Født: 1957
Klub: Herlev Løbe- og Atletikklub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
100 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17.27 | SB | 2 | B | Hillerød | Hillerød | 10.5.23 | -3.3 | |||||||
17.45 | 3 | C | Herlev | Herlev | 6.9.23 | -1.3 | ||||||||
400 m [2] | ||||||||||||||
1:26.11 | SB | 5 | Hillerød | Hillerød | 10.5.23 | |||||||||
1:23.10 | 7 | B | Greve | Greve | 10.9.23 | |||||||||
1500 m [1] | ||||||||||||||
6:28.76 | PB | 2 | 65 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 26.8.23 | |||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.12 | PB | 2 | 65 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 27.8.23 | |||||||
| ||||||||||||||
1.06 | 2 | 65 | Herlev | Herlev | 6.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||||
2.73 | SB | 6 | B | Greve | Greve | 13.6.23 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
2.96 | SB | 3 | 65 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 26.8.23 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 5.0 kg [1] | ||||||||||||||
6.58 | SB | 4 | 65 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 27.8.23 | |||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 1.0 kg [2] | ||||||||||||||
18.60 | PB | 5 | 65 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 27.8.23 | |||||||
| ||||||||||||||
19.53 | PB | 1 | 65 | Herlev | Herlev | 6.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 600 gram [3] | ||||||||||||||
20.09 | SB | 3 | Greve | Greve | 13.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
16.16 | 4 | 65 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 26.8.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
18.54 | 5 | Greve | Greve | 10.9.23 | ||||||||||
|
100 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17.58 | SB | 5 | B | Greve | Greve | 8.6.22 | -2.1 | |||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
36.40 | PB | 5 | Greve | Greve | 8.6.22 | -1.3 | ||||||||
400 m [1] | ||||||||||||||
1:29.67 | SB | 5 | D | Hillerød | Hillerød | 11.5.22 | ||||||||
1500 m [2] | ||||||||||||||
6:34.84 | PB | 7 | B | Hillerød | Hillerød | 11.5.22 | ||||||||
8:40.75 | 2 | 65 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 27.8.22 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.10 | PB | 1 | 65 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.22 | |||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||||
2.29 | SB | 2 | 65 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 27.8.22 | +1.4 | ||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 5.0 kg [2] | ||||||||||||||
6.35 | SB | 3 | 65 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.22 | |||||||
| ||||||||||||||
6.60 | SB | Greve | Greve | 4.9.22 | ||||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 1.0 kg [2] | ||||||||||||||
18.24 | PB | 2 | 65 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.22 | |||||||
| ||||||||||||||
17.08 | Greve | Greve | 4.9.22 | |||||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 600 gram [3] | ||||||||||||||
24.78 | PB | 3 | B | Greve | Greve | 8.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.49 | 2 | 65 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 27.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
19.14 | Greve | Greve | 4.9.22 | |||||||||||
|
100 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17.51 | SB | 5 | 60 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | +1.8 | ||||
200 m [1] | ||||||||||||
40.07 | PB | 4 | B | Hvidovre | Hvidovre | 30.6.21 | -1.3 | |||||
800 m [1] | ||||||||||||
3:19.49 | PB | 7 | Hvidovre | Hvidovre | 30.6.21 | |||||||
5000 m [2] | ||||||||||||
24:29.34 | SB | 5 | 60 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 29.8.21 | |||||
25:10.16 | 7 | B | Greve | Greve | 4.9.21 | |||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
2.24 | SB | 1 | 60 | Herlev | Herlev | 19.4.21 | +1.0 | |||||
| ||||||||||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||||||
19.50 | PB | 3 | 60 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | |||||
| ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
4:24.92 | SB | 1 | 60 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||
Herlev Løbe- og Atletikklub | ||||||||||||
Mogens Bertram-Nielsen, Per Klokmose Eli Henriksen, Sven Åge Jørgensen | ||||||||||||
1000 m stafet [2] | ||||||||||||
2:48.67 | 6 | Hvidovre | Hvidovre | 30.6.21 | ||||||||
Herlev Løbe- og Atletikklub | ||||||||||||
Mogens Bertram-Nielsen, Kristian Bonne Wulff Ronny Sommer Kjær, Eli Henriksen | ||||||||||||
3:51.33 | 2 | 60 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | ||||||
Herlev Løbe- og Atletikklub | ||||||||||||
Sven Åge Jørgensen, Mogens Bertram-Nielsen Eli Henriksen, René Brohammer |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.30 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 17.8.19 | -0.2 | |||
400 m [1] | ||||||||
1:20.08 | SB | Greve | Greve | 4.6.19 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
3.11 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 17.8.19 | +1.0 | |||
Spydkast 600 gram [2] | ||||||||
11.62 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 17.8.19 | ||||
11.62 | =PB | Hvidovre | Hvidovre | 28.9.19 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.65 | SB | Holbæk | Holbæk | 24.6.18 | -0.3 | |||
400 m [1] | ||||||||
1:13.94 | PB | Herlev | Herlev | 3.10.18 | ||||
Højdespring [1] | ||||||||
.90 | PB | Holbæk | Holbæk | 24.6.18 | ||||
Længdespring [2] | ||||||||
3.05 | SB | Holbæk | Holbæk | 24.6.18 | -0.5 | |||
2.80 | Herlev | Herlev | 3.10.18 | 0.0 | ||||
Kuglestød 5.0 kg [1] | ||||||||
6.91 | PB | Herlev | Herlev | 3.10.18 |
5000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20:53.82 | PB | Holbæk | Holbæk | 12.8.17 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.59 | SB | Holbæk | Holbæk | 26.6.16 | +1.5 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.12 | PB | Holbæk | Holbæk | 29.6.14 | +1.4 | |||
200 m [1] | ||||||||
31.32 w | Holbæk | Holbæk | 29.6.14 | +3.8 | ||||
Længdespring [2] | ||||||||
3.81 | PB | Holbæk | Holbæk | 29.6.14 | -0.4 | |||
3.83 w | Holbæk | Holbæk | 29.6.14 | +2.1 | ||||
Kuglestød 6.0 kg [1] | ||||||||
6.74 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.8.14 | ||||
Spydkast 700 gram [2] | ||||||||
8.30 | PB | Holbæk | Holbæk | 29.6.14 | ||||
17.42 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.8.14 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 15.12 | Holbæk | 29.6.14 | +1.4 | |
200 m | |||||
Ude | 36.40 | Greve | 8.6.22 | -1.3 | |
400 m | |||||
Ude | 1:13.94 | Herlev | 3.10.18 | ||
800 m | |||||
Ude | 3:19.49 | Hvidovre | 30.6.21 | ||
1500 m | |||||
Ude | 6:28.76 | Ballerup | 26.8.23 | ||
5000 m | |||||
Ude | 20:53.82 | Holbæk | 12.8.17 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.12 | Ballerup | 27.8.23 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.81 | Holbæk | 29.6.14 | -0.4 | |
Kuglestød 5.0 kg | |||||
Ude | 6.91 | Herlev | 3.10.18 | ||
Kuglestød 6.0 kg | |||||
Ude | 6.74 | Hvidovre | 9.8.14 | ||
Diskoskast 1.0 kg | |||||
Ude | 19.53 | Herlev | 6.9.23 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 24.78 | Greve | 8.6.22 | ||
Spydkast 700 gram | |||||
Ude | 17.42 | Hvidovre | 9.8.14 |
100 m: | 8 |
200 m: | 3 |
400 m: | 5 |
800 m: | 1 |
1500 m: | 3 |
5000 m: | 3 |
Højdespring: | 4 |
Længdespring: | 9 |
Kuglestød 5.0 kg: | 4 |
Kuglestød 6.0 kg: | 1 |
Diskoskast 1.0 kg: | 4 |
Spydkast 600 gram: | 9 |
Spydkast 700 gram: | 2 |
1000 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 2 |
Masters | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
100 m | ||||
DMM | 2021 | 5 | 60 | 17.51 |
1500 m | ||||
DMM | 2022 | 2 | 65 | 8:40.75 |
DMM | 2023 | 2 | 65 | 6:28.76 |
5000 m | ||||
DMM | 2021 | 5 | 60 | 24:29.34 |
Højdespring | ||||
DMM | 2022 | 1 | 65 | 1.10 |
DMM | 2023 | 2 | 65 | 1.12 |
Længdespring | ||||
DMM | 2022 | 2 | 65 | 2.29 |
DMM | 2023 | 3 | 65 | 2.96 |
Kuglestød 5.0 kg | ||||
DMM | 2022 | 3 | 65 | 6.35 |
DMM | 2023 | 4 | 65 | 6.58 |
Diskoskast 1.0 kg | ||||
DMM | 2022 | 2 | 65 | 18.24 |
DMM | 2023 | 5 | 65 | 18.60 |
Spydkast 600 gram | ||||
DMM | 2021 | 3 | 60 | 19.50 |
DMM | 2022 | 2 | 65 | 6.49 |
DMM | 2023 | 4 | 65 | 16.16 |
1000 m stafet | ||||
DMM | 2021 | 2 | 60 | 3:51.33 |