Født: 17 februar 2006
Klub: Gentofte Idræts Klub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
800 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DNF i | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||
8.66 i | PB | 2 | 17 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||
| ||||||||||
8.79 i | PB | 13 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||
| ||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||
1:59.97 i | PB | 2 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||
Gentofte Idræts Klub | ||||||||||
Amalie Nielsen Hesthaven, Sarah Nygaard Sand Ingrid Bjerring Bove, Ellen Krogh Vindfeld |
60 m [2] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.70 i | SB | 3 | 17 h1 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||
9.54 i | SB | 5 | 17 B | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||
8.35 i | PB | 4 | 17 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||
|
200 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
32.63 | SB | 15 C | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | 0.0 | ||||
800 m [1] | ||||||||||
3:00.45 | PB | 4 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||
300 m hæk [1] | ||||||||||
1:01.20 | PB | 8 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||
8.41 | PB | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||
| ||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||
1:02.82 | PB | 4 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||
Gentofte Idræts Klub | ||||||||||
Asta Bock, Clara-Sophie Hassø Nielsen Ingrid Bjerring Bove, Ellen Krogh Vindfeld | ||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||
2:51.37 | PB | 8 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |||
Gentofte Idræts Klub | ||||||||||
Asta Bock, Ingrid Bjerring Bove Ellen Krogh Vindfeld, Amara Mol Romero |
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.86 i | Ballerup | Ballerup | 20.1.18 | |||||
9.62 i | PB | Ballerup | Ballerup | 20.1.18 | ||||
9.43 i | PB | Helsingør | Helsingør | 3.2.18 | ||||
9.30 i | PB | Helsingør | Helsingør | 3.3.18 | ||||
200 m [2] | ||||||||
31.68 | PB | Glostrup | Glostrup | 28.4.18 | -0.7 | |||
31.80 | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 | -0.7 | ||||
600 m [1] | ||||||||
2:00.91 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | ||||
Kuglestød 2.0 kg [5] | ||||||||
7.16 i | PB | Ballerup | Ballerup | 20.1.18 | ||||
7.36 i | PB | Helsingør | Helsingør | 3.2.18 | ||||
8.72 i | PB | Helsingør | Helsingør | 3.3.18 | ||||
8.78 | PB | Glostrup | Glostrup | 28.4.18 | ||||
8.09 | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 | |||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||
36 | PB | Glostrup | Glostrup | 28.4.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.30 | Helsingør | 3.3.18 | ||
200 m | |||||
Ude | 31.68 | Glostrup | 28.4.18 | -0.7 | |
800 m | |||||
Ude | 3:00.45 | Lyngby | 4.9.21 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:59.97 | Skive | 5.3.23 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:00.91 | Tårnby | 5.5.18 | ||
300 m hæk | |||||
Ude | 1:01.20 | Hvidovre | 11.9.21 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 8.78 | Glostrup | 28.4.18 | ||
Inde | 8.72 | Helsingør | 3.3.18 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 8.41 | Lyngby | 4.9.21 | ||
Inde | 8.79 | Skive | 4.3.23 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 36 | Glostrup | 28.4.18 |
60 m: | 6 |
200 m: | 3 |
600 m: | 1 |
800 m: | 2 |
300 m hæk: | 1 |
Kuglestød 2.0 kg: | 5 |
Kuglestød 3.0 kg: | 4 |
Boldkast 145 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
300 m hæk | ||||
DMU | 2021 | 8 | 15 | 1:01.20 |
1000 m stafet | ||||
DMU | 2021 | 8 | 15 | 2:51.37 |
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2023 | 17 | ||
Kuglestød 3.0 kg | ||||
iDMU | 2023 | 13 | 17 | 8.79 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2023 | 2 | 17 B | 1:59.97 |