Født: 13 oktober 2011
Klub: Gentofte Idræts Klub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.22 i | PB | 3 | 13 h1 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||
9.44 i | 5 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||
80 m [1] | |||||||||
11.82 | PB | 2 | 13 h4 | Tårnby | Tårnby | 27.4.24 | +1.5 | ||
200 m [1] | |||||||||
29.58 | PB | 3 | 13 rD | Tårnby | Tårnby | 28.4.24 | -1.1 | ||
600 m [2] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:02.00 i | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||
1:55.92 | PB | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 27.4.24 | |||
1500 m [1] | |||||||||
6:11.87 | PB | 4 | 15 | Tårnby | Tårnby | 28.4.24 |
60 m [7] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.48 i | PB | 3 | 13 h5 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | |||
9.79 i | 5 | 13 rD | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||
9.68 i | 2 | 12 h1 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||
9.40 i | PB | 1 | 13 h3 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | |||
9.45 i | 4 | 13 rC | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||
9.24 i | PB | 1 | 13 h4 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||
9.37 i | 3 | 13 rE | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||
80 m [4] | |||||||||
12.64 | PB | 5 | 13 h1 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.7 | ||
12.39 | PB | 1 | 13 | Herlev | Herlev | 6.9.23 | -1.3 | ||
12.05 | PB | 5 | 12 h1 | Greve | Greve | 24.9.23 | +0.6 | ||
12.34 | 5 | 12 | Greve | Greve | 24.9.23 | -1.6 | |||
200 m [3] | |||||||||
31.78 | PB | 3 | 13 | København | København | 21.5.23 | -1.4 | ||
29.89 | PB | 3 | 12 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +2.0 | ||
31.37 | 3 | 12 | Greve | Greve | 23.9.23 | -0.3 | |||
600 m [3] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:08.82 i | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||
2:02.06 | PB | 5 | 13 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | |||
2:07.40 | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||||
1000 m [1] | |||||||||
3:46.87 mix | PB | 9 | 13 | København | København | 21.5.23 | |||
Højdespring [1] | |||||||||
NH i | 12 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||
Længdespring 1 m zone [6] | |||||||||
3.28 i | SB | 11 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | |||
| |||||||||
3.86 i | PB | 8 | 13 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | |||
| |||||||||
3.69 i | 16 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||
| |||||||||
3.68 w | 12 | 13 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | +3.8 | |||
| |||||||||
3.69 | SB | 18 | 13 | København | København | 21.5.23 | +1.0 | ||
| |||||||||
3.74 mix | PB | 6 | 13 | Herlev | Herlev | 6.9.23 | -0.7 | ||
| |||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | |||||||||
7.28 mix | PB | 5 | 13 | Herlev | Herlev | 6.9.23 | |||
|
60 m [9] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.20 i | PB | 1 | 11 rD | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||
10.06 i | PB | 2 | 11 rB | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
9.62 w | 2 | 11 h1 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +2.3 | ||||||
9.62 w | 3 | 11 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.1 | ||||||
9.85 | PB | 7 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.5 | |||||
9.91 | 3= | 11 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +0.8 | ||||||
9.87 | 1 | 11 | Herlev | Herlev | 31.8.22 | +1.8 | ||||||
9.80 | PB | 2 | 11 h1 | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.6 | |||||
9.77 | PB | 5 | 11 rB | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.2 | |||||
400 m [1] | ||||||||||||
1:18.96 | PB | 3 | 11 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | ||||||
600 m [2] | ||||||||||||
2:06.49 | PB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | ||||||
2:06.33 | PB | 3 | 11 | Greve | Greve | 25.9.22 | ||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||
3.22 i | PB | 5 | 11 rB | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||
| ||||||||||||
3.40 i | =PB | 5 | 11 rB | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
3.40 i | PB | 5 | 11 rB | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
3.48 | PB | 5 | 11 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | -0.5 | |||||
| ||||||||||||
3.72 | PB | 6 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
3.65 | 2 | 11 | Herlev | Herlev | 31.8.22 | +0.8 | ||||||
| ||||||||||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||||||
15 | SB | 8 | 11 | Herlev | Herlev | 31.8.22 | ||||||
|
60 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.31 w | 3 | 11 rB | Herlev | Herlev | 25.8.21 | +3.0 | |||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m [2] | |||||||||
13.22 w | 5 | 11 h1 | Greve | Greve | 25.9.21 | +3.8 | |||
13.58 w | 2 | 11 rB | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.3 | |||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
3.34 | PB | - | 11 | Herlev | Herlev | 25.8.21 | +0.5 | ||
3.39 w | 3 | 11 | Herlev | Herlev | 25.8.21 | +2.3 | |||
| |||||||||
Boldkast 145 gram [1] | |||||||||
15 | PB | 6 | 11 | Herlev | Herlev | 25.8.21 | |||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.22 | Ballerup | 20.1.24 | ||
200 m | |||||
Ude | 29.58 | Tårnby | 28.4.24 | -1.1 | |
400 m | |||||
Ude | 1:18.96 | Tårnby | 7.5.22 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:46.87 mix | København | 21.5.23 | ||
1500 m | |||||
Ude | 6:11.87 | Tårnby | 28.4.24 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.77 | Greve | 25.9.22 | -1.2 | |
80 m | |||||
Ude | 11.82 | Tårnby | 27.4.24 | +1.5 | |
600 m | |||||
Ude | 1:55.92 | Tårnby | 27.4.24 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.74 mix | Herlev | 6.9.23 | -0.7 | |
Inde | 3.86 | Helsingør | 4.2.23 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.28 mix | Herlev | 6.9.23 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 15 | Herlev | 25.8.21 |
60 m: | 19 |
80 m: | 5 |
200 m: | 4 |
400 m: | 1 |
600 m: | 7 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 1 |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m: | 2 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring 1 m zone: | 13 |
Kuglestød 2.0 kg: | 1 |
Boldkast 145 gram: | 2 |