Født: 8 juni 1955
Klub: Glostrup Idræts Club - Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
400 m [1] | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:16.48 i | PB | 3 | 65 | DMM | Randers | DMM, Randers | 4.2.23 | ||||
Længdespring [1] | |||||||||||
3.54 i | PB | 2 | 65 | DMM | Randers | DMM, Randers | 4.2.23 | ||||
|
400 m [2] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:16.30 | SB | 2 | B | Hillerød | Hillerød | 11.5.22 | ||||
1:14.41 | SB | C | Greve | Greve | 4.9.22 | |||||
Længdespring [1] | ||||||||||
3.46 | PB | - | B | Greve | Greve | 4.9.22 | +1.1 | |||
3.60 w | B | Greve | Greve | 4.9.22 | +3.7 | |||||
|
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
31.69 | PB | 2 | B | Ballerup | Ballerup | 16.6.21 | +0.1 | |
400 m [2] | ||||||||
1:33.01 | SB | 6 | Hillerød | Hillerød | 25.5.21 | |||
1:12.25 | SB | 2 | B | Greve | Greve | 4.9.21 | ||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:57.49 | PB | 1 | Ballerup | Ballerup | 16.6.21 | |||
Glostrup IC/IK Hellas | ||||||||
Erling Ammentorp, Henrik Holmgård Tom Elmer Christensen, Ole Biering |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.71 | SB | Ballerup | Ballerup | 23.9.18 | +0.8 |
Højdespring [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.40 | SB | Glostrup | Glostrup | 7.6.11 | ||||
Stangspring [2] | ||||||||
2.60 | SB | Glostrup | Glostrup | 7.6.11 | ||||
2.30 | Haderslev | Haderslev | 14.8.11 |
Højdespring [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.43 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 15.8.10 | ||||
Stangspring [1] | ||||||||
2.70 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 15.8.10 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.64 | PB | Ballerup | Ballerup | 20.5.09 | +0.6 | |||
400 m [1] | ||||||||
1:05.8h | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.09 | |||||
Højdespring [2] | ||||||||
1.40 | PB | Ballerup | Ballerup | 20.5.09 | ||||
1.35 | Glostrup | Glostrup | 6.9.09 | |||||
Stangspring [4] | ||||||||
2.70 | PB | Ballerup | Ballerup | 20.5.09 | ||||
2.60 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.09 | |||||
3.00 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 23.8.09 | ||||
2.50 | Glostrup | Glostrup | 6.9.09 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.04 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.08 | -0.9 | |||
400 m [1] | ||||||||
1:07.25 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.08 | ||||
Stangspring [2] | ||||||||
2.80 i | PB | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 29.2.08 | ||||
2.50 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.08 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 13.64 | Ballerup | 20.5.09 | +0.6 | |
200 m | |||||
Ude | 31.69 | Ballerup | 16.6.21 | +0.1 | |
400 m | |||||
Ude | 1:07.25 | Hvidovre | 12.6.08 | ||
Inde | 1:16.48 | Randers | 4.2.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.43 | Hvidovre | 15.8.10 | ||
Stangspring | |||||
Ude | 3.00 | Hvidovre | 23.8.09 | ||
Inde | 2.80 | Reykjavik, ISL | 29.2.08 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.46 | Greve | 4.9.22 | +1.1 | |
Inde | 3.54 | Randers | 4.2.23 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:57.49 | Ballerup | 16.6.21 |
100 m: | 3 |
200 m: | 1 |
400 m: | 7 |
Højdespring: | 4 |
Stangspring: | 9 |
Længdespring: | 3 |
1000 m stafet: | 1 |
Masters | ||||
Inde | ||||
---|---|---|---|---|
400 m | ||||
DMM | 2023 | 3 | 65 | 1:16.48 |
Længdespring | ||||
DMM | 2023 | 2 | 65 | 3.54 |