Født: 2006
Klub: Gentofte Idræts Klub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
60 m [5] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.46 i | PB | 8 | 17 h2 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||||
9.19 i | PB | 2 | 17 h1 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||
9.26 i | 2 | 17 B | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||||
9.22 i | 2 | 17 h1 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||||
9.22 i | 3 | 17 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||||
100 m [1] | ||||||||||||||
14.30 | PB | 3 | 17 h3 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +1.8 | |||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.35 i | PB | 7 | 17 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 i | =PB | 3 | 17 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.41 i | =PB | 6 | 17 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.41 i | PB | 6 | 17 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | =PB | 9 | 17 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | ||||||||
|
100 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.58 | PB | 6 | 15 | Herlev | Herlev | 25.8.21 | +1.3 | |||||||
200 m [2] | ||||||||||||||
31.21 | PB | 15 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.9 | |||||||
31.10 w | 8 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +2.8 | |||||||
300 m [1] | ||||||||||||||
50.83 | PB | 3 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.27 | PB | 7 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | ||||||||
1.35 | PB | 3 | 15 | Herlev | Herlev | 25.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | =PB | 17 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
5.38 | PB | 5 | 15 | Herlev | Herlev | 25.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||||
15.34 | PB | 9 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:02.82 | PB | 4 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||||
Gentofte Idræts Klub | ||||||||||||||
Asta Bock, Clara-Sophie Hassø Nielsen Ingrid Bjerring Bove, Ellen Krogh Vindfeld | ||||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||||
2:51.37 | PB | 8 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |||||||
Gentofte Idræts Klub | ||||||||||||||
Asta Bock, Ingrid Bjerring Bove Ellen Krogh Vindfeld, Amara Mol Romero |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.19 | Helsingør | 5.2.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.30 | Tårnby | 7.5.22 | +1.8 | |
200 m | |||||
Ude | 31.21 | Hvidovre | 13.6.21 | +1.9 | |
Højdespring | |||||
Ude | 1.35 | Herlev | 25.8.21 | ||
Inde | 1.41 | Helsingør | 12.3.22 | ||
300 m | |||||
Ude | 50.83 | Lyngby | 4.9.21 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 5.38 | Herlev | 25.8.21 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 15.34 | Lyngby | 4.9.21 |
60 m: | 5 |
100 m: | 2 |
200 m: | 2 |
300 m: | 1 |
Højdespring: | 7 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
200 m | ||||
DMU | 2021 | 8 | 15 B | 31.10 |
Højdespring | ||||
DMU | 2021 | 17 | 15 | 1.35 |
1000 m stafet | ||||
DMU | 2021 | 8 | 15 | 2:51.37 |