Født: 10 marts 2005
Klub: Aalborg Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
54.92 i | PB | 1 | D | Skive | Skive | 20.1.24 | ||
800 m [2] | ||||||||
2:03.80 i | PB | 2 | 19 | Skive | Skive | 3.2.24 | ||
2:01.88 i | PB | 3 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
1500 m [2] | ||||||||
4:18.29 i | PB | 7 | 19 | Randers | Randers | 13.1.24 | ||
4:22.66 i | 5 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 |
800 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:09.84 | SB | 2 | 22 | Skive | Skive | 9.5.23 | ||
2:04.57 | PB | 6 | B | Aarhus | Aarhus | 14.6.23 | ||
2:04.68 | 2= | B | Viborg | Viborg | 24.8.23 | |||
2:05.09 | 4 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||
2:01.92 | PB | 7 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
3000 m forh. [2] | ||||||||
10:54.29 | PB | 1 | 19 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||
10:48.20 | PB | 2 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:35.46 | SB | 4 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
Aalborg Atletik og Motion | ||||||||
Asger Østerby, Jonathan Birk Nielsen Marius M. Szwed, Sebastian Sund Frandsen |
600 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DNF | Aalborg | Aalborg | 7.5.22 | |||||
800 m [2] | ||||||||
2:07.62 i | PB | 2 | C | Skive | Skive | 29.1.22 | ||
2:12.79 i | 5 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||
1500 m [4] | ||||||||
4:24.26 i | PB | 3 | 17 | Skive | Skive | 12.2.22 | ||
DNF i | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||
4:40.0h | SB | 6 | B | Viby | Viby | 2.6.22 | ||
4:27.59 | PB | 3 | B | Tårnby | Tårnby | 16.8.22 | ||
3000 m [1] | ||||||||
9:39.84 | PB | 9 | Viborg | Viborg | 30.8.22 | |||
6 km [2] | ||||||||
18:14 | 22 | Aarhus | Aarhus | 23.4.22 | ||||
19:55 | 53 | Aarhus | Aarhus | 23.4.22 | ||||
2000 m forh. 84 cm [1] | ||||||||
6:54.95 | PB | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 |
800 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:09.61 | PB | 3 | Aalborg | Aalborg | 24.4.21 | |||
2:07.7h | PB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 8.6.21 | ||
2:09.33 | 6 | B | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | |||
2:08.49 | 2 | B | Aalborg | Aalborg | 19.6.21 | |||
2:07.15 | PB | 2 | B | Aalborg | Aalborg | 21.8.21 | ||
2:10.86 | 7 | 17 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | ||
1000 m [1] | ||||||||
2:53.48 | PB (98) (50) | 3 | Aalborg | Aalborg | 8.5.21 | |||
1500 m [2] | ||||||||
4:28.59 | PB | 3 | Aalborg | Aalborg | 10.4.21 | |||
4:28.50 | PB | 10 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
3000 m [1] | ||||||||
9:46.92 | PB | 1 | Aalborg | Aalborg | 22.5.21 | |||
Cross 6 km [1] | ||||||||
DNF | 17 | DMU | Korsør | DMU, Korsør | 27.11.21 |
800 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:23.48 i | PB | 2 | 15 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||
2:17.95 i | PB | 5 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
2:20.03 | SB | 3 | B | Aalborg | Aalborg | 18.7.20 | ||
2:18.42 | SB | 4 | B | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | ||
2:16.88 | PB | 3 | C | Viborg | Viborg | 1.9.20 | ||
2:12.12 | PB | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | |
1500 m [4] | ||||||||
4:51.16 i | PB | 2 | 15 | Skive | Skive | 18.1.20 | ||
4:43.07 i | PB | 3 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
4:40.64 | PB | 1 | Aalborg | Aalborg | 10.9.20 | |||
4:34.12 | PB | 8 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 19.9.20 |
800 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:29.12 i | PB | Skive | Skive | 12.1.19 | ||||
2:20.89 | PB | Randers | Randers | 16.6.19 | ||||
2:24.69 | Viborg | Viborg | 15.8.19 | |||||
2:17.48 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | |||
1500 m [4] | ||||||||
5:09.92 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | ||||
5:18.16 i | 7 | 15 r1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | ||
5:03.10 | PB | Randers | Randers | 15.6.19 | ||||
4:51.65 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 |
600 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:57.95 | PB | Aalborg | Aalborg | 9.5.18 | ||||
1:47.64 | PB | Skive | Skive | 16.6.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
400 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 54.92 | Skive | 20.1.24 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:01.92 | Aarhus | 9.9.23 | ||
Inde | 2:01.88 | Skive | 2.3.24 | ||
1000 m | |||||
Ude | 2:53.48 | Aalborg | 8.5.21 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:27.59 | Tårnby | 16.8.22 | ||
Inde | 4:18.29 | Randers | 13.1.24 | ||
3000 m | |||||
Ude | 9:39.84 | Viborg | 30.8.22 | ||
3000 m forh. | |||||
Ude | 10:48.20 | Hvidovre | 2.9.23 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:47.64 | Skive | 16.6.18 | ||
2000 m forh. 84 cm | |||||
Ude | 6:54.95 | Hvidovre | 10.9.22 |
400 m: | 1 |
600 m: | 3 |
800 m: | 25 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 16 |
3000 m: | 2 |
Väg: | 2 |
2000 m forh. 84 cm: | 1 |
3000 m forh.: | 2 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Cross: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DMU | 2019 | 2:17.48 | ||
1500 m | ||||
DMU | 2019 | 4:51.65 | ||
Ungdom | ||||
800 m | ||||
DMU | 2020 | 7 | 15 | 2:12.12 |
DMU | 2021 | 7 | 17 B | 2:10.86 |
DMU | 2023 | 4 | 19 | 2:05.09 |
1500 m | ||||
DMU | 2020 | 8 | 15 | 4:34.12 |
DMU | 2021 | 10 | 17 | 4:28.50 |
2000 m forh. 84 cm | ||||
DMU | 2022 | 2 | 17 | 6:54.95 |
3000 m forh. | ||||
DMU | 2023 | 2 | 19 | 10:48.20 |
DM 16-17 år km cross | ||||
DMU | 2021 | 17 | ||
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2020 | 5 | 15 | 2:17.95 |
iDMU | 2022 | 5 | 17 | 2:12.79 |
iDMU | 2024 | 3 | 19 | 2:01.88 |
1500 m | ||||
iDMU | 2019 | 7 | 15 r1 | 5:18.16 |
iDMU | 2020 | 3 | 15 B | 4:43.07 |
iDMU | 2022 | 17 | ||
iDMU | 2024 | 5 | 19 | 4:22.66 |