Født: 12 december 2006
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:34.20 i | SB | 4 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
2:25.90 | SB | 1 | Tårnby | Tårnby | 27.4.24 |
400 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:04.39 | PB | 3 | København | København | 11.5.23 | |||
1:03.57 | PB | 1 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | ||
1:02.89 | PB | 2 | 17 C | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | ||
800 m [6] | ||||||||
2:24.28 i | PB | 6 | A | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||
2:24.10 i | PB | 5 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
2:28.53 | SB | 1 | 17 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | ||
2:25.34 | SB | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | |||
2:26.03 | 8 | 17 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | |||
2:24.92 | SB | 5 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:13.15 | SB | 6 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
FIF atletik og motion | ||||||||
April Webber Sørensen, Elin Barenholdt Götze Julie Dahlerup, Annika Aqraou | ||||||||
Cross 1.5 km [1] | ||||||||
5:08 | 5 | Aarhus | Aarhus | 18.11.23 | ||||
Cross 6 km [1] | ||||||||
27:05 | 7 | 17 | København | København | 22.10.23 |
800 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:35.95 mix | PB | 3 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.5.22 | ||
2:24.96 mix | PB | 4 | B | Tårnby | Tårnby | 16.8.22 | ||
2:27.66 | 1 | 17 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | |||
2:23.18 | PB | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 |
300 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
46.60 | PB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.93 | PB | 6 | 13 r2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | -0.4 | |
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||
3.87 w | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | +2.1 |
600 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:17.76 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.5.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
400 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 1:02.89 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:23.18 | Hvidovre | 11.9.22 | ||
Inde | 2:24.10 | Skive | 4.3.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.93 | Frederiksberg | 14.5.19 | -0.4 | |
300 m | |||||
Ude | 46.60 | Hvidovre | 11.9.21 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:17.76 | Frederiksberg | 17.5.18 |
80 m: | 1 |
300 m: | 1 |
400 m: | 3 |
600 m: | 1 |
800 m: | 12 |
Længdespring 1 m zone: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Cross: | 2 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
300 m | ||||
DMU | 2021 | 2 | 15 | 46.60 |
800 m | ||||
DMU | 2022 | 5 | 17 | 2:23.18 |
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2023 | 5 | 17 | 2:24.10 |
iDMU | 2024 | 4 | 19 | 2:34.20 |