Født: 11 maj 2002
Klub: Sparta Atletik & Løb
Tidligere klubber:
Kolding KFUM Atletik og Motion 21.6.2021‐8.9.2023
Sparta Atletik og Løb 21.6.2020‐20.6.2021
Kolding KFUM Atletik og Motion ‐20.6.2020
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.01 i | PB | 2 | Aarhus | Aarhus | 28.12.23 | |||
7.05 i | 3 | Aarhus | Aarhus | 28.12.23 | ||||
7.21 i | 4 | h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | |||
7.03 i | 2 | h1 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||
7.05 i | 2 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||
7.01 i | =PB | 6 | h1 | DMi | Odense | DMi, Odense | 16.2.24 | |
200 m [1] | ||||||||
22.51 i | PB | 2 | h5 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 |
60 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.13 i | PB | 1 | C | Skive | Skive | 28.1.23 | ||
7.05 i | PB | 1 | h1 | Randers | Randers | 11.2.23 | ||
7.10 i | 1 | Randers | Randers | 11.2.23 | ||||
7.10 i | 5 | h1 | DMi | Randers | DMi, Randers | 18.2.23 | ||
7.05 i | =PB | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
100 m [11] | ||||||||
11.55 | SB | 1 | 22 | Vejle | Vejle | 29.4.23 | -1.5 | |
10.77 | PB | 2 | h3 | København | København | 20.5.23 | +1.7 | |
10.82 w | 4 | København | København | 20.5.23 | ||||
10.78 | 1 | Odense | Odense | 3.6.23 | +1.2 | |||
10.57 w | 3 | h4 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +4.5 | ||
10.70 | PB | 6 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +1.3 | ||
11.05 | 6 | h2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | -0.6 | |
11.17 | 3 | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | -0.6 | |||
11.01 w | 2 | 22 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.4 | |
11.09 | 1 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | -0.7 | |
11.08 | 3 | Aarhus | Aarhus | 9.9.23 | -0.2 | |||
200 m [9] | ||||||||
22.95 i | SB | 2 | Skive | Skive | 28.1.23 | |||
22.78 i | SB | 2 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||
22.62 i | PB | 2 | h3 | DMi | Randers | DMi, Randers | 19.2.23 | |
22.80 i | 2 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||
22.68 | SB | 1 | Vejen | Vejen | 22.4.23 | -1.0 | ||
21.85 | PB | 1 | Odense | Odense | 4.6.23 | +1.0 | ||
22.41 | 7 | København | København | 7.6.23 | -1.1 | |||
22.32 | 2 | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | +0.2 | |||
22.01 w | 1 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +2.5 | |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
40.38 | 4 | 22 h3 | EM U23 | Espoo, FIN | EM U23, Espoo, FIN | 15.7.23 | ||
Denmark | ||||||||
Sofus Peter Lassen, Mikkel Johansson Victor Kiplagat Kondrup, Tazana Kamanga-Dyrbak | ||||||||
40.16 | PB | 1 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Emil Frænde, Frederik Schou-Nielsen Jacob Hvorup, Victor Kiplagat Kondrup |
60 m [11] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.45 i | PB | 1 | C | Aarhus | Aarhus | 30.12.21 | ||
7.33 i | PB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 30.12.21 | ||
7.40 i | 4 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||
7.36 i | 3 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||
7.49 i | 4 | Skive | Skive | 29.1.22 | ||||
7.32 i | PB | 3 | h2 | Odense | Odense | 5.2.22 | ||
7.26 i | PB | 1 | C | Odense | Odense | 5.2.22 | ||
7.24 i | PB | 2 | h1 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||
7.26 i | 2= | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||
7.30 i | 3 | 22 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||
7.24 i | =PB | 6 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |
100 m [6] | ||||||||
11.34 | SB | 2 | Vejle | Vejle | 30.4.22 | -0.7 | ||
11.14 | PB | 1 | Aarhus | Aarhus | 18.5.22 | +0.6 | ||
10.96 | PB | 2 | Randers | Randers | 4.6.22 | -0.6 | ||
11.04 | 4 | h2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | +1.0 | |
11.33 | 3= | 22 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.6 | |
11.35 | 6 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.4 | |
200 m [7] | ||||||||
23.38 i | PB | 1 | B | Skive | Skive | 29.1.22 | ||
22.86 i | PB | 1 | B | Randers | Randers | 19.2.22 | ||
22.76 i | PB | 2 | h6 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | |
22.31 | PB | 1 | Aarhus | Aarhus | 18.5.22 | +1.8 | ||
22.32 | 1 | Randers | Randers | 5.6.22 | -1.1 | |||
22.47 | 3 | h3 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 26.6.22 | -0.3 | |
23.22 | 5 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | -1.4 | |
400 m [4] | ||||||||
52.52 i | PB | 1 | B | Randers | Randers | 30.1.22 | ||
52.41 i | PB | 3 | C | Odense | Odense | 5.2.22 | ||
52.21 i | PB | 2 | C | DMi | Skive | DMi, Skive | 26.2.22 | |
51.91 | SB | 1 | 22 | Vejle | Vejle | 30.4.22 |
100 m [7] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.00 | SB | 4 | A | Vejle | Vejle | 24.4.21 | -0.1 | |||||||
11.83 | PB | 2 | B | København | København | 4.8.21 | -1.3 | |||||||
11.70 | PB | 1 | 19 | Aalborg | Aalborg | 21.8.21 | +1.8 | |||||||
11.57 | PB | 5 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | 0.0 | ||||||||
11.42 | PB | 3 | 19 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +0.5 | ||||||
11.32 | PB | 4 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.3 | ||||||
11.84 w | 1 | 19 | Vejen | Vejen | 2.10.21 | |||||||||
200 m [3] | ||||||||||||||
24.07 | SB | 2 | A | Vejle | Vejle | 24.4.21 | -2.3 | |||||||
DNS | Vejen | Vejen | 27.5.21 | +2.0 | ||||||||||
22.96 w | 4 | 19 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +2.6 | |||||||
400 m [1] | ||||||||||||||
53.69 | SB | 6 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |||||||
1500 m [1] | ||||||||||||||
4:55.50 | SB | 1 | 19 | Vejen | Vejen | 2.10.21 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.40 | PB | 1 | 19 | Vejen | Vejen | 2.10.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||||
5.21 | PB | 1 | 19 | Vejen | Vejen | 2.10.21 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 1.75 kg [1] | ||||||||||||||
16.84 | PB | 1 | 19 | Vejen | Vejen | 2.10.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 800 gram [1] | ||||||||||||||
17.65 | PB | 1 | 19 | Vejen | Vejen | 2.10.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
43.14 | PB | 5 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||||||||
Kolding Kfum Atletik Og Motion | ||||||||||||||
Victor Kiplagat Kondrup, Mads Lunø William Asklund, Søren A. Nørgaard |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.71 i | PB | 3= | 19 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||
7.54 i | PB | 5 | 19 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
100 m [2] | ||||||||
12.00 | PB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 23.7.20 | +0.5 | |
11.89 | PB | 1 | 19 | Vejle | Vejle | 3.9.20 | 0.0 | |
200 m [6] | ||||||||
24.24 i | PB | 1 | 19 r2 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||
23.76 i | PB | 1 | 19 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
23.95 | PB | 2 | B | Aarhus | Aarhus | 4.7.20 | +0.1 | |
24.06 | 5 | Aarhus | Aarhus | 23.7.20 | +0.1 | |||
24.15 | 1 | Esbjerg | Esbjerg | 25.8.20 | -1.8 | |||
23.25 | PB | 1 | 19 B | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 13.9.20 | 0.0 |
400 m [8] | ||||||||
53.25 i | PB | 2 | Skive | Skive | 14.12.19 | |||
53.25 i | =PB | 3 | Skive | Skive | 18.1.20 | |||
53.25 i | =PB | 3 | B | DMi | Odense | DMi, Odense | 22.2.20 | |
53.79 i | 4 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | ||
54.53 | SB | 2 | Kolding | Kolding | 20.6.20 | |||
52.91 | SB | 4 | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | |||
51.66 | PB | 3 | Odense | Odense | 29.8.20 | |||
51.94 | 4 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | ||
800 m [1] | ||||||||
2:09.15 | SB | 2 | B | Aalborg | Aalborg | 18.7.20 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:38.81 i | PB | 2 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Kolding Kfum Atletik Og Motion | ||||||||
Rasmus Jensen Pagh, Andreas Asklund Victor Kiplagat Kondrup, William Asklund |
400 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
54.73 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | ||||
54.19 | PB | Vejle | Vejle | 27.4.19 | ||||
55.85 | Randers | Randers | 15.6.19 | |||||
53.51 | PB | 1 | 17 D | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | |
52.97 | PB | København | København | 20.7.19 | ||||
52.32 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | |||
800 m [10] | ||||||||
2:11.31 i | SB | Skive | Skive | 15.12.18 | ||||
2:08.87 i | SB | Skive | Skive | 12.1.19 | ||||
2:00.89 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.19 | ||||
2:02.86 i | 6 | 17 r2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | ||
2:09.23 | SB | 2 | B | Aarhus | Aarhus | 21.5.19 | ||
2:06.34 | SB | Aabenraa | Aabenraa | 2.6.19 | ||||
2:09.40 | Randers | Randers | 16.6.19 | |||||
2:02.57 | PB | 1 | 17 C | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | |
2:05.00 | 5 | h1 | DM | Esbjerg | DM, Esbjerg | 27.7.19 | ||
2:00.47 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | |||
1500 m [2] | ||||||||
DNF i | 17 r2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | |||
4:34.63 | SB | Aabenraa | Aabenraa | 2.6.19 |
400 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
56.05 | PB | Vejle | Vejle | 21.4.18 | ||||
55.06 | PB | Skive | Skive | 16.6.18 | ||||
800 m [11] | ||||||||
2:08.34 i | PB | Skive | Skive | 9.12.17 | ||||
2:09.03 i | 2 | D | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.18 | |||
2:08.37 i | Skive | Skive | 3.2.18 | |||||
2:06.46 i | PB | Skive | Skive | 24.2.18 | ||||
2:13.84 | SB | Esbjerg | Esbjerg | 8.5.18 | ||||
2:08.16 | PB | Ballerup | Ballerup | 15.5.18 | ||||
2:06.92 | PB | Kolding | Kolding | 9.6.18 | ||||
2:04.63 | PB | Skive | Skive | 17.6.18 | ||||
2:04.3h | PB | Odense | Odense | 22.6.18 | ||||
2:06.0h | Aarhus | Aarhus | 28.6.18 | |||||
2:04.08 | PB | Aalborg | Aalborg | 2.9.18 | ||||
1500 m [5] | ||||||||
4:24.05 i | PB | Skive | Skive | 13.1.18 | ||||
4:20.03 i | PB | Skive | Skive | 25.2.18 | ||||
4:37.97 | SB | Vejle | Vejle | 21.4.18 | ||||
4:15.5h | PB | Aarhus | Aarhus | 7.8.18 | ||||
4:10.68 | PB | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 |
800 m [8] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:15.79 i | PB | Skive | Skive | 4.2.17 | ||||
2:19.05 i | Skive | Skive | 25.2.17 | |||||
2:18.39 | SB | Vejen | Vejen | 1.6.17 | ||||
2:12.62 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.17 | ||||
2:18.51 | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.17 | |||||
2:14.25 | Vejle | Vejle | 19.6.17 | |||||
2:12.84 | København | København | 20.8.17 | |||||
2:13.49 | Kolding | Kolding | 1.10.17 | |||||
1500 m [6] | ||||||||
4:33.99 i | PB | Skive | Skive | 14.1.17 | ||||
4:35.73 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 27.6.17 | ||||
4:28.53 | PB | Odense | Odense | 14.7.17 | ||||
4:27.71 | PB | Kolding | Kolding | 14.8.17 | ||||
4:26.13 | PB | København | København | 19.8.17 | ||||
4:27.77 | Esbjerg | Esbjerg | 23.9.17 | |||||
3000 m [1] | ||||||||
9:55.44 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.17 | ||||
Cross 6 km [1] | ||||||||
24:03 | 55 | 19 | NordicC | Middelfart | NordicC, Middelfart | 11.11.17 |
800 m [8] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:19.88 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | ||||
2:22.10 | Vejen | Vejen | 12.5.16 | |||||
2:16.32 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 28.5.16 | ||||
2:24.54 | Aarhus | Aarhus | 25.6.16 | |||||
2:19.3h | Aarhus | Aarhus | 9.8.16 | |||||
2:13.90 | PB | København | København | 20.8.16 | ||||
2:19.81 | København | København | 3.9.16 | |||||
2:21.35 | Kolding | Kolding | 1.10.16 | |||||
1500 m [6] | ||||||||
4:57.8h i | PB | Skive | Skive | 23.1.16 | ||||
4:51.96 i | PB | Skive | Skive | 5.3.16 | ||||
4:43.67 | PB | Vejle | Vejle | 30.4.16 | ||||
4:40.06 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | ||||
4:36.07 | PB | København | København | 3.9.16 | ||||
4:39.39 | Esbjerg | Esbjerg | 24.9.16 |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:35.66 i | SB | Skive | Skive | 17.1.15 | ||||
2:33.79 i | SB | Aarhus | Aarhus | 31.1.15 | ||||
1000 m [3] | ||||||||
3:15.55 | SB | Vejle | Vejle | 18.4.15 | ||||
3:15.40 | SB | Kolding | Kolding | 19.9.15 | ||||
3:05.26 | PB (90) (55) | Esbjerg | Esbjerg | 3.10.15 |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.51 | PB | Kolding | Kolding | 13.9.14 | +0.3 | |||
200 m [1] | ||||||||
29.8h i | Skive | Skive | 18.1.14 | |||||
400 m [1] | ||||||||
1:05.66 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 14.6.14 | ||||
600 m [4] | ||||||||
1:47.84 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | ||||
1:52.52 | Esbjerg | Esbjerg | 24.5.14 | |||||
1:47.72 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 14.6.14 | ||||
1:47.83 | Odense | Odense | 21.6.14 | |||||
800 m [2] | ||||||||
2:40.98 i | PB | Aarhus | Aarhus | 1.2.14 | ||||
2:30.68 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 8.2.14 | ||||
1000 m [5] | ||||||||
3:17.28 | PB | Vejen | Vejen | 14.1.14 | ||||
3:24.1h i | PB | Skive | Skive | 18.1.14 | ||||
3:14.6h | PB (83) (63) | Odense | Odense | 21.6.14 | ||||
3:17.67 | Kolding | Kolding | 13.9.14 | |||||
3:15.10 | Esbjerg | Esbjerg | 4.10.14 | |||||
1500 m [1] | ||||||||
5:04.66 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.01 | Aarhus | 28.12.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 10.70 | Hvidovre | 10.6.23 | +1.3 | 44 |
200 m | |||||
Ude | 21.85 | Odense | 4.6.23 | +1.0 | |
Inde | 22.51 | Odense | 17.2.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 51.66 | Odense | 29.8.20 | ||
Inde | 52.21 | Skive | 26.2.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:00.47 | Greve | 25.8.19 | ||
Inde | 2:00.89 | Malmö/A, SWE | 10.2.19 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:05.26 | Esbjerg | 3.10.15 | ||
Inde | 3:24.1h | Skive | 18.1.14 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:10.68 | Aalborg | 1.9.18 | ||
Inde | 4:20.03 | Skive | 25.2.18 | ||
3000 m | |||||
Ude | 9:55.44 | Hvidovre | 11.6.17 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.40 | Vejen | 2.10.21 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.21 | Vejen | 2.10.21 | 0.0 | |
Spydkast 800 gram | |||||
Ude | 17.65 | Vejen | 2.10.21 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 43.14 | Aarhus | 5.9.21 | ||
Ude | 40.16 | Aarhus | 9.9.23 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:38.81 | Skive | 1.3.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.51 | Kolding | 13.9.14 | +0.3 | |
600 m | |||||
Ude | 1:47.72 | Hvidovre | 14.6.14 | ||
Diskoskast 1.75 kg | |||||
Ude | 16.84 | Vejen | 2.10.21 |
60 m: | 24 |
80 m: | 1 |
100 m: | 26 |
200 m: | 27 |
400 m: | 22 |
600 m: | 4 |
800 m: | 42 |
1000 m: | 8 |
1500 m: | 21 |
3000 m: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 1 |
Diskoskast 1.75 kg: | 1 |
Spydkast 800 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Cross: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DM | 2022 | 4 | h2 | 11.04 | |||
DM | 2023 | 6 | h2 | 11.05 | |||
200 m | |||||||
DM | 2022 | 3 | h3 | 22.47 | |||
400 m | |||||||
DMU | 2019 | 52.32 | |||||
800 m | |||||||
DM | 2019 | 5 | h1 | 2:05.00 | |||
DMU | 2019 | 2:00.47 | |||||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
DMi | 2023 | 5 | h1 | 7.10 | |||
DMi | 2024 | 6 | h1 | 7.01 | |||
200 m | |||||||
DMi | 2022 | 2 | h6 | 22.76 | |||
DMi | 2023 | 2 | h3 | 22.62 | |||
DMi | 2024 | 2 | h5 | 22.51 | |||
400 m | |||||||
DMi | 2020 | 3 | B | 53.25 | |||
DMi | 2022 | 2 | C | 52.21 | |||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
100 m | |||||||
DMU | 2021 | 4 | 19 | 11.32 | 3 | 19 h1 | 11.42 |
DMU | 2022 | 6 | 22 | 11.35 | 3= | 22 h2 | 11.33 |
DMU | 2023 | 1 | 22 | 11.09 | 2 | 22 h2 | 11.01 |
200 m | |||||||
DMU | 2020 | 4 | 19 | 23.25 | |||
DMU | 2021 | 4 | 19 B | 22.96 | |||
DMU | 2022 | 5 | 22 | 23.22 | |||
DMU | 2023 | 1 | 22 | 22.01 | |||
400 m | |||||||
DMU | 2020 | 4 | 19 | 51.94 | |||
DMU | 2021 | 6 | 19 | 53.69 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2020 | 5 | 19 h2 | 7.54 | |||
iDMU | 2022 | 6 | 22 | 7.24 | 3 | 22 h2 | 7.30 |
iDMU | 2023 | 1 | 22 | 7.05 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2020 | 1 | 19 C | 23.76 | |||
iDMU | 2023 | 2 | 22 | 22.80 | |||
400 m | |||||||
iDMU | 2020 | 4 | 19 | 53.79 | |||
800 m | |||||||
iDMU | 2019 | 6 | 17 r2 | 2:02.86 | |||
1500 m | |||||||
iDMU | 2019 | 17 r2 | |||||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2020 | 2 | 22 | 1:38.81 |
Ude | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | |||||||||
EM U23 | 2023 | 4 | 22 h3 | 40.38 |