Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Gustav Lundholm Nielsen

Født: 3 august 1998

Klub: Sparta Atletik & Løb

Nationalitet: DEN/SWE

  •  3 DM‐guld
  •  3 DM‐sølv
  •  1 DM‐bronze
  •  7 IDM‐guld
  •  1 IDM‐sølv
  •  1 IDM‐bronze

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

400 m  [3]
46.81
i
SB Miramas, FRAMiramas, FRA2.2.24
47.04
i
v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR11.2.24
47.09
i
DMiOdenseDMi, Odense16.2.24

2023

200 m  [1]
21.15
PB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23+0.2
300 m  [1]
33.55
SB (96)Bergen, NORBergen, NOR3.6.23
400 m  [18]
46.57
i
PB (94)Luxembourg, LUXLuxembourg, LUX22.1.23
47.17
i
Sätra, SWESätra, SWE29.1.23
46.93
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.23
46.61
i
v3NatKarlstad, SWEv3Nat, Karlstad, SWE12.2.23
47.27
i
Beograd, SRBBeograd, SRB15.2.23
47.38
i
DMiRandersDMi, Randers18.2.23
46.87
i
Birmingham, GBRBirmingham, GBR25.2.23
46.93
i
iEMIstanbul, TURiEM, Istanbul, TUR3.3.23
46.40
SB NordicCKøbenhavnNordicC, København27.5.23
46.31
SB KøbenhavnKøbenhavn7.6.23
46.00
SB Kuortane, FINKuortane, FIN17.6.23
45.80
PB EM-Hold Div 2Chorzów, POLEM-Hold Div 2, Chorzów, POL20.6.23
46.05
DMAalborgDM, Aalborg24.6.23
45.81
La Chaux-de-Fonds, SUILa Chaux-de-Fonds, SUI2.7.23
46.03
Lappeenranta, FINLappeenranta, FIN19.7.23
46.18
Schifflange, LUXSchifflange, LUX30.7.23
45.66
PB VMBudapest, HUNVM, Budapest, HUN20.8.23
46.14
Padova, ITAPadova, ITA3.9.23
Diskoskast 2.0 kg  [1]
33.44
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.23
 
33.44 PBXX
4 x 400 m stafet  [1]
3:14.46
SB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
 Sparta Atletik og Løb
Christian Gundersen, Luis Felipe Maillet
Benjamin Lobo, Gustav Lundholm Nielsen
4 x 400 m stafet mix  [1]
3:24.90
SB EM-Hold Div 2Chorzów, POLEM-Hold Div 2, Chorzów, POL22.6.23
 Denmark

2022

300 m  [2]
33.31
PB Bergen, NORBergen, NOR8.6.22
33.04
PB (40)HolbækHolbæk30.8.22
400 m  [15]
47.74
i
SB Manchester, GBRManchester, GBR22.1.22
47.19
i
PB Bærum, NORBærum, NOR29.1.22
47.31
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE5.2.22
47.71
i
v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE13.2.22
47.13
i
PB DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
46.71
SB Grosseto, ITAGrosseto, ITA22.5.22
46.94
Vári, GREVári, GRE2.6.22
46.33
SB CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22
46.30
SB DMAalborgDM, Aalborg25.6.22
46.45
Oslo, NOROslo, NOR30.6.22
46.09
SB RésisprintLa Chaux-de-Fonds, SUIRésisprint, La Chaux-de-Fonds, SUI3.7.22
46.05
SB EMMünchen, GEREM, München, GER15.8.22
46.30
EMMünchen, GEREM, München, GER16.8.22
46.12
Lappeenranta, FINLappeenranta, FIN24.8.22
46.91
OdenseOdense3.9.22
4 x 200 m stafet  [1]
1:28.76
i
SB DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
 Sparta Atletik og Løb
Gustav Lundholm Nielsen, Luis Felipe Maillet
Christian Gundersen, Dánjal Dahl Ljósheim
4 x 400 m stafet  [1]
3:11.36
SB OdenseOdense3.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Benjamin Lobo, Gustav Lundholm Nielsen
Luis Felipe Maillet, Sebastian Højriis Monneret

2021

60 m  [2]
7.07
i
PB RandersRanders16.1.21
7.04
i
PB RandersRanders16.1.21
100 m  [2]
10.90
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5.210.0
10.94
KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+1.4
200 m  [6]
21.95
i
PB RandersRanders16.1.21
21.80
i
PB OdenseOdense23.1.21
21.68
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE14.2.21
21.90
i
DMiRandersDMi, Randers20.2.21
20.88
w
RésisprintLa Chaux-de-Fonds, SUIRésisprint, La Chaux-de-Fonds, SUI14.8.21+2.6
21.41
PB FrederiksbergFrederiksberg24.8.21-0.4
300 m  [1]
33.71
PB (82)KøbenhavnKøbenhavn9.5.21
400 m  [15]
48.04
i
PB OdenseOdense23.1.21
47.41
i
PB Wien, AUTWien, AUT30.1.21
47.91
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE13.2.21
48.22
i
DMiOdenseDMi, Odense21.2.21
47.65
i
iEMToruń, POLiEM, Toruń, POL5.3.21
47.89
SB GreveGreve23.5.21
47.35
PB Oordegem, BELOordegem, BEL29.5.21
46.83
PB Jyväskylä, FINJyväskylä, FIN2.6.21
47.24
KøbenhavnKøbenhavn8.6.21
47.19
Sollentuna, SWESollentuna, SWE13.6.21
46.98
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL19.6.21
47.60
DMOdenseDM, Odense26.6.21
45.93
PB RésisprintLa Chaux-de-Fonds, SUIRésisprint, La Chaux-de-Fonds, SUI14.8.21
46.69
SidłoSopot, POLSidło, Sopot, POL30.8.21
46.75
AarhusAarhus5.9.21
4 x 400 m stafet  [2]
3:12.10
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6.21
 Denmark
Mathias Astrup, Nicolai Trock Hartling
Iasonas Koniaris, Gustav Lundholm Nielsen
3:17.32
SB AarhusAarhus5.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Nicolai Trock Hartling, Tobias Gorgone Larsen
Jacob Hvorup, Gustav Lundholm Nielsen

2020

200 m  [6]
22.12
i
PB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
21.98
i
PB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
21.66
PB HvidovreHvidovre2.8.20+0.8
21.88
DMKøbenhavnDM, København16.8.20-1.1
21.87
w
DMKøbenhavnDM, København16.8.20+3.0
22.08
w
GreveGreve22.8.20
300 m  [1]
34.97
SB TårnbyTårnby11.7.20
400 m  [9]
48.62
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE18.1.20
48.88
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
48.37
i
PB v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
48.51
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
48.57
SB KøbenhavnKøbenhavn27.7.20
47.67
PB Sollentuna, SWESollentuna, SWE10.8.20
47.67
=PB DMKøbenhavnDM, København15.8.20
47.72
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE29.8.20
47.47
PB AarhusAarhus6.9.20
800 m  [1]
DNF
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
4 x 200 m stafet  [1]
1:28.25
i
SB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 Sparta Atletik og Løb
Frederik Schou-Nielsen, Festus Asante
Sebastian Ree Pedersen, Gustav Lundholm Nielsen
4 x 400 m stafet  [1]
3:16.03
DR22
DUR-22
SB
AarhusAarhus6.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Jacob Hvorup, Tobias Gorgone Larsen
Christian Gundersen, Gustav Lundholm Nielsen

2019

200 m  [5]
22.30
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
22.30
i
=PB DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
22.43
i
DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
22.15
SB DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19-1.7
22.07
SB DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19-0.6
300 m  [1]
34.73
SB TårnbyTårnby5.5.19
400 m  [15]
48.93
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.19
49.10
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
48.41
i
PB v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
48.89
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
48.49
SB BagsværdBagsværd18.5.19
48.18
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP25.5.19
49.26
OdenseOdense1.6.19
48.24
München, GERMünchen, GER8.6.19
48.16
SB BislettGOslo, NORBislettG, Oslo, NOR13.6.19
48.24
KøbenhavnKøbenhavn18.6.19
48.10
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19
47.89
PB DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19
47.81
PB EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO10.8.19
48.19
Meilen, SUIMeilen, SUI17.8.19
48.72
OdenseOdense7.9.19
4 x 400 m stafet  [3]
3:17.60
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP26.5.19
 Sparta Atletik og Løb
Nikolaj Graves, Christian Sand Clausen
Jacob Hvorup, Gustav Lundholm Nielsen
3:09.92
SB EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO11.8.19
 Denmark
Gustav Lundholm Nielsen, Philip Braun
Kasper Olsen, Nicolai Trock Hartling
3:17.47
DR22
DUR-21
SB
GreveGreve25.8.19
 Sparta Atletik og Løb
Christian Gundersen, Jacob Hvorup
Oliver Chabert, Gustav Lundholm Nielsen
4 x 400 m stafet mix  [2]
3:27.68
PB EGMinsk, BLREG, Minsk, BLR23.6.19
 Denmark
3:24.72
DR PB EGMinsk, BLREG, Minsk, BLR25.6.19
 Denmark

2018

60 m  [1]
7.30
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.2.18
100 m  [1]
10.97
w
KøbenhavnKøbenhavn12.6.18+2.6
200 m  [5]
22.66
i
PB SkiveSkive17.2.18
21.83
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.18+0.1
22.49
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.18+0.8
22.13
KøbenhavnKøbenhavn2.8.18+0.3
22.89
w
NMGävle, SWENM, Gävle, SWE12.8.18+2.2
300 m  [1]
34.71
PB KøbenhavnKøbenhavn6.5.18
400 m  [12]
49.96
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
49.69
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.2.18
49.32
i
PB v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE11.2.18
49.60
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
48.73
SB BallerupBallerup15.5.18
47.95
PB Regensburg, GERRegensburg, GER2.6.18
48.66
KøbenhavnKøbenhavn26.6.18
48.49
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.18
48.73
NMGävle, SWENM, Gävle, SWE11.8.18
49.46
Manchester, GBRManchester, GBR15.8.18
48.61
DMOdenseDM, Odense25.8.18
48.88
AalborgAalborg1.9.18
800 m  [2]
1:59.57
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.18
1:53.72
PB AalborgAalborg2.9.18
400 m hæk  [3]
56.00
PB SkiveSkive19.5.18
55.22
PB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR26.5.18
55.23
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18
4 x 400 m stafet  [1]
3:16.01
SB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR27.5.18
 Sparta Atletik og Løb
Gustav Lundholm Nielsen, Philip Braun
Oliver Chabert, Tobias Gorgone Larsen

2017

60 m  [5]
7.28
i
SB BallerupBallerup21.1.17
7.29
i
BallerupBallerup22.1.17
7.28
i
=SB AalborgAalborg4.2.17
7.31
i
SkiveSkive25.2.17
7.30
i
SkiveSkive25.2.17
100 m  [3]
11.43
SB AalborgAalborg12.5.17-0.1
11.31
SB NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN10.6.17+0.3
11.11
PB HvidovreHvidovre26.8.17+0.9
200 m  [6]
22.82
i
SkiveSkive18.2.17
22.78
i
PB SkiveSkive18.2.17
22.83
i
SkiveSkive26.2.17
22.36
PB KøbenhavnKøbenhavn18.6.17+0.7
22.31
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.17-1.0
22.08
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre27.8.17+2.4
400 m  [12]
50.28
i
PB SkiveSkive19.2.17
49.21
PB GlostrupGlostrup29.4.17
50.38
AalborgAalborg12.5.17
49.16
PB BallerupBallerup28.5.17
49.11
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.17
48.86
PB NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN10.6.17
49.02
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17
49.15
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17
49.53
Manchester, GBRManchester, GBR16.8.17
48.37
PB NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE19.8.17
48.56
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17
48.74
ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17
1000 m  [1]
2:47.47
i
PB (87)AalborgAalborg5.2.17
1500 m  [2]
4:26.09
SB AalborgAalborg13.5.17
4:20.41
PB NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN11.6.17
110 m hæk 99.1 cm  [1]
15.82
PB NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN11.6.17-0.1
Højdespring  [7]
1.86
i
PB BallerupBallerup22.1.17
1.84
i
AalborgAalborg4.2.17
1.80
SB TårnbyTårnby6.5.17
1.86
PB AalborgAalborg12.5.17
1.64
OdenseOdense21.5.17
1.85
NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN10.6.17
1.83
KøbenhavnKøbenhavn23.9.17
Stangspring  [6]
3.30
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.17
3.60
i
=PB BallerupBallerup21.1.17
3.60
i
=PB AalborgAalborg5.2.17
3.40
i
SkiveSkive25.2.17
3.40
SB AalborgAalborg13.5.17
3.42
SB NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN11.6.17
Længdespring  [8]
6.35
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.17
6.34
i
KøbenhavnKøbenhavn24.1.17
6.41
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
6.49
i
PB AalborgAalborg4.2.17
6.47
PB TårnbyTårnby7.5.17-1.2
6.76
PB AalborgAalborg12.5.17+0.6
6.54
KøbenhavnKøbenhavn1.6.17+1.4
6.66
NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN10.6.17+0.6
Trespring  [3]
13.34
w
OdenseOdense21.5.17+2.1
13.61
PB ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17+0.5
 
13.49
 +2.8
13.35 SB
 +1.1
13.56
 +2.2
13.61 PB
 +0.5
13.09
KøbenhavnKøbenhavn23.9.170.0
Kuglestød 6.0 kg  [6]
11.20
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.17
11.47
i
SB BallerupBallerup22.1.17
11.50
i
SB AalborgAalborg4.2.17
11.33
SB AalborgAalborg12.5.17
11.84
PB KøbenhavnKøbenhavn1.6.17
11.53
NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN10.6.17
Diskoskast 1.75 kg  [3]
37.36
PB GlostrupGlostrup29.4.17
36.70
AalborgAalborg13.5.17
33.95
NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN11.6.17
Spydkast 800 gram  [4]
40.45
SB GlostrupGlostrup29.4.17
45.22
PB AalborgAalborg13.5.17
45.46
PB BallerupBallerup28.5.17
41.20
NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN11.6.17
Syvkamp U20  [1]
4.784
i
PB AalborgAalborg5.2.17
         
      
Tikamp U20  [2]
6.642
PB AalborgAalborg13.5.17
            
            
6.670
PB NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN11.6.17
11.31/+0.3   6.66/+0.6   11.53   1.85   48.86
15.82/-0.1   33.95   3.42   41.20   4:20.41
4 x 400 m stafet  [2]
3:21.16
SB NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE20.8.17
 Denmark
Mathias Astrup, Jacob Hvorup
William Devantier, Gustav Lundholm Nielsen
3:19.85
ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17
 Sparta Atletik og Løb
Jacob Hvorup, Gustav Lundholm Nielsen
William Devantier, Andreas Holst Lindgreen

2016

60 m  [3]
7.48
i
PB BallerupBallerup23.1.16
7.38
i
PB BallerupBallerup23.1.16
7.26
i
PB AalborgAalborg13.2.16
100 m  [6]
11.25
w
HelsingørHelsingør15.5.16+3.5
11.32
PB BallerupBallerup18.6.16+1.2
11.12
PB Ystad, SWEYstad, SWE24.7.16+1.8
11.24
Ystad, SWEYstad, SWE24.7.16+1.7
11.79
Reykjavik, ISLReykjavik, ISL13.8.16-2.1
11.39
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.2
200 m  [5]
22.94
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
23.16
i
SkiveSkive5.3.16
22.68
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.16+1.2
22.64
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+0.9
22.89
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16-1.2
400 m  [9]
51.12
i
PB SkiveSkive5.3.16
50.91
PB GlostrupGlostrup30.4.16
51.92
HelsingørHelsingør15.5.16
50.45
PB TårnbyTårnby29.5.16
50.60
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16
51.04
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
49.72
PB KøbenhavnKøbenhavn3.9.16
49.40
PB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9.16
51.02
BallerupBallerup24.9.16
1000 m  [1]
2:48.37
i
PB (74)AalborgAalborg13.2.16
1500 m  [2]
4:42.49
SB HelsingørHelsingør15.5.16
4:25.06
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
Højdespring  [7]
1.71
i
PB BallerupBallerup23.1.16
1.75
i
PB AalborgAalborg13.2.16
1.78
PB HelsingørHelsingør15.5.16
1.75
BallerupBallerup18.6.16
1.80
PB KøbenhavnKøbenhavn9.7.16
1.82
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
1.78
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16
Stangspring  [8]
3.50
i
PB HelsingørHelsingør9.1.16
3.60
i
PB AalborgAalborg13.2.16
3.40
i
SkiveSkive5.3.16
3.50
PB HelsingørHelsingør15.5.16
3.50
=PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.16
3.45
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16
3.45
KøbenhavnKøbenhavn4.8.16
3.50
=PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
Længdespring  [8]
6.26
i
PB BallerupBallerup23.1.16
6.06
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
6.45
i
PB AalborgAalborg13.2.16
5.99
SB HelsingørHelsingør15.5.16+1.2
6.27
PB BallerupBallerup18.6.16+1.5
6.15
KøbenhavnKøbenhavn9.7.160.0
6.42
w
Ystad, SWEYstad, SWE24.7.16+2.1
6.46
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.160.0
Trespring  [2]
13.46
PB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9.16-0.8
12.45
BallerupBallerup24.9.16-0.9
Kuglestød 6.0 kg  [8]
10.61
i
PB BallerupBallerup23.1.16
10.74
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE30.1.16
11.56
i
PB AalborgAalborg13.2.16
11.55
PB HelsingørHelsingør15.5.16
10.84
BallerupBallerup18.6.16
11.72
PB KøbenhavnKøbenhavn26.6.16
11.62
GreveGreve7.8.16
11.23
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
Diskoskast 1.75 kg  [6]
34.56
PB GlostrupGlostrup30.4.16
34.27
HelsingørHelsingør15.5.16
35.46
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.16
34.41
KøbenhavnKøbenhavn26.6.16
34.20
GreveGreve7.8.16
32.57
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
Spydkast 800 gram  [5]
38.77
PB GlostrupGlostrup30.4.16
37.29
HelsingørHelsingør15.5.16
40.13
PB KøbenhavnKøbenhavn9.6.16
39.88
Ystad, SWEYstad, SWE24.7.16
40.62
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
Syvkamp U20  [1]
4.657
i
PB AalborgAalborg13.2.16
         
      
Tikamp U20  [2]
6.095
PB HelsingørHelsingør15.5.16
            
            
6.347
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
            
            
4 x 100 m stafet  [1]
42.69
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9.16
 Sparta Atletik og Løb
Nicolai Lind Andersen, Gustav Lundholm Nielsen
Sebastian Ree Pedersen, Emil Frænde

2015

60 m  [1]
7.71
i
PB BallerupBallerup17.1.15
100 m  [2]
11.86
PB BallerupBallerup13.5.15-0.2
11.66
PB Maribo Maribo 15.8.15+0.1
200 m  [4]
24.16
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
23.49
w
HvidovreHvidovre13.6.15+3.4
23.16
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+1.6
23.52
HvidovreHvidovre22.8.15-3.2
400 m  [7]
53.92
i
PB SkiveSkive7.3.15
53.63
SB AllerødAllerød12.5.15
53.32
SB KøbenhavnKøbenhavn31.5.15
52.43
PB BallerupBallerup20.6.15
52.10
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15
53.28
Maribo Maribo 15.8.15
51.20
PB HvidovreHvidovre22.8.15
1000 m  [1]
2:56.79
i
PB (41)AalborgAalborg14.3.15
1500 m  [1]
4:38.59
PB Maribo Maribo 15.8.15
110 m hæk 91.4 cm  [1]
16.65
PB Maribo Maribo 15.8.150.0
Højdespring  [6]
1.68
i
PB BallerupBallerup17.1.15
1.59
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.15
1.67
i
AalborgAalborg14.3.15
1.65
PB TårnbyTårnby2.5.15
1.65
=PB BallerupBallerup20.6.15
1.72
PB Maribo Maribo 15.8.15
Stangspring  [7]
3.10
i
PB HelsingørHelsingør31.1.15
3.14
i
PB HelsingørHelsingør28.2.15
3.30
i
PB SkiveSkive7.3.15
3.30
i
=PB AalborgAalborg14.3.15
3.40
PB KøbenhavnKøbenhavn31.5.15
3.30
BallerupBallerup20.6.15
3.40
=PB Maribo Maribo 15.8.15
Længdespring  [7]
5.33
SB HvidovreHvidovre13.6.150.0
5.98
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+0.2
6.15
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+2.1
6.01
PB KøbenhavnKøbenhavn5.8.150.0
6.18
PB Maribo Maribo 15.8.15+0.1
5.93
HvidovreHvidovre22.8.15+1.5
6.04
w
HvidovreHvidovre22.8.15+2.3
Trespring  [1]
12.64
PB SkiveSkive12.9.15-0.1
Kuglestød 5.0 kg  [5]
11.44
i
PB HelsingørHelsingør31.1.15
10.83
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.15
11.07
i
AalborgAalborg14.3.15
11.29
PB TårnbyTårnby2.5.15
11.86
PB Maribo Maribo 15.8.15
Diskoskast 1.5 kg  [4]
34.06
SB TårnbyTårnby2.5.15
33.54
KøbenhavnKøbenhavn27.5.15
34.20
PB BallerupBallerup20.6.15
34.35
PB Maribo Maribo 15.8.15
Spydkast 700 gram  [2]
40.03
PB HvidovreHvidovre13.6.15
45.70
PB Maribo Maribo 15.8.15
Femkamp D17  [1]
2.863
i
PB AalborgAalborg14.3.15
Tikamp U18  [1]
6.056
PB Maribo Maribo 15.8.15
            
            

2014

60 m  [1]
8.00
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.12.13
100 m  [2]
12.15
w
TårnbyTårnby3.5.14+3.0
12.04
PB HelsingørHelsingør24.5.14+0.4
400 m  [3]
53.55
PB Maribo Maribo 9.6.14
52.90
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
54.25
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
1500 m  [1]
4:41.76
PB AllerødAllerød24.6.14
400 m hæk  [1]
1:00.80
PB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9.14
Højdespring  [2]
1.55
i
PB HvidovreHvidovre5.1.14
1.56
i
PB AarhusAarhus8.3.14
Stangspring  [3]
2.97
i
PB HelsingørHelsingør1.2.14
3.00
i
PB SkiveSkive1.3.14
3.00
i
=PB AarhusAarhus8.3.14
Længdespring  [5]
5.57
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
5.68
i
PB SkiveSkive1.3.14
5.50
PB TårnbyTårnby3.5.14+1.4
5.57
w
TårnbyTårnby3.5.14+2.6
5.27
HelsingørHelsingør24.5.14+2.0
Trespring  [5]
11.96
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
12.36
i
PB SkiveSkive1.3.14
12.24
PB BallerupBallerup21.6.14-2.1
12.22
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14-0.2
12.23
KøbenhavnKøbenhavn30.8.140.0
Kuglestød 5.0 kg  [7]
9.01
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.12.13
9.75
i
PB HvidovreHvidovre5.1.14
9.74
i
HelsingørHelsingør1.2.14
9.61
i
KøbenhavnKøbenhavn4.2.14
10.31
i
PB AarhusAarhus8.3.14
10.81
PB KøbenhavnKøbenhavn10.5.14
10.02
HelsingørHelsingør24.5.14
Diskoskast 1.5 kg  [4]
33.23
PB TårnbyTårnby3.5.14
33.18
KøbenhavnKøbenhavn10.5.14
34.13
PB BallerupBallerup21.6.14
33.17
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
Spydkast 700 gram  [1]
34.22
PB KøbenhavnKøbenhavn10.5.14

2013

100 m  [1]
13.59
SB TårnbyTårnby4.5.13-1.1
200 m  [5]
27.60
SB TårnbyTårnby4.5.13-1.3
27.15
PB RoskildeRoskilde25.5.13-1.7
26.39
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.130.0
26.42
FrederiksbergFrederiksberg8.6.130.0
26.20
PB HerningHerning10.8.13+1.7
300 m  [3]
40.68
PB BallerupBallerup22.6.13
40.23
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13
39.72
PB KøbenhavnKøbenhavn14.9.13
800 m  [4]
2:22.46
SB RoskildeRoskilde25.5.13
2:28.00
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13
2:18.40
SB HerningHerning10.8.13
2:13.98
PB Varberg, SWEVarberg, SWE21.9.13
1000 m  [1]
3:11.52
i
SB AarhusAarhus2.2.13
300 m hæk 76.2 cm  [1]
44.26
PB AarhusAarhus31.8.13
100 m hæk 84.0 cm  [3]
18.63
SB RoskildeRoskilde25.5.13-1.9
17.47
SB HerningHerning10.8.13-1.4
16.54
SB Varberg, SWEVarberg, SWE21.9.13+1.0
Højdespring  [6]
1.50
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
1.52
i
PB AarhusAarhus2.2.13
1.50
i
SkiveSkive9.3.13
1.53
PB RoskildeRoskilde25.5.13
1.60
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13
1.54
Varberg, SWEVarberg, SWE21.9.13
Stangspring  [9]
2.55
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
2.60
i
PB AarhusAarhus2.2.13
2.60
PB GreveGreve9.5.13
2.80
PB RoskildeRoskilde25.5.13
2.80
=PB HerningHerning10.8.13
2.80
=PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
3.00
PB AarhusAarhus31.8.13
3.00
=PB KøbenhavnKøbenhavn14.9.13
3.00
=PB Varberg, SWEVarberg, SWE21.9.13
Længdespring  [10]
5.18
i
PB BallerupBallerup12.1.13
5.07
i
SkiveSkive9.3.13
5.17
PB TårnbyTårnby4.5.13+1.0
4.80
RoskildeRoskilde25.5.13+1.3
5.05
BallerupBallerup22.6.13+0.9
5.14
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13-0.9
4.88
HerningHerning10.8.13-0.7
4.98
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-0.2
5.23
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13
5.24
PB Varberg, SWEVarberg, SWE21.9.130.0
Trespring  [8]
10.92
i
PB BallerupBallerup12.1.13
11.64
i
PB SkiveSkive9.3.13
10.95
PB FrederiksbergFrederiksberg8.6.13+1.2
11.10
PB BallerupBallerup22.6.13+1.0
11.48
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+0.1
11.20
AarhusAarhus31.8.130.0
11.33
w
AarhusAarhus31.8.13+2.3
11.75
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13+0.2
Kuglestød 4.0 kg  [7]
8.23
i
PB BallerupBallerup12.1.13
8.14
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
8.25
i
PB AarhusAarhus2.2.13
9.17
PB TårnbyTårnby4.5.13
9.11
RoskildeRoskilde25.5.13
8.54
HerningHerning10.8.13
9.39
PB Varberg, SWEVarberg, SWE21.9.13
Diskoskast 1.0 kg  [7]
28.55
PB TårnbyTårnby4.5.13
30.99
PB RoskildeRoskilde25.5.13
19.79
BallerupBallerup22.6.13
31.40
PB HerningHerning10.8.13
29.82
KøbenhavnKøbenhavn15.8.13
31.00
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
31.37
Varberg, SWEVarberg, SWE21.9.13
Spydkast 600 gram  [4]
28.60
PB GreveGreve9.5.13
29.58
PB RoskildeRoskilde25.5.13
30.60
PB HerningHerning10.8.13
31.22
PB Varberg, SWEVarberg, SWE21.9.13
Femkamp U16  [1]
2.103
i
PB AarhusAarhus2.2.13

2012

60 m  [2]
8.74
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
8.83
i
SB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
100 m  [3]
13.19
PB GlostrupGlostrup28.4.12+2.0
13.77
w
GlostrupGlostrup28.4.12+3.4
13.67
GreveGreve29.9.12+1.3
200 m  [5]
28.32
SB TårnbyTårnby5.5.12+0.9
28.14
SB HerningHerning19.5.12-0.5
27.59
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6.12+1.6
27.90
BallerupBallerup11.8.12+0.8
27.91
FrederiksbergFrederiksberg27.8.12-0.2
300 m  [5]
44.76
PB GlostrupGlostrup28.4.12
44.30
PB HelsingørHelsingør2.6.12
43.01
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12
43.22
BagsværdBagsværd16.9.12
43.44
AabenraaAabenraa22.9.12
800 m  [7]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:22.75 OT
i
BallerupBallerup21.1.12
2:22.61
PB KøbenhavnKøbenhavn13.5.12
2:17.57
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6.12
2:19.96
Helsinki, FINHelsinki, FIN25.6.12
2:22.20
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12
2:21.94
BallerupBallerup11.8.12
2:19.54
HvidovreHvidovre1.9.12
1000 m  [1]
3:05.84
i
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
100 m hæk 84.0 cm  [4]
18.46
PB HerningHerning19.5.12-0.7
16.35
PB BallerupBallerup11.8.12-0.1
17.47
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12-2.9
17.47
w
HvidovreHvidovre1.9.12+3.6
Højdespring  [9]
1.45
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
1.40
i
BallerupBallerup21.1.12
1.30
i
KøbenhavnKøbenhavn28.1.12
1.41
i
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
1.40
i
HelsingørHelsingør25.2.12
1.42
SB BallerupBallerup11.8.12
1.45
=PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.12
1.36
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12
1.50
PB GreveGreve29.9.12
Stangspring  [13]
2.45
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
2.42
i
KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
2.40
i
BallerupBallerup21.1.12
2.30
i
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
2.50
i
PB SkiveSkive3.3.12
2.20
SB HerningHerning19.5.12
2.40
=PB HelsingørHelsingør2.6.12
2.30
FrederiksbergFrederiksberg9.6.12
2.30
KøbenhavnKøbenhavn12.6.12
2.20
BallerupBallerup11.8.12
2.50
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12
2.50
=PB BagsværdBagsværd16.9.12
2.50
=PB AabenraaAabenraa22.9.12
Længdespring  [4]
4.58
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
4.54
w
TårnbyTårnby5.5.12+2.8
4.75
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+0.8
4.43
BallerupBallerup11.8.120.0
Trespring  [10]
10.49
i
PB BallerupBallerup21.1.12
10.37
i
KøbenhavnKøbenhavn28.1.12
10.61
i
PB SkiveSkive3.3.12
10.69
PB KøbenhavnKøbenhavn13.5.12+2.0
10.37
FrederiksbergFrederiksberg9.6.12-0.8
10.53
Helsinki, FINHelsinki, FIN25.6.12+2.0
10.76
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+1.7
10.60
HvidovreHvidovre1.9.12+0.5
10.82
w
HvidovreHvidovre1.9.12+2.3
10.63
GreveGreve29.9.12-0.2
Kuglestød 4.0 kg  [8]
7.75
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
7.46
i
KøbenhavnKøbenhavn28.1.12
7.83
i
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
7.39
i
HelsingørHelsingør25.2.12
7.66
PB BallerupBallerup11.8.12
7.92
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.12
8.74
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12
7.90
GreveGreve29.9.12
Diskoskast 1.0 kg  [5]
25.67
PB HerningHerning19.5.12
25.25
FrederiksbergFrederiksberg9.6.12
25.10
BallerupBallerup11.8.12
25.09
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12
27.26
PB GreveGreve29.9.12
Spydkast 600 gram  [5]
23.41
PB GlostrupGlostrup28.4.12
24.37
PB HerningHerning19.5.12
27.37
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6.12
25.34
BallerupBallerup11.8.12
20.70
GreveGreve29.9.12
Femkamp U16  [1]
1.934
i
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12

2011

50 m  [1]
7.67
i
PB HvidovreHvidovre12.12.10
60 m  [10]
8.97
i
KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
8.90
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
8.81
i
PB HelsingørHelsingør15.1.11
8.88
i
PB HelsingørHelsingør15.1.11
8.90
i
BallerupBallerup22.1.11
9.03
i
BallerupBallerup22.1.11
8.90
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
8.81
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
8.82
i
HelsingørHelsingør26.2.11
8.99
i
HelsingørHelsingør26.2.11
80 m  [3]
11.29
PB GlostrupGlostrup30.4.11+0.7
11.36
KøbenhavnKøbenhavn20.8.11+1.3
11.25
w
KøbenhavnKøbenhavn20.8.11+2.3
200 m  [6]
Uregelmæssighed: Oversized track
28.97 OT
i
BallerupBallerup22.1.11
28.70
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.11
28.05
PB TårnbyTårnby7.5.11-1.7
28.24
LyngbyLyngby4.6.110.0
27.85
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11+0.5
28.20
GreveGreve24.9.110.0
300 m  [1]
47.1h
TårnbyTårnby13.9.11
400 m  [1]
1:04.89
PB GreveGreve9.6.11
600 m  [8]
1:43.53
PB TårnbyTårnby7.5.11
1:42.48
PB GreveGreve28.5.11
1:41.61
PB LyngbyLyngby4.6.11
1:44.83
BallerupBallerup18.6.11
1:41.20
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11
1:44.05
KøbenhavnKøbenhavn20.8.11
1:43.54
FrederiksbergFrederiksberg22.8.11
1:42.73
GreveGreve24.9.11
800 m  [3]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:32.20 OT
i
BallerupBallerup22.1.11
2:33.86
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
2:23.1h
PB HerlufsholmHerlufsholm21.5.11
1000 m  [1]
3:18.86
SB GlostrupGlostrup30.4.11
1500 m  [2]
Uregelmæssighed: Oversized track
5:09.25 OT
i
BallerupBallerup22.1.11
5:09.08
SB TårnbyTårnby7.5.11
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [4]
15.60
PB TårnbyTårnby7.5.11-1.6
15.30
PB TårnbyTårnby7.5.11-1.6
15.81
GreveGreve28.5.11-1.2
15.10
PB LyngbyLyngby4.6.11-1.4
Højdespring  [4]
1.40
i
PB HelsingørHelsingør15.1.11
1.45
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.11
1.40
TårnbyTårnby13.9.11
1.40
HillerødHillerød18.9.11
Stangspring  [8]
1.80
i
PB KøbenhavnKøbenhavn21.2.11
1.85
i
PB HelsingørHelsingør26.3.11
2.30
PB HerlufsholmHerlufsholm21.5.11
2.30
=PB LyngbyLyngby4.6.11
2.30
=PB BallerupBallerup18.6.11
2.40
PB HelsingørHelsingør13.8.11
2.25
KøbenhavnKøbenhavn15.8.11
2.35
i
PB KøbenhavnKøbenhavn28.9.11
Kuglestød 3.0 kg  [10]
7.97
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
8.29
i
PB BallerupBallerup22.1.11
9.00
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE29.1.11
8.48
i
HvidovreHvidovre6.2.11
8.54
i
HelsingørHelsingør26.2.11
8.42
i
HelsingørHelsingør26.3.11
8.96
PB GreveGreve28.5.11
8.94
LyngbyLyngby4.6.11
9.26
PB BallerupBallerup18.6.11
8.11
BagsværdBagsværd1.9.11
Diskoskast 0.75 kg  [1]
27.77
PB GreveGreve24.9.11
Hammerkast 3.0 kg  [1]
17.34
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.11
Spydkast 400 gram  [2]
25.51
PB TårnbyTårnby7.5.11
28.13
PB GreveGreve28.5.11

2010

60 m  [8]
9.09
i
PB KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
9.20
i
PB KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
9.04
i
PB HelsingørHelsingør16.1.10
9.22
i
BallerupBallerup24.1.10
9.13
i
BallerupBallerup24.1.10
9.09
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
9.13
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
9.05
i
HelsingørHelsingør7.2.10
80 m  [3]
11.73
PB GreveGreve19.6.10-0.5
12.02
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10-3.1
11.75
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10-1.2
100 m  [1]
14.35
PB BallerupBallerup5.5.10+0.6
200 m  [5]
28.96
PB TårnbyTårnby1.5.10+0.2
28.88
PB GlostrupGlostrup29.5.100.0
29.23
GreveGreve19.6.10+1.2
28.62
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10-0.4
28.66
GreveGreve25.9.10+1.1
600 m  [6]
1:47.91
PB TårnbyTårnby1.5.10
1:48.56
GreveGreve19.6.10
1:47.71
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10
1:47.96
RoskildeRoskilde21.8.10
1:46.54
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.10
1:46.01
PB GreveGreve25.9.10
800 m  [1]
2:33.79
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.10
1000 m  [3]
3:11.89
PB BallerupBallerup5.5.10
3:14.20
GlostrupGlostrup29.5.10
3:12.94
HillerødHillerød19.9.10
1500 m  [2]
5:09.4h
PB TårnbyTårnby1.5.10
5:08.43
PB KøbenhavnKøbenhavn12.8.10
Højdespring  [2]
1.25
i
PB KøbenhavnKøbenhavn23.3.10
1.30
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.10
Længdespring  [1]
4.47
PB KøbenhavnKøbenhavn14.6.10
Kuglestød 3.0 kg  [6]
6.73
i
PB KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
7.30
i
PB HelsingørHelsingør16.1.10
7.05
i
BallerupBallerup24.1.10
7.08
i
HelsingørHelsingør7.2.10
6.89
i
KøbenhavnKøbenhavn23.3.10
7.38
PB RoskildeRoskilde21.8.10
Diskoskast 0.75 kg  [3]
23.62
PB TårnbyTårnby1.5.10
21.93
BallerupBallerup5.5.10
23.00
GreveGreve25.9.10
Spydkast 400 gram  [3]
19.66
PB KøbenhavnKøbenhavn14.6.10
24.22
PB RoskildeRoskilde21.8.10
22.81
HillerødHillerød19.9.10

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde
7.67
Hvidovre12.12.10
60 m
Inde
7.04
Randers16.1.21
100 m
Ude
10.90
København9.5.210.0
200 m
Ude
21.15
Aarhus9.9.23+0.216 
Inde
21.68
Växjö, SWE14.2.2116 
400 m
Ude
45.66
Budapest, HUN20.8.23
Inde
46.57
Luxembourg, LUX22.1.23
800 m
Ude
1:53.72
Aalborg2.9.18
Inde
1:59.57
Skive24.2.18
1000 m
Ude
3:11.89
Ballerup5.5.10
Inde
2:47.47
Aalborg5.2.1731 
1500 m
Ude
4:20.41
Kuortane, FIN11.6.17
400 m hæk
Ude
55.22
Birmingham, GBR26.5.18
Højdespring
Ude
1.86
Aalborg12.5.17
Inde
1.86
Ballerup22.1.17
Stangspring
Ude
3.50
Helsingør15.5.16
Inde
3.60
Aalborg13.2.16
Længdespring
Ude
6.76
Aalborg12.5.17+0.6
Inde
6.49
Aalborg4.2.17
Trespring
Ude
13.61
Brno, CZE16.9.17+0.5
Inde
12.36
Skive1.3.14
Diskoskast 2.0 kg
Ude
33.44
København30.8.23
Spydkast 800 gram
Ude
45.46
Ballerup28.5.17

80 m
Ude
11.29
Glostrup30.4.11+0.7
300 m
Ude
33.04
Holbæk30.8.22
600 m
Ude
1:41.20
Göteborg, SWE8.7.11
110 m hæk 91.4 cm
Ude
16.65
Maribo 15.8.150.0
110 m hæk 99.1 cm
Ude
15.82
Kuortane, FIN11.6.17-0.1
300 m hæk 76.2 cm
Ude
44.26
Aarhus31.8.13
100 m hæk 84.0 cm
Ude
16.35
Ballerup11.8.12-0.1
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Ude
15.10
Lyngby4.6.11-1.4
Kuglestød 4.0 kg
Ude
9.39
Varberg, SWE21.9.13
Inde
8.25
Aarhus2.2.13
Kuglestød 3.0 kg
Ude
9.26
Ballerup18.6.11
Inde
9.00
Malmö, SWE29.1.11
Kuglestød 5.0 kg
Ude
11.86
Maribo 15.8.15
Inde
11.44
Helsingør31.1.15
Kuglestød 6.0 kg
Ude
11.84
København1.6.17
Inde
11.56
Aalborg13.2.16
Diskoskast 0.75 kg
Ude
27.77
Greve24.9.11
Diskoskast 1.0 kg
Ude
31.40
Herning10.8.13
Diskoskast 1.5 kg
Ude
34.35
Maribo 15.8.15
Diskoskast 1.75 kg
Ude
37.36
Glostrup29.4.17
Hammerkast 3.0 kg
Ude
17.34
København5.9.11
Spydkast 400 gram
Ude
28.13
Greve28.5.11
Spydkast 600 gram
Ude
31.22
Varberg, SWE21.9.13
Spydkast 700 gram
Ude
45.70
Maribo 15.8.15
Femkamp D17
Inde
2.863
Aalborg14.3.15
Syvkamp U20
Inde
4.784
Aalborg5.2.17
Femkamp U16
Inde
2.103
Aarhus2.2.13
Tikamp U20
Ude
6.670
Kuortane, FIN11.6.17
Tikamp U18
Ude
6.056
Maribo 15.8.15
4 x 400 m stafet mix
Ude
3:24.72
DR
Minsk, BLR25.6.19

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 638
Per disciplin:
50 m:1
60 m:33
80 m:6
100 m:21
200 m:59
300 m:16
400 m:119
600 m:14
800 m:18
1000 m:9
1500 m:10
110 m hæk 91.4 cm:1
110 m hæk 99.1 cm:1
300 m hæk 76.2 cm:1
100 m hæk 84.0 cm:7
400 m hæk:4
:4
Højdespring:43
Stangspring:54
Længdespring:43
Trespring:29
Kuglestød 4.0 kg:15
Kuglestød 3.0 kg:16
Kuglestød 5.0 kg:12
Kuglestød 6.0 kg:14
Diskoskast 0.75 kg:4
Diskoskast 1.0 kg:12
Diskoskast 1.5 kg:8
Diskoskast 1.75 kg:9
Diskoskast 2.0 kg:1
Hammerkast 3.0 kg:1
Spydkast 400 gram:5
Spydkast 600 gram:9
Spydkast 700 gram:3
Spydkast 800 gram:9
Femkamp D17:1
Syvkamp U20:2
Femkamp U16:2
Tikamp U20:4
Tikamp U18:1
4 x 100 m stafet:1
4 x 200 m stafet:2
4 x 400 m stafet:11
4 x 400 m stafet mix:3

Danske mesterskaber

Ude
200 m
DM 2019 4
22.07 4
h3
22.15
DM 2020 5
21.87 3
h2
21.88
400 m
DM 2017 2
48.56
DM 2018 1
48.61
DM 2019 2
47.89
DM 2020 1
47.67
DM 2021 3
47.60
DM 2022 2
46.30
DM 2023 1
46.05
4 x 400 m stafet
DM 2020 1
3:16.03
DM 2021 1
3:17.32
Inde
200 m
DMi 2019 3
22.43 1
h6
22.30
DMi 2020 1
21.98 1
h9
22.12
DMi 2021 2
B
21.90
400 m
DMi 2018 1
49.60
DMi 2019 1
48.89
DMi 2020 1
48.51
DMi 2021 1
48.22
DMi 2022 2
47.13
DMi 2023 1
47.38
DMi 2024 1
47.09
4 x 200 m stafet
DMi 2020 1
1:28.25
DMi 2022 2
1:28.76

Ungdom
Ude
200 m
DMU 2017
2
19
h2
22.08
Inde
800 m
iDMU 2018 1
22
1:59.57

Internationale stævner

Ude
400 m
EM-Hold Div 2 2019 2
B
47.81
EM-Hold Div 2 2021 3
46.98
EM 2022
8
s1
46.30 5
h4
46.05
EM-Hold Div 2 2023 4
45.80
VM 2023
7
h4
45.66
4 x 400 m stafet
EM-Hold Div 2 2019 4
3:09.92
EM-Hold Div 2 2021 3
3:12.10
4 x 400 m stafet mix
EM-Hold Div 2 2023 8
3:24.90
Inde
400 m
iEM 2021
5
h9
47.65
iEM 2023
5
h4
46.93