Født: 1 juli 2010
Klub: Silkeborg Atletik Klub 77
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [9] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.95 i | SB | 4 | 14 h5 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.23 | ||||||
8.76 i | PB | 1 | E | Aarhus | Aarhus | 28.12.23 | ||||||
8.78 i | 3 | B | Aarhus | Aarhus | 28.12.23 | |||||||
8.81 i | 5 | h2 | Randers | Randers | 13.1.24 | |||||||
8.76 i | =PB | 4 | h2 | Skive | Skive | 20.1.24 | ||||||
8.66 i | PB | 1 | 15 h2 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||
8.65 i | PB | 7 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||
8.68 i | 4 | 15 h4 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||
8.67 i | 6 | 15 | Randers | Randers | 23.3.24 | |||||||
100 m [1] | ||||||||||||
13.60 mix | PB | 4 | 19 B | Silkeborg | Silkeborg | 30.4.24 | +1.9 | |||||
200 m [5] | ||||||||||||
29.95 i | PB | 4 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||
30.61 i | 3 | 15 B | Randers | Randers | 13.1.24 | |||||||
29.66 i | PB | 3 | F | Skive | Skive | 3.2.24 | ||||||
29.11 i | PB | 2 | 15 E | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
29.41 i | 2 | 15 B | Randers | Randers | 23.3.24 | |||||||
Længdespring [8] | ||||||||||||
4.01 i | PB | 18 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.28 i | PB | 13 | Aarhus | Aarhus | 28.12.23 | |||||||
| ||||||||||||
4.04 i | 6 | 15 | Randers | Randers | 13.1.24 | |||||||
| ||||||||||||
4.08 i | 3 | 15 | Skive | Skive | 20.1.24 | |||||||
| ||||||||||||
4.00 i | 9 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||||||
| ||||||||||||
4.11 i | 17 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||
| ||||||||||||
4.27 i | 8 | 15 | Randers | Randers | 23.3.24 | |||||||
| ||||||||||||
4.29 | PB | 3 | 15 | Silkeborg | Silkeborg | 30.4.24 | +1.7 | |||||
| ||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||
4.58 i | PB | 4 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||
6.20 i | PB | 16 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.23 | ||||||
| ||||||||||||
6.84 | PB | 3 | 15 D | Silkeborg | Silkeborg | 30.4.24 | ||||||
| ||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||
15.25 i | PB | 6 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:54.17 i | SB | 1 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
Silkeborg Atletik Klub 77 | ||||||||||||
Enya Thomesen, Freya Harlund Nabi Ellen Vatne Rasmussen, Tilde Hegelund |
60 m [7] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.84 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 29.10.22 | ||||||
9.32 i | 4 | 13 h3 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | |||||||
9.08 i | 2 | 13 h2 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||||||
9.02 i | 3 | 13 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||||||
8.92 i | 1 | 13 h2 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||
8.98 i | 3 | 13 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||
8.90 mix i | 3 | 13 | Randers | Randers | 25.3.23 | |||||||
80 m [4] | ||||||||||||
10.51 mix | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 9.5.23 | ||||||
11.92 | 2 | 13 | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.23 | -1.3 | ||||||
11.72 | 2 | 13 rC | Sæby | Sæby | 26.8.23 | +1.2 | ||||||
11.59 mix | 1 | 13 | Silkeborg | Silkeborg | 1.10.23 | -1.7 | ||||||
200 m [4] | ||||||||||||
32.31 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 29.10.22 | ||||||
31.11 i | PB | 1 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | |||||||
30.77 w | 2 | 17 F | Viborg | Viborg | 23.5.23 | +2.4 | ||||||
29.95 | PB | 7 | 13 | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.23 | +1.6 | |||||
600 m [1] | ||||||||||||
2:12.92 | PB | 7 | 13 | Sæby | Sæby | 26.8.23 | ||||||
Længdespring 1 m zone [13] | ||||||||||||
4.06 i | PB | 4 | 13 | Randers | Randers | 29.10.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.30 i | PB | 13 | 13 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.42 i | PB | 2 | 13 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.30 i | 2 | 13 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||
| ||||||||||||
4.38 i | 3 | 13 | Randers | Randers | 25.3.23 | |||||||
| ||||||||||||
4.36 w | 2 | 13 | Randers | Randers | 9.5.23 | |||||||
| ||||||||||||
4.28 w | 2 | 13 rC | Viborg | Viborg | 23.5.23 | |||||||
| ||||||||||||
4.24 w | 3 | 13 rC | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.23 | |||||||
| ||||||||||||
4.31 | 4 | 13 | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.23 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
4.45 | PB | 5 | 13 | Sæby | Sæby | 26.8.23 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.51 | PB | 4 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
3.91 | 7 | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | -0.5 | ||||||
| ||||||||||||
4.21 w | 4 | 13 rD | Silkeborg | Silkeborg | 1.10.23 | |||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [12] | ||||||||||||
7.45 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 29.10.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.71 i | PB | 16 | 13 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.57 i | 8 | 13 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||||||
| ||||||||||||
7.06 i | 10 | 13 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||
| ||||||||||||
7.19 | PB | 4 | 13 | Hvide Sande | Hvide Sande | 29.4.23 | ||||||
| ||||||||||||
6.90 | 5 | 13 | Randers | Randers | 9.5.23 | |||||||
| ||||||||||||
6.57 | 6 | 13 rC | Viborg | Viborg | 23.5.23 | |||||||
| ||||||||||||
7.43 | PB | 4 | 13 rC | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.23 | ||||||
| ||||||||||||
7.10 | 10 | 13 | Sæby | Sæby | 26.8.23 | |||||||
| ||||||||||||
7.94 | PB | 8 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
8.06 | PB | 5 | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
7.97 | 5 | 13 rC | Silkeborg | Silkeborg | 1.10.23 | |||||||
| ||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [3] | ||||||||||||
14.82 | PB | 3 | 13 | Hvide Sande | Hvide Sande | 29.4.23 | ||||||
| ||||||||||||
12.65 | 2 | 13 | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.23 | |||||||
| ||||||||||||
12.48 | 9 | 13 | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.23 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||
16.29 | PB | 7 | 13 | Sæby | Sæby | 26.8.23 | ||||||
| ||||||||||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||||||
25 | PB | 9 | 13 | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.23 | ||||||
|
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.94 i | PB | 4 | 12 h1 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||
9.37 mix i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 14.3.22 | ||||||
80 m [1] | ||||||||||||
12.00 | PB | 6 | 13 | Randers | Randers | 17.9.22 | +1.4 | |||||
200 m [1] | ||||||||||||
32.61 | PB | 4 | 13 | Randers | Randers | 17.9.22 | 0.0 | |||||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||||
3.40 i | PB | 7 | 12 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
3.72 i | PB | 4 | 13 | Randers | Randers | 14.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
NM | 13 | Hvide Sande | Hvide Sande | 30.4.22 | ||||||||
3.91 | PB | 3 | 12 | Randers | Randers | 17.9.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||||||
5.84 i | =PB | 4 | 12 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
5.84 i | PB | 4 | 12 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.01 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 14.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
6.57 | PB | 1 | 13 | Hvide Sande | Hvide Sande | 30.4.22 | ||||||
| ||||||||||||
6.60 | PB | 2 | 12 | Randers | Randers | 17.9.22 | ||||||
|
60 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.94 | PB | 2 | 11 | Randers | Randers | 7.9.21 | +0.1 | ||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
3.28 w | 3 | 11 | Randers | Randers | 7.9.21 | ||||
| |||||||||
Boldkast 145 gram [1] | |||||||||
13 | PB | 4 | 11 | Randers | Randers | 7.9.21 | |||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.65 | Randers | 10.2.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.60 mix | Silkeborg | 30.4.24 | +1.9 | |
200 m | |||||
Ude | 29.95 | Esbjerg | 17.6.23 | +1.6 | |
Inde | 29.11 | Skive | 3.3.24 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.29 | Silkeborg | 30.4.24 | +1.7 | |
Inde | 4.28 | Aarhus | 28.12.23 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.94 | Randers | 7.9.21 | +0.1 | |
80 m | |||||
Ude | 10.51 mix | Randers | 9.5.23 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:12.92 | Sæby | 26.8.23 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.51 | Aalborg | 9.9.23 | 0.0 | |
Inde | 4.58 | Randers | 4.11.23 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 8.06 | Herning | 23.9.23 | ||
Inde | 7.71 | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.84 | Silkeborg | 30.4.24 | ||
Inde | 6.20 | Göteborg/FH, SWE | 3.12.23 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 14.82 | Hvide Sande | 29.4.23 | ||
Inde | 15.25 | Randers | 4.11.23 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 16.29 | Sæby | 26.8.23 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 25 | Esbjerg | 17.6.23 |
60 m: | 19 |
80 m: | 5 |
100 m: | 1 |
200 m: | 10 |
600 m: | 1 |
Længdespring: | 8 |
Længdespring 1 m zone: | 19 |
Kuglestød 2.0 kg: | 16 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
Diskoskast 0.75 kg: | 4 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
Boldkast 145 gram: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Inde | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
60 m | |||||||
iDMU | 2024 | 4 | 15 h4 | 8.68 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2024 | 2 | 15 E | 29.11 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2024 | 17 | 15 | 4.11 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 1 | 15 B | 1:54.17 |