Født: 2009
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
50 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.40 i | PB | 4 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | ||||||
8.53 i | 3 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | |||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||
3.73 i | PB | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
3.17 i | 18 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | |||||||
| ||||||||||||
3.76 i | PB | 4 | Hvidovre | Hvidovre | 23.1.24 | |||||||
| ||||||||||||
3.75 i | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | |||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [4] | ||||||||||||
6.41 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
6.52 i | PB | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | ||||||
| ||||||||||||
6.94 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||
| ||||||||||||
6.30 i | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.4.24 | |||||||
|
50 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.80 i | PB (68) | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 30.4.23 | ||||||
800 m [1] | ||||||||||||
3:02.73 | PB | 4 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
3.42 i | PB | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 30.4.23 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||||
5.88 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 30.4.23 | ||||||
| ||||||||||||
6.56 | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 26.8.23 | ||||||
| ||||||||||||
6.58 | PB | 4 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||
|
80 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.4h | 4 | 13 rB | Herlev | Herlev | 23.5.22 | -0.2 | ||||
1000 m [1] | ||||||||||
3:52.37 | PB | 4= | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||
7.41 | PB | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.40 | Hvidovre | 10.2.24 | ||
800 m | |||||
Ude | 3:02.73 | Lyngby | 16.9.23 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:52.37 | Lyngby | 18.9.22 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 3.76 | Hvidovre | 23.1.24 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.41 | Lyngby | 18.9.22 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.58 | Lyngby | 16.9.23 | ||
Inde | 6.94 | Hvidovre | 17.3.24 |
50 m: | 3 |
80 m: | 1 |
800 m: | 1 |
1000 m: | 1 |
Længdespring: | 5 |
Kuglestød 2.0 kg: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 7 |