Født:
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:55.55 i | SB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Vanessa Valle, Karla Kathrine Viggers Fabild Elisabeth Gaarde Høgsbro, Laura Lehman Jensen | ||||||||
1:48.72 i | PB | 2 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Asta Marie Holck Hansen, Annika Aqraou Frida Revall, April Webber Sørensen |
4 x 100 m stafet [7] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
53.90 | SB | 0 | 17 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||
Frida Revall, Annika Aqraou Melanie Isabella Jørgensen, Asta Marie Holck Hansen | ||||||||
56.49 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | |||
Sophia Dreyer-Stapput, Elisabeth Gaarde Høgsbro Laura Lehman Jensen, Karla Kathrine Viggers Fabild | ||||||||
1:05.08 | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | |||
Kajsa Kyster Hvelplund, Nola Sofia Rahbek Keseler Marie Roelsgaard, Emily Jørgensen | ||||||||
1:01.70 | 4 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | |||
Sarah Schinnerup Hejberg Petersen, Ava Mayland Hammond Sophia Elise Gundelach, Sif Westergaard Martinsen | ||||||||
56.19 | 1 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | |||
Vilma Viggers Fabild, Isabella Petersen Elsa Kyster Hvelplund, Gertrud Sander Clausen | ||||||||
54.64 mix | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | ||||
Asta Marie Holck Hansen, Annika Aqraou Melanie Isabella Jørgensen, Frida Revall | ||||||||
52.78 | SB | 5 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
Asta Marie Holck Hansen, Asta Hindborg Frida Revall, Viktoria Bindslev | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
44.54 | PB | 1 | 13 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||
Sophia Dreyer-Stapput, Elisabeth Gaarde Høgsbro Laura Lehman Jensen, Karla Kathrine Viggers Fabild | ||||||||
4 x 200 m stafet [3] | ||||||||
1:58.89 i | SB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Isabella Petersen, Nanna Trier Svendsen Gertrud Sander Clausen, Vilma Viggers Fabild | ||||||||
1:57.69 i | SB | 1 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Asta Marie Holck Hansen, Melanie Isabella Jørgensen Asta Hindborg, Annika Aqraou | ||||||||
1:54.01 | PB | 1 | 17 | Greve | Greve | 22.9.23 | ||
Asta Marie Holck Hansen, Annika Aqraou Asta Hindborg, Frida Revall | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:13.15 | SB | 6 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
April Webber Sørensen, Elin Barenholdt Götze Julie Dahlerup, Annika Aqraou | ||||||||
[1] | ||||||||
2:33.46 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||
Nanna Trier Svendsen, Elisabeth Gaarde Høgsbro Gertrud Sander Clausen, Karla Kathrine Viggers Fabild |
4 x 100 m stafet [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:06.90 mix | SB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | ||
Marie Roelsgaard, Kajsa Kyster Hvelplund Sophia Dreyer-Stapput, Amanda Andersen | ||||||||
DQ | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | ||||
Laura Lehman Jensen, Alba de la Villa Olsen Karla Kathrine Viggers Fabild, Siri Milter Fausager | ||||||||
56.78 mix | SB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | ||
Louise Lehman Jensen, Gertrud Sander Clausen Vilma Viggers Fabild, Nanna Trier Svendsen | ||||||||
55.26 | SB | 8 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
Laura Friedeheim, Kathrine Holst Hahn Mathilde Heltbech, Sofie Tidsvilde | ||||||||
55.33 | 2 | 15 | Greve | Greve | 23.9.22 | |||
Asta Hindborg, Annika Aqraou Melanie Isabella Jørgensen, Elsa Kyster Hvelplund | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:54.73 | PB | 2 | 15 | Greve | Greve | 23.9.22 | ||
Vilma Viggers Fabild, Louise Lehman Jensen Isabella Petersen, Asta Marie Holck Hansen |
4 x 100 m stafet [7] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
56.56 | SB | 2 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||
Annika Aqraou, Asta Hindborg Asta Marie Holck Hansen, Nanna Trier Svendsen | ||||||||
1:01.13 | 2 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | |||
Alba de la Villa Olsen, Ella Kristine Meyer Jørgensen Laura Lehman Jensen, Karla Kathrine Viggers Fabild | ||||||||
1:08.16 | 3 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | |||
Clara Rosenberg Abrahamsen, Frida Kjeldsen-Kragh Elisabeth Gaarde Høgsbro, Martha Dybdal Emkjær | ||||||||
59.82 | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | |||
Isabella Petersen, Louise Lehman Jensen Elsa Kyster Hvelplund, Siri Milter Fausager | ||||||||
57.49 | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | |||
56.11 | SB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
Dea Katz-Kayser, Asta Marie Holck Hansen Asta Hindborg, Annika Aqraou | ||||||||
47.16 | SB | 2 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
Sophie Roessler, Mathilde U. Kramer Mathilde Heltbech, Camilla Høgh Sørensen | ||||||||
4 x 60 m stafet [1] | ||||||||
37.48 | PB | 3 | 11 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
Alba de la Villa Olsen, Ella Kristine Meyer Jørgensen Laura Lehman Jensen, Karla Kathrine Viggers Fabild | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
45.96 | PB | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
Nanna Trier Simonsen, Louise Lehman Jensen Isabella Petersen, Vilma Viggers Fabild | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:17.20 | SB | 7 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
Sofie Tidsvilde, Mathilde Heltbech Nikoline L. Laursen, Cecilie Biltoft-Jensen |
4 x 100 m stafet [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
52.38 | 3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 25.8.20 | ||||
Cecilie Biltofft Jensen, Laura Friedeheim Sofie Tidsvilde, Amalie Molander Pedersen | ||||||||
47.38 | PB | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 25.8.20 | |||
Camilla Høgh Sørensen, Caroline Benfeldt Sørensen Mathilde Heltbech, Mathilde U. Kramer | ||||||||
DNF | Frederiksberg | Frederiksberg | 25.8.20 | |||||
Katrine Amtoft, Nynne Gaarde Høgsbro Mathilde Mønsted Larsen, Lydia Kure Friis | ||||||||
46.43 | DR PB | 1 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
Camilla Høgh Sørensen, Caroline Benfeldt Sørensen Mathilde Heltbech, Mathilde U. Kramer | ||||||||
53.67 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 19.9.20 | ||
Katrine Amtoft, Nynne Gaarde Høgsbro Mathilde Mønsted Larsen, Lydia Kure Friis | ||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
1:56.66 i | PB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Mathilde Mønsted Larsen, Vilma Bahne Jessen Nynne Gaarde Høgsbro, Ida Strandos | ||||||||
1:50.41 i | PB | 3 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Alda Sigurðsdóttir Lamhauge, Maja Hjorth Antvorskov Sofie Tidsvilde, Camilla Høgh Sørensen | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:02.16 | PB | 4 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
Mathilde Heltbech, Kathrine Holst Hahn Ida Strandos, Caroline Benfeldt Sørensen |
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 46.43 DR | Aarhus | 6.9.20 | 3 | |
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:48.72 | Skive | 3.3.24 | 9 | |
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 4:02.16 | Aarhus | 6.9.20 | 9 | |
4 x 60 m stafet | |||||
Ude | 37.48 | Lyngby | 4.9.21 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 44.54 | Lyngby | 16.9.23 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 1:54.01 | Greve | 22.9.23 |
4 x 100 m stafet: | 24 |
4 x 60 m stafet: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 8 |
4 x 400 m stafet: | 3 |
: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | |||||||
DM | 2020 | 1 | 46.43 | ||||
DM | 2021 | 2 | 47.16 | ||||
4 x 400 m stafet | |||||||
DM | 2020 | 4 | 4:02.16 | ||||
DM | 2021 | 7 | 4:17.20 | ||||
Ungdom | |||||||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2020 | 2 | 15 | 53.67 | |||
Inde | |||||||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2020 | 4 | 15 | 1:56.66 | 3 | 22 | 1:50.41 |
iDMU | 2023 | 4 | 15 | 1:58.89 | 1 | 17 B | 1:57.69 |
iDMU | 2024 | 2 | 22 | 1:48.72 | 2 | 15 | 1:55.55 |