Født: 27 oktober 2009
Klub: Ballerup Atletik Klub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
50 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.00 i | PB | 2 | 15 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||
6.95 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||
60 m [1] | ||||||||||||
8.29 i | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 16.12.23 | ||||||
100 m [2] | ||||||||||||
12.62 | PB | 5 | 15 h1 | Glostrup | Glostrup | 20.4.24 | +1.0 | |||||
12.87 | 6 | 15 | Glostrup | Glostrup | 20.4.24 | +1.4 | ||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
4.22 | PB | 7 | 15 | Glostrup | Glostrup | 20.4.24 | -2.4 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||||
8.19 | PB | 3 | 15 | Glostrup | Glostrup | 20.4.24 | ||||||
|
100 m [4] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.49 | PB | 4 | 22 | Herlev | Herlev | 24.5.23 | +1.8 | ||
13.61 | 6 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | |||
13.73 | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.6.23 | -0.1 | |||
13.39 | PB | 5 | 15 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +0.6 | |
Længdespring [1] | |||||||||
3.77 | PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.6.23 | +1.4 | ||
| |||||||||
4 x 100 m stafet [1] | |||||||||
53.57 | SB | 2 | 15 | Greve | Greve | 22.9.23 | |||
Ballerup Atletik Klub | |||||||||
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 6.95 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
60 m | |||||
Inde | 8.29 | Ballerup | 16.12.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.62 | Glostrup | 20.4.24 | +1.0 | |
Længdespring | |||||
Ude | 4.22 | Glostrup | 20.4.24 | -2.4 | |
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 8.19 | Glostrup | 20.4.24 |
50 m: | 2 |
60 m: | 1 |
100 m: | 6 |
Længdespring: | 2 |
Kuglestød 4.0 kg: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2023 | 5 | 15 h3 | 13.39 |