)
GBR4:16.25
  
 
4
Hanne Lyngstad
Hanne Lyngstad ('75)
NOR4:16.83
  
 SB
5
Mari Chandler
Mari Chandler ('76)
USA4:17.95
  
 
6
Corine van Beek
Corine van Beek ('82)
NED4:21.39
  
 PB
7
Ragnhild Kvarberg
Ragnhild Kvarberg ('81)
NOR4:23.62
  
 
8
Iris Wullems
Iris Wullems ('75)
NED4:24.24
  
 PB
9
Femke Schuurman
Femke Schuurman ('79)
NED4:24.51
  
 
10
Lieselot Bossuyt
Lieselot Bossuyt ('79)
BEL4:25.05
  
 SB
11
Anita Giusti-Looper
Anita Giusti-Looper ('75)
NED4:25.38
  
 
K 1 mile    

Finale A

Finale
1
Olga Kuznetsova
Olga Kuznetsova ('67)
RUS4:29.17
  
 PB
2
Olga Nelyubova
Olga Nelyubova ('64)
RUS4:29.28
  
 PB
3
Sarah Jamieson
Sarah Jamieson ('75)
AUS4:30.89
  
 PB
4Heidi JensenHeidi Jensen ('66)DEN4:30.94
  
 PB
5
Maria Lynch
Maria Lynch ('78)
IRL4:33.22
  
 PB
6
Fatiha Baouf
Fatiha Baouf ('70)
BEL4:33.29
  
 PB
7
Veerle Dejaeghere
Veerle Dejaeghere ('73)
BEL4:33.79
  
 SB
8
Anna Ndege
Anna Ndege ('82)
TAN4:41.01
  
NR PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Asmae Leghzaoui
Asmae Leghzaoui ('76)
MAR14:51.71
  
 SB
2
Kayoko Fukushi
Kayoko Fukushi ('82)
JPN14:55.21
  
 PB
3
Sonia O'Sullivan
Sonia O'Sullivan ('69)
IRL15:18.07
  
 SB
4
Marla Runyan
Marla Runyan ('69)
USA15:18.36
  
 
5
Gunhild Haugen
Gunhild Haugen ('72)
NOR15:25.73
  
 SB
6
Una English
Una English ('70)
IRL15:34.25
  
 SB
7
Maria McCambridge
Maria McCambridge ('75)
IRL15:39.01
  
 
8
Natalie Harvey
Natalie Harvey ('75)
AUS15:40.48
  
 
9
María Protópappa
María Protópappa ('73)
GRE15:43.89
  
 PB
10
Mestawat Tufa
Mestawat Tufa ('86)
ETH15:48.50
  
 PB
11
Mounia Aboulachen
Mounia Aboulachen ('72)
BEL15:53.37
  
 
12
Bente Landøy
Bente Landøy ('72)
NOR15:53.84
  
 
13
Anne Keenan-Buckley
Anne Keenan-Buckley ('62)
IRL15:55.59
  
 
14
Souad Aït Salem
Souad Aït Salem ('79)
ALG15:58.35
  
 PB
15
Siri Merete Alfheim Espin
Siri Merete Alfheim Espin ('76)
NOR16:01.50
  
 
16
Susanne Wigene
Susanne Wigene ('78)
NOR16:04.24
  
 SB
17
Nili Abramski
Nili Abramski ('70)
ISR16:09.88
  
NR PB
18
Kyoko Katafuchi
Kyoko Katafuchi ('80)
JPN16:27.40
  
 
19Dorte VibjergDorte Vibjerg ('73)DEN16:32.92
  
 
20
Isabelle Sluysmans
Isabelle Sluysmans ('74)
BEL16:37.68
  
 
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Alesia Turava
Alesia Turava ('79)
BLR9:23.91
  
 
2
Élodie Olivarès
Élodie Olivarès ('76)
FRA9:33.12
  
 NRPB
3
Cristina Casandra
Cristina Casandra ('77)
ROU9:33.69
  
 PB
4
Anália Rosa
Anália Rosa ('76)
POR9:47.87
  
 PB
5
Sigrid Vanden Bempt
Sigrid Vanden Bempt ('81)
BEL10:05.76
  
 
6
Miranda Boonstra
Miranda Boonstra ('72)
NED10:16.23
  
 PB
7
Irene Limika
Irene Limika ('79)
KEN10:17.95
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Sandra Glover
Sandra Glover ('68)
USA54.85
  
 SB
2
Deon Hemmings
Deon Hemmings ('68)
JAM55.30
  
 
3
Tetyana Tereshchuk-Antipova
Tetyana Tereshchuk-Antipova ('69)
UKR57.04
  
 
4
Andrea Blackett
Andrea Blackett ('76)
BAR57.25
  
 
5
Ann Mercken
Ann Mercken ('74)
BEL57.45
  
 
6
Mari Bjone
Mari Bjone ('70)
NOR59.91
  
 
7
Joke Mortier
Joke Mortier ('78)
BEL59.97
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lieja Tunks
Lieja Tunks ('76)
NED17.90
  
 
2
Amel Ben Khaled
Amel Ben Khaled ('74)
TUN16.18
  
 
3
Veerle Blondeel
Veerle Blondeel ('75)
BEL15.65
  
 
4
Helena Engman
Helena Engman ('76)
SWE15.39
  
 

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord