Født: 2012
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
50 m [3] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.70 i | PB | 1 | 13 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||
7.67 i | PB | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||
7.77mix i | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 7.4.24 | |||||||
60 m [1] | ||||||||||||
9.11 i | PB | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
4.40 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.4.24 | ||||||
| ||||||||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||
4.10 i | PB | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
4.50 i | PB | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||||||
6.94 i | PB | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
8.22 i | PB | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
8.32 i | PB | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
7.56 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.4.24 | ||||||
|
50 m [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.09 i | PB (40) | 2 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||||
8.14 i | SB | 2= | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||||
8.21 i | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 30.4.23 | |||||||||
60 m [1] | ||||||||||||||
9.65mix | SB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 27.9.23 | -1.2 | |||||||
80 m [1] | ||||||||||||||
12.23 | PB | 5 | 13 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +1.2 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.15 | PB | 11 | 13 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
3.87 i | PB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 30.4.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||||
6.45 i | PB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 30.4.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.92 | PB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 27.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.92 | =PB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 27.9.23 | ||||||||
|
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.57 | PB | 3 | 10 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.9 | |||||
9.56 | PB | 1 | 10 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +0.6 | |||||
80 m [1] | ||||||||||||
12.82 | PB | 1 | 11 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | -0.6 | |||||
1000 m [1] | ||||||||||||
3:56.34 | PB | 1 | 11 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||
3.44 | PB | 4 | 10 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | -1.0 | |||||
| ||||||||||||
3.72 | PB | 2 | 11 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
3.55 | 5 | 11 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | -0.1 | ||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.67 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
60 m | |||||
Inde | 9.11 | Ballerup | 20.1.24 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:56.34 | Lyngby | 18.9.22 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.15 | Lyngby | 16.9.23 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 4.40 | Hvidovre | 7.4.24 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.56 | Hvidovre | 12.6.22 | +0.6 | |
80 m | |||||
Ude | 12.23 | Lyngby | 16.9.23 | +1.2 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.72 | Tårnby | 1.9.22 | 0.0 | |
Inde | 4.50 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.92 | Hvidovre | 27.9.23 | ||
Inde | 8.32 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 7.56 | Hvidovre | 7.4.24 |
50 m: | 6 |
60 m: | 4 |
80 m: | 2 |
1000 m: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 1 |
Længdespring 1 m zone: | 6 |
Kuglestød 2.0 kg: | 5 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |