Født: 24 oktober 2007
Klub: Ballerup Atletik Klub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.77 i | SB | 6 | h2 | Skive | Skive | 3.2.24 | ||
8.68 i | SB | 5 | 17 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
200 m [1] | ||||||||
29.50 i | PB | 1 | G | Skive | Skive | 3.2.24 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:49.74 i | SB | 1 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Ballerup Atletik Klub | ||||||||
Elise Martens Sloth, Frederikke Weinreich Lundberg Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen |
60 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.66 i | PB | 2 | 22 h2 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||
8.73 i | 4 | 22 B | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | |||
8.85 i | 5 | 17 h6 | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 21.1.23 | |||
8.90 i | 6 | 17 h2 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||
8.66 i | =PB | 6 | 17 h4 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
100 m [2] | ||||||||
14.09 | 4 | 17 h2 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | |||
14.02 | PB | 3 | 17 B | Vejen | Vejen | 16.9.23 | -1.8 | |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
50.29 | SB | 4 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |
Ballerup Atletik Klub | ||||||||
Elise Martens Sloth, Signe Kensø Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:50.08 i | SB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Ballerup Atletik Klub | ||||||||
Frederikke Weinreich Lundberg, Signe Kensø Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen |
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.90 i | PB | 3 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||
8.79 i | PB | 2 | 15 h4 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||
8.87 i | 4 | 15 C | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||
8.91 i | 5 | B | Aarhus | Aarhus | 17.2.22 | |||
100 m [1] | ||||||||
14.90 | SB | 6 | 15 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.0 |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
51.41 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||
Ballerup Atletik Klub | ||||||||
Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:49.96 i | PB | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
Ballerup Atletik Klub | ||||||||
Frederikke Lundberg, Louise Bisgaard Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen |
100 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.24 | PB | 6 | 15 A | Ballerup | Ballerup | 9.5.21 | -1.8 | |
14.82 | PB | 4 | 15 h1 | Greve | Greve | 26.9.21 | -1.4 | |
14.67 | PB | 4 | 15 B | Greve | Greve | 26.9.21 | -2.4 | |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
54.31 | PB | 1 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||
Ballerup Atletik Klub | ||||||||
Dagmar Mathilde L Karlsen, Frederikke Lundberg Louise Bisgaard, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||
53.66 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||
Ballerup Atletik Klub | ||||||||
Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:37.15 | SB | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |
Ballerup Atletik Klub | ||||||||
Dagmar Mathilde L Karlsen, Louise Bisgaard Frederikke Lundberg, Anna Toft Boesen |
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6.24 | PB | 13 | 13 | Tårnby | Tårnby | 24.9.20 | ||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.66 | Helsingør | 7.1.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.02 | Vejen | 16.9.23 | -1.8 | |
200 m | |||||
Inde | 29.50 | Skive | 3.2.24 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.24 | Tårnby | 24.9.20 |
60 m: | 11 |
100 m: | 6 |
200 m: | 1 |
Kuglestød 2.0 kg: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 4 |
4 x 200 m stafet: | 3 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2022 | 6 | 15 h1 | 14.90 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 2 | 15 | 51.41 | |||
DMU | 2023 | 4 | 17 | 50.29 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 6 | 15 | 2:37.15 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2023 | 6 | 17 h4 | 8.66 | |||
iDMU | 2024 | 5 | 17 h3 | 8.68 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2022 | 1 | 15 | 1:49.96 | |||
iDMU | 2023 | 3 | 17 | 1:50.08 | |||
iDMU | 2024 | 1 | 17 B | 1:49.74 |