Født: 26 marts 2008
Klub: Gentofte Idræts Klub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.24 i | PB | 1 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||
7.22 i | PB | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||
100 m [7] | ||||||||||||
11.28 | PB | 1 | 15 h2 | København | København | 20.5.23 | +0.4 | |||||
11.18 | PB | 1 | 15 | København | København | 20.5.23 | +1.3 | |||||
11.19 w | 1 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.9 | ||||||
10.95 w | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +3.0 | ||||||
11.34 | 1 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.6 | ||||||
11.48 w | 1 | 15 h4 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.8 | |||||
11.29 w | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.2 | |||||
200 m [1] | ||||||||||||
24.09 i | PB | 1 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
5.83 i | PB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
| ||||||||||||
5.81 | PB | 2 | 15 | København | København | 20.5.23 | +0.9 | |||||
| ||||||||||||
5.90 w | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +4.8 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:41.36 i | PB | 2 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
Gentofte Idræts Klub | ||||||||||||
Matthew Mattioli, Rune Paludan Skovgaard Herbert Hjorth Hågendal, Theodor Reedtz Lundsgaard | ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:12.27 | PB | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||
Gentofte Idræts Klub | ||||||||||||
Herbert Hjorth Hågendal, Nikolaj Christopher Soelberg Matthew Mattioli, Rune Paludan Skovgaard |
60 m [4] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.70 i | PB | 2 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
7.62 i | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
7.64 i | 1 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||||||
DNS i | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||||
100 m [5] | ||||||||||||
11.96 w | 2 | 15 h3 | København | København | 21.5.22 | +2.4 | ||||||
12.14 | PB | 4 | 15 | København | København | 21.5.22 | +0.2 | |||||
12.00 | 2 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | |||||||
11.96 | PB | 6= | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | 0.0 | |||||
12.07 | 1 | 15 | Herlev | Herlev | 31.8.22 | 0.0 | ||||||
200 m [3] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
25.43 i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | |||||||
25.14 | PB | 2= | 15 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | -0.3 | |||||
25.01 | PB | 8 | 15 C | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | 0.0 | |||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
5.17 | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | |||||||
| ||||||||||||
5.54 | PB | 1 | 15 | Herlev | Herlev | 31.8.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||||
10.75 | PB | 1 | 15 | Herlev | Herlev | 31.8.22 | ||||||
|
80 m [8] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.47 | PB | 1 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.3 | |
10.55 | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.9 | ||
10.49 | 1 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -1.7 | ||
10.50 | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -1.4 | ||
10.34 w | 1 | 13 h3 | København | København | 14.8.21 | +3.2 | ||
10.37 w | 1 | 13 | København | København | 14.8.21 | +2.9 | ||
10.41 | PB | 1 | 13 h1 | Greve | Greve | 26.9.21 | -2.6 | |
10.24 | PB | 1 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | 0.0 | |
100 m [2] | ||||||||
12.93 w | 2 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +2.2 | ||
13.07 w | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +2.1 | ||
200 m [4] | ||||||||
26.53 | PB | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.0 | |
26.74 | 1 | 13 rB | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | +1.8 | ||
25.85 w | 1 | 13 | København | København | 15.8.21 | |||
25.24 w | 1 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.3 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.22 | Skive | 4.3.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 11.18 | København | 20.5.23 | +1.3 | |
200 m | |||||
Ude | 25.01 | Ballerup | 21.8.22 | 0.0 | |
Inde | 24.09 | Skive | 5.3.23 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.81 | København | 20.5.23 | +0.9 | |
Inde | 5.83 | Skive | 5.3.23 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:41.36 | Skive | 5.3.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 10.24 | Greve | 26.9.21 | 0.0 | |
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 10.75 | Herlev | 31.8.22 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:12.27 | Hvidovre | 3.9.23 |
60 m: | 6 |
80 m: | 8 |
100 m: | 14 |
200 m: | 8 |
Længdespring: | 5 |
Kuglestød 4.0 kg: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||||||||
Ude | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | ||||||||||
DMU | 2023 | 4 | 15 | 11.29 | 1 | 15 h4 | 11.48 | |||
1000 m stafet | ||||||||||
DMU | 2023 | 5 | 17 | 2:12.27 | ||||||
Inde | ||||||||||
60 m | ||||||||||
iDMU | 2022 | 1 | 15 h3 | 7.64 | 15 | |||||
iDMU | 2023 | 1 | 15 | 7.22 | 1 | 15 h3 | 7.24 | |||
200 m | ||||||||||
iDMU | 2023 | 1 | 15 B | 24.09 | ||||||
Længdespring | ||||||||||
iDMU | 2023 | 2 | 15 | 5.83 | ||||||
4 x 200 m stafet | ||||||||||
iDMU | 2023 | 2 | 17 B | 1:41.36 |