Født: 22 september 1968
Klub: Nyborg Gymnastik og Idrætsforening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3:19.06 i | SB | 5 | 55 | DMM | Randers | DMM, Randers | 4.2.24 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6:37.62 | SB | 5 | Aabenraa | Aabenraa | 24.6.23 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6:20.47 | SB | 2 | Aabenraa | Aabenraa | 6.8.22 | |||
3000 m [1] | ||||||||
13:46.46 i | SB | 10 | 50 | DMM | Randers | DMM, Randers | 6.2.22 |
1500 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6:03.78 | SB | 1 | Aabenraa | Aabenraa | 3.7.21 | |||
5:58.60 | SB | 5 | 50 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6:03.50 | SB | 7 | 50 | DMM | Greve | DMM, Greve | 22.8.20 | |
3000 m [1] | ||||||||
13:40.23 i | PB | 2 | 50 | DMM | Randers | DMM, Randers | 2.2.20 |
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13:26.37 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 6.7.19 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:57.32 | PB | Borås, SWE | Borås, SWE | 7.7.18 | ||||
1500 m [2] | ||||||||
6:10.25 i | PB | Randers | Randers | 3.2.18 | ||||
6:02.56 | SB | Borås, SWE | Borås, SWE | 8.7.18 | ||||
5000 m [1] | ||||||||
24:35.10 | SB | Borås, SWE | Borås, SWE | 6.7.18 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:52.29 i | PB | Skive | Skive | 4.2.17 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:13.00 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 11.6.16 | ||||
1000 m [1] | ||||||||
3:31.02 i | PB | Skive | Skive | 9.4.16 | ||||
1500 m [2] | ||||||||
5:30.32 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 11.6.16 | ||||
5:34.77 | Odense | Odense | 1.7.16 | |||||
5000 m [1] | ||||||||
21:22.62 | PB | Odense | Odense | 1.7.16 |
Placering på danske alletiders liste på dato
400 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 1:13.00 | Silkeborg | 11.6.16 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:57.32 | Borås, SWE | 7.7.18 | ||
Inde | 2:52.29 | Skive | 4.2.17 | ||
1000 m | |||||
Inde | 3:31.02 | Skive | 9.4.16 | ||
1500 m | |||||
Ude | 5:30.32 | Silkeborg | 11.6.16 | ||
Inde | 6:10.25 | Randers | 3.2.18 | ||
3000 m | |||||
Ude | 13:26.37 | Aabenraa | 6.7.19 | ||
Inde | 13:40.23 | Randers | 2.2.20 | ||
5000 m | |||||
Ude | 21:22.62 | Odense | 1.7.16 |
400 m: | 1 |
800 m: | 3 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 9 |
3000 m: | 3 |
5000 m: | 2 |
Masters | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
1500 m | ||||
DMM | 2020 | 7 | 50 | 6:03.50 |
DMM | 2021 | 5 | 50 | 5:58.60 |
Inde | ||||
800 m | ||||
DMM | 2024 | 5 | 55 | 3:19.06 |
3000 m | ||||
DMM | 2020 | 2 | 50 | 13:40.23 |
DMM | 2022 | 10 | 50 | 13:46.46 |