Født: 2010
Klub: Aalborg Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [11] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.25 i | PB | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 28.10.23 | ||||||||||||||||
9.20 i | PB | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.11.23 | ||||||||||||||||
9.09 i | PB | 2 | 13 h1 | Randers | Randers | 2.12.23 | ||||||||||||||||
9.02 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 3.12.23 | ||||||||||||||||
9.05 i | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | |||||||||||||||||
9.19 i | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | |||||||||||||||||
8.99 i | PB | 5 | h1 | Randers | Randers | 13.1.24 | ||||||||||||||||
8.85 i | PB | 3 | 15 h1 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||||||||||||
8.89 i | 6 | 15 s1 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | |||||||||||||||||
8.75 i | PB | 3= | 15 h2 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||||||||||
8.82 i | 3 | 15 | Aalborg | Aalborg | 14.2.24 | |||||||||||||||||
200 m [4] | ||||||||||||||||||||||
29.69 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 3.12.23 | ||||||||||||||||
29.45 i | PB | 4 | 15 C | Randers | Randers | 13.1.24 | ||||||||||||||||
28.51 i | PB | 1 | 15 C | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||||||||||
28.56 i | 2 | 15 D | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||||||||||||
600 m [1] | ||||||||||||||||||||||
1:50.09 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 2.12.23 | ||||||||||||||||
800 m [5] | ||||||||||||||||||||||
2:50.84 mix i | PB | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 28.10.23 | ||||||||||||||||
2:47.61 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||||||||||||
2:37.04 i | PB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | |||||||||||||||
2:35.23 i | PB | 5 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||||||||||||
2:37.80 i | 3 | 15 | Randers | Randers | 23.3.24 | |||||||||||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [2] | ||||||||||||||||||||||
11.52 i | PB | 4 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | ||||||||||||||||
DNF i | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | ||||||||||||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||||||||||
10.78 i | PB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | |||||||||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||||||||||
1.46 i | PB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.46 i | =PB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring [6] | ||||||||||||||||||||||
4.15 i | PB | 3 | 15 | Randers | Randers | 13.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.65 i | PB | 3 | 15 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.68 i | PB | 3 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.53 i | 1 | 15 | Aalborg | Aalborg | 14.2.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.18 i | 15 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.50 i | 5 | 15 | Randers | Randers | 23.3.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||||||||||||||
4.18 i | PB | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 28.10.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.34 i | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.11.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.48 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 2.12.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.43 i | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Trespring [2] | ||||||||||||||||||||||
9.42 i | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
9.95 i | PB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [5] | ||||||||||||||||||||||
10.94 i | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 28.10.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
10.85 i | 3 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
11.42 i | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.11.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
12.25 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 3.12.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
10.93 i | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [5] | ||||||||||||||||||||||
9.75 i | PB | 6 | 15 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
9.23 i | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
9.55 i | 4 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
9.23 i | 1 | 15 | Aalborg | Aalborg | 14.2.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
9.27 i | 2 | 15 | Randers | Randers | 23.3.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||||||||||
22.96 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Firekamp [1] | ||||||||||||||||||||||
2.236 i | PB | 2 | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | |||||||||||||||
10.78 1.46 9.23 2:37.04 | ||||||||||||||||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||||||||||||||||
2:00.32 i | SB | 1 | 13 | Randers | Randers | 3.12.23 | ||||||||||||||||
Aalborg Atletik Og Motion | ||||||||||||||||||||||
Elinor Bach Larsen, Maria Mathilde Olesen Sara Emilie Hartmann Nielsen, Safia Viktoria Abdullahi Larsen | ||||||||||||||||||||||
1:56.22 i | SB | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||||||||||
Aalborg Atletik Og Motion | ||||||||||||||||||||||
Safia Viktoria Abdullahi Larsen, Ida Mathilde Jønson Sarah Emilie Hartmann Nielsen, Elinor Bach Larsen |
60 m [4] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.87 i | PB | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 23.11.22 | ||||||||
9.95 i | 4 | 13 h1 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||||||||
9.41 i | PB | 4 | 13 h2 | Randers | Randers | 11.2.23 | ||||||||
9.68 i | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.3.23 | |||||||||
80 m [4] | ||||||||||||||
12.69 | PB | 4 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.4.23 | -0.3 | |||||||
12.59 | PB | 4 | 13 | Sæby | Sæby | 16.5.23 | +0.4 | |||||||
12.13 | PB | 4 | 13 | Aalborg | Aalborg | 17.6.23 | -0.2 | |||||||
11.93 | PB | 4 | 13 rB | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | -0.5 | |||||||
200 m [4] | ||||||||||||||
31.30 | PB | 1 | 13 | Sæby | Sæby | 16.5.23 | +1.2 | |||||||
30.66 mix | PB | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 24.5.23 | +0.2 | |||||||
30.70 | 3 | 13 h1 | Odense | Odense | 4.6.23 | +0.8 | ||||||||
30.96 | 5 | 13 | Odense | Odense | 4.6.23 | -1.9 | ||||||||
400 m [1] | ||||||||||||||
1:08.56 | PB | 1 | B | Aalborg | Aalborg | 17.6.23 | ||||||||
600 m [3] | ||||||||||||||
2:09.34 mix i | PB | 6 | 15 | Aalborg | Aalborg | 23.11.22 | ||||||||
2:00.13 mix | PB | 4 | 22 | Aalborg | Aalborg | 29.4.23 | ||||||||
1:58.24 | PB | 3 | 13 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||||||||
800 m [3] | ||||||||||||||
2:52.57 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 11.2.23 | ||||||||
2:51.30 | PB | 4 | Herning | Herning | 13.5.23 | |||||||||
2:41.23 | PB | 4 | 19 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | ||||||||
1000 m [1] | ||||||||||||||
3:27.75 mix | PB | 3 | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | ||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||
1.25 i | PB | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.3.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | PB | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.4.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | =PB | 2 | 13 | Sæby | Sæby | 16.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | PB | 2 | 13 | Sæby | Sæby | 16.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.31 | 5 | 13 | Odense | Odense | 4.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.25 | 5 | 13 | Aalborg | Aalborg | 17.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||||
4.11 i | PB | 5 | 13 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.71 i | 9 | 13 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.01 w | 6 | 13 | Herning | Herning | 13.5.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.00 | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 24.5.23 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.30 | PB | 6 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
Trespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
8.30 i | PB | 1 | 12 | Aalborg | Aalborg | 23.11.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [11] | ||||||||||||||
9.66 i | PB | 1 | 12 | Aalborg | Aalborg | 23.11.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
9.59 i | 1 | 13 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
9.27 i | 1 | 13 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
9.19 i | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.3.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
10.04 | PB | 3 | 13 | Herning | Herning | 13.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
10.02 | 1 | 13 | Sæby | Sæby | 16.5.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
9.44 | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 24.5.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
10.43 | PB | 2 | 13 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
10.66 | PB | 1 | 13 | Sæby | Sæby | 26.8.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
10.85 | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
10.64 | 2 | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Hammerkast 2.0 kg [1] | ||||||||||||||
25.09 | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 24.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [7] | ||||||||||||||
23.48 | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.4.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
24.56 | PB | 3 | 13 | Herning | Herning | 13.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
25.86 | PB | 3 | 13 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
27.29 | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 17.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
24.98 | 1 | 13 | Sæby | Sæby | 26.8.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
28.49 | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
27.02 | 2 | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||||
46.64 | SB | 2 | 13 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||||||||
Aalborg Atletik Og Motion | ||||||||||||||
Elinor Bach Larsen, Ronja Langgaard Andersen Safia Viktoria Abdullahi Larsen, Sara Nielsen |
60 m [5] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.68 mix i | PB | 4 | 11 rB | Randers | Randers | 16.11.21 | ||||||
10.32 i | PB | 4 | 12 h2 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||
10.36 i | 8 | 12 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||||
9.7h i | 3 | 13 rB | Aalborg | Aalborg | 30.3.22 | |||||||
10.30 | PB | 5 | 12 h2 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 12.6.22 | -0.4 | |||||
80 m [2] | ||||||||||||
13.03 | PB | 3 | 13 rB | Aalborg | Aalborg | 15.6.22 | +0.7 | |||||
13.05 | 4 | 13 | Sæby | Sæby | 20.8.22 | +2.0 | ||||||
200 m [2] | ||||||||||||
33.84 | PB | 7 | 12 rB | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 12.6.22 | -1.4 | |||||
34.07 | 3 | 13 rB | Aalborg | Aalborg | 5.10.22 | -1.8 | ||||||
600 m [3] | ||||||||||||
2:02.83 | PB | 2 | 12 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||||
2:13.93 | 10 | 12 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 11.6.22 | |||||||
2:04.13 | 1 | 13 | Sæby | Sæby | 20.8.22 | |||||||
800 m [3] | ||||||||||||
3:06.99 i | PB | 4 | 12 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||
2:58.83 | PB | 5 | 13 | Herning | Herning | 21.5.22 | ||||||
2:58.79 mix | PB | 4 | 15 | Aalborg | Aalborg | 15.6.22 | ||||||
1000 m [2] | ||||||||||||
3:47.82 mix | PB | 4 | 13 | Herning | Herning | 24.9.22 | ||||||
3:56.03 mix | 4 | 19 | Aalborg | Aalborg | 5.10.22 | |||||||
Længdespring 1 m zone [6] | ||||||||||||
3.11 i | PB | 2 | 11 | Randers | Randers | 16.11.21 | ||||||
| ||||||||||||
3.29 i | PB | 7 | 12 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||
| ||||||||||||
3.27 | PB | 9 | 13 | Herning | Herning | 21.5.22 | -1.1 | |||||
| ||||||||||||
3.42 | PB | 26 | 12 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 11.6.22 | -1.5 | |||||
| ||||||||||||
3.59 w | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 15.6.22 | |||||||
| ||||||||||||
3.58 | 8 | 13 | Sæby | Sæby | 20.8.22 | -2.3 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [7] | ||||||||||||
6.39 i | PB | 2 | 11 | Randers | Randers | 16.11.21 | ||||||
| ||||||||||||
6.83 i | PB | 4 | 12 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.64 i | PB | 6 | 13 | Aalborg | Aalborg | 30.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.71 | PB | 4 | 13 | Herning | Herning | 21.5.22 | ||||||
| ||||||||||||
8.90 | PB | 2 | 12 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||||||
| ||||||||||||
8.30 | 2 | 12 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 11.6.22 | |||||||
| ||||||||||||
8.65 | 5 | 13 | Sæby | Sæby | 20.8.22 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [6] | ||||||||||||
11.35 | PB | 7 | 13 | Herning | Herning | 21.5.22 | ||||||
| ||||||||||||
17.69 | PB | 2 | 12 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||||
| ||||||||||||
18.20 | PB | 3 | 12 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 11.6.22 | ||||||
| ||||||||||||
18.51 | PB | 4 | 13 | Aalborg | Aalborg | 15.6.22 | ||||||
| ||||||||||||
16.47 | 8 | 13 | Sæby | Sæby | 20.8.22 | |||||||
| ||||||||||||
21.89 | PB | 5 | 13 | Herning | Herning | 24.9.22 | ||||||
|
60 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.46 | PB | 3 | 11 | Herning | Herning | 25.9.21 | +1.0 | |||||||
10.30 w | 1 | 11 rC | Aalborg | Aalborg | 6.10.21 | |||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
.95 | PB | 3 | 11 | Aalborg | Aalborg | 6.10.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||||
7.15 | PB | 3 | 11 | Herning | Herning | 25.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.40 | PB | 1 | 11 | Aalborg | Aalborg | 6.10.21 | ||||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.75 | Randers | 10.2.24 | ||
200 m | |||||
Ude | 30.66 mix | Aalborg | 24.5.23 | +0.2 | |
Inde | 28.51 | Randers | 10.2.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:08.56 | Aalborg | 17.6.23 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:41.23 | Aalborg | 9.9.23 | ||
Inde | 2:35.23 | Skive | 2.3.24 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:27.75 mix | Herning | 23.9.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.35 | Sæby | 16.5.23 | ||
Inde | 1.46 | Randers | 3.2.24 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 4.68 | Randers | 10.2.24 | ||
Trespring | |||||
Inde | 9.95 | Skive | 3.3.24 | ||
60 m | |||||
Ude | 10.30 | Göteborg/S, SWE | 12.6.22 | -0.4 | |
80 m | |||||
Ude | 11.93 | Aalborg | 9.9.23 | -0.5 | |
600 m | |||||
Ude | 1:58.24 | Odense | 3.6.23 | ||
Inde | 1:50.09 | Randers | 2.12.23 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Inde | 11.52 | Aalborg | 29.12.23 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 10.78 | Randers | 3.2.24 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.30 | Aalborg | 9.9.23 | 0.0 | |
Inde | 4.48 | Randers | 2.12.23 | ||
Trespring 1 m zone | |||||
Inde | 8.30 | Aalborg | 23.11.22 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 10.85 | Aalborg | 9.9.23 | ||
Inde | 12.25 | Randers | 3.12.23 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 9.75 | Aarhus | 27.1.24 | ||
Hammerkast 2.0 kg | |||||
Ude | 25.09 | Aalborg | 24.5.23 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 28.49 | Aalborg | 9.9.23 | ||
Inde | 22.96 | Randers | 4.11.23 | ||
Firekamp | |||||
Inde | 2.236 | Randers | 3.2.24 |
60 m: | 22 |
80 m: | 6 |
200 m: | 10 |
400 m: | 1 |
600 m: | 7 |
800 m: | 11 |
1000 m: | 3 |
: | 2 |
: | 1 |
Højdespring: | 7 |
Længdespring: | 6 |
Længdespring 1 m zone: | 15 |
Trespring : | 2 |
Trespring 1 m zone: | 1 |
Kuglestød 2.0 kg: | 25 |
Kuglestød 3.0 kg: | 5 |
Hammerkast 2.0 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 14 |
Firekamp: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
Ungdom | ||||
Inde | ||||
---|---|---|---|---|
200 m | ||||
iDMU | 2024 | 2 | 15 D | 28.56 |
800 m | ||||
iDMU | 2024 | 5 | 15 | 2:35.23 |
Længdespring | ||||
iDMU | 2024 | 15 | 15 | 4.18 |
Trespring | ||||
iDMU | 2024 | 2 | 15 | 9.95 |
Firekamp | ||||
DMUi | 2024 | 2 | 15 | 2236 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2024 | 3 | 15 | 1:56.22 |