Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Christian Gundersen

Født: 1 januar 1999

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  1 DM‐bronze
  •  1 IDM‐bronze

resultater 2020

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2020

60 m  [2]
7.20
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2
7.36
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2
100 m  [2]
11.29
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7+2.3
11.18
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.80.0
400 m  [2]
50.22
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7
50.25
DMUKøbenhavnDMU, København29.8
1000 m  [1]
2:45.97
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers2.2
1500 m  [2]
4:29.83
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7
4:30.12
DMUKøbenhavnDMU, København30.8
60 m hæk  [3]
8.77
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers2.2
DQ
i
DMiOdenseDMi, Odense23.2
DNFSparta AM
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3
110 m hæk  [4]
15.2h
KøbenhavnKøbenhavn28.6+2.0
15.62
w
KøbenhavnKøbenhavn5.7+3.4
15.59
SB DMKøbenhavnDM, København15.8-1.7
15.47
SB DMUKøbenhavnDMU, København30.8+0.3
Højdespring  [5]
1.78
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers1.2
 
1.75 SB
   O
1.78 SB
   O
1.81
XXX
     
1.87
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2
1.90
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7
 
1.69 SB
   O
1.75 SB
  XO
1.78 SB
   O
1.81 SB
   O
1.84 SB
   O
1.87 =PB
   O
1.90 PB
 XXO
 
1.88
DMUKøbenhavnDMU, København29.8
 
1.76
   O
1.79
   O
1.82
 XXO
1.85
   O
1.88
 XXO
1.91
XXX
  
1.85
AarhusAarhus6.9
 
1.70
   O
1.75
   O
1.80
  XO
1.85
 XXO
1.90
XXX
   
Stangspring  [3]
4.00
i
=PB DMUiRandersDMUi, Randers2.2
 
3.60 SB
   O
3.70 SB
   O
3.80 SB
  XO
3.90 SB
 XXO
4.00 =PB
   O
4.10
XXX
  
4.10
PB KøbenhavnKøbenhavn5.7
 
3.60 SB
   O
3.70 SB
  XO
3.80 SB
  XO
3.90 SB
   O
4.00 PB
 XXO
4.10 PB
  XO
  
4.20
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8
 
3.80
   O
3.90
   O
4.00
   O
4.10 =PB
   O
4.20 PB
  XO
4.30
XXX
  
Længdespring  [5]
6.62
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers1.2
 
P6.32 SB6.62 SB
6.49
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2
 
6.496.33XX6.48X
6.51
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7+1.8
 
6.51 SB
 +1.8
6.32
 -0.3
6.55
SB DMKøbenhavnDM, København16.8+0.4
 
6.24
 +0.6
6.55 SB
 +0.4
6.35
 -0.4
6.36
 -0.4
6.55 =SB
 0.0
X
 0.0
6.80
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8-0.9
 
6.65 SB
 +0.1
P
 0.0
6.80 PB
 -0.9
Kuglestød 7.26 kg  [7]
12.79
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2
 
11.55 SB12.79 PB11.38
12.16
i
KøbenhavnKøbenhavn15.2
12.41
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3
11.50
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5
13.10
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7
 
12.45 PB13.10 PB
12.91
DMKøbenhavnDM, København15.8
 
12.72XX12.7012.2912.91
12.62
DMUKøbenhavnDMU, København29.8
 
12.30X12.62
Diskoskast 2.0 kg  [6]
36.44
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5
41.12
SB KøbenhavnKøbenhavn30.5
40.65
KøbenhavnKøbenhavn13.6
 
40.4339.2840.65XXX
39.85
KøbenhavnKøbenhavn5.7
 
39.85
40.71
DMKøbenhavnDM, København16.8
 
38.57X40.7135.0237.3238.95
37.23
DMUKøbenhavnDMU, København30.8
 
X36.5037.23
Spydkast 800 gram  [4]
51.57
SB KøbenhavnKøbenhavn23.5
54.65
PB KøbenhavnKøbenhavn6.6
54.94
PB KøbenhavnKøbenhavn5.7
 
52.4753.9454.94 PB
49.94
DMUKøbenhavnDMU, København30.8
 
49.45X49.94
Syvkamp  [1]
5.024
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers2.2
         
      
Tikamp  [2]
7.179
PB (78)KøbenhavnKøbenhavn5.7
11.29w/+2.3   6.51/+1.8   13.10   1.90   50.22
15.62w/+3.4   39.85   4.10   54.94   4:29.83
7.136
PB KøbenhavnKøbenhavn5.7
11.29w/+2.3   6.32/-0.3   13.10   1.90   50.22
15.62w/+3.4   39.85   4.10   54.94   4:29.83
7.138
DMUKøbenhavnDMU, København29.8
11.18/0.0   6.80/-0.9   12.62   1.88   50.25
15.47/+0.3   37.23   4.20   49.94   4:30.12
4 x 400 m stafet  [1]
3:16.03
DR22 SB AarhusAarhus6.9
 Sparta AM
Jacob Hvorup, Tobias Gorgone Larsen
Christian Gundersen, Gustav Lundholm Nielsen

2019

60 m  [2]
7.25
i
PB DMiRandersDMi, Randers2.2
7.45
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2
100 m  [7]
11.44
SB VibyViby11.5-1.0
11.23
PB v2NatUppsala, SWEv2Nat, Uppsala, SWE8.6+1.9
11.57
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.70.0
11.48
KøbenhavnKøbenhavn17.8-0.6
11.37
KøbenhavnKøbenhavn17.8-0.4
11.45
GreveGreve24.8-0.4
11.30
KøbenhavnKøbenhavn31.8+0.5
400 m  [5]
49.87
PB SlagelseSlagelse27.4
51.05
VibyViby11.5
50.80
v2NatUppsala, SWEv2Nat, Uppsala, SWE8.6
50.80
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7
49.01
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8
1000 m  [1]
2:40.31
i
DUR-20 PB DMiRandersDMi, Randers3.2
1500 m  [4]
4:27.92
PB VibyViby12.5
4:52.05
v2NatUppsala, SWEv2Nat, Uppsala, SWE9.6
4:35.33
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7
4:47.85
KøbenhavnKøbenhavn1.9
60 m hæk  [3]
8.76
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1
8.75
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2
8.74
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive24.2
110 m hæk  [6]
16.29
PB TårnbyTårnby4.5+1.1
16.16
PB VibyViby12.5+1.2
15.92
PB v2NatUppsala, SWEv2Nat, Uppsala, SWE9.6+1.7
16.06
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7+1.3
15.66
PB GreveGreve25.8-1.6
15.43
PB KøbenhavnKøbenhavn1.9+1.2
Højdespring  [7]
1.77
i
SB DMiRandersDMi, Randers2.2
1.81
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2
 
1.65
   O
1.70
   O
1.75
   O
1.78 SB
   O
1.81 PB
  XO
1.84
XXX
  
1.74
SB TårnbyTårnby4.5
1.87
PB VibyViby11.5
1.87
=PB v2NatUppsala, SWEv2Nat, Uppsala, SWE8.6
1.68
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7
1.79
KøbenhavnKøbenhavn31.8
Stangspring  [7]
3.90
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2
3.95
i
PB DMiSkiveDMi, Skive16.2
 
3.55
   O
3.75
   O
3.85
   O
3.95 PB
   O
4.05
XXX
   
4.00
i
PB KøbenhavnKøbenhavn20.2
3.70
SB VibyViby12.5
3.55
v2NatUppsala, SWEv2Nat, Uppsala, SWE9.6
3.80
SB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7
3.94
PB OdenseOdense7.9
Længdespring  [7]
6.00
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE20.1
6.76
i
PB DMiRandersDMi, Randers2.2
6.40
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2
 
6.40XX
6.74
w
VibyViby11.5+2.2
6.74
PB Uppsala, SWEUppsala, SWE8.6+1.7
6.78
w
v2NatUppsala, SWEv2Nat, Uppsala, SWE8.6+2.2
6.07
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7+0.4
6.10
KøbenhavnKøbenhavn17.8+0.9
Kuglestød 7.26 kg  [6]
11.97
i
PB DMiRandersDMi, Randers2.2
11.41
PB AarhusAarhus11.5
11.42
PB v2NatUppsala, SWEv2Nat, Uppsala, SWE8.6
11.25
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7
12.07
PB GreveGreve24.8
11.55
KøbenhavnKøbenhavn31.8
Diskoskast 2.0 kg  [6]
34.59
PB SlagelseSlagelse27.4
41.56
PB VibyViby12.5
39.23
KøbenhavnKøbenhavn28.5
40.22
v2NatUppsala, SWEv2Nat, Uppsala, SWE9.6
38.79
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7
34.13
KøbenhavnKøbenhavn1.9
Spydkast 800 gram  [7]
45.74
SB TårnbyTårnby4.5
49.59
SB VibyViby12.5
48.18
OdenseOdense1.6
44.78
v2NatUppsala, SWEv2Nat, Uppsala, SWE9.6
52.17
PB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7
46.43
KøbenhavnKøbenhavn18.8
52.43
PB KøbenhavnKøbenhavn1.9
Syvkamp  [1]
5.022
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2
7.25   6.76   11.97   1.77
8.75   3.90   2:40.31
Tikamp  [4]
6.830
PB VibyViby12.5
11.44/-1.0   6.74w/+2.2   11.41   1.87   51.05
16.16/+1.2   41.56   3.70   49.59   4:27.92
6.633
v2NatUppsala, SWEv2Nat, Uppsala, SWE9.6
11.23/1.9   6.78w/2.2   11.42   1.87   50.80
15.92/1.7   40.22   3.55   44.78   4:52.05
6.466
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7
11.57/0.0   6.07/0.4   11.25   1.68   50.80
16.06/1.3   38.79   3.80   52.17   4:35.33
6.674
KøbenhavnKøbenhavn1.9
            
            

2018

60 m  [2]
7.60
i
PB BallerupBallerup20.1
7.52
i
PB RandersRanders3.2
100 m  [4]
11.97
SB GlostrupGlostrup28.4-1.2
11.71
PB GreveGreve12.5-2.4
11.37
PB Jessheim, NORJessheim, NOR9.6+1.0
11.87
SilkeborgSilkeborg18.8-0.9
400 m  [5]
52.09
i
PB SkiveSkive24.2
50.86
PB GreveGreve12.5
51.86
Jessheim, NORJessheim, NOR9.6
50.36
PB BallerupBallerup16.6
52.81
SilkeborgSilkeborg18.8
1000 m  [1]
2:46.50
i
PB (96)RandersRanders4.2
1500 m  [3]
4:34.79
SB GreveGreve13.5
4:35.03
Jessheim, NORJessheim, NOR10.6
4:48.94
SilkeborgSilkeborg19.8
110 m hæk 99.1 cm  [1]
15.63
PB Jessheim, NORJessheim, NOR10.6+1.2
400 m hæk  [3]
55.35
PB NMHvidovreNM, Hvidovre12.8
57.28
AalborgAalborg1.9
55.53
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9
Højdespring  [7]
1.80
i
PB RandersRanders3.2
1.85
PB KøbenhavnKøbenhavn5.5
1.79
GreveGreve12.5
1.77
KøbenhavnKøbenhavn27.5
1.81
Jessheim, NORJessheim, NOR9.6
1.83
SilkeborgSilkeborg18.8
1.84
BallerupBallerup22.9
 
1.65
   O
1.70
  XO
1.75
  XO
1.81
   O
1.84
  XO
1.87
XXX
  
Stangspring  [6]
3.55
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1
3.50
i
RandersRanders4.2
3.90
PB GreveGreve13.5
3.60
Jessheim, NORJessheim, NOR10.6
3.80
SilkeborgSilkeborg19.8
3.85
BallerupBallerup5.9
Længdespring  [9]
6.06
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1
6.34
i
PB BallerupBallerup20.1
6.46
i
PB RandersRanders3.2
6.31
PB GlostrupGlostrup28.4+0.8
6.49
PB GreveGreve12.5+0.7
6.43
Jessheim, NORJessheim, NOR9.6+0.1
6.63
PB KøbenhavnKøbenhavn29.7+1.2
6.61
SilkeborgSilkeborg18.80.0
6.56
DMOdenseDM, Odense26.8+1.3
 
6.256.566.266.556.116.36
Trespring  [3]
12.27
PB KøbenhavnKøbenhavn27.5+0.1
12.93
PB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9-1.0
 
12.93 PB
 -1.0
12.43
 +0.2
11.90
 +0.1
12.43
 +0.6
12.11
BallerupBallerup22.9+1.1
 
11.7112.11XXXX
Kuglestød 6.0 kg  [7]
12.19
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1
12.39
i
PB RandersRanders3.2
11.90
i
SkiveSkive25.2
12.79
PB GreveGreve12.5
13.03
PB Jessheim, NORJessheim, NOR9.6
11.73
BallerupBallerup16.6
12.46
SilkeborgSilkeborg18.8
Diskoskast 1.75 kg  [9]
38.44
SB GlostrupGlostrup28.4
40.56
SB GreveGreve13.5
41.51
PB FrederiksbergFrederiksberg3.6
39.18
Jessheim, NORJessheim, NOR10.6
39.18
Jessheim, NORJessheim, NOR10.6
40.56
BallerupBallerup17.6
40.82
KøbenhavnKøbenhavn2.8
39.63
SilkeborgSilkeborg19.8
39.87
AalborgAalborg2.9
Spydkast 800 gram  [4]
43.39
PB GreveGreve13.5
51.72
PB Jessheim, NORJessheim, NOR10.6
45.88
SilkeborgSilkeborg19.8
43.43
DMOdenseDM, Odense26.8
 
43.4342.92X
Syvkamp U20  [1]
4.660
i
PB RandersRanders4.2
         
      
Tikamp U20  [3]
6.640
PB GreveGreve13.5
            
            
6.757
PB Jessheim, NORJessheim, NOR10.6
11.37/1.0   6.43/0.1   13.03   1.81   51.86
15.63/1.2   39.18   3.60   51.72   4:35.03
6.469
SilkeborgSilkeborg19.8
            
            
4 x 400 m stafet  [2]
3:19.81
SB NMHvidovreNM, Hvidovre12.8
 Denmark
Oliver Chabert, Christian Gundersen
Rasmus Rose-Hansen, Mathias Astrup
3:25.13
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9
 Sparta AM
Christian Gundersen, Tobias Gorgone Larsen
Samuel Marcus, William Devantier

2017

60 m  [2]
7.85
i
PB BallerupBallerup22.1
7.77
i
PB AalborgAalborg4.2
100 m  [4]
12.31
SB AalborgAalborg12.5-0.1
11.88
PB KøbenhavnKøbenhavn1.6+1.3
11.88
=PB KøbenhavnKøbenhavn20.6+0.6
11.74
PB KøbenhavnKøbenhavn19.80.0
400 m  [3]
53.92
SB GlostrupGlostrup29.4
52.86
PB AalborgAalborg12.5
53.23
KøbenhavnKøbenhavn19.8
1500 m  [2]
4:47.52
PB AalborgAalborg13.5
4:34.22
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8
400 m hæk  [1]
56.98
PB HvidovreHvidovre26.8
Højdespring  [8]
1.74
i
PB BallerupBallerup22.1
1.72
i
AalborgAalborg4.2
1.77
PB AalborgAalborg12.5
1.70
BallerupBallerup28.5
1.74
KøbenhavnKøbenhavn18.6
1.71
KøbenhavnKøbenhavn19.8
1.75
HvidovreHvidovre27.8
1.74
KøbenhavnKøbenhavn23.9
Stangspring  [5]
2.80
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1
2.90
i
PB BallerupBallerup21.1
2.90
PB AalborgAalborg13.5
3.50
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6
3.30
KøbenhavnKøbenhavn20.8
Længdespring  [6]
5.62
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1
5.96
i
PB AalborgAalborg4.2
5.53
SB AalborgAalborg12.5-1.9
6.06
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6+0.2
6.16
PB KøbenhavnKøbenhavn10.80.0
6.17
PB KøbenhavnKøbenhavn19.80.0
Kuglestød 6.0 kg  [7]
10.69
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1
11.68
i
PB BallerupBallerup22.1
11.16
i
AalborgAalborg4.2
11.02
PB TårnbyTårnby7.5
11.19
PB AalborgAalborg12.5
12.23
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6
11.60
KøbenhavnKøbenhavn19.8
Diskoskast 1.75 kg  [6]
34.61
PB GlostrupGlostrup29.4
33.95
AalborgAalborg13.5
41.41
PB KøbenhavnKøbenhavn1.6
39.97
KøbenhavnKøbenhavn18.6
38.16
KøbenhavnKøbenhavn20.8
35.49
HvidovreHvidovre27.8
Spydkast 800 gram  [3]
36.11
PB TårnbyTårnby6.5
42.27
PB AalborgAalborg13.5
39.09
KøbenhavnKøbenhavn20.8
Syvkamp U20  [1]
2.848
i
PB AalborgAalborg5.2
         
      
Tikamp U20  [2]
5.440
PB AalborgAalborg13.5
            
            
6.023
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8
            
            

2016

100 m  [4]
12.37
PB GreveGreve7.8-2.6
12.12
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8-0.3
12.35
Löwenberg, GERLöwenberg, GER10.9-0.2
12.33
Löwenberg, GERLöwenberg, GER10.9+0.6
400 m  [1]
53.55
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8
1500 m  [1]
5:06.49
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8
110 m hæk 91.4 cm  [1]
18.01
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8-1.7
Højdespring  [2]
1.65
PB KøbenhavnKøbenhavn9.7
1.73
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8
Stangspring  [1]
2.70
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8
Længdespring  [3]
5.75
PB KøbenhavnKøbenhavn9.7+0.4
5.66
GreveGreve7.8+1.1
5.94
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8-0.9
Kuglestød 5.0 kg  [3]
10.02
PB KøbenhavnKøbenhavn9.7
11.05
PB GreveGreve7.8
10.97
KøbenhavnKøbenhavn20.8
Diskoskast 1.5 kg  [1]
26.87
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8
Spydkast 700 gram  [2]
35.95
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8
38.44
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER10.9
Tikamp U18  [1]
5.092
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8
            
            

2014

300 m  [1]
41.50
PB BallerupBallerup21.6
800 m  [1]
2:13.87
PB BallerupBallerup21.6

2013

200 m  [1]
27.94
PB RoskildeRoskilde25.5-1.7
800 m  [2]
2:26.37
PB RoskildeRoskilde25.5
2:15.94
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9
100 m hæk 84.0 cm  [1]
18.52
PB RoskildeRoskilde25.5-1.9
Højdespring  [1]
1.38
PB RoskildeRoskilde25.5
Stangspring  [1]
2.30
PB RoskildeRoskilde25.5
Længdespring  [1]
4.73
PB RoskildeRoskilde25.5+0.9
Kuglestød 4.0 kg  [1]
9.78
PB RoskildeRoskilde25.5
Diskoskast 1.0 kg  [2]
21.61
PB RoskildeRoskilde25.5
23.34
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9
Spydkast 600 gram  [2]
32.32
PB RoskildeRoskilde25.5
25.90
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9

2012

200 m  [2]
30.03
w
GlostrupGlostrup28.4+2.8
30.34
PB LyngbyLyngby16.6-2.3
800 m  [1]
2:30.09
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER8.9
1000 m  [2]
3:11.2h
PB GlostrupGlostrup28.4
3:09.96
PB GreveGreve23.6
Kuglestød 3.0 kg  [1]
7.27
SB GlostrupGlostrup28.4
Spydkast 400 gram  [3]
22.87
PB LyngbyLyngby16.6
22.71
GreveGreve23.6
23.49
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER8.9

2011

400 m  [1]
1:13.5h
TårnbyTårnby19.5
600 m  [1]
1:56.42
PB GreveGreve28.5
800 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:44.60
i
BallerupBallerup22.1
1000 m  [2]
3:29.65
PB LyngbyLyngby4.6
3:26.73
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER10.9
1500 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
5:30.20
i
BallerupBallerup22.1
80 m hæk 76.2 cm  [2]
16.99
PB GreveGreve28.50.0
17.64
LyngbyLyngby4.6-1.4
Længdespring  [1]
3.93
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER10.90.0
Kuglestød 3.0 kg  [3]
6.52
PB GlostrupGlostrup30.4
5.99
GreveGreve28.5
8.08
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER10.9
Spydkast 400 gram  [1]
18.22
PB GreveGreve28.5
Boldkast 250 gram  [1]
36.00
PB GlostrupGlostrup30.4

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde7.20   Randers1.2.20
100 m
Ude11.18   København29.8.200.0
200 m
Ude27.94   Roskilde25.5.13-1.7
400 m
Ude49.01   København31.8.19
Inde52.09   Skive24.2.18
800 m
Ude2:13.87   Ballerup21.6.14
1000 m
Ude3:09.96   Greve23.6.12
Inde2:40.31   DUR-20Randers3.2.196
1500 m
Ude4:27.92   Viby12.5.19
60 m hæk
Inde8.74   Skive24.2.1923
110 m hæk
Ude15.43   København1.9.19+1.2
400 m hæk
Ude55.35   Hvidovre12.8.18
Højdespring
Ude1.90   København4.7.20
Inde1.87   Skive29.2.2048
Stangspring
Ude4.20   København30.8.20
Inde4.00   København20.2.1950
Længdespring
Ude6.80   København29.8.20-0.9
Inde6.76   Randers2.2.1937
Trespring
Ude12.93   Castellón, ESP15.9.18-1.0
Kuglestød 7.26 kg
Ude13.10   København4.7.20
Inde12.79   Randers1.2.2048
Diskoskast 2.0 kg
Ude41.56   Viby12.5.19
Spydkast 800 gram
Ude54.94   København5.7.20
Syvkamp
Inde5.024   Randers2.2.2010
Tikamp
Ude7.179   København5.7.2020

300 m
Ude41.50   Ballerup21.6.14
600 m
Ude1:56.42   Greve28.5.11
110 m hæk 91.4 cm
Ude18.01   København20.8.16-1.7
110 m hæk 99.1 cm
Ude15.63   Jessheim, NOR10.6.18+1.216
100 m hæk 84.0 cm
Ude18.52   Roskilde25.5.13-1.9
80 m hæk 76.2 cm
Ude16.99   Greve28.5.110.0
Kuglestød 4.0 kg
Ude9.78   Roskilde25.5.13
Kuglestød 3.0 kg
Ude8.08   Löwenberg, GER10.9.11
Kuglestød 5.0 kg
Ude11.05   Greve7.8.16
Kuglestød 6.0 kg
Ude13.03   Jessheim, NOR9.6.1849
Inde12.39   Randers3.2.18
Diskoskast 1.0 kg
Ude23.34   Löwenberg, GER7.9.13
Diskoskast 1.5 kg
Ude26.87   København20.8.16
Diskoskast 1.75 kg
Ude41.51   Frederiksberg3.6.1827
Spydkast 400 gram
Ude23.49   Löwenberg, GER8.9.12
Spydkast 600 gram
Ude32.32   Roskilde25.5.13
Spydkast 700 gram
Ude38.44   Löwenberg, GER10.9.16
Boldkast 250 gram
Ude36.00   Glostrup30.4.11
Syvkamp U20
Inde4.660   Randers4.2.187
Tikamp U20
Ude6.757   Jessheim, NOR10.6.185
Tikamp U18
Ude5.092   København20.8.1623

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 302
Per disciplin:
60 m:8
100 m:21
200 m:3
300 m:1
400 m:17
600 m:1
800 m:5
1000 m:7
1500 m:13
60 m hæk:6
110 m hæk 91.4 cm:1
110 m hæk 99.1 cm:1
110 m hæk:10
100 m hæk 84.0 cm:1
400 m hæk:4
80 m hæk 76.2 cm:2
Højdespring:30
Stangspring:23
Længdespring:33
Trespring:3
Kuglestød 4.0 kg:1
Kuglestød 3.0 kg:4
Kuglestød 5.0 kg:3
Kuglestød 6.0 kg:14
Kuglestød 7.26 kg:13
Diskoskast 1.0 kg:2
Diskoskast 1.5 kg:1
Diskoskast 1.75 kg:15
Diskoskast 2.0 kg:12
Spydkast 400 gram:4
Spydkast 600 gram:2
Spydkast 700 gram:2
Spydkast 800 gram:18
Boldkast 250 gram:1
Syvkamp:2
Syvkamp U20:2
Tikamp:7
Tikamp U20:5
Tikamp U18:1
4 x 400 m stafet:3

Danske mesterskaber

Ude
110 m hæk
DM 2020 3
15.59
Længdespring
DM 2018 6
6.56
DM 2020 8
6.55
Kuglestød 7.26 kg
DM 2020 4
12.91
Diskoskast 2.0 kg
DM 2020 7
40.71
Spydkast 800 gram
DM 2018 10
43.43
Inde
60 m
DMi 2019
5
h3
7.45
60 m hæk
DMi 2020
DQ
Stangspring
DMi 2019 9
3.95
Længdespring
DMi 2020 8
6.49
Syvkamp
DMi 2019 3
5.022
Ude
Tikamp
DMU 2020 1
22
7.138

Ungdom
Inde
60 m
iDMU 2020
3
22
h2
7.36
60 m hæk
iDMU 2019 4
22
8.74
iDMU 2020
22
DNF
Højdespring
iDMU 2019 4
22
1.81
iDMU 2020 2
22
1.87
Længdespring
iDMU 2019 5
22
6.40
Kuglestød 7.26 kg
iDMU 2020 5
22
12.41
Syvkamp
DMUi 2020 2
22
5.024

Internationale stævner

Ude
Tikamp
EM-Hold Div 1 2019 17
6.466