Født: 25 maj 2006
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
200 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23.26 i | PB | 2 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.24 | ||
DQ i | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||
300 m [1] | ||||||||
35.85 | PB | 2 | Tårnby | Tårnby | 28.4.24 | |||
400 m [1] | ||||||||
52.49 i | PB | 1 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.70 | SB | 3 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | -0.3 | |
200 m [2] | ||||||||
23.20 | SB | 6 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +0.6 |
23.23 | 6 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | +0.2 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
44.09 | SB | 1 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |
Fif Atletik Og Motion | ||||||||
Alfred Dahl Larsen, Frederik Dahl Larsen Villads Fredsted Andersen, Emil Svenstrup Berger | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:34.36 | SB | 1 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |
Fif Atletik Og Motion | ||||||||
Villads Fredsted Andersen, Christopher Strandgaard Jonas Mesbih, Emil Svenstrup Berger | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:07.54 | PB | 3 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |
Fif Atletik Og Motion | ||||||||
Luka Meldgaard, Frederik Dahl Larsen Villads Fredsted Andersen, Gustav Striboldt Lind |
60 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.43 i | PB | 1 | 17 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||
7.41 i | PB | 1 | 17 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||
7.39 i | PB | 3 | 17 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |
100 m [2] | ||||||||
11.55 w | 2 | 17 h1 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.4 | ||
11.60 | PB | 4 | 17 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +0.6 | |
200 m [4] | ||||||||
23.32 i | PB | 2 | 17 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | ||
23.60 i | 2 | 17 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||
23.09 | PB | 2 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | +0.8 | |
22.90 | PB | 2 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +0.5 | |
400 m [1] | ||||||||
52.23 | PB | 2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.5.22 |
100 m [4] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.09 | PB | 1 | 15 h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | -3.6 | |||||
11.78 | PB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | +0.7 | |||||
11.87 w | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | +3.4 | ||||||
11.81 | 2 | 15 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +0.4 | |||||
200 m [4] | ||||||||||||
24.09 | PB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | -1.3 | |||||
23.22 w | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.6 | ||||||
23.94 | PB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -0.7 | |||||
23.58 | PB | 3 | 15 C | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +1.4 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
5.43 | PB | 6 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | 0.0 | |||||
|
60 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.56 i | PB | 4 | 15 h4 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||
8.58 i | 7 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||
100 m [3] | |||||||||
12.85 | PB | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -3.1 | ||
12.49 | PB | 6 | 15 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 19.9.20 | -1.0 | |
12.61 | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | -1.2 | |||
200 m [1] | |||||||||
25.16 | PB | 4 | 15 | Greve | Greve | 26.9.20 | +1.6 | ||
Længdespring [2] | |||||||||
4.28 i | PB | 13 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||
| |||||||||
5.19 | PB | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | 0.0 | ||
Kuglestød 4.0 kg [2] | |||||||||
7.62 | PB | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | |||
| |||||||||
9.39 | PB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | |||
4 x 100 m stafet [1] | |||||||||
49.25 | PB | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 25.8.20 | ||||
Fif Atletik Og Motion | |||||||||
Villads Fredsted Andersen, Frederik Dahl Larsen Gustav Striboldt Lind, Christian Thomas Nymann |
60 m [6] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.75 i | PB | 1 | 13 h4 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||
8.78 i | 4 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | |||||||
8.76 i | 3 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | |||||||
8.83 i | 7 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | |||||||
8.75 i | =SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.19 | ||||||||
8.69 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.19 | ||||||||
600 m [1] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
1:47.91 OT i | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | |||||||
800 m [1] | ||||||||||||
2:46.78 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||
11.36 i | PB | 3 | 13 r3 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||
4.40 i | PB | 5 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||
| ||||||||||||
4.45 i | PB | 5 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
5.87 | PB | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 |
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.28 i | PB | Helsingør | Helsingør | 13.1.18 | ||||
9.27 i | PB | Ballerup | Ballerup | 20.1.18 | ||||
9.35 i | Ballerup | Ballerup | 20.1.18 | |||||
9.19 i | PB | Helsingør | Helsingør | 3.3.18 | ||||
80 m [15] | ||||||||
11.98 | Glostrup | Glostrup | 28.4.18 | -1.2 | ||||
11.87 | PB | Glostrup | Glostrup | 28.4.18 | -0.4 | |||
11.86 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | +0.2 | |||
11.68 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.5.18 | +1.5 | |||
11.74 | Bagsværd | Bagsværd | 29.5.18 | +1.7 | ||||
11.46 | SB | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.18 | -0.8 | |||
11.26 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.18 | +1.7 | |||
11.37 | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | +1.3 | ||||
11.45 | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | -1.1 | ||||
11.70 | København | København | 18.8.18 | -0.2 | ||||
11.75 | København | København | 18.8.18 | +1.0 | ||||
11.58 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.18 | +1.6 | ||||
11.68 | Ballerup | Ballerup | 28.8.18 | 0.0 | ||||
11.50 | Greve | Greve | 15.9.18 | 0.0 | ||||
11.48 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.9.18 | +1.6 | ||||
100 m [1] | ||||||||
14.60 | PB | København | København | 27.5.18 | -1.8 | |||
200 m [3] | ||||||||
30.55 | PB | Glostrup | Glostrup | 28.4.18 | -2.6 | |||
28.85 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | +1.4 | |||
30.19 | Ballerup | Ballerup | 16.6.18 | -4.0 | ||||
600 m [7] | ||||||||
1:54.89 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | ||||
1:58.17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.5.18 | |||||
1:50.51 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.18 | ||||
1:48.69 | PB | Ballerup | Ballerup | 16.6.18 | ||||
1:52.41 | København | København | 18.8.18 | |||||
2:01.08 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.18 | |||||
1:54.32 | Ballerup | Ballerup | 28.8.18 | |||||
800 m [1] | ||||||||
2:48.99 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 29.5.18 | ||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [5] | ||||||||
14.97 | SB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | -1.2 | |||
14.95 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | -1.1 | |||
14.98 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.18 | +1.3 | ||||
15.17 | Ballerup | Ballerup | 16.6.18 | -1.5 | ||||
15.03 | Ballerup | Ballerup | 16.6.18 | 0.0 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
4.10 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.5.18 | +1.5 | |||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
4.97 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.9.18 | ||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||
14.46 | PB | Ballerup | Ballerup | 28.8.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.39 | Skive | 5.3.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 11.60 | Tårnby | 7.5.22 | +0.6 | |
200 m | |||||
Ude | 22.90 | Hvidovre | 12.6.22 | +0.5 | |
Inde | 23.26 | Malmö/A, SWE | 11.2.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 52.23 | Frederiksberg | 23.5.22 | ||
Inde | 52.49 | Skive | 2.3.24 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:48.99 | Bagsværd | 29.5.18 | ||
Inde | 2:46.78 | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.43 | Ballerup | 20.6.21 | 0.0 | |
Inde | 4.28 | Ballerup | 18.1.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.26 | Frederiksberg | 2.6.18 | +1.7 | |
300 m | |||||
Ude | 35.85 | Tårnby | 28.4.24 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:48.69 | Ballerup | 16.6.18 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 11.36 | Helsingør | 12.1.19 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 14.95 | Tårnby | 5.5.18 | -1.1 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 4.45 | Ballerup | 19.1.19 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 9.39 | Frederiksberg | 4.10.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 5.87 | Frederiksberg | 14.5.19 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 14.46 | Ballerup | 28.8.18 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:07.54 | Hvidovre | 3.9.23 |
60 m: | 15 |
80 m: | 15 |
100 m: | 11 |
200 m: | 16 |
300 m: | 1 |
400 m: | 2 |
600 m: | 8 |
800 m: | 2 |
: | 1 |
: | 5 |
Længdespring: | 4 |
Længdespring 1 m zone: | 2 |
Kuglestød 4.0 kg: | 2 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2020 | 6 | 15 h1 | 12.49 | |||
DMU | 2021 | 2 | 15 h1 | 11.81 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2021 | 3 | 15 C | 23.58 | |||
DMU | 2023 | 6 | 17 | 23.20 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 3 | 17 | 2:07.54 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 3 | 17 h1 | 7.39 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2022 | 2 | 17 C | 23.60 | |||
iDMU | 2024 | 19 B | |||||
400 m | |||||||
iDMU | 2024 | 1 | 19 B | 52.49 |