Født: 20 marts 1994
Klub: Aarhus Fremad Atletik
Nationalitet: MRI
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2018. |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.02 | PB | 1 | B | North Newton, KS | North Newton, KS | 12.4.18 | ||
200 m [5] | ||||||||
24.73 w | 3 | C | Arlington, TX | Arlington, TX | 24.3.18 | +2.6 | ||
24.53 w | 2 | Arkansas City, KS | Arkansas City, KS | 31.3.18 | +3.0 | |||
24.85 | SB | 2 | North Newton, KS | North Newton, KS | 12.4.18 | |||
24.81 | SB | 1 | h2 | Hutchinson, KS | Hutchinson, KS | 5.5.18 | +0.6 | |
24.81 | =SB | 5 | Hutchinson, KS | Hutchinson, KS | 5.5.18 | +1.9 |
200 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.95 | SB | 3 | h3 | Arkansas City, KS | Arkansas City, KS | 5.5.17 | +0.8 | |
25.25 | 4 | h3 | Francop | Abidjan, CIV | Francop, Abidjan, CIV | 26.7.17 | -1.8 | |
400 m [1] | ||||||||
57.16 | SB | 5 | h2 | Francop | Abidjan, CIV | Francop, Abidjan, CIV | 25.7.17 |
200 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.10 | SB | 2 | B | Dillingen, GER | Dillingen, GER | 5.5.16 | -4.4 | |
24.56 | SB | 2 | Neufchâteau, FRA | Neufchâteau, FRA | 14.5.16 | +1.7 | ||
24.56 | =SB | Neufchâteau, FRA | Neufchâteau, FRA | 14.5.16 | +1.7 | |||
24.42 | SB | 3 | h1 | AfrC | Durban, RSA | AfrC, Durban, RSA | 25.6.16 | +0.7 |
24.23 | PB | 4 | s1 | AfrC | Durban, RSA | AfrC, Durban, RSA | 25.6.16 | +0.8 |
24.55 | 7 | h5 | OL | Rio de Janeiro, BRA | OL, Rio de Janeiro, BRA | 15.8.16 | -0.1 | |
400 m [4] | ||||||||
55.45 | SB | 5 | Vital | Réduit, MRI | Vital, Réduit, MRI | 2.4.16 | ||
57.49 | 1 | Forbach, FRA | Forbach, FRA | 8.5.16 | ||||
55.60 | Thaon-les-Vosges, FRA | Thaon-les-Vosges, FRA | 22.5.16 | |||||
54.93 | PB | 5 | h2 | AfrC | Durban, RSA | AfrC, Durban, RSA | 22.6.16 |
200 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.31A | PB | 2 | h3 | Open Ch | Potchefstroom, RSA | Open Ch, Potchefstroom, RSA | 9.5.15 | |
24.63A | 3 | Open Ch | Potchefstroom, RSA | Open Ch, Potchefstroom, RSA | 9.5.15 | -1.9 | ||
24.98 | 5 | h1 | AAG | Brazzaville, CGO | AAG, Brazzaville, CGO | 16.9.15 | -0.1 | |
400 m [3] | ||||||||
54.95A | PB | 4 | Open Ch | Potchefstroom, RSA | Open Ch, Potchefstroom, RSA | 9.5.15 | ||
56.20 | 1 | h2 | OceanG | Saint-Paul, FRA | OceanG, Saint-Paul, FRA | 2.8.15 | ||
55.42 | 2 | OceanG | Saint-Paul, FRA | OceanG, Saint-Paul, FRA | 4.8.15 | |||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
46.21 | 7 | AAG | Brazzaville, CGO | AAG, Brazzaville, CGO | 15.9.15 | |||
Mauritius | ||||||||
Amelie Anthony, Aurelie Alcindor Marie Stéphanie Guillaume, Marie Joanilla Janvier | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:44.74 | PB | 2 | Saint-Paul, FRA | Saint-Paul, FRA | 6.8.15 | |||
Mauritius | ||||||||
Aurelie Alcindor, Marie Stéphanie Guillaume Marie-Anne Lascar, Henna Sunasee |
400 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
56.49 | PB | Bambous, MRI | Bambous, MRI | 27.4.14 | ||||
57.39 | 7 | h6 | CWG | Glasgow, GBR | CWG, Glasgow, GBR | 27.7.14 |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
46.55 | 6 | Francop | Nice, FRA | Francop, Nice, FRA | 12.9.13 | |||
Mauritius | ||||||||
Marie Joanilla Janvier, Aurelie Alcindor Marie Stéphanie Guillaume, Elodie Pierre-Louis |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 12.02 | North Newton, KS | 12.4.18 | ||
200 m | |||||
Ude | 24.23 | Durban, RSA | 25.6.16 | +0.8 | |
400 m | |||||
Ude | 54.93 | Durban, RSA | 22.6.16 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:44.74 | Saint-Paul, FRA | 6.8.15 |
100 m: | 1 |
200 m: | 16 |
400 m: | 10 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ude | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
200 m | |||||||||
OL | 2016 | 7 | h5 | 24.55 |