Født: 2008
Klub: Aalborg Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.70 i | PB | 7 | 14 h5 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 5.12.21 | ||||||
9.3h i | 1 | 15 B | Aalborg | Aalborg | 30.3.22 | |||||||
200 m [1] | ||||||||||||
31.60 i | PB | 3 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 5.12.21 | ||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||
11.80 i | PB | 6 | 14 h1 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
3.58 i | PB | 13 | 14 B | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 5.12.21 | ||||||
| ||||||||||||
3.04 i | 7 | 15 | Aalborg | Aalborg | 30.3.22 | |||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
5.78 i | PB | 27 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 5.12.21 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
2:04.71 i | 4 | 15 B | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | |||||||
Aalborg Atletik Og Motion | ||||||||||||
Agata Eva Jancewicz, Therese Karmisholt Julie Mørk Christensen, Laura Juul Lassen |
200 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
32.59 mix | PB | 2 | B | Aalborg | Aalborg | 10.4.21 | -1.2 | |||
600 m [1] | ||||||||||
2:32.32 mix | PB | 4 | 13 | Aalborg | Aalborg | 16.6.21 | ||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||
3.65 | PB | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 10.4.21 | +0.4 | |||
| ||||||||||
3.60 | 6 | 13 | Aalborg | Aalborg | 8.5.21 | 0.0 | ||||
|
60 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.05 i | PB | 5 | 12 h3 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||||
12.93 | PB | 3 | 13 r2 | Sæby | Sæby | 19.9.20 | 0.0 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.10 | PB | 9 | 13 | Sæby | Sæby | 19.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
3.67 i | PB | 8 | 12 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||||
5.92 i | PB | 8 | 12 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||||
|
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.12 | PB | 3 | 11 | Aalborg | Aalborg | 1.5.19 | -0.8 | |
10.85 | PB | 3 | Aalborg | Aalborg | 15.5.19 | 0.0 | ||
400 m [1] | ||||||||
1:00.04 | PB | 4 | 15 | Aalborg | Aalborg | 1.5.19 | ||
Højdespring [1] | ||||||||
1.05 | PB | 7 | Aalborg | Aalborg | 15.5.19 | |||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||
3.15 | PB | 8 | 13 | Aalborg | Aalborg | 1.5.19 | +0.9 | |
3.02 | 4 | 11 | Aalborg | Aalborg | 15.5.19 | 0.0 | ||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||
5.03 | PB | 5 | 13 | Aalborg | Aalborg | 1.5.19 | ||
5.60 | PB | 3 | 11 | Aalborg | Aalborg | 15.5.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.70 | Göteborg/FH, SWE | 5.12.21 | ||
200 m | |||||
Ude | 32.59 mix | Aalborg | 10.4.21 | -1.2 | |
Inde | 31.60 | Göteborg/FH, SWE | 5.12.21 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:00.04 | Aalborg | 1.5.19 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.10 | Sæby | 19.9.20 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 3.58 | Göteborg/FH, SWE | 5.12.21 | ||
60 m | |||||
Ude | 10.85 | Aalborg | 15.5.19 | 0.0 | |
600 m | |||||
Ude | 2:32.32 mix | Aalborg | 16.6.21 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 12.93 | Sæby | 19.9.20 | 0.0 | |
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 11.80 | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.65 | Aalborg | 10.4.21 | +0.4 | |
Inde | 3.67 | Aarhus | 25.1.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 5.60 | Aalborg | 15.5.19 | ||
Inde | 5.92 | Aarhus | 25.1.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 5.78 | Göteborg/FH, SWE | 5.12.21 |
60 m: | 5 |
200 m: | 2 |
400 m: | 1 |
600 m: | 1 |
: | 1 |
: | 1 |
Højdespring: | 2 |
Længdespring: | 2 |
Længdespring 1 m zone: | 5 |
Kuglestød 2.0 kg: | 3 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |