Født: 24 april 2010
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [12] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.31 i | PB | 3 | 15 h5 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||||||||||||
8.42 i | 3 | 15 E | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | |||||||||||||||||
8.30 i | PB | 1 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||||||||||||
8.28 i | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||||||||||||
8.22 i | PB | 1 | 14 h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||||||||||||||||
8.15 i | PB | 1 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||||||||||||||||
8.11 i | PB | 1 | 17 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.24 | ||||||||||||||||
8.13 i | 3 | 17 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.24 | |||||||||||||||||
8.16 i | 1 | 15 h5 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||||||||||||
8.15 i | 5 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||||||||||||
8.12 i | 1 | 19 h6 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | |||||||||||||||||
8.16 i | 1 | 19 E | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | |||||||||||||||||
100 m [2] | ||||||||||||||||||||||
12.99 | PB | 1 | 15 h1 | Tårnby | Tårnby | 27.4.24 | +0.6 | |||||||||||||||
13.05 | 2 | 15 | Tårnby | Tårnby | 27.4.24 | -0.3 | ||||||||||||||||
200 m [5] | ||||||||||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||||||||||
27.76 i | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 16.12.23 | |||||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||||||||||
27.42 i | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | |||||||||||||||||
27.06 i | PB | 1 | 17 B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.24 | ||||||||||||||||
26.71 i | PB | 1 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||||||||||
27.30 | SB | 1 | 15 D | Tårnby | Tårnby | 28.4.24 | -1.9 | |||||||||||||||
Højdespring [8] | ||||||||||||||||||||||
1.55 i | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 16.12.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.56 i | PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.56 i | =PB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.57 i | PB | 1 | 15 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.56 i | 3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.24 | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.60 i | PB | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.63 i | PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.57 | SB | 1 | 15 | Tårnby | Tårnby | 27.4.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring [5] | ||||||||||||||||||||||
4.88 i | PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.98 i | PB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.14 i | PB | 4 | 17 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.21 i | PB | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.00 | PB | 1 | 15 | Tårnby | Tårnby | 28.4.24 | +0.8 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.00 | =PB | 1 | 15 | Tårnby | Tårnby | 28.4.24 | +0.8 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||||||||||
1:55.55 i | SB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||||||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||||||||||||
Vanessa Valle, Karla Kathrine Viggers Fabild Elisabeth Gaarde Høgsbro, Laura Lehman Jensen |
60 m [9] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.52 i | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.12.22 | ||||||||||||||||
8.49 i | PB | 1 | 13 h6 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||||||||||
8.45 i | PB | 1 | 13 rE | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||||||||||
8.44 i | PB | 1 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||||||||||
8.33 i | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||||||||||
8.46 i | 2 | 13 h6 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||||||||||
8.51 i | 3 | 13 rF | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||||||||||
8.29 | PB | 1 | 13 h11 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -0.7 | |||||||||||||||
8.28 | PB | 3 | 13 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | 0.0 | |||||||||||||||
80 m [10] | ||||||||||||||||||||||
10.92 | SB | 1 | 13 h2 | København | København | 20.5.23 | -1.6 | |||||||||||||||
10.81 | PB | 3 | 13 | København | København | 20.5.23 | -0.2 | |||||||||||||||
10.75 | PB | 1 | 13 h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | +1.3 | |||||||||||||||
10.82 w | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | |||||||||||||||||
10.52 w | 1 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.2 | ||||||||||||||||
10.55 w | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.8 | ||||||||||||||||
10.81 | 1 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +0.9 | ||||||||||||||||
10.67 | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +1.6 | |||||||||||||||
10.77 | 2 | 13 h3 | Greve | Greve | 24.9.23 | -0.2 | ||||||||||||||||
10.67 | =PB | 2 | 13 | Greve | Greve | 24.9.23 | +1.6 | |||||||||||||||
100 m [2] | ||||||||||||||||||||||
13.43 w | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.23 | ||||||||||||||||||
13.40 | PB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | +1.6 | |||||||||||||||
200 m [8] | ||||||||||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||||||||||
29.53 i | 1 | 13 rB | Ballerup | Ballerup | 18.12.22 | |||||||||||||||||
28.08 | PB | 1 | 13 rC | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -1.4 | |||||||||||||||
27.21 | PB | 2 | 13 rC | København | København | 21.5.23 | -1.3 | |||||||||||||||
27.45 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | +1.3 | ||||||||||||||||
27.96 | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.0 | ||||||||||||||||
27.64 | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.2 | ||||||||||||||||
26.43 | PB | 4 | 13 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | +2.0 | |||||||||||||||
27.31 | 1 | 13 | Greve | Greve | 23.9.23 | +1.7 | ||||||||||||||||
600 m [3] | ||||||||||||||||||||||
1:49.93 | PB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | ||||||||||||||||
1:44.20 | PB | 1 | 13 | Greve | Greve | 24.9.23 | ||||||||||||||||
1:41.85 mix | PB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | ||||||||||||||||
Højdespring [14] | ||||||||||||||||||||||
1.40 i | SB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.12.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.46 i | PB | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.50 i | =PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.50 i | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.54 mix i | PB | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.49 | =PB | 1 | 13 | København | København | 20.5.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.49 | PB | 1 | 13 | København | København | 20.5.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.50 | PB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.49 | 2 | 13 rC | Herlev | Herlev | 14.6.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.49 | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.48 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.43 | 10 | 13 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.50 | =PB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.49 | 1 | 13 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.59 | PB | 1 | 13 | Greve | Greve | 23.9.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.51 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [10] | ||||||||||||||||||||||
5.07 i | PB | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.15 i | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.94 i | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.18 | PB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | 0.0 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.04 | - | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | -0.9 | ||||||||||||||||
5.08 w | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.7 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.20 | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +0.5 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.39 w | 2 | 13 q1 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +2.8 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.31 | PB | - | 13 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | +1.8 | |||||||||||||||
5.32 w | 2 | 13 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | +3.1 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.22 | 1 | 13 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +0.9 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.03 | 1 | 13 | Greve | Greve | 24.9.23 | 0.0 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||||||||||||
9.15 | PB | 4 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
8.79 | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||||||||||
56.49 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | |||||||||||||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||||||||||||
Sophia Dreyer-Stapput, Elisabeth Gaarde Høgsbro Laura Lehman Jensen, Karla Kathrine Viggers Fabild | ||||||||||||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||||||||||||
44.54 | PB | 1 | 13 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||||||||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||||||||||||
Sophia Dreyer-Stapput, Elisabeth Gaarde Høgsbro Laura Lehman Jensen, Karla Kathrine Viggers Fabild | ||||||||||||||||||||||
[1] | ||||||||||||||||||||||
2:33.46 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||||||||||||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||||||||||||
Nanna Trier Svendsen, Elisabeth Gaarde Høgsbro Gertrud Sander Clausen, Karla Kathrine Viggers Fabild |
60 m [6] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.89 i | PB | 2 | 12 h1 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||||||||||||
8.82 i | PB | 4 | 12 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||||||||||||
8.79 i | PB | 5 | 13 h4 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||||||||||
8.83 i | 3 | 13 rD | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||||||||||||
8.80 i | 3 | 13 h6 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||||||||||||
8.82 i | 2 | 13 rB | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||||||||||||
80 m [10] | ||||||||||||||||||||||
11.42 | PB | 1 | 13 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 9.5.22 | -2.1 | |||||||||||||||
11.14 | PB | 1 | 13 h2 | København | København | 21.5.22 | +0.7 | |||||||||||||||
10.92 | PB | 2 | 13 | København | København | 21.5.22 | +0.8 | |||||||||||||||
10.93 | 1 | 13 h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | +1.6 | ||||||||||||||||
10.89 | PB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | 0.0 | |||||||||||||||
10.83 | PB | 1 | 12 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.3 | |||||||||||||||
10.75 w | 2 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +2.9 | ||||||||||||||||
11.24 | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | -1.7 | ||||||||||||||||
11.19 | 1 | 12 h2 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.1 | ||||||||||||||||
11.21 | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | 0.0 | ||||||||||||||||
100 m [4] | ||||||||||||||||||||||
13.52 | PB | 1 | 12 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +1.0 | |||||||||||||||
13.47 | PB | 1 | 12 rB | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | 0.0 | |||||||||||||||
13.99 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | +0.9 | ||||||||||||||||
13.77 | 1 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | 0.0 | ||||||||||||||||
200 m [6] | ||||||||||||||||||||||
28.32 | PB | 2 | 13 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | -1.0 | |||||||||||||||
27.63 w | 3 | 13 rC | København | København | 22.5.22 | +3.5 | ||||||||||||||||
28.22 | PB | 2 | 13 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | -2.0 | |||||||||||||||
28.08 w | 1 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +2.1 | ||||||||||||||||
28.16 w | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +2.2 | ||||||||||||||||
28.65 | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | -0.3 | ||||||||||||||||
300 m [1] | ||||||||||||||||||||||
45.33 | PB | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | ||||||||||||||||
600 m [6] | ||||||||||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||||||||||
1:58.73 i | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | |||||||||||||||||
1:54.87 | PB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 9.5.22 | ||||||||||||||||
1:52.17 | PB | 1 | 13 | København | København | 21.5.22 | ||||||||||||||||
1:58.36 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | |||||||||||||||||
1:54.41 | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | |||||||||||||||||
2:01.37 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | |||||||||||||||||
1000 m [1] | ||||||||||||||||||||||
3:28.26 | PB | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | ||||||||||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||||||||||||
12.08 i | PB | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||||||||||||
Højdespring [11] | ||||||||||||||||||||||
1.37 i | PB | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.41 i | PB | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.40 i | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.40 | PB | 1 | 13 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.37 | 1 | 13 | København | København | 21.5.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.37 | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.44 | PB | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.35 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.46 | PB | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.33 | 2= | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.44 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [9] | ||||||||||||||||||||||
4.66 i | PB | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.65 i | 2 | 13 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.61 i | 3 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.76 | PB | 3 | 13 | København | København | 22.5.22 | +0.6 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.90 | PB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | -0.3 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.09 | PB | 2 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.5 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.00 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | -0.1 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.12 | PB | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +2.0 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.78 | 2 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | 0.0 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||||||||||||
7.58 | PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.00 | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||||||||||
DQ | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | ||||||||||||||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||||||||||||
Laura Lehman Jensen, Alba de la Villa Olsen Karla Kathrine Viggers Fabild, Siri Milter Fausager |
60 m [9] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.25 | PB | 1 | 11 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | -0.1 | |||||||||||||||
9.44 | 1 | 11 h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | -1.6 | ||||||||||||||||
9.46 | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | -2.5 | ||||||||||||||||
9.61 w | 1 | 11 h4 | København | København | 14.8.21 | |||||||||||||||||
9.21 w | 5 | 11 | København | København | 14.8.21 | |||||||||||||||||
9.05 w | 1 | 11 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | +2.8 | ||||||||||||||||
9.05 | PB | 3 | 11 | Greve | Greve | 26.9.21 | -1.5 | |||||||||||||||
9.08 | 3 | 11 h3 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.5 | ||||||||||||||||
9.09 | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | -2.3 | ||||||||||||||||
200 m [2] | ||||||||||||||||||||||
30.19 w | 2 | 13 rB | København | København | 15.8.21 | |||||||||||||||||
30.46 | PB | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | -1.2 | |||||||||||||||
400 m [4] | ||||||||||||||||||||||
1:18.39 | SB | 1 | 11 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||||||||||||
1:10.69 | PB | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | ||||||||||||||||
1:10.67 | PB | 2 | 11 | København | København | 14.8.21 | ||||||||||||||||
1:12.85 | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | |||||||||||||||||
600 m [1] | ||||||||||||||||||||||
1:59.00 | PB | 1 | 11 | Greve | Greve | 26.9.21 | ||||||||||||||||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||||||||||||
12.54 | PB | 1 | 11 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | +0.2 | |||||||||||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||||||||||
1.25 | PB | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.30 | PB | 1 | 11 | København | København | 14.8.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.25 | 2 | 11 | Greve | Greve | 26.9.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [6] | ||||||||||||||||||||||
4.30 | SB | 1 | 11 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | -0.2 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.36 | PB | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | 0.0 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.46 | PB | 3 | 11 | København | København | 15.8.21 | +1.5 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.14 | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | -1.6 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.50 | PB | 2 | 11 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | 0.0 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.41 | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | 0.0 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||||||||||||
5.27 | PB | 5 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||||||||||||||
1:01.13 | 2 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | |||||||||||||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||||||||||||
Alba de la Villa Olsen, Ella Kristine Meyer Jørgensen Laura Lehman Jensen, Karla Kathrine Viggers Fabild | ||||||||||||||||||||||
56.83 | SB | 3 | 13 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||||||||||||||||
Frederiksberg IF | ||||||||||||||||||||||
Isabella Petersen, Louise Lehman Jensen Vilma Viggers Fabild, Karla Kathrine Viggers Fabild | ||||||||||||||||||||||
4 x 60 m stafet [1] | ||||||||||||||||||||||
37.48 | PB | 3 | 11 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||||||||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||||||||||||
Alba de la Villa Olsen, Ella Kristine Meyer Jørgensen Laura Lehman Jensen, Karla Kathrine Viggers Fabild |
60 m [6] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.61 i | PB | 3 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||
9.67 i | 5 | 11 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||
9.45 i | PB | 2 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||
9.40 i | PB | 2 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||
9.38 | PB | 2 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -0.9 | ||
9.40 | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | +0.7 | |||
200 m [1] | |||||||||
31.51 | PB | 1 | 10 r1 | Greve | Greve | 26.9.20 | +0.8 | ||
400 m [1] | |||||||||
1:14.49 | PB | 2 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | |||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m [2] | |||||||||
14.04 i | PB | 6 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||
13.12 i | PB | 5 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||
Længdespring 1 m zone [4] | |||||||||
3.83 i | PB | 2 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||
4.14 i | PB | 1 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||
4.21 | PB | 2 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | |||
| |||||||||
4.32 | PB | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | 0.0 | ||
Kuglestød 2.0 kg [1] | |||||||||
4.40 | PB | 10 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 |
40 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.10 | PB | 1 | 9 r3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | +1.7 | |
400 m [1] | ||||||||
1:26.24 | PB | 1 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | ||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||
3.62 | PB | 1 | 9 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | 0.0 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.11 | Malmö/A, SWE | 10.2.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.99 | Tårnby | 27.4.24 | +0.6 | |
200 m | |||||
Ude | 26.43 | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | +2.0 | |
Inde | 26.71 | Skive | 3.3.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:10.67 | København | 14.8.21 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:28.26 | Ballerup | 21.8.22 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.59 | Greve | 23.9.23 | ||
Inde | 1.63 | Helsingør | 9.3.24 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.00 | Tårnby | 28.4.24 | +0.8 | |
Inde | 5.21 | Skive | 2.3.24 | ||
40 m | |||||
Ude | 7.10 | Frederiksberg | 14.5.19 | +1.7 | |
60 m | |||||
Ude | 8.28 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | 0.0 | |
80 m | |||||
Ude | 10.67 | Ballerup | 18.6.23 | +1.6 | |
300 m | |||||
Ude | 45.33 | Hvidovre | 11.6.22 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:41.85 mix | Frederiksberg | 30.9.23 | ||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 12.54 | Lyngby | 4.9.21 | +0.2 | |
Inde | 13.12 | Helsingør | 7.3.20 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Inde | 12.08 | Ballerup | 23.1.22 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 5.31 | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | +1.8 | |
Inde | 5.15 | Ballerup | 29.1.23 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 9.15 | Frederiksberg | 17.8.23 | ||
4 x 60 m stafet | |||||
Ude | 37.48 | Lyngby | 4.9.21 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 44.54 | Lyngby | 16.9.23 |
40 m: | 1 |
60 m: | 42 |
80 m: | 20 |
100 m: | 8 |
200 m: | 22 |
300 m: | 1 |
400 m: | 6 |
600 m: | 10 |
1000 m: | 1 |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m: | 3 |
: | 1 |
Højdespring: | 36 |
Længdespring: | 5 |
Længdespring 1 m zone: | 32 |
Kuglestød 2.0 kg: | 6 |
4 x 100 m stafet: | 4 |
4 x 60 m stafet: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
: | 1 |
Ungdom | |||||||
Inde | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
60 m | |||||||
iDMU | 2024 | 5 | 15 | 8.15 | 1 | 15 h5 | 8.16 |
200 m | |||||||
iDMU | 2024 | 1 | 15 B | 26.71 | |||
Højdespring | |||||||
iDMU | 2024 | 1 | 15 | 1.60 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2024 | 3 | 15 | 5.21 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 2 | 15 | 1:55.55 |