Født: 11 maj 2007
Klub: Odense Atletik - O.G.F.
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.48 i | SB | 7 | h1 | Skive | Skive | 3.2.24 | ||
200 m [2] | ||||||||
27.01 i | PB | 1 | C | Skive | Skive | 3.2.24 | ||
26.96 i | PB | 2 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
400 m [1] | ||||||||
1:02.20 i | PB | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:42.95 i | DUR-21 | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Odense Atletik-O.G.F. | ||||||||
Cecilie Carlsen, Vibe Konrad Olsen Rasmine Dyrgaard Tholstrup, Caroline Aslerin |
60 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.35 i | PB | 2 | 17 h3 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||||
8.33 i | PB | 5 | 17 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||||
200 m [4] | ||||||||||||||
26.67 | PB | 1 | 17 B | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -1.9 | |||||||
27.29 | hep | København | København | 20.5.23 | -0.3 | |||||||||
26.33 | PB | 1 | 17 | Odense | Odense | 4.6.23 | +1.5 | |||||||
26.27 w | 6 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +3.9 | |||||||
400 m [3] | ||||||||||||||
1:03.22 i | PB | 1 | 17 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||||
59.66 | PB | 1 | 17 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||||||||
59.80 | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||||||||
800 m [3] | ||||||||||||||
2:34.06 i | PB | pen | 17 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 5.2.23 | |||||||
2:36.07 i | 6 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||||
2:29.88 | SB | hep | København | København | 21.5.23 | |||||||||
60 m hæk 76.2 cm [3] | ||||||||||||||
9.89 i | PB | 4 | 17 h1 | Aarhus | Aarhus | 22.1.23 | ||||||||
10.45 i | 6 | 17 | Aarhus | Aarhus | 22.1.23 | |||||||||
9.73 i | PB | pen | 17 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 5.2.23 | |||||||
100 m hæk 76.2 cm [5] | ||||||||||||||
16.22 | PB | 1 | 17 h2 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -2.3 | |||||||
16.14 | PB | 3 | 17 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -1.8 | |||||||
15.37 w | hep | 17 | København | København | 20.5.23 | +2.3 | ||||||||
15.39 | PB | 2 | 17 | Odense | Odense | 4.6.23 | 0.0 | |||||||
16.10 | 6 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +0.2 | |||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.40 i | PB | pen | 17 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 5.2.23 | |||||||
| ||||||||||||||
1.50 | PB | hep | København | København | 20.5.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.50 | =PB | hep | København | København | 20.5.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [5] | ||||||||||||||
4.53 i | PB | 9 | 17 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.60 i | PB | pen | 17 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 5.2.23 | |||||||
| ||||||||||||||
4.68 | PB | 6 | 17 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | +0.9 | |||||||
| ||||||||||||||
4.56 | hep | København | København | 21.5.23 | -0.4 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.82 | PB | 5 | 17 | Odense | Odense | 3.6.23 | +0.5 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||||||
8.69 i | PB | 7 | 17 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
10.03 i | PB | pen | 17 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 5.2.23 | |||||||
| ||||||||||||||
9.80 | PB | hep | 17 | København | København | 20.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [3] | ||||||||||||||
22.00 | SB | 6 | 17 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
26.46 | PB | hep | 17 | København | København | 21.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
27.17 | PB | 6 | 17 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Femkamp U18 [1] | ||||||||||||||
2.903 i | PB | 6 | 17 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 5.2.23 | |||||||
9.73 1.40 10.03 4.60 2:34.06 | ||||||||||||||
Syvkamp U18 [1] | ||||||||||||||
4.165 | PB | 3 | 17 | København | København | 21.5.23 | ||||||||
15.37w/+2.3 1.50 9.80 27.29/-0.3 4.56/-0.4 26.46 2:29.88 |
60 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.68 i | PB | 3 | 15 | Odense | Odense | 20.2.22 | ||||||||
100 m [3] | ||||||||||||||
13.22 | PB | 3 | 15 h2 | Randers | Randers | 4.6.22 | +1.1 | |||||||
13.55 | 5 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | -0.9 | ||||||||
13.35 w | 1 | 15 | Odense | Odense | 13.6.22 | +3.3 | ||||||||
200 m [5] | ||||||||||||||
27.83 i | PB | 1 | Odense | Odense | 5.2.22 | |||||||||
28.51 i | 2 | 15 | Odense | Odense | 20.2.22 | |||||||||
27.30 | PB | hep | 15 | København | København | 21.5.22 | -0.8 | |||||||
27.17 | PB | 1 | 15 B | Randers | Randers | 5.6.22 | -0.8 | |||||||
27.57 | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | +0.3 | |||||||
800 m [4] | ||||||||||||||
2:39.47 i | PB | 9 | Odense | Odense | 5.2.22 | |||||||||
2:32.13 | PB | hep | 15 | København | København | 22.5.22 | ||||||||
2:29.32 | PB | 5 | 15 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||||||||
2:29.68 | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 14.8.22 | ||||||||
300 m hæk [1] | ||||||||||||||
47.95 | PB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [7] | ||||||||||||||
13.47 | PB | hep | 15 | København | København | 21.5.22 | 0.0 | |||||||
13.34 | PB | 2 | 15 h2 | Randers | Randers | 5.6.22 | -2.5 | |||||||
12.77 | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 5.6.22 | -0.3 | |||||||
13.39 | 1 | 15 | Odense | Odense | 13.6.22 | +1.5 | ||||||||
12.99 | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | +1.7 | |||||||
12.96 | 2 | 15 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | 0.0 | |||||||
12.94 | 5 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | -1.9 | |||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.31 | SB | hep | 15 | København | København | 21.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.34 | SB | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | |||||||
| ||||||||||||||
1.34 | =SB | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | |||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [6] | ||||||||||||||
4.07 i | PB | 2 | 15 | Odense | Odense | 20.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.46 | SB | hep | 15 | København | København | 22.5.22 | +0.4 | |||||||
| ||||||||||||||
4.41 | 8 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | +0.4 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.56 | PB | 1 | 15 | Odense | Odense | 13.6.22 | -1.8 | |||||||
| ||||||||||||||
4.58 | PB | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 14.8.22 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||||
4.44 | - | Odense | Odense | 3.9.22 | +1.5 | |||||||||
4.58 | =PB | 9 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | +0.7 | ||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||||||
8.24 | PB | hep | 15 | København | København | 21.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.28 | PB | 1 | 15 | Odense | Odense | 13.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.11 | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [2] | ||||||||||||||
25.45 | PB | hep | 15 | København | København | 22.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
22.74 | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 14.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
50.08 | PB | 6 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||||||||
Odense Atletik-O.G.F. | ||||||||||||||
Cecilie Carlsen, Anna-Marie Petráková Vibe Konrad Olsen, Camilla Motzkus | ||||||||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||||||||
4:12.71 | SB | 6 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||||||||
Odense Atletik-O.G.F. | ||||||||||||||
Anna-Marie Petráková, Cecilie Carlsen Vibe Konrad Olsen, Caroline Aslerin | ||||||||||||||
Syvkamp P15 [2] | ||||||||||||||
4.051 | PB | 2 | 15 | København | København | 22.5.22 | ||||||||
13.47/0.0 1.31 8.24 27.30/-0.8 4.46/+0.4 25.45 2:32.13 | ||||||||||||||
4.131 | PB | 3 | 15 | DMU | København | DMU, København | 14.8.22 | |||||||
12.99/+1.7 1.34 8.11 27.57/+0.3 4.58/0.0 22.74 2:29.68 |
100 m [4] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.80 mix w | 6 | Odense | Odense | 18.5.21 | +2.3 | |||||||||
13.94 w | 1 | 15 | Odense | Odense | 25.8.21 | +2.4 | ||||||||
13.32 w | 4 | 15 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +2.5 | |||||||
13.52 | PB | 7 | 15 s1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +0.6 | ||||||
200 m [2] | ||||||||||||||
27.72 | PB | 2 | 15 h2 | Randers | Randers | 20.6.21 | +0.6 | |||||||
27.64 w | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +2.7 | |||||||
800 m [3] | ||||||||||||||
2:56.04 mix | PB | 3 | Odense | Odense | 18.5.21 | |||||||||
2:37.30 | PB | 6 | 15 | Randers | Randers | 20.6.21 | ||||||||
2:34.91 | PB | 6 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.35 | PB | 9 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | 2 | 15 | Odense | Odense | 25.8.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Stangspring [1] | ||||||||||||||
2.40 | PB | 2 | Odense | Odense | 13.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||||
4.52 | PB | 10 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | +0.4 | |||||||
| ||||||||||||||
4.32 | 18 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | 0.0 | |||||||
|
60 m [4] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.89 i | PB | 2 | 13 h2 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||||
8.86 i | PB | 3 | 13 s1 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||||
8.91 i | 6 | 13 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | |||||||||
8.95 i | 2 | 13 r2 | Skive | Skive | 1.2.20 | |||||||||
80 m [3] | ||||||||||||||
11.3h w | 2 | 13 | Nyborg | Nyborg | 24.8.20 | |||||||||
11.32 | PB | 2 | 13 rB | Randers | Randers | 27.9.20 | +2.0 | |||||||
11.36 | 5 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +1.6 | ||||||||
200 m [3] | ||||||||||||||
29.75 i | PB | 2 | 13 | Skive | Skive | 1.2.20 | ||||||||
29.34 | PB | 2 | 13 rB | Randers | Randers | 27.9.20 | 0.0 | |||||||
28.36 | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +1.1 | |||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
3:00.12 i | PB | 3 | 13 | Aarhus | Aarhus | 26.1.20 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [2] | ||||||||||||||
11.08 i | 2 | 13 h1 | Aarhus | Aarhus | 26.1.20 | |||||||||
11.00 i | 3 | 13 | Aarhus | Aarhus | 26.1.20 | |||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.20 i | =PB | 6 | 12 | Aarhus | Aarhus | 26.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 i | PB | 6 | 12 | Aarhus | Aarhus | 26.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||||
4.35 i | PB | 5 | 13 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.60 | PB | 2 | 13 | Nyborg | Nyborg | 24.8.20 | ||||||||
4.23 | - | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +1.5 | ||||||||
4.28 w | 10 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +2.7 | ||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||||
15.93 | PB | 1 | 13 | Nyborg | Nyborg | 24.8.20 | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||||
43.49 | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | ||||||||
Odense Atletik-O.G.F. | ||||||||||||||
Vibe Konrad Olsen, Rasmine Dyrgaard Tholstrup Frida Grand Bjerregaard, Helena Aslerin |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.32 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | ||||
9.44 | PB | 6 | 12 h6 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | +0.3 |
80 m [3] | ||||||||
12.31 | PB | Odense | Odense | 3.6.19 | +0.6 | |||
11.84 | SB | København | København | 17.8.19 | +1.2 | |||
11.77 | PB | København | København | 17.8.19 | +1.3 | |||
200 m [2] | ||||||||
31.65 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | ||||
29.86 | PB | 1 | 12 rF | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 30.6.19 | +0.3 |
300 m [1] | ||||||||
50.5h | Odense | Odense | 3.6.19 | |||||
400 m [1] | ||||||||
1:11.89 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | ||||
600 m [1] | ||||||||
1:59.23 | PB | 9 | 12 rC | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | |
60 m hæk 68 cm, 7.25 m [1] | ||||||||
10.93 | PB | 2 | 12 h5 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | -1.1 |
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||
15.62 | PB | Odense | Odense | 3.6.19 | 0.0 | |||
Højdespring [1] | ||||||||
1.15 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | ||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||
4.69 w | 10 | 12 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 30.6.19 | +2.7 | |
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||
6.25 | PB | Odense | Odense | 3.6.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.33 | Aarhus | 21.1.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.22 | Randers | 4.6.22 | +1.1 | |
200 m | |||||
Ude | 26.33 | Odense | 4.6.23 | +1.5 | |
Inde | 26.96 | Skive | 3.3.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 59.66 | Odense | 3.6.23 | ||
Inde | 1:02.20 | Skive | 2.3.24 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:29.32 | Randers | 5.6.22 | ||
Inde | 2:34.06 | Randers | 5.2.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.50 | København | 20.5.23 | ||
Inde | 1.40 | Randers | 5.2.23 | ||
Stangspring | |||||
Ude | 2.40 | Odense | 13.6.21 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.82 | Odense | 3.6.23 | +0.5 | |
Inde | 4.60 | Randers | 5.2.23 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 50.08 | Odense | 3.9.22 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.44 | Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | +0.3 | |
80 m | |||||
Ude | 11.32 | Randers | 27.9.20 | +2.0 | |
600 m | |||||
Ude | 1:59.23 | Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | ||
60 m hæk 68 cm, 7.25 m | |||||
Ude | 10.93 | Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | -1.1 | |
60 m hæk 76.2 cm | |||||
Inde | 9.73 | Randers | 5.2.23 | ||
100 m hæk 76.2 cm | |||||
Ude | 15.39 | Odense | 4.6.23 | 0.0 | |
300 m hæk | |||||
Ude | 47.95 | Hvidovre | 10.9.22 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 15.62 | Odense | 3.6.19 | 0.0 | |
Ude | 12.77 | Randers | 5.6.22 | -0.3 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.60 | Nyborg | 24.8.20 | ||
Inde | 4.35 | Aarhus | 25.1.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.25 | Odense | 3.6.19 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 9.80 | København | 20.5.23 | ||
Inde | 10.03 | Randers | 5.2.23 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 15.93 | Nyborg | 24.8.20 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 27.17 | Odense | 3.6.23 | ||
Femkamp U18 | |||||
Inde | 2.903 | Randers | 5.2.23 | ||
Syvkamp U18 | |||||
Ude | 4.165 | København | 21.5.23 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 43.49 | Randers | 27.9.20 | ||
Syvkamp P15 | |||||
Ude | 4.131 | København | 14.8.22 |
60 m: | 10 |
80 m: | 6 |
100 m: | 7 |
200 m: | 18 |
300 m: | 1 |
400 m: | 5 |
600 m: | 1 |
800 m: | 11 |
: | 2 |
60 m hæk 68 cm, 7.25 m: | 1 |
60 m hæk 76.2 cm: | 3 |
100 m hæk 76.2 cm: | 5 |
300 m hæk: | 1 |
: | 8 |
Højdespring: | 8 |
Stangspring: | 1 |
Længdespring: | 14 |
Længdespring 1 m zone: | 5 |
Kuglestød 2.0 kg: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 6 |
Diskoskast 0.75 kg: | 1 |
Spydkast 500 gram: | 5 |
Femkamp U18: | 1 |
Syvkamp U18: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Syvkamp P15: | 2 |
Ungdom | ||||||||||
Ude | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | ||||||||||
DMU | 2021 | 7 | 15 s1 | 13.52 | 4 | 15 h3 | 13.32 | |||
200 m | ||||||||||
DMU | 2021 | 4 | 15 | 27.64 | ||||||
DMU | 2023 | 6 | 17 | 26.27 | ||||||
400 m | ||||||||||
DMU | 2023 | 2 | 17 | 59.80 | ||||||
800 m | ||||||||||
DMU | 2021 | 6 | 15 B | 2:34.91 | ||||||
100 m hæk 76.2 cm | ||||||||||
DMU | 2023 | 6 | 17 | 16.10 | ||||||
300 m hæk | ||||||||||
DMU | 2022 | 2 | 15 | 47.95 | ||||||
Længdespring | ||||||||||
DMU | 2021 | 18 | 15 | 4.32 | ||||||
DMU | 2022 | 9 | 15 | 4.58 | ||||||
Syvkamp P15 | ||||||||||
DMU | 2022 | 3 | 15 | 4131 | ||||||
Inde | ||||||||||
200 m | ||||||||||
iDMU | 2024 | 2 | 17 B | 26.96 | ||||||
400 m | ||||||||||
iDMU | 2023 | 1 | 17 C | 1:03.22 | ||||||
iDMU | 2024 | 2 | 17 | 1:02.20 | ||||||
800 m | ||||||||||
iDMU | 2023 | 6 | 17 | 2:36.07 | ||||||
Femkamp U18 | ||||||||||
DMUi | 2023 | 6 | 17 | 2903 | ||||||
4 x 200 m stafet | ||||||||||
iDMU | 2024 | 1 | 22 | 1:42.95 |