Født: 2010
Klub: Aalborg Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [13] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.96 i | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 28.10.23 | ||||||||
9.05 i | 2 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | |||||||||
8.91 i | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.11.23 | ||||||||
8.99 i | 1 | 13 h1 | Randers | Randers | 2.12.23 | |||||||||
9.03 i | 3= | 13 | Randers | Randers | 3.12.23 | |||||||||
9.10 i | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | |||||||||
8.90 i | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | ||||||||
8.94 i | 4 | h1 | Randers | Randers | 13.1.24 | |||||||||
8.89 i | PB | 3 | 15 h2 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||||
8.72 i | PB | 2 | 15 h2 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||
8.79 i | 1 | 15 | Aalborg | Aalborg | 14.2.24 | |||||||||
8.91 i | 5 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||||
8.82 i | 2 | 15 B | Randers | Randers | 23.3.24 | |||||||||
200 m [4] | ||||||||||||||
30.01 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 3.12.23 | ||||||||
29.14 i | PB | 1 | 15 B | Randers | Randers | 13.1.24 | ||||||||
29.02 i | PB | 3 | 15 B | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||
DNF i | 15 E | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
2:42.44 i | PB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | |||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [7] | ||||||||||||||
11.31 i | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 28.10.23 | ||||||||
11.29 i | PB | 3 | 13 rB | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||||
11.36 i | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.11.23 | |||||||||
11.27 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 2.12.23 | ||||||||
11.32 i | 1 | 13 | Randers | Randers | 3.12.23 | |||||||||
10.73 i | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | ||||||||
10.92 i | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | |||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [9] | ||||||||||||||
10.81 i | PB | 1 | 15 h1 | Randers | Randers | 13.1.24 | ||||||||
10.72 i | PB | 1 | 15 h1 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | ||||||||
11.78 i | 5 | 15 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | |||||||||
10.18 i | PB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | |||||||
10.16 i | PB | 2 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||
10.78 i | 2 | 15 | Aalborg | Aalborg | 14.2.24 | |||||||||
10.37 i | 3 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||||
DNF i | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||||
11.11 i | 3 | 15 | Randers | Randers | 23.3.24 | |||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||
1.40 i | =PB | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.11.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.40 i | PB | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.11.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 i | 5 | 13 | Randers | Randers | 3.12.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.25 i | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.30 i | 7 | 15 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.34 i | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||||
3.70 i | PB | 7 | 15 | Randers | Randers | 13.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.05 i | PB | 11 | 15 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.44 i | PB | 6 | 15 | Randers | Randers | 23.3.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||||
4.41 i | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 28.10.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.20 i | 7 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Trespring [4] | ||||||||||||||
8.74 i | PB | 2 | 15 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
9.12 i | PB | 2 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
9.06 i | 1 | 15 | Aalborg | Aalborg | 14.2.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
9.23 i | PB | 5 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||||||||
8.27 i | SB | 4 | 13 | Aalborg | Aalborg | 28.10.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.67 i | PB | 4 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.11.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.06 i | 4 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
6.66 i | PB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | |||||||
| ||||||||||||||
Firekamp [1] | ||||||||||||||
1.986 i | PB | 4 | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | |||||||
10.18 1.34 6.66 2:42.44 | ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||||||||
2:00.32 i | SB | 1 | 13 | Randers | Randers | 3.12.23 | ||||||||
Aalborg Atletik Og Motion | ||||||||||||||
Elinor Bach Larsen, Maria Mathilde Olesen Sara Emilie Hartmann Nielsen, Safia Viktoria Abdullahi Larsen | ||||||||||||||
1:56.22 i | SB | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||
Aalborg Atletik Og Motion | ||||||||||||||
Safia Viktoria Abdullahi Larsen, Ida Mathilde Jønson Sarah Emilie Hartmann Nielsen, Elinor Bach Larsen |
60 m [5] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.23 i | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 14.12.22 | ||||||||
9.20 i | PB | 4 | 13 h1 | Aalborg | Aalborg | 29.12.22 | ||||||||
9.29 i | 1 | 13 rB | Aalborg | Aalborg | 29.12.22 | |||||||||
9.14 i | PB | 3 | 13 h2 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||||
9.15 i | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.3.23 | |||||||||
80 m [6] | ||||||||||||||
11.73 | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.4.23 | -0.3 | |||||||
11.26 w | 2 | 13 h2 | Odense | Odense | 3.6.23 | +2.6 | ||||||||
11.46 | PB | 4 | 13 | Odense | Odense | 3.6.23 | +1.6 | |||||||
11.70 | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 17.6.23 | -0.2 | ||||||||
11.90 | 2 | 13 rB | Sæby | Sæby | 26.8.23 | +1.2 | ||||||||
11.57 | 4 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | +0.6 | ||||||||
200 m [3] | ||||||||||||||
29.49 | PB | 1 | Aalborg | Aalborg | 29.4.23 | +0.3 | ||||||||
29.67 mix | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 24.5.23 | +0.2 | ||||||||
29.99 | 2 | 13 h2 | Odense | Odense | 4.6.23 | +1.1 | ||||||||
600 m [1] | ||||||||||||||
1:58.39 | PB | 1 | 13 | Sæby | Sæby | 26.8.23 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [7] | ||||||||||||||
12.30 i | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 14.12.22 | ||||||||
12.11 i | PB | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.22 | ||||||||
DQ i | 13 rB | Aalborg | Aalborg | 22.3.23 | ||||||||||
11.63 | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 24.5.23 | +0.2 | |||||||
11.55 | PB | 3 | 13 | Odense | Odense | 4.6.23 | +0.1 | |||||||
11.38 | PB | 4 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | +0.2 | |||||||
11.50 | 1 | 13 rC | Herning | Herning | 23.9.23 | +0.1 | ||||||||
Højdespring [7] | ||||||||||||||
1.35 i | PB | 1 | 12 | Aalborg | Aalborg | 29.12.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 i | =PB | 1 | 12 | Aalborg | Aalborg | 29.12.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.34 i | 4 | 13 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.40 | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.4.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.28 | 6 | 13 | Odense | Odense | 4.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 17.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.34 | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | 6 | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [7] | ||||||||||||||
4.04 i | PB | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 14.12.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.08 i | =PB | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.08 i | PB | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.12.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.03 i | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.3.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.18 | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 24.5.23 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.36 | PB | 5 | 13 | Odense | Odense | 3.6.23 | -1.2 | |||||||
| ||||||||||||||
4.45 | PB | 4 | 13 | Sæby | Sæby | 26.8.23 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.23 | 7 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
Trespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
8.42 | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 24.5.23 | +0.1 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [7] | ||||||||||||||
8.28 i | PB | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 14.12.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.45 i | PB | 1 | 12 | Aalborg | Aalborg | 29.12.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.73 i | 6 | 13 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
8.04 i | 5 | 13 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
8.38 i | 2 | 13 | Aalborg | Aalborg | 22.3.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
8.94 | PB | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 24.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.25 | 4 | 13 | Sæby | Sæby | 26.8.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [5] | ||||||||||||||
13.40 | SB | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 29.4.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
21.22 | PB | 4 | 13 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
19.25 | 3 | 13 | Aalborg | Aalborg | 17.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
16.49 | 6 | 13 | Sæby | Sæby | 26.8.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
18.82 | 6 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||||
46.64 | SB | 2 | 13 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||||||||
Aalborg Atletik Og Motion | ||||||||||||||
Elinor Bach Larsen, Ronja Langgaard Andersen Safia Viktoria Abdullahi Larsen, Sara Nielsen |
60 m [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.69 i | PB | 2 | 12 h1 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||||
9.82 i | 5 | 12 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | |||||||||
9.1h i | 1 | 13 rB | Aalborg | Aalborg | 30.3.22 | |||||||||
80 m [4] | ||||||||||||||
11.93 w | 3 | 13 rB | Herning | Herning | 21.5.22 | +2.4 | ||||||||
12.01 | PB | 3 | 12 | Randers | Randers | 4.6.22 | -0.1 | |||||||
13.04 | 3 | 12 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -5.6 | ||||||||
12.10 | 2 | 13 rB | Aalborg | Aalborg | 5.10.22 | -1.3 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [4] | ||||||||||||||
12.4h i | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 30.3.22 | |||||||||
12.46 w | 3 | 13 | Herning | Herning | 21.5.22 | |||||||||
13.48 | PB | 2 | 12 | Randers | Randers | 5.6.22 | -2.3 | |||||||
13.45 | PB | 3 | 12 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -2.1 | |||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.25 i | PB | 1 | 13 | Aalborg | Aalborg | 30.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 | =PB | = | 13 | Herning | Herning | 21.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 | PB | = | 13 | Herning | Herning | 21.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.34 | =PB | 1 | 12 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.34 | PB | 1 | 12 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 | 3 | 12 | Korsør | Korsør | 4.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||||
3.72 i | =PB | 6 | 12 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.72 i | PB | 6 | 12 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.14 | PB | 1 | 12 | Aalborg | Aalborg | 5.10.22 | -0.2 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [5] | ||||||||||||||
7.25 i | PB | 3 | 12 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.62 i | PB | 7 | 13 | Aalborg | Aalborg | 30.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.48 | SB | 8 | 13 | Herning | Herning | 21.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.61 | PB | 4 | 12 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.73 | PB | 3 | 12 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||
15.92 | PB | 3 | 12 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | ||||||||
|
60 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.68 w | 1 | 11 | Aalborg | Aalborg | 6.10.21 | |||||||||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m [2] | ||||||||||||||
13.64 | PB | 3 | 11 rC | Herning | Herning | 25.9.21 | 0.0 | |||||||
14.25 | 1 | 11 | Aalborg | Aalborg | 6.10.21 | 0.0 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.15 | PB | 1 | 11 | Aalborg | Aalborg | 6.10.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||||
6.58 | PB | 5 | 11 | Herning | Herning | 25.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.98 | 2 | 11 | Aalborg | Aalborg | 6.10.21 | |||||||||
|
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.29 | PB | 2 | 10 r1 | Sæby | Sæby | 20.6.20 | ||
10.59 w | 3 | 10 | Sæby | Sæby | 20.8.20 | |||
200 m [1] | ||||||||
36.42 w | 1 | 10 | Sæby | Sæby | 20.8.20 | |||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||
3.17 | PB | 2 | 10 | Sæby | Sæby | 20.6.20 | ||
3.04 | 1 | 10 | Sæby | Sæby | 20.8.20 | |||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||
4.71 | PB | 5 | 10 | Sæby | Sæby | 20.8.20 | ||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||
13 | PB | 2 | 10 | Sæby | Sæby | 20.6.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.72 | Randers | 10.2.24 | ||
200 m | |||||
Ude | 29.49 | Aalborg | 29.4.23 | +0.3 | |
Inde | 29.02 | Randers | 10.2.24 | ||
800 m | |||||
Inde | 2:42.44 | Randers | 3.2.24 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.40 | Aalborg | 29.4.23 | ||
Inde | 1.40 | Aalborg | 22.11.23 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 4.44 | Randers | 23.3.24 | ||
Trespring | |||||
Inde | 9.23 | Skive | 3.3.24 | ||
60 m | |||||
Ude | 10.29 | Sæby | 20.6.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.46 | Odense | 3.6.23 | +1.6 | |
600 m | |||||
Ude | 1:58.39 | Sæby | 26.8.23 | ||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 13.64 | Herning | 25.9.21 | 0.0 | |
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 11.38 | Aalborg | 9.9.23 | +0.2 | |
Inde | 10.73 | Aalborg | 29.12.23 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 10.16 | Randers | 10.2.24 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.45 | Sæby | 26.8.23 | 0.0 | |
Inde | 4.41 | Aalborg | 28.10.23 | ||
Trespring 1 m zone | |||||
Ude | 8.42 | Aalborg | 24.5.23 | +0.1 | |
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 8.94 | Aalborg | 24.5.23 | ||
Inde | 8.67 | Aalborg | 22.11.23 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 6.66 | Randers | 3.2.24 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 21.22 | Odense | 3.6.23 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 13 | Sæby | 20.6.20 | ||
Firekamp | |||||
Inde | 1.986 | Randers | 3.2.24 |
60 m: | 24 |
80 m: | 10 |
200 m: | 8 |
600 m: | 1 |
800 m: | 1 |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m: | 2 |
: | 18 |
: | 9 |
Højdespring: | 17 |
Længdespring: | 3 |
Længdespring 1 m zone: | 13 |
Trespring : | 4 |
Trespring 1 m zone: | 1 |
Kuglestød 2.0 kg: | 18 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 6 |
Boldkast 145 gram: | 1 |
Firekamp: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
Ungdom | |||||||
Inde | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
60 m | |||||||
iDMU | 2024 | 5 | 15 h1 | 8.91 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2024 | 15 E | |||||
Trespring | |||||||
iDMU | 2024 | 5 | 15 | 9.23 | |||
Firekamp | |||||||
DMUi | 2024 | 4 | 15 | 1986 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 3 | 15 | 1:56.22 |