Født: 25 august 2007
Klub: Ballerup Atletik Klub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.42 i | SB | 6 | 17 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
200 m [2] | ||||||||
29.11 i | SB | 3 | C | Skive | Skive | 3.2.24 | ||
27.73 i | SB | 2 | 17 D | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 |
60 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.43 i | SB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.12.22 | ||
8.33 i | PB | 2 | 22 h3 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||
8.42 i | 5 | 22 C | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | |||
8.26 i | PB | 2 | 17 h3 | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 21.1.23 | ||
8.39 i | 7 | 17 B | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 21.1.23 | |||
8.28 i | 3 | 17 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||
100 m [1] | ||||||||
13.09 | PB | 5 | 17 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +0.8 |
200 m [4] | ||||||||
27.20 i | PB | 4 | A | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 20.1.23 | ||
26.98 i | PB | 2 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
27.36 | PB | 1 | 17 C | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | 0.0 | |
26.57 w | 1 | 17 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +2.8 |
60 m [5] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.64 i | PB | 3 | h3 | København | København | 15.1.22 | ||||||||
8.63 i | PB | 6 | København | København | 15.1.22 | |||||||||
8.51 i | PB | 4 | 15 h5 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||
8.63 i | 4 | 15 D | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||||
8.37 i | PB | 3 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||||
80 m [1] | ||||||||||||||
10.79 | PB | 3 | 15 h9 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +0.6 | |||||||
100 m [8] | ||||||||||||||
13.0h | 2 | 17 | Herlev | Herlev | 23.5.22 | +0.4 | ||||||||
13.25 | PB | 2 | 15 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +0.7 | |||||||
13.18 | PB | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +1.6 | |||||||
13.54 w | 2 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +2.4 | ||||||||
14.05 | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +0.3 | ||||||||
13.69 | 4 | 15 h5 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.1 | |||||||
13.84 | 7 | 15 s1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -0.9 | |||||||
13.37 w | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.9.22 | +4.9 | ||||||||
200 m [2] | ||||||||||||||
27.21 w | 1 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.0 | ||||||||
29.03 | SB | 5 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.5 | |||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [3] | ||||||||||||||
13.28 | PB | 4 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | -0.5 | |||||||
13.87 w | 7 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.2 | ||||||||
14.75 | 7 | 15 h4 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 17.6.22 | -1.2 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.38 | SB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
6.68 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
51.41 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||||||||
Ballerup Atletik Klub | ||||||||||||||
Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:49.96 i | PB | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||||
Ballerup Atletik Klub | ||||||||||||||
Frederikke Lundberg, Louise Bisgaard Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen |
100 m [8] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.11 | PB | 3 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 9.5.21 | +0.3 | |||||||
13.31 w | 3 | 15 h4 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +2.8 | ||||||||
13.43 w | 1 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +2.5 | ||||||||
13.89 | PB | 3 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -0.4 | |||||||
14.32 | 7 | 15 s2 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -1.6 | ||||||||
13.78 | PB | 1 | B | Tårnby | Tårnby | 19.8.21 | +0.2 | |||||||
14.04 | 1 | 15 h2 | Greve | Greve | 26.9.21 | -1.7 | ||||||||
14.14 | 8 | 15 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.3 | ||||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
28.41 | PB | 10 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.9 | |||||||
Højdespring [6] | ||||||||||||||
1.45 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 9.5.21 | ||||||||
1.45 | =PB | 2 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.41 | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | |||||||||
1.38 | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.38 | 14 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.40 | 7 | 15 | Greve | Greve | 25.9.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||||
14.57 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 9.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||||||||
54.31 | PB | 1 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||||
Ballerup Atletik Klub | ||||||||||||||
Dagmar Mathilde L Karlsen, Frederikke Lundberg Louise Bisgaard, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||||||||
53.66 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||||||||
Ballerup Atletik Klub | ||||||||||||||
Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||||||||
DQ | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |||||||||
Ballerup Atletik Klub | ||||||||||||||
Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg Mille Holck Larsen, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||||
2:37.15 | SB | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |||||||
Ballerup Atletik Klub | ||||||||||||||
Dagmar Mathilde L Karlsen, Louise Bisgaard Frederikke Lundberg, Anna Toft Boesen |
60 m [7] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.19 i | PB | 1 | 13 r2 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | ||||||||
9.03 i | PB | 2 | 13 h9 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
8.96 i | PB | 3 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
8.95 i | PB | 4 | 13 s1 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
9.14 i | 8 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||||||
8.96 i | 7 | 13 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||
9.05 i | 13 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||||||||
80 m [5] | ||||||||||||||
11.41 | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 2.7.20 | +1.2 | |||||||
11.56 | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -1.7 | ||||||||
11.49 | 3 | 13 rA | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | +0.1 | ||||||||
11.46 | 4 | 13 h2 | Greve | Greve | 27.9.20 | -1.6 | ||||||||
11.70 | 6 | 13 r2 | Greve | Greve | 27.9.20 | -1.9 | ||||||||
200 m [4] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
30.72 i | 1 | 13 r3 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | |||||||||
29.43 | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 2.7.20 | 0.0 | |||||||
29.48 | 1 | 13 rA | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | +1.2 | ||||||||
28.85 w | 5 | 13 r2 | Greve | Greve | 26.9.20 | +2.2 | ||||||||
Højdespring [8] | ||||||||||||||
1.15 i | PB | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | ||||||||
1.30 i | PB | 5 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 i | =PB | 5 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 i | 5 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.25 i | 6 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||
1.36 i | PB | 4 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||||||
1.35 | =PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 2.7.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 2.7.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.38 | =PB | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.38 | PB | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | |||||||||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||||||
4.00 i | PB | 18 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.94 i | 10 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.92 i | 11 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||
3.69 i | 21 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||
19.50 | PB | 7 | 13 | Tårnby | Tårnby | 24.9.20 | ||||||||
|
60 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.47 i | PB | 3 | 13 h1 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||
80 m [10] | |||||||||
12.49 | PB | Glostrup | Glostrup | 27.4.19 | +0.7 | ||||
12.16 | PB | 1 | 13 r1 | Ballerup | Ballerup | 2.5.19 | 0.0 | ||
12.41 | 4 | 13 r2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | -0.4 | |||
11.79 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | +0.6 | ||||
11.93 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | +0.4 | ||||
11.80 | København | København | 17.8.19 | +1.3 | |||||
11.97 | København | København | 17.8.19 | -0.1 | |||||
11.8h | Ballerup | Ballerup | 20.8.19 | 0.0 | |||||
12.03 | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 | +0.9 | |||||
12.21 | Ballerup | Ballerup | 7.9.19 | -0.4 | |||||
200 m [2] | |||||||||
30.42 | PB | Helsingør | Helsingør | 15.6.19 | -0.4 | ||||
30.12 | PB | København | København | 18.8.19 | -0.2 | ||||
400 m [2] | |||||||||
1:17.29 | PB | 1 | 13 r1 | Ballerup | Ballerup | 2.5.19 | |||
1:14.34 | PB | 2 | 13 r2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | |||
Højdespring [6] | |||||||||
1.15 | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 2.5.19 | |||
1.10 | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | ||||||
1.26 | PB | København | København | 17.8.19 | |||||
1.27 | PB | Ballerup | Ballerup | 20.8.19 | |||||
1.30 | PB | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 | |||||
1.25 | Ballerup | Ballerup | 7.9.19 | ||||||
Længdespring 1 m zone [2] | |||||||||
2.89 i | PB | 29 | 13 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||
| |||||||||
3.61 w | 6 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | +2.1 | |||
Spydkast 400 gram [1] | |||||||||
12.97 | PB | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 | |||||
Boldkast 145 gram [2] | |||||||||
39 | PB | Glostrup | Glostrup | 27.4.19 | |||||
36 | Ballerup | Ballerup | 7.9.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.26 | Växjö, SWE | 21.1.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.09 | Hvidovre | 2.9.23 | +0.8 | |
200 m | |||||
Ude | 27.36 | Ballerup | 18.6.23 | 0.0 | |
Inde | 26.98 | Skive | 5.3.23 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:14.34 | Frederiksberg | 14.5.19 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.45 | Ballerup | 9.5.21 | ||
Inde | 1.36 | Helsingør | 7.3.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 10.79 | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +0.6 | |
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 13.28 | Hvidovre | 12.6.22 | -0.5 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 4.00 | Helsingør | 11.1.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.68 | Ballerup | 17.9.22 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 19.50 | Tårnby | 24.9.20 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 14.57 | Ballerup | 9.5.21 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 39 | Glostrup | 27.4.19 |
60 m: | 20 |
80 m: | 16 |
100 m: | 17 |
200 m: | 15 |
400 m: | 2 |
: | 3 |
Højdespring: | 21 |
Længdespring 1 m zone: | 6 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 2 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
Boldkast 145 gram: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 4 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||||||||
Ude | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | ||||||||||
DMU | 2022 | 7 | 15 s1 | 13.84 | 4 | 15 h5 | 13.69 | |||
DMU | 2023 | 5 | 17 h3 | 13.09 | ||||||
200 m | ||||||||||
DMU | 2023 | 1 | 17 B | 26.57 | ||||||
Højdespring | ||||||||||
DMU | 2021 | 14 | 15 | 1.38 | ||||||
4 x 100 m stafet | ||||||||||
DMU | 2021 | 15 | ||||||||
DMU | 2022 | 2 | 15 | 51.41 | ||||||
1000 m stafet | ||||||||||
DMU | 2021 | 6 | 15 | 2:37.15 | ||||||
Inde | ||||||||||
60 m | ||||||||||
iDMU | 2022 | 3 | 15 h3 | 8.37 | ||||||
iDMU | 2023 | 3 | 17 h1 | 8.28 | ||||||
iDMU | 2024 | 6 | 17 h2 | 8.42 | ||||||
200 m | ||||||||||
iDMU | 2023 | 2 | 17 B | 26.98 | ||||||
iDMU | 2024 | 2 | 17 D | 27.73 | ||||||
4 x 200 m stafet | ||||||||||
iDMU | 2022 | 1 | 15 | 1:49.96 |