Født: 30 januar 2002
Klub: Københavns Idræts Forening
Tidligere klubber:
FIF atletik og motion 3.9.2022‐30.7.2023
Bragdið 8.7.2021‐2.9.2022
Hvidovre Atletik & Motion ‐7.7.2021
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.21 i | SB | 1 | h1 | Lund, SWE | Lund, SWE | 14.1.24 | ||
7.17 i | SB | 2 | A | Lund, SWE | Lund, SWE | 14.1.24 | ||
7.26 i | 6 | h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | |||
7.14 i | SB | 3 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
200 m [2] | ||||||||
23.32 i | PB | 2 | rL | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 19.1.24 | ||
23.79 i | 1 | 22 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||
60 m hæk [2] | ||||||||
9.16 i | SB | 4 | h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||
9.06 i | SB | 7 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | |||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
1:31.84 i | PB | 2 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | ||
KIF - København | ||||||||
Andreas Bjarnastein Antoft, Neloo Falck Adam Skytte, Filip Aligrudic | ||||||||
1:32.96 i | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||
KIF - København | ||||||||
Andreas Bjarnastein Antoft, Tummas Sjóvará Adam Skytte, Filip Aligrudic |
60 m [6] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.19 i | SB | 3 | A | Lund, SWE | Lund, SWE | 14.1.23 | ||||||
7.17 i | PB | 5 | A | Lund, SWE | Lund, SWE | 14.1.23 | ||||||
7.20 i | 3 | h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.23 | |||||||
7.09 i | PB | 1 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.23 | ||||||
7.15 i | 3 | h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | |||||||
7.14 i | 2 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | |||||||
100 m [5] | ||||||||||||
11.71 | SB | 3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.23 | -0.6 | ||||||
11.43 | SB | 5 | h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | +1.5 | |||||
11.68 | 5= | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | +1.1 | |||||||
11.27 w | 4 | 22 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.4 | |||||
11.47 | 6 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | -0.7 | |||||
200 m [3] | ||||||||||||
23.61 i | PB | 3 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||||||
24.14 | SB | 3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.23 | -1.4 | ||||||
23.08 w | 4 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +2.5 | |||||
60 m hæk [4] | ||||||||||||
8.65 i | PB | 1 | Lund, SWE | Lund, SWE | 14.1.23 | |||||||
8.90 i | PB | 1 | Lund, SWE | Lund, SWE | 14.1.23 | |||||||
8.87 i | 5 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||||||||
8.84 i | 4 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||||||||
110 m hæk [1] | ||||||||||||
15.96 | PB | 1 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | +0.5 | ||||
400 m hæk [1] | ||||||||||||
1:02.11 | PB | 3 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
6.23 i | SB | 6 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | |||||||
| ||||||||||||
6.38 | SB | - | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +1.8 | ||||
6.44 w | 3 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +3.0 | |||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
43.20 | 3 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||||||
KIF - København | ||||||||||||
Andreas Bjarnastein Antoft, August Juhl Horsgaard Samuel Kærhøg, Adam Skytte |
60 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.36 i | SB | 6 | h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||||||||
7.38 i | 5 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | |||||||||
100 m [6] | ||||||||||||||
11.20 | PB | 5 | h3 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | 0.0 | |||||||
11.00 w | 1 | C | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +2.1 | ||||||||
11.31 | 4 | h1 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +0.3 | ||||||||
11.18 | PB | 3 | B | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +1.8 | |||||||
11.46 | 3 | 22 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -2.4 | |||||||
11.33 | 5 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.4 | |||||||
200 m [4] | ||||||||||||||
22.99 | PB | 2 | Tórshavn | Tórshavn | 26.5.22 | +1.3 | ||||||||
23.28 | 5 | B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +0.8 | ||||||||
22.84 | PB | 2 | B | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | +0.3 | |||||||
22.97 | 4 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | -1.4 | |||||||
400 m [1] | ||||||||||||||
59.03 | SB | 4 | Tórshavn | Tórshavn | 4.6.22 | |||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
2:40.24 | SB | 4 | Tórshavn | Tórshavn | 26.5.22 | |||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.70 | SB | 6 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||||
6.05 i | SB | 6 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.74 w | 9 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 17.6.22 | +3.0 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.65 | SB | 5 | Odense | Odense | 3.9.22 | +1.9 | ||||||||
| ||||||||||||||
Trespring [1] | ||||||||||||||
12.63 | SB | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 26.5.22 | -0.8 | ||||||||
| ||||||||||||||
Hammerkast 7.26 kg [1] | ||||||||||||||
20.05 | PB | 2 | Tórshavn | Tórshavn | 26.5.22 | |||||||||
|
100 m [6] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.76 | SB | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 28.4.21 | -1.7 | |||||||
11.94 | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 11.7.21 | -2.7 | |||||||||
12.01 | 2 | s2 | Tórshavn | Tórshavn | 14.8.21 | +1.7 | ||||||||
11.72 | SB | 4 | Tórshavn | Tórshavn | 14.8.21 | -0.2 | ||||||||
11.35 | SB | 2 | 19 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.1 | ||||||
11.37 | 7 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.3 | |||||||
200 m [3] | ||||||||||||||
23.42 | PB | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 29.5.21 | -2.1 | ||||||||
23.71 | 3 | Tórshavn | Tórshavn | 8.7.21 | 0.0 | |||||||||
24.13 w | 10 | 19 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +2.6 | |||||||
400 m [1] | ||||||||||||||
59.39 | SB | 3 | B | Tórshavn | Tórshavn | 19.6.21 | ||||||||
110 m hæk 99.1 cm [2] | ||||||||||||||
16.30 | SB | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 15.8.21 | 0.0 | |||||||
17.10 w | 7 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +2.1 | |||||||
110 m hæk [1] | ||||||||||||||
17.49 | SB | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 9.7.21 | -1.0 | ||||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.78 | SB | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 19.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.70 | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 8.7.21 | ||||||||||
| ||||||||||||||
1.70 | 2 | Tórshavn | Tórshavn | 15.8.21 | ||||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [6] | ||||||||||||||
NM | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 28.4.21 | ||||||||||
5.73 | SB | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 5.5.21 | +1.5 | |||||||
| ||||||||||||||
6.25 | SB | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 29.5.21 | +1.1 | |||||||
| ||||||||||||||
6.19 | 2 | Tórshavn | Tórshavn | 10.7.21 | +1.1 | |||||||||
6.36 | SB | - | Tórshavn | Tórshavn | 14.8.21 | +1.5 | ||||||||
6.37 w | 3 | Tórshavn | Tórshavn | 14.8.21 | +2.2 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.33 | 3 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +1.0 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 6.0 kg [1] | ||||||||||||||
9.39 | PB | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 19.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 800 gram [2] | ||||||||||||||
39.57 | PB | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 29.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
35.88 | 2 | Tórshavn | Tórshavn | 11.7.21 | ||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
45.03 | PB | 2 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |||||||
Bragdið | ||||||||||||||
Sveinur Silvurstein, Jónas Gunnleivsson Isaksen Andreas Bjarnastein Antoft, Tummas Sjóvará | ||||||||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||||||||
3:40.50 | PB | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |||||||
Bragdið | ||||||||||||||
Sveinur Silvurstein, Leon Johannesen Andreas Bjarnastein Antoft, Jónas Gunnleivsson Isaksen |
60 m [3] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.38 i | SB | 10 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 18.1.20 | |||||||
7.40 i | 3 | 19 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | ||||||
7.41 i | 8 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | ||||||
100 m [6] | ||||||||||||
12.14 | SB | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 9.5.20 | -2.3 | |||||
11.64 w | 2 | Tórshavn | Tórshavn | 7.7.20 | +3.3 | |||||||
11.55 | SB | 2 | 19 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.0 | |||||
11.57 | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 22.8.20 | -1.3 | |||||||
11.57 | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 6.9.20 | +1.7 | ||||||
11.66 | 7 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | +0.3 | |||||
200 m [3] | ||||||||||||
24.01 i | SB | 7 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 19.1.20 | |||||||
23.80 i | PB | 2 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |||||
DQ | 19 B | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 13.9.20 | 0.0 | ||||||
400 m [1] | ||||||||||||
55.21 | PB | 4 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 13.6.20 | ||||||
60 m hæk 99.1 cm [2] | ||||||||||||
8.65 i | PB | 1 | 19 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 19.1.20 | ||||||
9.48 i | 6 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||||||
110 m hæk 99.1 cm [2] | ||||||||||||
16.45 w | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 4.9.20 | +3.0 | ||||||
16.07 | PB | 4 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | -0.4 | ||||
110 m hæk [1] | ||||||||||||
17.53 w | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 23.8.20 | +4.0 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||
1.75 | SB | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 13.6.20 | ||||||
Længdespring [8] | ||||||||||||
6.35 i | PB | 8 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 18.1.20 | |||||||
6.15 i | 5 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||||||
5.87 | SB | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 23.5.20 | +0.1 | |||||
5.94 | SB | - | Tórshavn | Tórshavn | 7.7.20 | +1.9 | ||||||
6.29 w | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 7.7.20 | +3.2 | |||||||
6.19 | SB | 2 | 19 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.8 | |||||
| ||||||||||||
6.17 | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 22.8.20 | +0.2 | |||||||
| ||||||||||||
6.05 | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 5.9.20 | +1.5 | ||||||
| ||||||||||||
Trespring [1] | ||||||||||||
11.40 w | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 9.5.20 | +3.4 | ||||||
Spydkast 800 gram [1] | ||||||||||||
33.78 | PB | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 7.7.20 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:32.06 i | 1 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||||||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||||||
Andreas Bjarnastein Antoft, Elia Noél Latta Sebastian Larvad, Mikkel Linnemand |
60 m [6] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.35 i | Aalborg | Aalborg | 19.1.19 | ||||||
7.34 i | PB | Aalborg | Aalborg | 19.1.19 | |||||
7.37 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | ||||||
7.34 i | =PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | |||||
7.39 i | 2 | 17 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |||
7.38 i | 5 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |||
100 m [7] | |||||||||
11.82 | SB | 3 | Aalborg | Aalborg | 1.5.19 | 0.0 | |||
11.33 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +1.6 | ||||
11.46 | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +1.5 | |||||
11.64 | Randers | Randers | 15.6.19 | +0.1 | |||||
11.56 | Vejle | Vejle | 19.6.19 | +0.8 | |||||
11.65 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | -1.2 | ||||
11.41 w | Tórshavn | Tórshavn | 1.9.19 | +3.4 | |||||
200 m [3] | |||||||||
23.88 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.19 | |||||
23.83 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | -0.1 | ||||
24.33 | 6 | h2 | IslandG | Gibraltar, GIB | IslandG, Gibraltar, GIB | 8.7.19 | -3.6 | ||
400 m [1] | |||||||||
53.73 i | PB | 1 | 17 r1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | ||
60 m hæk 91.4 cm [2] | |||||||||
8.89 i | PB | 3 | 17 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | ||
8.78 i | PB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | ||
110 m hæk 91.4 cm [4] | |||||||||
15.59 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +1.1 | ||||
15.89 | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +1.6 | |||||
15.24 | Greve | Greve | 25.8.19 | -0.6 | |||||
15.13 | PB | Greve | Greve | 25.8.19 | -1.8 | ||||
110 m hæk [2] | |||||||||
18.01 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 18.8.19 | -2.2 | ||||
16.44 | PB | Odense | Odense | 7.9.19 | -1.9 | ||||
Højdespring [1] | |||||||||
1.80 i | PB | Aalborg | Aalborg | 20.1.19 | |||||
Længdespring [7] | |||||||||
6.31 i | PB | Aalborg | Aalborg | 19.1.19 | |||||
6.23 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.19 | ||||||
6.25 | SB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | +1.7 | ||||
6.26 w | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | +2.1 | |||||
6.55 | PB | Randers | Randers | 15.6.19 | +1.4 | ||||
6.28 | 9 | IslandG | Gibraltar, GIB | IslandG, Gibraltar, GIB | 10.7.19 | +1.1 | |||
6.69 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | +2.0 | |||
Trespring [2] | |||||||||
13.00 i | PB | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | ||
| |||||||||
13.61 | PB | Odense | Odense | 7.9.19 | +0.4 |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.54 i | PB | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 20.1.18 | ||||
7.60 i | Skive | Skive | 24.2.18 | |||||
100 m [4] | ||||||||
11.80 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | -0.6 | |||
11.77 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 30.6.18 | +1.4 | |||
11.66 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 30.6.18 | +1.3 | |||
11.95 | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 | -0.6 | ||||
200 m [5] | ||||||||
24.18 i | PB | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 20.1.18 | ||||
24.78 i | Skive | Skive | 25.2.18 | |||||
24.13 | PB | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 | -1.4 | |||
24.22 w | Tórshavn | Tórshavn | 9.6.18 | +2.8 | ||||
25.20 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.18 | -1.4 | ||||
400 m [1] | ||||||||
58.68 | SB | Tórshavn | Tórshavn | 16.6.18 | ||||
Højdespring [4] | ||||||||
1.60 | SB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | ||||
1.67 | SB | Tórshavn | Tórshavn | 9.6.18 | ||||
1.70 | SB | Vejle | Vejle | 5.9.18 | ||||
1.80 | PB | Herning | Herning | 16.9.18 | ||||
Længdespring [4] | ||||||||
5.54 i | PB | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 20.1.18 | ||||
6.01 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 16.6.18 | +0.5 | |||
6.01 | =PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 29.6.18 | +0.8 | |||
6.27 | PB | Herning | Herning | 16.9.18 | 0.0 | |||
Trespring [2] | ||||||||
13.04 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.18 | +1.0 | |||
13.39 | PB | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 | 0.0 | |||
Kuglestød 5.0 kg [1] | ||||||||
8.47 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 16.6.18 | ||||
Diskoskast 1.5 kg [1] | ||||||||
23.09 | PB | Vejle | Vejle | 5.9.18 | ||||
Spydkast 700 gram [1] | ||||||||
37.61 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 9.6.18 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.75 i | PB | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 11.2.17 | ||||
80 m [3] | ||||||||
9.73 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.17 | +0.5 | |||
9.68 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.17 | +1.0 | |||
9.83 w | Tórshavn | Tórshavn | 9.8.17 | +7.5 | ||||
100 m [8] | ||||||||
11.97 w | Tórshavn | Tórshavn | 8.4.17 | +5.8 | ||||
13.15 | SB | Tórshavn | Tórshavn | 20.5.17 | -4.8 | |||
12.09 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 4.8.17 | 0.0 | |||
12.08 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 19.8.17 | 0.0 | |||
12.35 | Tórshavn | Tórshavn | 19.8.17 | -0.6 | ||||
11.89 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 26.8.17 | -0.4 | |||
11.93 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 26.8.17 | -0.2 | |||
12.79 | Tórshavn | Tórshavn | 10.9.17 | -1.7 | ||||
200 m [3] | ||||||||
24.46 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 2.6.17 | -1.9 | |||
24.48 w | Tórshavn | Tórshavn | 20.8.17 | +2.7 | ||||
24.21 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 27.8.17 | +2.0 | |||
300 m [3] | ||||||||
40.43 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 24.4.17 | ||||
39.50 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | ||||
40.72 | Tórshavn | Tórshavn | 10.9.17 | |||||
400 m [2] | ||||||||
57.84 i | PB | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 12.2.17 | ||||
58.50 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 17.6.17 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:15.51 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 2.6.17 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
5:34.27 | SB | Tórshavn | Tórshavn | 17.6.17 | ||||
100 m hæk 84.0 cm [1] | ||||||||
14.67 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 9.9.17 | -0.3 | |||
Højdespring [7] | ||||||||
1.72 i | PB | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 11.2.17 | ||||
1.50 | SB | Tórshavn | Tórshavn | 24.4.17 | ||||
1.58 | SB | Tórshavn | Tórshavn | 2.6.17 | ||||
1.68 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.17 | ||||
1.60 | Tórshavn | Tórshavn | 20.8.17 | |||||
1.70 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 26.8.17 | ||||
1.73 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 9.9.17 | ||||
Længdespring [6] | ||||||||
5.20 i | PB | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 11.2.17 | ||||
5.24 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 17.6.17 | -5.0 | |||
4.98 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 30.6.17 | -1.1 | ||||
5.43 w | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 30.6.17 | +2.5 | ||||
5.44 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 19.8.17 | +0.8 | |||
5.60 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 9.9.17 | +0.9 | |||
Trespring [1] | ||||||||
11.24 w | Tórshavn | Tórshavn | 20.5.17 | +3.6 | ||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||
9.51 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 17.6.17 | ||||
Diskoskast 1.0 kg [1] | ||||||||
20.84 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 9.9.17 | ||||
Hammerkast 4.0 kg [1] | ||||||||
9.92 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 10.9.17 | ||||
Spydkast 600 gram [2] | ||||||||
39.35 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 2.6.17 | ||||
34.33 | Tórshavn | Tórshavn | 9.9.17 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.04 i | PB | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 6.2.16 | ||||
100 m [4] | ||||||||
12.82 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 27.4.16 | -0.3 | |||
12.59 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | -1.0 | |||
12.69 | SB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | -0.3 | |||
11.82 w | Tórshavn | Tórshavn | 10.9.16 | +6.1 | ||||
200 m [3] | ||||||||
26.34 i | PB | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 6.2.16 | ||||
26.47 w | Tórshavn | Tórshavn | 27.4.16 | +3.4 | ||||
26.37 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | -0.2 | |||
100 m hæk 84.0 cm [1] | ||||||||
16.75 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | -0.3 | |||
Højdespring [4] | ||||||||
1.59 i | PB | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 6.2.16 | ||||
1.58 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 27.4.16 | ||||
1.64 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | ||||
1.60 | Tórshavn | Tórshavn | 10.9.16 | |||||
Længdespring [2] | ||||||||
5.04 i | PB | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 6.2.16 | ||||
5.18 w | Tórshavn | Tórshavn | 10.9.16 | +8.2 | ||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||
32.90 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 11.6.16 |
80 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.89 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 20.6.15 | -1.3 | |||
10.89 | =SB | Tórshavn | Tórshavn | 12.9.15 | -3.7 | |||
10.85 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 12.9.15 | -3.1 | |||
200 m [1] | ||||||||
28.74 | SB | Tórshavn | Tórshavn | 30.5.15 | -2.7 | |||
300 m [1] | ||||||||
47.57 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 12.9.15 | ||||
600 m [1] | ||||||||
1:47.49 | SB | Tórshavn | Tórshavn | 12.9.15 | ||||
Højdespring [1] | ||||||||
1.47 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 12.9.15 | ||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||
31.08 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 20.6.15 | ||||
29.60 | Tórshavn | Tórshavn | 12.9.15 |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.68 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | 0.0 | ||||
8.67 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | -0.6 | |||
80 m [5] | ||||||||
11.30 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | +1.3 | |||
11.33 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | +1.3 | |||
11.70 | Tórshavn | Tórshavn | 2.6.14 | -2.5 | ||||
11.51 | Tórshavn | Tórshavn | 23.8.14 | -1.3 | ||||
10.94 w | Tórshavn | Tórshavn | 23.8.14 | +5.1 | ||||
200 m [3] | ||||||||
29.22 w | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | +2.2 | ||||
29.48 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 21.6.14 | -3.1 | |||
28.72 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | +0.1 | |||
300 m [1] | ||||||||
49.41 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 23.8.14 | ||||
600 m [2] | ||||||||
1:46.48 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | ||||
1:52.56 | Tórshavn | Tórshavn | 23.8.14 | |||||
800 m [1] | ||||||||
2:41.87 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 2.6.14 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
5:26.48 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 21.6.14 | ||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | ||||||||
15.24 | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | +0.3 | ||||
14.95 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | +1.8 | |||
Højdespring [2] | ||||||||
1.44 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | ||||
1.41 | Tórshavn | Tórshavn | 23.8.14 | |||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
7.36 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 23.8.14 | ||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||
29.84 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 21.6.14 | ||||
25.67 | Tórshavn | Tórshavn | 23.8.14 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.09 | Malmö/A, SWE | 28.1.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 11.18 | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +1.8 | |
200 m | |||||
Ude | 22.84 | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | +0.3 | |
Inde | 23.32 | Växjö, SWE | 19.1.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 55.21 | Tórshavn | 13.6.20 | ||
Inde | 53.73 | Skive | 23.2.19 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:15.51 | Tórshavn | 2.6.17 | ||
1500 m | |||||
Ude | 5:26.48 | Tórshavn | 21.6.14 | ||
60 m hæk | |||||
Inde | 8.65 | Lund, SWE | 14.1.23 | 37 | |
110 m hæk | |||||
Ude | 15.96 | Aarhus | 9.9.23 | +0.5 | |
400 m hæk | |||||
Ude | 1:02.11 | Aarhus | 9.9.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.80 | Herning | 16.9.18 | ||
Inde | 1.80 | Aalborg | 20.1.19 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 6.69 | Greve | 25.8.19 | +2.0 | |
Inde | 6.35 | Reykjavik, ISL | 18.1.20 | ||
Trespring | |||||
Ude | 13.61 | Odense | 7.9.19 | +0.4 | |
Inde | 13.00 | Skive | 23.2.19 | ||
Hammerkast 7.26 kg | |||||
Ude | 20.05 | Tórshavn | 26.5.22 | ||
Spydkast 800 gram | |||||
Ude | 39.57 | Tórshavn | 29.5.21 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 45.03 | Hvidovre | 11.9.21 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:31.84 | Odense | 17.2.24 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:40.50 | Hvidovre | 12.9.21 | ||
60 m | |||||
Ude | 8.67 | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | -0.6 | |
80 m | |||||
Ude | 9.68 | Göteborg/U, SWE | 1.7.17 | +1.0 | |
300 m | |||||
Ude | 39.50 | Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:46.48 | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | ||
60 m hæk 91.4 cm | |||||
Inde | 8.78 | Skive | 24.2.19 | ||
60 m hæk 99.1 cm | |||||
Inde | 8.65 | Reykjavik, ISL | 19.1.20 | ||
110 m hæk 91.4 cm | |||||
Ude | 15.13 | Greve | 25.8.19 | -1.8 | |
110 m hæk 99.1 cm | |||||
Ude | 16.07 | Aalborg | 12.9.20 | -0.4 | |
100 m hæk 84.0 cm | |||||
Ude | 14.67 | Tórshavn | 9.9.17 | -0.3 | |
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 14.95 | Tårnby | 3.5.14 | +1.8 | |
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 9.51 | Tórshavn | 17.6.17 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 7.36 | Tórshavn | 23.8.14 | ||
Kuglestød 5.0 kg | |||||
Ude | 8.47 | Tórshavn | 16.6.18 | ||
Kuglestød 6.0 kg | |||||
Ude | 9.39 | Tórshavn | 19.6.21 | ||
Diskoskast 1.0 kg | |||||
Ude | 20.84 | Tórshavn | 9.9.17 | ||
Diskoskast 1.5 kg | |||||
Ude | 23.09 | Vejle | 5.9.18 | ||
Hammerkast 4.0 kg | |||||
Ude | 9.92 | Tórshavn | 10.9.17 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 31.08 | Tórshavn | 20.6.15 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 39.35 | Tórshavn | 2.6.17 | ||
Spydkast 700 gram | |||||
Ude | 37.61 | Tórshavn | 9.6.18 |
60 m: | 27 |
80 m: | 11 |
100 m: | 46 |
200 m: | 33 |
300 m: | 5 |
400 m: | 7 |
600 m: | 3 |
800 m: | 3 |
1500 m: | 2 |
60 m hæk 91.4 cm: | 2 |
60 m hæk: | 6 |
60 m hæk 99.1 cm: | 2 |
110 m hæk 91.4 cm: | 4 |
110 m hæk 99.1 cm: | 4 |
110 m hæk: | 5 |
100 m hæk 84.0 cm: | 2 |
400 m hæk: | 1 |
: | 2 |
Højdespring: | 24 |
Længdespring: | 41 |
Trespring: | 7 |
Kuglestød 4.0 kg: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Kuglestød 5.0 kg: | 1 |
Kuglestød 6.0 kg: | 1 |
Diskoskast 1.0 kg: | 1 |
Diskoskast 1.5 kg: | 1 |
Hammerkast 4.0 kg: | 1 |
Hammerkast 7.26 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 4 |
Spydkast 600 gram: | 3 |
Spydkast 700 gram: | 1 |
Spydkast 800 gram: | 3 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 3 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2019 | 11.65 | |||||
Længdespring | |||||||
DMU | 2019 | 6.69 | |||||
Inde | |||||||
4 x 200 m stafet | |||||||
DMi | 2024 | 2 | 1:31.84 | ||||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
100 m | |||||||
DMU | 2020 | 7 | 19 | 11.66 | |||
DMU | 2021 | 7 | 19 | 11.37 | 2 | 19 h2 | 11.35 |
DMU | 2022 | 5 | 22 | 11.33 | 3 | 22 h1 | 11.46 |
DMU | 2023 | 6 | 22 | 11.47 | 4 | 22 h2 | 11.27 |
200 m | |||||||
DMU | 2020 | 19 B | |||||
DMU | 2021 | 10 | 19 B | 24.13 | |||
DMU | 2022 | 4 | 22 | 22.97 | |||
DMU | 2023 | 4 | 22 | 23.08 | |||
110 m hæk 99.1 cm | |||||||
DMU | 2020 | 4 | 19 | 16.07 | |||
DMU | 2021 | 7 | 19 | 17.10 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2020 | 6 | 19 | 6.26 | |||
DMU | 2021 | 3 | 19 | 6.33 | |||
DMU | 2023 | 3 | 22 | 6.44 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 2 | 19 | 45.03 | |||
4 x 400 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 19 | 3:40.50 | ||||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2019 | 5 | 17 | 7.38 | 2 | 17 h3 | 7.39 |
iDMU | 2020 | 8 | 19 | 7.41 | 3 | 19 h1 | 7.40 |
iDMU | 2024 | 3 | 22 | 7.14 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2020 | 2 | 19 B | 23.80 | |||
iDMU | 2024 | 1 | 22 B | 23.79 | |||
400 m | |||||||
iDMU | 2019 | 1 | 17 r1 | 53.73 | |||
60 m hæk 91.4 cm | |||||||
iDMU | 2019 | 3 | 17 | 8.78 | 3 | 17 h2 | 8.89 |
60 m hæk 99.1 cm | |||||||
iDMU | 2020 | 6 | 19 | 9.48 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2020 | 5 | 19 | 6.15 | |||
Trespring | |||||||
iDMU | 2019 | 2 | 17 | 13.00 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2020 | 1 | 19 | 1:32.06 | |||
iDMU | 2024 | 1 | 22 | 1:32.96 |