Født: 22 september 2012
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [5] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.99 i | PB | 3 | 11 | Ballerup | Ballerup | 16.12.23 | ||||
9.81 i | PB | 5 | 13 h4 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||
10.03 i | 3 | 13 rC | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | |||||
10.01 i | 4 | 13 h3 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | |||||
10.11 i | 3 | 13 rB | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | |||||
200 m [2] | ||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||
33.88 i | 2 | 11 | Ballerup | Ballerup | 16.12.23 | |||||
33.12 | PB | 1 | 13 | Tårnby | Tårnby | 28.4.24 | -1.6 | |||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||
3.63 i | PB | 6 | 13 rB | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||
| ||||||||||
3.55 i | 6 | 13 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | |||||
| ||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||||
4.84 i | SB | 10 | 11 | Ballerup | Ballerup | 16.12.23 | ||||
| ||||||||||
4.74 i | 12 | 13 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | |||||
| ||||||||||
5.45 i | PB | 6 | 13 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | ||||
| ||||||||||
5.53 | PB | 13 | 13 | Tårnby | Tårnby | 28.4.24 | ||||
|
60 m [5] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.38 i | PB | 2 | 11 rB | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||
10.24 | PB | 4 | 11 h2 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.4 | |||||||
10.42 mix | 3 | 11 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.23 | +0.1 | ||||||||
10.23 | PB | 1 | 11 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | -0.3 | |||||||
10.42 w | 5 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | +2.4 | ||||||||
100 m [1] | ||||||||||||||
16.90 | PB | 4 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | +0.8 | |||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.10 | PB | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.05 | 2 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||||||
3.21 i | PB | 7 | 11 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.26 | SB | - | 11 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | +1.5 | |||||||
3.61 w | 8 | 11 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | +2.1 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.36 | SB | 11 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
3.45 w | 5 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||||||||
4.90 i | PB | 6 | 11 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.05 | SB | 8 | 11 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.90 | 4 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.57 | 11 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:05.08 | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | |||||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||||
Kajsa Kyster Hvelplund, Nola Sofia Rahbek Keseler Marie Roelsgaard, Emily Jørgensen |
60 m [6] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.62 w | 5 | 11 h1 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +2.3 | ||||||
10.99 | PB | 2 | 11 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 9.5.22 | -2.2 | |||||
10.45 | PB | 4 | 11 h2 | København | København | 21.5.22 | +1.2 | |||||
10.73 | 4 | 11 h2 | København | København | 14.8.22 | -2.5 | ||||||
10.68 | 6 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | -2.0 | ||||||
10.94 | 5 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | -2.7 | ||||||
100 m [1] | ||||||||||||
17.13 | PB | 7 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | +0.9 | |||||
300 m [1] | ||||||||||||
57.46 | PB | 2 | 11 rB | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | ||||||
400 m [1] | ||||||||||||
1:32.05 | SB | 5 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 9.5.22 | ||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||
3.25 | PB | 7 | 11 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | -1.1 | |||||
| ||||||||||||
3.45 | PB | 4 | 11 | København | København | 14.8.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
3.37 | 7 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
3.40 | 6 | 11 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
3.27 | 2 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [5] | ||||||||||||
4.60 | PB | 8 | 11 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | ||||||
| ||||||||||||
5.17 | PB | 7 | 11 | København | København | 14.8.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.91 | 8 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | |||||||
| ||||||||||||
4.38 | 4 | 11 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
4.06 | 11 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | |||||||
| ||||||||||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||||||
17 | PB | 7 | 11 | København | København | 21.5.22 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
1:06.90 mix | SB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | ||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Marie Roelsgaard, Kajsa Kyster Hvelplund Sophia Dreyer-Stapput, Amanda Andersen |
40 m [4] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.61 w | 3 | 9 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | |||||||
7.79 | PB | 3 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | -2.6 | |||||
7.65 | PB | 2 | 11 rC | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | +1.4 | |||||
7.56 | PB | 4 | 9 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | +0.1 | |||||
200 m [1] | ||||||||||||
36.25 w | 3 | 9 | København | København | 15.8.21 | |||||||
400 m [3] | ||||||||||||
1:32.55 | PB | 2 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | ||||||
1:31.92 | PB | 5 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | ||||||
1:29.90 | PB | 5 | 9 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | ||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||
2.99 | PB | 2 | 9 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | -2.2 | |||||
| ||||||||||||
3.08 | PB | 2 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | -0.7 | |||||
| ||||||||||||
3.11 | PB | 4 | 9 | København | København | 15.8.21 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
2.95 | 3 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | -2.4 | ||||||
| ||||||||||||
3.00 | 6 | 9 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||
3.64 | PB | 2 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | ||||||
| ||||||||||||
3.64 | =PB | 2 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | ||||||
| ||||||||||||
4.29 | PB | 3 | 9 | København | København | 15.8.21 | ||||||
| ||||||||||||
4.29 | =PB | 3 | 9 | København | København | 15.8.21 | ||||||
| ||||||||||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||||||
12 | SB | 4 | 9 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||
|
40 m [4] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.79 w | 3 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||
7.82 | PB | 2 | 9 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | 0.0 | ||
7.94 | 4 | 9 | Tårnby | Tårnby | 3.9.20 | +0.6 | |||
7.94 | 2 | 9 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | +0.5 | |||
60 m [2] | |||||||||
11.43 i | PB | 11 | 9 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||
11.71 i | 14 | 9 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||
Længdespring 1 m zone [6] | |||||||||
2.59 i | PB | 8 | 9 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||
2.77 i | PB | 9 | 9 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||
2.73 | PB | 3 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | +1.7 | ||
| |||||||||
2.81 | PB | 3 | 9 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | -0.5 | ||
| |||||||||
2.68 | 2 | 9 | Tårnby | Tårnby | 3.9.20 | -0.8 | |||
| |||||||||
2.83 | PB | 5 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | +1.3 | ||
Kuglestød 2.0 kg [4] | |||||||||
2.89 i | PB | 13 | 9 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||
3.32 i | PB | 10 | 9 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||
3.47 | PB | 2 | 9 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | |||
| |||||||||
3.13 | 9 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | ||||
Boldkast 145 gram [2] | |||||||||
11 | PB | 4 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | |||
| |||||||||
14 | PB | 2 | 9 | Tårnby | Tårnby | 3.9.20 | |||
|
40 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.53 | PB | 4 | 9 r1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | +1.3 | |
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||
2.58 | PB | 10 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | 0.0 | |
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||
2.47 | PB | 13 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.81 | Helsingør | 13.1.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 16.90 | Frederiksberg | 22.8.23 | +0.8 | |
200 m | |||||
Ude | 33.12 | Tårnby | 28.4.24 | -1.6 | |
400 m | |||||
Ude | 1:29.90 | Tårnby | 2.9.21 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.10 | Frederiksberg | 20.6.23 | ||
40 m | |||||
Ude | 7.56 | Tårnby | 2.9.21 | +0.1 | |
60 m | |||||
Ude | 10.23 | Frederiksberg | 17.8.23 | -0.3 | |
300 m | |||||
Ude | 57.46 | Tårnby | 1.9.22 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.45 | København | 14.8.22 | 0.0 | |
Inde | 2.77 | Helsingør | 7.3.20 | ||
Inde | 3.63 | Helsingør | 13.1.24 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 5.53 | Tårnby | 28.4.24 | ||
Inde | 5.45 | Helsingør | 3.2.24 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 17 | København | 21.5.22 |
40 m: | 9 |
60 m: | 18 |
100 m: | 2 |
200 m: | 3 |
300 m: | 1 |
400 m: | 4 |
Højdespring: | 2 |
Længdespring 1 m zone: | 24 |
Kuglestød 2.0 kg: | 20 |
Boldkast 145 gram: | 4 |
4 x 100 m stafet: | 2 |