Født: 8 december 2008
Klub: Vidar Atletik Sønderborg
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
200 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27.55 i | PB | 2 | 17 C | Randers | Randers | 10.2.24 | ||
27.16 i | PB | 1 | 17 E | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
400 m [1] | ||||||||
1:01.17 i | PB | 1 | 17 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
800 m [2] | ||||||||
2:23.20 i | PB | 1 | 17 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||
2:22.22 i | PB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
1500 m [2] | ||||||||
5:17.46 i | PB | 1 | 17 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||
5:04.17 i | PB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 |
60 m [1] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.03 i | PB | 4 | 15 h2 | Randers | Randers | 11.2.23 | ||||||||||||||||
100 m [6] | ||||||||||||||||||||||
14.72 | SB | 2 | 19 | Aabenraa | Aabenraa | 22.5.23 | 0.0 | |||||||||||||||
14.44 | PB | 2 | 17 | Haderslev | Haderslev | 13.6.23 | -0.8 | |||||||||||||||
13.91 w | 1 | 15 | Sønderborg | Sønderborg | 28.8.23 | +2.7 | ||||||||||||||||
13.79 | PB | 4 | 15 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | -0.5 | |||||||||||||||
14.00 | 1 | 19 | Aabenraa | Aabenraa | 20.9.23 | +0.3 | ||||||||||||||||
13.75 w | 1 | 19 | Haderslev | Haderslev | 1.10.23 | |||||||||||||||||
200 m [3] | ||||||||||||||||||||||
30.75 i | PB | 2 | 15 D | Randers | Randers | 11.2.23 | ||||||||||||||||
30.27 i | PB | 3 | 15 F | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||||||||||||
28.15 | PB | 1 | 15 C | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | -1.0 | |||||||||||||||
400 m [1] | ||||||||||||||||||||||
1:04.45 | PB | 2 | 15 | Haderslev | Haderslev | 1.10.23 | ||||||||||||||||
800 m [8] | ||||||||||||||||||||||
2:43.90 i | PB | pen | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 4.2.23 | |||||||||||||||
2:38.14 i | PB | 3 | 15 | Randers | Randers | 11.2.23 | ||||||||||||||||
2:32.66 i | PB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||||||||||||
2:32.37 | PB | 1 | 17 | Aabenraa | Aabenraa | 22.5.23 | ||||||||||||||||
2:30.34 | PB | 2 | 17 | Haderslev | Haderslev | 13.6.23 | ||||||||||||||||
22:26.14 | 1 | 15 | Sønderborg | Sønderborg | 28.8.23 | |||||||||||||||||
2:24.50 | PB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||||||||||||
2:27.52 | 1 | 19 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | |||||||||||||||||
1500 m [4] | ||||||||||||||||||||||
5:28.74 i | PB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||||||||||||
5:13.73 | PB | 8 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |||||||||||||||
5:21.18 mix | 2 | 17 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | |||||||||||||||||
5:21.41 | 1 | 15 | Haderslev | Haderslev | 1.10.23 | |||||||||||||||||
3000 m [1] | ||||||||||||||||||||||
11:54.77mix | PB | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||||||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||||||||||
12.66 i | PB | pen | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 4.2.23 | |||||||||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||||||||||
1.21 i | PB | pen | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 4.2.23 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||||||||||||
3.68 i | PB | 19 | 15 | Randers | Randers | 11.2.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.22 | PB | 2 | 15 | Aabenraa | Aabenraa | 22.5.23 | +0.1 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.35 w | 3 | 15 | Sønderborg | Sønderborg | 28.8.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.20 | 2 | 15 | Aabenraa | Aabenraa | 20.9.23 | +0.1 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||||||||||
4.36 | PB | 2 | 15 | Haderslev | Haderslev | 13.6.23 | +0.3 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [5] | ||||||||||||||||||||||
6.80 i | PB | pen | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 4.2.23 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.13 | PB | 3 | 15 | Haderslev | Haderslev | 13.6.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.00 | 3 | 15 | Sønderborg | Sønderborg | 28.8.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.19 | PB | 2 | 15 | Aabenraa | Aabenraa | 20.9.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.76 | 2 | 15 | Haderslev | Haderslev | 1.10.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Hammerkast 3.0 kg [1] | ||||||||||||||||||||||
12.26 | PB | 1 | 15 | Aabenraa | Aabenraa | 22.5.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Firekamp [1] | ||||||||||||||||||||||
1.468 i | PB | 10 | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 4.2.23 | |||||||||||||||
12.66 1.21 6.80 2:43.90 |
100 m [3] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.48 | PB | 2 | 15 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -5.0 | |||
14.85 | PB | 2 | 17 | Haderslev | Haderslev | 20.9.22 | +0.1 | |||
14.66 | PB | 4 | 19 | Aabenraa | Aabenraa | 2.10.22 | +1.5 | |||
300 m [1] | ||||||||||
49.64 | PB | 1 | 15 | Aabenraa | Aabenraa | 2.10.22 | ||||
800 m [2] | ||||||||||
2:45.30 | PB | 1 | 15 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | ||||
2:35.24 | PB | 2 | 15 | Haderslev | Haderslev | 20.9.22 | ||||
1500 m [1] | ||||||||||
5:46.76 | PB | 1 | 15 | Aabenraa | Aabenraa | 2.10.22 | ||||
Længdespring [3] | ||||||||||
3.71 | =PB | 4 | 15 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -4.2 | |||
| ||||||||||
3.71 | PB | 4 | 15 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -4.2 | |||
| ||||||||||
3.96 | PB | 2 | 15 | Haderslev | Haderslev | 20.9.22 | +0.1 | |||
| ||||||||||
3.84 w | 2 | 15 | Aabenraa | Aabenraa | 2.10.22 | |||||
| ||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||
5.88 | PB | 6 | 15 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | ||||
| ||||||||||
6.05 | PB | 2 | 15 | Haderslev | Haderslev | 20.9.22 | ||||
| ||||||||||
6.01 | 3 | 15 C | Aabenraa | Aabenraa | 2.10.22 | |||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.03 | Randers | 11.2.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.79 | Aalborg | 9.9.23 | -0.5 | |
200 m | |||||
Ude | 28.15 | Aalborg | 9.9.23 | -1.0 | |
Inde | 27.16 | Skive | 3.3.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:04.45 | Haderslev | 1.10.23 | ||
Inde | 1:01.17 | Skive | 2.3.24 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:24.50 | Hvidovre | 3.9.23 | ||
Inde | 2:22.22 | Skive | 2.3.24 | ||
1500 m | |||||
Ude | 5:13.73 | Hvidovre | 2.9.23 | ||
Inde | 5:04.17 | Skive | 3.3.24 | ||
3000 m | |||||
Ude | 11:54.77mix | Hvidovre | 3.9.23 | ||
Højdespring | |||||
Inde | 1.21 | Randers | 4.2.23 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.35 | Sønderborg | 28.8.23 | ||
Inde | 3.68 | Randers | 11.2.23 | ||
300 m | |||||
Ude | 49.64 | Aabenraa | 2.10.22 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 12.66 | Randers | 4.2.23 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.36 | Haderslev | 13.6.23 | +0.3 | |
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 7.19 | Aabenraa | 20.9.23 | ||
Inde | 6.80 | Randers | 4.2.23 | ||
Hammerkast 3.0 kg | |||||
Ude | 12.26 | Aabenraa | 22.5.23 | ||
Firekamp | |||||
Inde | 1.468 | Randers | 4.2.23 |
60 m: | 1 |
100 m: | 9 |
200 m: | 5 |
300 m: | 1 |
400 m: | 2 |
800 m: | 12 |
1500 m: | 7 |
3000 m: | 1 |
: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 7 |
Længdespring 1 m zone: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 8 |
Hammerkast 3.0 kg: | 1 |
Firekamp: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DMU | 2023 | 2 | 15 | 2:24.50 |
1500 m | ||||
DMU | 2023 | 8 | 15 | 5:13.73 |
3000 m | ||||
DMU | 2023 | 4 | 15 | 11:54.77mx |
Inde | ||||
200 m | ||||
iDMU | 2023 | 3 | 15 F | 30.27 |
iDMU | 2024 | 1 | 17 E | 27.16 |
400 m | ||||
iDMU | 2024 | 1 | 17 C | 1:01.17 |
800 m | ||||
iDMU | 2023 | 4 | 15 | 2:32.66 |
iDMU | 2024 | 3 | 17 | 2:22.22 |
1500 m | ||||
iDMU | 2023 | 4 | 15 | 5:28.74 |
iDMU | 2024 | 3 | 17 | 5:04.17 |
Firekamp | ||||
DMUi | 2023 | 10 | 15 | 1468 |