Født: 2001
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
50 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6.70 i | PB | 1 | h1 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||
60 m [1] | ||||||||
7.77 i | PB | 7 | h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.24 | ||
100 m [1] | ||||||||
12.30 | SB | 6 | h3 | Tårnby | Tårnby | 27.4.24 | -0.9 |
100 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.27 | PB | 6 | h3 | København | København | 20.5.23 | +1.7 | |||||
12.32 | 6 | h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | +1.8 | ||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||
5.72 i | PB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 5.2.23 | |||||||
| ||||||||||||
5.82 i | PB | 2 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
| ||||||||||||
5.67 | PB | 6 | København | København | 21.5.23 | +0.2 | ||||||
| ||||||||||||
5.61 | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 15.6.23 | +0.6 | |||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 7.26 kg [1] | ||||||||||||
6.77 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 23.9.23 | |||||||
| ||||||||||||
Diskoskast 2.0 kg [1] | ||||||||||||
18.44 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 23.9.23 | |||||||
| ||||||||||||
Vægtkast 15.89 kg [1] | ||||||||||||
5.58 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 23.9.23 | |||||||
| ||||||||||||
Hammerkast 7.26 kg [1] | ||||||||||||
14.54 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 23.9.23 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 800 gram [1] | ||||||||||||
21.02 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 23.9.23 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:38.99 i | 3 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||||||
Affou Adlouni, Obed Imani Utshu Nicklas Struve, Kasper Birk | ||||||||||||
Kaste 5-kamp [1] | ||||||||||||
1053 | PB | 6 | Hvidovre | Hvidovre | 23.9.23 | |||||||
14.54 6.77 18.44 21.02 5.58 |
100 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.46 | PB | København | København | 13.6.19 | +0.3 | |||
12.79 | København | København | 17.8.19 | -0.6 | ||||
300 m [1] | ||||||||
40.74 | PB | Holbæk | Holbæk | 3.9.19 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:24.7h | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 27.6.19 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.79 w | Frederiksberg | Frederiksberg | 21.6.18 | +5.8 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:39.40 | PB | Ballerup | Ballerup | 15.6.17 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 6.70 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
60 m | |||||
Inde | 7.77 | Malmö/A, SWE | 10.2.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.27 | København | 20.5.23 | +1.7 | |
800 m | |||||
Ude | 2:24.7h | Frederiksberg | 27.6.19 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.67 | København | 21.5.23 | +0.2 | |
Inde | 5.82 | Skive | 5.3.23 | ||
Kuglestød 7.26 kg | |||||
Ude | 6.77 | Hvidovre | 23.9.23 | ||
Diskoskast 2.0 kg | |||||
Ude | 18.44 | Hvidovre | 23.9.23 | ||
Vægtkast 15.89 kg | |||||
Ude | 5.58 | Hvidovre | 23.9.23 | ||
Hammerkast 7.26 kg | |||||
Ude | 14.54 | Hvidovre | 23.9.23 | ||
Spydkast 800 gram | |||||
Ude | 21.02 | Hvidovre | 23.9.23 | ||
Kaste 5-kamp | |||||
Ude | 1053 | Hvidovre | 23.9.23 | ||
300 m | |||||
Ude | 40.74 | Holbæk | 3.9.19 |
50 m: | 1 |
60 m: | 1 |
100 m: | 6 |
300 m: | 1 |
800 m: | 2 |
Længdespring: | 4 |
Kuglestød 7.26 kg: | 1 |
Diskoskast 2.0 kg: | 1 |
Vægtkast 15.89 kg: | 1 |
Hammerkast 7.26 kg: | 1 |
Spydkast 800 gram: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Kaste 5-kamp: | 1 |
Ungdom | ||||
Inde | ||||
---|---|---|---|---|
Længdespring | ||||
iDMU | 2023 | 2 | 22 | 5.82 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2023 | 3 | 22 | 1:38.99 |