Født: 3 marts 2010
Klub: Haderslev Idræts-forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.67 | PB | 2 | 15 | Haderslev | Haderslev | 16.4.24 | -0.5 | |
200 m [1] | ||||||||
33.58 | PB | 3 | 15 B | Haderslev | Haderslev | 16.4.24 | +0.6 | |
400 m [1] | ||||||||
1:20.17 | PB | 2 | 15 | Haderslev | Haderslev | 16.4.24 | ||
800 m [1] | ||||||||
3:24.69 | SB | 2 | 15 | Haderslev | Haderslev | 16.4.24 |
60 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.11 i | PB | 4 | 13 rB | Randers | Randers | 12.11.22 | ||||||||
80 m [3] | ||||||||||||||
13.00 | PB | 2 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 22.5.23 | +0.1 | |||||||
13.12 | 2 | 13 | Haderslev | Haderslev | 13.6.23 | -0.9 | ||||||||
12.76 | PB | 4 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 20.9.23 | +0.1 | |||||||
800 m [2] | ||||||||||||||
3:06.07 | PB | 7 | 17 | Aabenraa | Aabenraa | 22.5.23 | ||||||||
3:05.74 | PB | 3 | 19 | Haderslev | Haderslev | 13.6.23 | ||||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.20 | PB | 2 | 13 | Haderslev | Haderslev | 13.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 | PB | 1 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 20.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||||
3.24 i | PB | 11 | 13 | Randers | Randers | 12.11.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.50 w | 3 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 22.5.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.62 | PB | 3 | 13 | Haderslev | Haderslev | 13.6.23 | +0.5 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||||||
5.48 | PB | 1 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 22.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.67 | PB | 1 | 13 | Haderslev | Haderslev | 13.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.14 | 3 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 20.9.23 | |||||||||
|
80 m [4] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.34 | PB | 4 | 12 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -5.0 | |||||||
14.05 w | 3 | 13 rB | Haderslev | Haderslev | 20.9.22 | |||||||||
14.25 | PB | 7 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 2.10.22 | +0.4 | |||||||
13.85 | PB | 3 | 13 s2 | Aabenraa | Aabenraa | 2.10.22 | +1.2 | |||||||
800 m [3] | ||||||||||||||
3:07.96 | PB | 6 | 12 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | ||||||||
3:06.18 | PB | 2 | 13 | Haderslev | Haderslev | 20.9.22 | ||||||||
3:17.64 | 7 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 2.10.22 | |||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.05 | PB | 2 | 13 | Haderslev | Haderslev | 20.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||||
3.37 | PB | 4 | 12 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -2.9 | |||||||
| ||||||||||||||
3.16 w | 6 | 13 | Haderslev | Haderslev | 20.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.25 w | 8 | 13 rB | Aabenraa | Aabenraa | 2.10.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||||||
5.17 | PB | 2 | 12 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.90 | 4 | 13 | Haderslev | Haderslev | 20.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.00 | 6 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 2.10.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||
10.78 | SB | 11 | 13 | Randers | Randers | 12.11.22 | ||||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 10.11 | Randers | 12.11.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 16.67 | Haderslev | 16.4.24 | -0.5 | |
200 m | |||||
Ude | 33.58 | Haderslev | 16.4.24 | +0.6 | |
400 m | |||||
Ude | 1:20.17 | Haderslev | 16.4.24 | ||
800 m | |||||
Ude | 3:05.74 | Haderslev | 13.6.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.25 | Aabenraa | 20.9.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.76 | Aabenraa | 20.9.23 | +0.1 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.62 | Haderslev | 13.6.23 | +0.5 | |
Inde | 3.24 | Randers | 12.11.22 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 5.67 | Haderslev | 13.6.23 |
60 m: | 1 |
80 m: | 7 |
100 m: | 1 |
200 m: | 1 |
400 m: | 1 |
800 m: | 6 |
Højdespring: | 3 |
Længdespring 1 m zone: | 6 |
Kuglestød 3.0 kg: | 6 |
Spydkast 400 gram: | 1 |