Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Katrine Koch Jacobsen

Født: 24 juni 1999

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  1 DM‐guld
  •  2 DM‐bronze

resultater 2021

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2021

Hammerkast 4.0 kg  [2]
62.90
DR22 DUR-22 PB KøbenhavnKøbenhavn30.1
 
X60.05X62.07 PB62.90 DR22 PBX
64.68
DR DR22 DUR-22 PB (74)KøbenhavnKøbenhavn22.3
 
62.79 DR2262.97 DR22 PB64.68 DR DR22 PB63.85XX

2020

60 m hæk 84.0 cm  [4]
8.95
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
8.97
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
9.01
i
DMiOdenseDMi, Odense23.2
9.08
i
DMiOdenseDMi, Odense23.2
100 m hæk 84.0 cm  [1]
15.42
SB DMUAalborgDMU, Aalborg12.9-0.5
Kuglestød 4.0 kg  [6]
12.04
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
 
13.35 PBSB11.18 PBSB13.18X12.46 SB11.80 SB12.04 PB11.86
12.32
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2
 
12.32XX11.87XX
12.07
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2
11.88
SB BallerupBallerup24.8
 
X11.88 SBXXXX
12.40
PB DMBagsværdDM, Bagsværd29.8
 
X11.19XXX12.40 PB
12.25
DMUAalborgDMU, Aalborg12.9
 
11.6212.2511.9711.50
Diskoskast 1.0 kg  [2]
30.17
SB BallerupBallerup24.8
33.55
PB DMBagsværdDM, Bagsværd29.8
 
26.4829.7330.69 SBXX33.55 PB
Vægtkast 9.08 kg  [1]
16.76
PB DMBagsværdDM, Bagsværd29.8
 
16.70 PBXX16.4616.76 PB16.49
Hammerkast 4.0 kg  [14]
60.17
PB KøbenhavnKøbenhavn30.5
58.50
OdenseOdense1.6
 
X57.4858.4658.5057.5352.52
55.57
KøbenhavnKøbenhavn13.6
 
XX55.5752.6554.9054.80
53.66
BallerupBallerup20.6
 
XX52.8753.66XX
58.27
KøbenhavnKøbenhavn24.6
 
X58.2758.1155.6257.90X
58.06
KøbenhavnKøbenhavn27.6
 
57.2758.06X52.72X54.56
59.52
KøbenhavnKøbenhavn5.7
 
57.5856.5557.6958.2159.52
60.15
HvidovreHvidovre1.8
 
60.1558.8758.5657.30X55.03
60.97
PB DMKøbenhavnDM, København16.8
 
X59.3360.97 PBX57.60X
58.83
OdenseOdense22.8
 
57.8756.7858.4858.8358.51X
59.06
BallerupBallerup24.8
58.14
DMBagsværdDM, Bagsværd29.8
 
53.51X57.8458.1457.90X
58.06
DUR-21 AarhusAarhus6.9
 
54.99X58.0657.56
57.04
DMUAalborgDMU, Aalborg13.9
 
XX57.04X
Spydkast 600 gram  [1]
28.98
PB DMBagsværdDM, Bagsværd29.8
 
26.48 SBXX26.63 SB28.98 PBX
Kaste 5-kamp  [1]
3700
PB DMBagsværdDM, Bagsværd29.8
58.14 12.40 33.55 28.98 16.76

2019

60 m  [1]
8.37
i
SB BallerupBallerup19.1
800 m  [1]
2:38.03
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2
60 m hæk 84.0 cm  [4]
9.36
i
PB KøbenhavnKøbenhavn5.1
9.24
i
PB BallerupBallerup20.1
8.98
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2
9.15
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2
100 m hæk 84.0 cm  [8]
14.71
SB TårnbyTårnby4.5+1.8
14.91
HelsingørHelsingør15.6-1.1
14.69
GreveGreve22.6+0.7
14.53
PB GreveGreve22.6+1.4
14.93
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE6.7-0.8
15.07
KøbenhavnKøbenhavn18.8+0.7
15.16
KøbenhavnKøbenhavn18.8+1.4
14.79
DMUGreveDMU, Greve25.8-1.1
Højdespring  [2]
1.30
i
SB KøbenhavnKøbenhavn5.1
1.46
i
=PB DMiRandersDMi, Randers3.2
Længdespring  [2]
4.71
i
SB KøbenhavnKøbenhavn5.1
5.07
i
SB DMiRandersDMi, Randers3.2
Kuglestød 4.0 kg  [5]
11.77
i
PB BallerupBallerup19.1
 
X11.77 PBX11.37X11.34
11.92
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2
11.96
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2
 
11.96 PB11.63X11.90X11.57
11.74
PB BallerupBallerup11.5
12.38
PB GreveGreve24.8
Diskoskast 1.0 kg  [1]
30.12
SB BallerupBallerup21.9
Vægtkast 9.08 kg  [1]
15.09
PB BallerupBallerup21.9
Hammerkast 4.0 kg  [20]
46.48
PB TårnbyTårnby5.5
49.60
PB BallerupBallerup11.5
52.33
PB KøbenhavnKøbenhavn28.5
47.63
OdenseOdense1.6
50.42
HvidovreHvidovre9.6
52.99
PB KøbenhavnKøbenhavn13.6
47.31
HelsingørHelsingør15.6
51.33
BallerupBallerup19.6
53.76
PB Bottnaryd, SWEBottnaryd, SWE30.6
53.22
ÖSPHelsingborg, SWEÖSP, Helsingborg, SWE5.7
52.43
KøbenhavnKøbenhavn17.7
 
XXX48.8649.3052.43
55.00
PB DMEsbjergDM, Esbjerg28.7
49.13
EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO10.8
 
48.4749.1343.85
52.22
KøbenhavnKøbenhavn17.8
55.34
PB DMUGreveDMU, Greve25.8
52.48
BallerupBallerup27.8
54.80
KøbenhavnKøbenhavn31.8
51.73
KøbenhavnKøbenhavn4.9
 
51.7350.8551.02X48.32X
52.07
OdenseOdense7.9
51.45
BallerupBallerup21.9
Spydkast 600 gram  [1]
27.60
PB BallerupBallerup21.9
Femkamp  [1]
3.321
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2
8.98 1.46 11.92 5.07 2:38.03
4 x 200 m stafet  [1]
1:43.83
i
DUR-21 SB SkiveSkive24.2
 Sparta Atletik og Løb
Nickoline Skifter Andersen, Katrine Koch Jacobsen
Emilie R Hansen, Emma Beiter Bomme
Kaste 5-kamp  [1]
3284
PB BallerupBallerup21.9
51.45 30.12 27.60 15.09

2018

60 m  [5]
8.29
i
SB BallerupBallerup27.12
8.24
i
SB BallerupBallerup20.1
8.23
i
SB BallerupBallerup20.1
8.20
i
SB SkiveSkive24.2
8.25
i
SkiveSkive24.2
100 m hæk 84.0 cm  [2]
15.25
SB KøbenhavnKøbenhavn6.5+0.4
15.20
SB KøbenhavnKøbenhavn27.5-0.3
Kuglestød 4.0 kg  [4]
11.00
PB GlostrupGlostrup28.4
11.58
PB BallerupBallerup12.5
11.17
KøbenhavnKøbenhavn27.5
11.62
PB BallerupBallerup22.9
 
X10.9010.6311.62 PB11.2311.21
Hammerkast 4.0 kg  [8]
40.01
PB GlostrupGlostrup28.4
37.95
KøbenhavnKøbenhavn3.5
38.05
BallerupBallerup12.5
41.07
PB KøbenhavnKøbenhavn7.6
44.50
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8
42.82
AalborgAalborg1.9
44.96
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9
NM
BallerupBallerup22.9

2017

Diskoskast 1.0 kg  [2]
31.65
PB BallerupBallerup28.5
31.14
KøbenhavnKøbenhavn23.9
Hammerkast 4.0 kg  [2]
29.96
SB BallerupBallerup28.5
36.13
PB KøbenhavnKøbenhavn23.9

2016

60 m  [5]
7.92
i
PB BallerupBallerup23.1
7.95
i
PB BallerupBallerup23.1
7.94
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1
8.13
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1
8.08
i
SkiveSkive5.3
100 m  [10]
12.90
SB GlostrupGlostrup30.4-1.7
12.85
PB KøbenhavnKøbenhavn12.5+1.8
12.79
PB BallerupBallerup18.5+1.6
12.92
AalborgAalborg21.5-0.7
13.03
TårnbyTårnby24.50.0
12.83
ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR28.5-0.7
12.91
BallerupBallerup18.6-0.7
12.96
BallerupBallerup18.6+0.4
13.14
GreveGreve7.8-0.8
12.86
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP17.9-0.1
200 m  [2]
26.42
PB TårnbyTårnby7.50.0
26.86
GreveGreve1.10-1.0
60 m hæk 76.2 cm  [1]
8.88
i
PB SkiveSkive5.3
100 m hæk 76.2 cm  [7]
14.44
PB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby7.5-1.2
14.92
HvidovreHvidovre11.6-2.3
14.58
BallerupBallerup18.6-1.3
14.34
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7+0.2
14.04
PB (92)VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7+0.2
14.55
KøbenhavnKøbenhavn3.9-1.8
14.77
KøbenhavnKøbenhavn3.9-0.1
100 m hæk 84.0 cm  [7]
15.21
PB AalborgAalborg21.5-0.3
15.54
HelsingørHelsingør13.8+1.4
14.99
PB HelsingørHelsingør13.8-0.4
14.80
PB AarhusAarhus27.8+0.4
14.65
PB DMAarhusDM, Aarhus28.8+0.6
15.08
KøbenhavnKøbenhavn10.9-0.1
14.77
BallerupBallerup24.90.0
Længdespring  [7]
5.22
SB GlostrupGlostrup30.4-1.2
5.38
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7+0.6
5.47
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7-0.2
5.20
KøbenhavnKøbenhavn9.70.0
5.05
GreveGreve7.8+1.6
4.99
KøbenhavnKøbenhavn20.8+0.9
5.22
KøbenhavnKøbenhavn3.90.0
Kuglestød 3.0 kg  [5]
12.23
SB KøbenhavnKøbenhavn26.6
12.72
SB KøbenhavnKøbenhavn9.7
12.87
SB GreveGreve7.8
12.31
KøbenhavnKøbenhavn20.8
13.56
PB KøbenhavnKøbenhavn3.9
Diskoskast 1.0 kg  [1]
23.63
PB KøbenhavnKøbenhavn26.6
Hammerkast 4.0 kg  [1]
31.30
PB BallerupBallerup24.9
Spydkast 500 gram  [1]
28.20
PB GreveGreve1.10
4 x 100 m stafet  [2]
47.70
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR28.5
 Sparta Atletik og Løb
Sandra Böll, Martha Traoré
Olivia Tuokila, Katrine Koch Jacobsen
48.52
DUR-18 ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP17.9
 Sparta Atletik og Løb
Katrine Koch Jacobsen, Olivia Tuokila
Emma Beiter Bomme, Karoline Mangor

2015

100 m  [3]
12.94
w
TårnbyTårnby2.5+3.2
13.08
SB KøbenhavnKøbenhavn31.50.0
12.88
PB GreveGreve26.9+2.0
200 m  [2]
27.87
SB GreveGreve24.5-1.9
27.34
SB GreveGreve26.9+1.9
800 m  [1]
3:02.26
i
SB AalborgAalborg14.3
100 m hæk 76.2 cm  [8]
15.62
SB TårnbyTårnby2.5+1.8
15.32
PB TårnbyTårnby2.5+1.5
15.28
PB GreveGreve24.5+0.9
15.46
Göteborg, SWEGöteborg, SWE3.7-0.7
15.50
HvidovreHvidovre22.8-0.8
16.11
HvidovreHvidovre22.8-3.4
15.19
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8-1.9
14.80
w
GreveGreve26.9+2.6
100 m hæk 84.0 cm  [3]
15.40
w
KøbenhavnKøbenhavn31.5+2.3
15.22
PB SkiveSkive12.9-1.2
15.62
ECCCIstanbul, TURECCC, Istanbul, TUR19.9
Højdespring  [2]
1.37
i
SB AalborgAalborg14.3
1.34
SB GreveGreve24.5
Længdespring  [3]
4.89
i
SB BallerupBallerup17.1
5.11
i
SB AalborgAalborg14.3
4.96
SB GreveGreve24.50.0
Kuglestød 3.0 kg  [5]
11.82
i
SB BallerupBallerup17.1
11.59
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2
11.59
i
AalborgAalborg14.3
11.69
TårnbyTårnby2.5
11.21
GreveGreve24.5
Spydkast 500 gram  [1]
26.53
SB GreveGreve24.5
Syvkamp U18  [1]
3.463
PB GreveGreve24.5
         
      
4 x 100 m stafet  [1]
49.71
ECCCIstanbul, TURECCC, Istanbul, TUR19.9
 Sparta Atletik og Løb
Katrine Koch Jacobsen, Emma Beiter Bomme
Laura Tølløse, Cecilie Schou-Nielsen
  [1]
2:14.57
DUR-17 PB HvidovreHvidovre23.8
 Sparta Atletik og Løb

2014

50 m  [2]
7.12
i
HvidovreHvidovre9.2
7.05
i
PB (6)HvidovreHvidovre9.2
60 m  [7]
8.38
i
SB KøbenhavnKøbenhavn15.12
8.27
i
BallerupBallerup18.1
8.20
i
PB BallerupBallerup18.1
8.21
i
HelsingørHelsingør1.2
8.25
i
HelsingørHelsingør1.2
8.19
i
PB SkiveSkive1.3
8.17
i
PB SkiveSkive1.3
100 m  [6]
13.05
PB TårnbyTårnby3.5+0.8
13.29
BallerupBallerup21.6+1.0
13.23
BallerupBallerup21.6+0.6
13.17
w
BallerupBallerup21.6+2.7
13.30
GreveGreve8.7-1.2
13.10
BagsværdBagsværd21.9+1.4
200 m  [4]
27.51
PB GreveGreve8.7-0.3
27.20
w
KøbenhavnKøbenhavn16.8+2.8
26.76
PB HolteHolte23.8+1.3
27.24
w
GreveGreve27.9+2.3
800 m  [3]
2:54.18
i
PB AarhusAarhus8.3
2:46.88
PB KøbenhavnKøbenhavn8.5
2:47.07
HolteHolte23.8
50 m hæk 76.2 cm  [2]
8.05
i
PB HvidovreHvidovre9.2
8.12
i
HvidovreHvidovre9.2
80 m hæk 76.2 cm  [14]
12.93
SB TårnbyTårnby3.50.0
12.49
w
TårnbyTårnby3.5+2.8
12.41
PB HelsingørHelsingør24.5+0.1
12.38
PB BallerupBallerup21.6+1.9
12.49
BallerupBallerup21.6+0.9
12.35
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6-0.8
12.42
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6-0.3
12.40
KøbenhavnKøbenhavn16.8+1.3
12.49
w
KøbenhavnKøbenhavn16.8+3.0
12.16
w
HolteHolte23.8+2.3
12.55
KøbenhavnKøbenhavn30.8-0.8
12.57
KøbenhavnKøbenhavn30.8-1.2
12.55
GreveGreve27.9+2.0
12.29
w
GreveGreve27.9+2.6
Højdespring  [5]
1.46
i
PB AarhusAarhus8.3
1.46
PB HelsingørHelsingør24.5
1.42
HolteHolte23.8
1.35
TårnbyTårnby9.9
1.35
KøbenhavnKøbenhavn16.9
Længdespring  [17]
4.92
i
SB BallerupBallerup18.1
5.25
i
=PB KøbenhavnKøbenhavn4.2
5.25
i
=PB HvidovreHvidovre9.2
5.53
i
PB SkiveSkive1.3
5.36
=PB TårnbyTårnby3.5+0.4
5.37
w
TårnbyTårnby3.5+2.7
4.01
Maribo Maribo 9.6-1.1
5.21
BallerupBallerup21.60.0
5.31
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6-0.9
5.27
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6+0.2
5.30
KøbenhavnKøbenhavn16.8+2.0
5.33
w
HolteHolte23.8+2.4
5.16
KøbenhavnKøbenhavn30.8-0.1
5.00
TårnbyTårnby9.9+1.2
5.25
AalborgAalborg13.9-1.2
5.31
GreveGreve27.90.0
5.41
w
GreveGreve27.9+2.4
Kuglestød 3.0 kg  [14]
11.68
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.12
11.94
i
PB BallerupBallerup18.1
12.60
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.2
13.15
i
PB SkiveSkive1.3
11.86
i
AarhusAarhus8.3
11.60
TårnbyTårnby3.5
11.73
KøbenhavnKøbenhavn10.5
10.88
HelsingørHelsingør24.5
11.76
BallerupBallerup21.6
11.35
Göteborg, SWEGöteborg, SWE27.6
10.96
KøbenhavnKøbenhavn16.8
10.70
HolteHolte23.8
11.35
KøbenhavnKøbenhavn30.8
11.28
KøbenhavnKøbenhavn16.9
Diskoskast 0.75 kg  [1]
25.95
PB AalborgAalborg13.9
Spydkast 500 gram  [3]
25.80
PB KøbenhavnKøbenhavn10.5
25.26
HolteHolte23.8
27.75
PB BagsværdBagsværd21.9
Firekamp  [1]
2.462
i
PB AarhusAarhus8.3

2013

60 m  [11]
8.35
i
PB BallerupBallerup12.1
8.37
i
PB BallerupBallerup12.1
8.45
i
BallerupBallerup12.1
8.34
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1
8.44
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1
8.35
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
8.28
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
8.29
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2
8.25
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2
8.26
i
SkiveSkive9.3
8.33
i
SkiveSkive9.3
100 m  [15]
13.22
PB GlostrupGlostrup27.4+1.0
12.94
w
GlostrupGlostrup27.4+3.0
13.33
TårnbyTårnby4.5-0.9
13.15
PB TårnbyTårnby4.5-1.2
13.44
GreveGreve9.50.0
13.26
FrederiksbergFrederiksberg8.6+0.2
13.10
w
FrederiksbergFrederiksberg8.6+2.7
13.35
BallerupBallerup22.6-0.8
13.61
BallerupBallerup22.6-3.7
13.47
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6-2.1
13.60
KøbenhavnKøbenhavn24.8-2.0
13.48
KøbenhavnKøbenhavn24.8-1.3
13.36
AarhusAarhus31.8-0.8
13.32
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9+0.4
13.43
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9-1.8
200 m  [6]
27.73
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2
27.93
i
SkiveSkive9.3
27.68
PB RoskildeRoskilde25.5-2.9
27.86
FrederiksbergFrederiksberg8.6+1.5
28.09
BallerupBallerup22.6-2.6
28.85
HerningHerning10.8+0.3
600 m  [1]
2:01.99
PB Varberg, SWEVarberg, SWE21.9
800 m  [2]
2:56.82
i
PB AarhusAarhus2.2
2:49.02
PB RoskildeRoskilde25.5
80 m hæk 76.2 cm  [12]
13.13
PB TårnbyTårnby4.5-1.1
13.55
PB TårnbyTårnby4.5-2.1
13.14
GreveGreve9.50.0
13.07
PB RoskildeRoskilde25.5-1.2
13.42
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6+0.2
13.61
HerningHerning10.8-1.2
12.97
PB AarhusAarhus31.8-0.2
12.73
PB AarhusAarhus31.8-0.6
12.72
PB KøbenhavnKøbenhavn14.9-1.1
12.68
PB Varberg, SWEVarberg, SWE21.9+0.6
12.54
PB GreveGreve28.9+1.2
12.56
PB GreveGreve28.9+0.3
Højdespring  [6]
1.31
i
PB AarhusAarhus2.2
1.36
PB RoskildeRoskilde25.5
1.40
PB HerningHerning10.8
1.41
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8
1.40
Varberg, SWEVarberg, SWE21.9
1.40
GreveGreve28.9
Længdespring  [17]
4.86
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1
4.83
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1
5.00
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2
5.25
i
PB SkiveSkive9.3
5.03
PB GlostrupGlostrup27.4+0.8
5.03
=PB TårnbyTårnby4.5-0.7
4.60
RoskildeRoskilde25.5+1.7
4.95
FrederiksbergFrederiksberg8.6+0.5
5.17
w
FrederiksbergFrederiksberg8.6+3.4
4.58
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6+0.1
4.75
HerningHerning10.8+0.7
5.04
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8-1.5
5.09
PB AarhusAarhus31.8+1.3
5.36
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9+0.2
5.15
KøbenhavnKøbenhavn14.9+1.3
4.93
Varberg, SWEVarberg, SWE21.9+0.5
5.18
GreveGreve28.9+1.7
Kuglestød 3.0 kg  [15]
9.98
i
PB BallerupBallerup12.1
9.84
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1
9.27
i
AarhusAarhus2.2
9.83
i
Malmö, SWEMalmö, SWE9.2
9.63
i
SkiveSkive9.3
10.44
PB GlostrupGlostrup27.4
10.94
PB TårnbyTårnby4.5
10.66
RoskildeRoskilde25.5
10.92
FrederiksbergFrederiksberg8.6
10.71
BallerupBallerup22.6
9.93
Göteborg, SWEGöteborg, SWE28.6
10.17
HerningHerning10.8
10.77
KøbenhavnKøbenhavn24.8
10.73
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9
11.18
PB Varberg, SWEVarberg, SWE21.9
Spydkast 500 gram  [4]
22.39
PB RoskildeRoskilde25.5
23.47
PB BallerupBallerup22.6
19.81
HerningHerning10.8
24.58
PB Varberg, SWEVarberg, SWE21.9
Firekamp  [1]
2.002
i
PB AarhusAarhus2.2
4 x 100 m stafet  [1]
49.53
DUR-15 SB ÅrhusÅrhus31.8
 Sparta Atletik og Løb
4 x 200 m stafet  [1]
1:45.68
i
DUR-15 PB SkiveSkive10.3
 Sparta Atletik og Løb
Mira Guldbrandsen, Emma Beiter Bomme
Katrine Koch Jacobsen, Anne Sofie Kirkegaard

2012

60 m  [2]
8.60
i
SB BallerupBallerup21.1
8.48
i
PB BallerupBallerup21.1
80 m  [8]
10.95
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6+1.6
10.87
w
FrederiksbergFrederiksberg9.6+3.8
10.97
w
FrederiksbergFrederiksberg9.6+2.2
11.05
GreveGreve23.6-0.7
11.01
GreveGreve23.6-1.0
10.99
KøbenhavnKøbenhavn18.8+1.9
11.09
w
KøbenhavnKøbenhavn18.8+2.1
10.74
w
GreveGreve29.9+2.3
200 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
29.74
i
BallerupBallerup21.1
28.43
PB TårnbyTårnby5.5+1.5
28.23
PB GreveGreve23.6-0.1
27.91
PB GreveGreve29.9+0.1
Kuglestød 2.0 kg  [6]
10.63
i
PB BallerupBallerup21.1
11.91
PB TårnbyTårnby5.5
11.81
FrederiksbergFrederiksberg9.6
11.62
GreveGreve23.6
11.04
KøbenhavnKøbenhavn18.8
10.95
GreveGreve29.9
Kuglestød 3.0 kg  [1]
9.77
PB AabenraaAabenraa22.9

2011

80 m  [2]
11.27
PB GreveGreve24.9-0.4
11.16
PB GreveGreve24.90.0
200 m  [1]
28.50
PB GreveGreve24.90.0
Kuglestød 2.0 kg  [1]
8.37
PB GreveGreve24.9

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde7.05   Hvidovre9.2.14
60 m
Inde7.92   Ballerup23.1.16
100 m
Ude12.79   Ballerup18.5.16+1.6
200 m
Ude26.42   Tårnby7.5.160.0
Inde27.73   Malmö/A, SWE9.2.13
800 m
Ude2:46.88   København8.5.14
Inde2:38.03   Randers3.2.19
60 m hæk 84.0 cm
Inde8.95   Malmö/A, SWE26.1.2024
100 m hæk 84.0 cm
Ude14.53   Greve22.6.19+1.438
Højdespring
Ude1.46   Helsingør24.5.14
Inde1.46   Aarhus8.3.14
Længdespring
Ude5.47   Göteborg/U, SWE1.7.16-0.2
Inde5.53   Skive1.3.1439
Kuglestød 4.0 kg
Ude12.40   Bagsværd29.8.20
Diskoskast 1.0 kg
Ude33.55   Bagsværd29.8.20
Vægtkast 9.08 kg
Ude16.76   Bagsværd29.8.205
Hammerkast 4.0 kg
Ude64.68   DR DR22 DUR-22København22.3.211
Spydkast 600 gram
Ude28.98   Bagsværd29.8.20
Femkamp
Inde3.321   Randers3.2.1912
Kaste 5-kamp
Ude3700   Bagsværd29.8.206

80 m
Ude10.95   Frederiksberg9.6.12+1.6
600 m
Ude2:01.99   Varberg, SWE21.9.13
50 m hæk 76.2 cm
Inde8.05   Hvidovre9.2.143
60 m hæk 76.2 cm
Inde8.88   Skive5.3.1613
100 m hæk 76.2 cm
Ude14.04   Göteborg/U, SWE3.7.16+0.27
Kuglestød 2.0 kg
Ude11.91   Tårnby5.5.1222
Inde10.63   Ballerup21.1.12
Kuglestød 3.0 kg
Ude13.56   København3.9.1611
Diskoskast 0.75 kg
Ude25.95   Aalborg13.9.14
Spydkast 500 gram
Ude28.20   Greve1.10.16
Syvkamp U18
Ude3.463   Greve24.5.1536
Firekamp
Inde2.462   Aarhus8.3.148
1000 m stafet
Ude2:14.57   DUR-17Hvidovre23.8.15

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 380
Per disciplin:
50 m:2
60 m:31
80 m:10
100 m:34
200 m:19
600 m:1
800 m:7
50 m hæk 76.2 cm:2
60 m hæk 84.0 cm:8
60 m hæk 76.2 cm:1
100 m hæk 76.2 cm:15
100 m hæk 84.0 cm:21
:26
Højdespring:15
Længdespring:46
Kuglestød 2.0 kg:7
Kuglestød 3.0 kg:40
Kuglestød 4.0 kg:15
Diskoskast 0.75 kg:1
Diskoskast 1.0 kg:6
Vægtkast 9.08 kg:2
Hammerkast 4.0 kg:47
Spydkast 500 gram:9
Spydkast 600 gram:2
Femkamp:1
Syvkamp U18:1
Firekamp:2
4 x 100 m stafet:4
4 x 200 m stafet:2
1000 m stafet:1
Kaste 5-kamp:2

Danske mesterskaber

Ude
100 m hæk 84.0 cm
DM 2016 6
14.65

Ungdom
DMU 2019
14.79
Kuglestød 4.0 kg
DM 2020 Pen
12.40
Diskoskast 1.0 kg
DM 2020 Pen
33.55
Vægtkast 9.08 kg
DM 2020 Pen
16.76
Hammerkast 4.0 kg
DM 2019 3
55.00

Ungdom
DMU 2019
55.34
DM 2020 1
60.97 Pen
58.14
Spydkast 600 gram
DM 2020 Pen
28.98
Kaste 5-kamp
DM 2020 3
3700
Inde
60 m hæk 84.0 cm
DMi 2020 6
9.08 3
h2
9.01
Kuglestød 4.0 kg
DMi 2020 7
12.32
Femkamp
DMi 2019 4
3.321

Ungdom
Ude
100 m hæk 84.0 cm
DMU 2020 3
22
15.42
Kuglestød 4.0 kg
DMU 2020 2
22
12.25
Hammerkast 4.0 kg
DMU 2020 2
22
57.04
Inde
60 m hæk 84.0 cm
iDMU 2019 2
22
9.15
Kuglestød 4.0 kg
iDMU 2019 4
22
11.96
iDMU 2020 4
22
12.07

Internationale stævner

Ude
Hammerkast 4.0 kg
EM-Hold Div 2 2019 9
49.13