Født: 11 juni 1989
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2017. |
100 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.38 | SB | Tårnby | Tårnby | 6.5.17 | +1.0 | |||
11.32 | SB | Tårnby | Tårnby | 6.5.17 | +1.2 | |||
11.32 | =SB | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.17 | +1.0 | |||
300 m [1] | ||||||||
36.90 | SB | Tårnby | Tårnby | 7.5.17 |
100 m [12] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.68 w | Esbjerg | Esbjerg | 15.5.10 | +5.0 | ||||
10.87 | PB | København | København | 4.6.10 | +0.5 | |||
10.77 | PB | København | København | 4.6.10 | +1.1 | |||
10.93 | 5 | h2 | Vattenfall | Lappeenranta, FIN | Vattenfall, Lappeenranta, FIN | 15.7.10 | +1.5 | |
10.84 | 3 | B | SavoG | Lapinlahti, FIN | SavoG, Lapinlahti, FIN | 18.7.10 | +1.6 | |
10.97 | Hvidovre | Hvidovre | 21.7.10 | -0.3 | ||||
10.91 w | Hvidovre | Hvidovre | 28.7.10 | +2.6 | ||||
11.01 | Odense | Odense | 7.8.10 | +0.3 | ||||
11.14 | Odense | Odense | 7.8.10 | +0.1 | ||||
11.17 | Söderhamn, SWE | Söderhamn, SWE | 4.9.10 | -0.9 | ||||
10.89 | Hvidovre | Hvidovre | 11.9.10 | +1.8 | ||||
10.95 | Greve | Greve | 25.9.10 | +1.1 | ||||
200 m [2] | ||||||||
22.25 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 28.7.10 | +0.4 | |||
22.40 | Odense | Odense | 7.8.10 | +0.3 | ||||
400 m [3] | ||||||||
51.13 | SB | Esbjerg | Esbjerg | 15.5.10 | ||||
51.04 | SB | Odense | Odense | 27.6.10 | ||||
49.74 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 11.9.10 | ||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
40.72 | 2 | SavoG | Lapinlahti, FIN | SavoG, Lapinlahti, FIN | 18.7.10 | |||
Denmark | ||||||||
Martin Krabbe, Jesper Simonsen Jacob Wolfgang, Steven Kwasi-Korang |
100 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.1h | Odense | Odense | 16.5.09 | -0.3 | ||||
11.27 | PB | Århus | Århus | 14.6.09 | -1.3 | |||
11.16 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 20.8.09 | -0.6 | |||
10.83 w | DMU | Esbjerg | DMU, Esbjerg | 6.9.09 | +3.8 | |||
10.92 | PB | København | København | 12.9.09 | +1.9 | |||
10.89 | PB | Greve | Greve | 27.9.09 | +1.6 | |||
200 m [7] | ||||||||
22.40 | PB | Lyngby | Lyngby | 31.5.09 | +0.6 | |||
22.65 | PB | Lyngby | Lyngby | 31.5.09 | +1.2 | |||
22.73 | Århus | Århus | 14.6.09 | -2.0 | ||||
23.21 | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 12.7.09 | -0.7 | ||||
22.47 | Bagsværd | Bagsværd | 20.8.09 | -0.4 | ||||
22.73 | DMU | Esbjerg | DMU, Esbjerg | 6.9.09 | +0.7 | |||
22.04 w | Greve | Greve | 27.9.09 | +2.1 | ||||
300 m [1] | ||||||||
35.30 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.09 | ||||
400 m [4] | ||||||||
49.73 | PB | Lyngby | Lyngby | 31.5.09 | ||||
50.04 | Århus | Århus | 14.6.09 | |||||
49.79 | Århus | Århus | 30.6.09 | |||||
49.56 | PB | København | København | 12.9.09 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
6.49 | PB | Greve | Greve | 27.9.09 | +1.9 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:17.15 | 5 | 22 h1 | EM U23 | Kaunas, LTU | EM U23, Kaunas, LTU | 18.7.09 | ||
Denmark | ||||||||
Nick Ekelund-Arenander, Steven Kwasi-Korang Andreas Bube, Matias B. Reedtz |
100 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.53 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 14.9.08 | -1.1 | |||
11.59 | Hvidovre | Hvidovre | 14.9.08 | -1.9 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 10.77 | København | 4.6.10 | +1.1 | |
200 m | |||||
Ude | 22.25 | Hvidovre | 28.7.10 | +0.4 | |
400 m | |||||
Ude | 49.56 | København | 12.9.09 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 6.49 | Greve | 27.9.09 | +1.9 | |
300 m | |||||
Ude | 35.30 | Tårnby | 4.5.09 |
100 m: | 23 |
200 m: | 9 |
300 m: | 2 |
400 m: | 7 |
Længdespring: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
100 m | ||||
DMU | 2009 | 10.83 | ||
200 m | ||||
DMU | 2009 | 22.73 |
Ude | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 x 400 m stafet | |||||||||
EM U23 | 2009 | 5 | 22 h1 | 3:17.15 |