Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Königs Wusterhausen GER: 1.9.2002

M 100 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Oliver Koenig
Oliver Koenig ('81)
GER10.45
  
 
2
Roland Németh
Roland Németh ('74)
HUN10.51
  
 
3
Marc Blume
Marc Blume ('73)
GER10.51
  
 
4
Rory Gilpin
Rory Gilpin ('72)
JAM10.52
  
 
5
Roger Anguono-Moke
Roger Anguono-Moke ('81)
CGO10.53
  
 
6
Ronny Ostwald
Ronny Ostwald ('74)
GER10.56
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Michael Campbell
Michael Campbell ('78)
JAM46.37
  
 
2
Andreas Wickert
Andreas Wickert ('80)
GER47.76
  
 PB
3
René Breitenstein
René Breitenstein ('78)
GER47.87
  
 
4
Henning Kuschewitz
Henning Kuschewitz ('81)
GER47.96
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Leszek Zblewski
Leszek Zblewski ('73)
POL3:47.44
  
 
2
Willy Rotich
Willy Rotich ('76)
KEN3:47.60
  
 
3
Mirosław Formela
Mirosław Formela ('78)
POL3:47.63
  
 
4
Zbigniew Graczyk
Zbigniew Graczyk ('78)
POL3:47.88
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Rafał Wójcik
Rafał Wójcik ('72)
POL8:38.45
  
 
2
Paul Mwangi
Paul Mwangi ('73)
KEN8:39.63
  
 PB
3
Michał Kaczmarek
Michał Kaczmarek ('77)
POL8:45.01
  
 
4
Grzegorz Walaszek
Grzegorz Walaszek ('81)
POL8:54.41
  
 
5
Jeroen van Dijke
Jeroen van Dijke ('76)
NED8:56.30
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Claude Edorh
Claude Edorh ('72)
GER14.02
  
 
2
Oliver Händschke
Oliver Händschke ('80)
GER14.54
  
 
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Greg Richardson
Greg Richardson ('76)
USA13.48
  
 
2
Mike Fenner
Mike Fenner ('71)
GER13.48
  
 
3
Florian Schwarthoff
Florian Schwarthoff ('68)
GER13.71
  
 
4
Jerome Crews
Jerome Crews ('77)
GER13.87
  
 
5
Jan Schindzielorz
Jan Schindzielorz ('78)
GER13.96
  
 
6
Ivo Burkhardt
Ivo Burkhardt ('77)
GER14.10
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Jadel Gregório
Jadel Gregório ('80)
BRA16.47
+0.6
  
 
2
Jacek Kazimierowski
Jacek Kazimierowski ('74)
POL15.61
+1.0
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Balázs Kiss
Balázs Kiss ('72)
HUN79.86
  
 
2
Nicolas Figère
Nicolas Figère ('79)
FRA76.47
  
 
3
Karsten Kobs
Karsten Kobs ('71)
GER76.31
  
 
4
Szymon Ziółkowski
Szymon Ziółkowski ('76)
POL75.52
  
 
5
Maciej Pałyszko
Maciej Pałyszko ('78)
POL75.51
  
 
6
Holger Klose
Holger Klose ('72)
GER75.20
  
 
7
Markus Esser
Markus Esser ('80)
GER74.81
  
 
8Jan BieleckiJan Bielecki ('71)DEN74.51
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Raymond Hecht
Raymond Hecht ('68)
GER86.66
  
 
2
Boris Henry
Boris Henry ('73)
GER82.98
  
 
3
Björn Lange
Björn Lange ('79)
GER82.68
  
 
4
Mark Frank
Mark Frank ('77)
GER81.81
  
 
5
Rajmund Kółko
Rajmund Kółko ('71)
POL81.31
  
 
6
Gergely Horváth
Gergely Horváth ('75)
HUN81.14
  
 PB
7
Christian Nicolay
Christian Nicolay ('76)
GER74.89
  
 
8
Peter Blank
Peter Blank ('62)
GER72.41
  
 
K 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Katchi Habel
Katchi Habel ('82)
GER11.79
  
 
2
Sandra Möller
Sandra Möller ('80)
GER11.88
  
 
3
Monika Gachevska
Monika Gachevska ('74)
BUL11.92
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Wioletta Janowska
Wioletta Janowska ('77)
POL4:13.22
  
 
2
Lisbeth Pedersen
Lisbeth Pedersen ('75)
NOR4:15.81
  
 
3
Melanie Schulz
Melanie Schulz ('79)
GER4:18.38
  
 
4
Lenka Švaňhalová
Lenka Švaňhalová ('76)
CZE4:22.99
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Aneta Sosnowska
Aneta Sosnowska ('74)
POL13.14
  
 
2
Judith Vis
Judith Vis ('80)
NED13.43
  
 
3
Agnieszka Frankowska
Agnieszka Frankowska ('83)
POL13.52
  
 
4
Justyna Oleksy
Justyna Oleksy ('83)
POL13.61
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Inga Janků
Inga Janků ('74)
CZE1.83
  
 
2
Daniela Rath
Daniela Rath ('77)
GER1.83
  
 
3
Mélanie Skotnik
Mélanie Skotnik ('82)
GER1.83
  
 
4
Elena Herzenberg
Elena Herzenberg ('79)
GER1.83
  
 

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord