Født: 11 februar 2008
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.96 i | SB | 4 | 19 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||
8.96 i | =SB | 4 | 19 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 |
60 m [4] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.02 i | PB | 4 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||
8.94 i | PB | 3 | 15 B | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||
8.92 i | PB | 1 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||||
9.01 i | 5 | 15 B | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||
80 m [1] | ||||||||||||
11.73 | SB | 5 | 15 h8 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +1.0 | |||||
100 m [4] | ||||||||||||
14.52 w | 4 | 15 h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | |||||||
14.41 | SB | 7 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | -0.2 | |||||
14.70 | 2 | 15 B | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | -0.4 | ||||||
14.50 | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | +1.8 | ||||||
200 m [1] | ||||||||||||
30.33 | PB | 4 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | 0.0 | |||||
300 m [1] | ||||||||||||
50.49 | PB | 4 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | |||||||
Længdespring [6] | ||||||||||||
4.24 i | PB | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||
| ||||||||||||
3.75 mix i | 7 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||
| ||||||||||||
4.46 | PB | 7 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | +1.9 | |||||
| ||||||||||||
4.32 | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +1.0 | ||||||
| ||||||||||||
4.06 | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
4.14 w | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | +4.2 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
6.83 | SB | 6 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:58.89 i | SB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Isabella Petersen, Nanna Trier Svendsen Gertrud Sander Clausen, Vilma Viggers Fabild | ||||||||||||
[1] | ||||||||||||
2:33.46 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Nanna Trier Svendsen, Elisabeth Gaarde Høgsbro Gertrud Sander Clausen, Karla Kathrine Viggers Fabild |
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.11 i | PB | 5 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
80 m [1] | ||||||||||||
11.36 | PB | 6 | 14 h10 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +1.4 | |||||
100 m [6] | ||||||||||||
14.08 w | 4 | 15 h1 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +4.4 | ||||||
14.19 | PB | 7 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +1.8 | |||||
14.88 | 3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.5.22 | -3.2 | |||||||
14.74 | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | +0.9 | ||||||
14.47 | 6 | 15 h4 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.6 | |||||
14.36 | 6 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | -0.4 | ||||||
200 m [2] | ||||||||||||
30.93 | PB | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.5.22 | -4.1 | |||||
30.61 | PB | 5 | 15 D | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | -0.7 | ||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
4.11 i | PB | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.28 | PB | 12 | 15 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.40 | PB | 2 | 15 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||
6.57 i | PB | 14 | 15 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.60 | PB | 11 | 15 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||
20.07 | PB | 6 | 15 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
56.78 mix | SB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | ||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Louise Lehman Jensen, Gertrud Sander Clausen Vilma Viggers Fabild, Nanna Trier Svendsen | ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:40.10 | PB | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |||||
Frederiksberg IF | ||||||||||||
Isabella Petersen, Nanna Trier Svendsen Asta Marie Holck Hansen, Vilma Viggers Fabild |
80 m [5] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.80 | SB | 2 | 13 rB | Herlev | Herlev | 26.5.21 | 0.0 | |||||||
11.88 | 2 | 13 h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | -2.3 | ||||||||
11.79 | SB | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | -0.9 | |||||||
11.85 w | 2 | 13 rC | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | +2.7 | ||||||||
11.78 | SB | 2 | 13 rB | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -1.2 | |||||||
100 m [1] | ||||||||||||||
14.49 | PB | 6 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | +1.1 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.25 | PB | 6 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||||
4.42 | PB | 1 | 13 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.51 | PB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.04 | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.35 | 4 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.32 | 4 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||||
7.87 | PB | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.49 | 6 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
56.56 | SB | 2 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||||
Annika Aqraou, Asta Hindborg Asta Marie Holck Hansen, Nanna Trier Svendsen |
60 m [2] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.40 i | PB | 3 | 13 h7 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||
9.38 i | PB | 15 | 13 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||
80 m [2] | ||||||||||
12.19 | PB | 1 | 13 rC | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -0.8 | |||
11.69 | PB | 2 | 13 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | +0.1 | |||
100 m [1] | ||||||||||
14.74 | PB | 1 | 13 r1 | Tårnby | Tårnby | 3.9.20 | +0.7 | |||
Højdespring [1] | ||||||||||
1.20 i | PB | 7 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||
4.06 i | PB | 14 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||
| ||||||||||
3.86 i | 14 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||
4.03 | PB | 7 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||
| ||||||||||
4.25 | PB | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 3.9.20 | 0.0 | |||
| ||||||||||
4.30 | PB | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | -0.9 | |||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||||
6.71 i | PB | 15 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||
| ||||||||||
7.56 | PB | 6 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||
| ||||||||||
7.36 | 4 | 13 | Tårnby | Tårnby | 3.9.20 | |||||
| ||||||||||
7.45 | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.76 | PB | 1 | 11 r2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 | +0.5 | |
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||
25 | PB | 3 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 14.5.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.92 | Helsingør | 11.3.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.19 | Tårnby | 7.5.22 | +1.8 | |
200 m | |||||
Ude | 30.33 | Ballerup | 18.6.23 | 0.0 | |
Højdespring | |||||
Ude | 1.25 | Tårnby | 2.9.21 | ||
Inde | 1.20 | Helsingør | 1.2.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.46 | Frederiksberg | 4.6.23 | +1.9 | |
Inde | 4.24 | Helsingør | 4.2.23 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.76 | Frederiksberg | 14.5.19 | +0.5 | |
80 m | |||||
Ude | 11.36 | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +1.4 | |
300 m | |||||
Ude | 50.49 | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.51 | Frederiksberg | 6.6.21 | 0.0 | |
Inde | 4.06 | Helsingør | 11.1.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.87 | Frederiksberg | 6.6.21 | ||
Inde | 6.71 | Helsingør | 11.1.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 7.60 | Tårnby | 8.5.22 | ||
Inde | 6.57 | Ballerup | 22.1.22 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 20.07 | Tårnby | 1.9.22 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 25 | Frederiksberg | 14.5.19 |
60 m: | 10 |
80 m: | 9 |
100 m: | 12 |
200 m: | 3 |
300 m: | 1 |
Højdespring: | 2 |
Længdespring: | 9 |
Længdespring 1 m zone: | 10 |
Kuglestød 2.0 kg: | 6 |
Kuglestød 3.0 kg: | 3 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
Boldkast 145 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2022 | 6 | 15 h4 | 14.47 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2022 | 5 | 15 D | 30.61 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 7 | 15 | 2:40.10 | |||
Inde | |||||||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 4 | 15 | 1:58.89 |