Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Steffen Udengaard Knudsen

Født: 23 november 1998

Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb

  •  1 IDM‐guld
  •  1 IDM‐sølv

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

50 m  [1]
6.03
i
PB AarhusAarhus17.2.22
60 m  [10]
6.99
i
SB AarhusAarhus30.12.21
NT
i
RandersRanders30.1.22
6.86
i
PB RandersRanders30.1.22
6.96
i
OdenseOdense5.2.22
6.94
i
OdenseOdense5.2.22
6.87
i
AarhusAarhus17.2.22
6.87
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
6.87
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
6.87
i
AarhusAarhus2.3.22
6.80
i
PB AarhusAarhus2.3.22
100 m  [4]
10.95
SB RandersRanders4.6.22-0.6
11.01
Skara, SWESkara, SWE6.6.22+1.2
11.19
VibyViby20.6.22+0.8
10.84
SB DMAalborgDM, Aalborg25.6.22+1.0
200 m  [2]
22.42
i
SB OdenseOdense5.2.22
24.91
SB OdenseOdense3.9.22-4.2
4 x 100 m stafet  [1]
41.32
SB OdenseOdense3.9.22
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
Steffen Udengaard Knudsen, Simon Hansen
Torúr Mortensen, Rinalds Valts Zarins

2021

50 m  [1]
6.11
i
PB AarhusAarhus30.12.20
60 m  [8]
7.05
i
SB AarhusAarhus30.12.20
7.06
i
AarhusAarhus30.12.20
6.96
i
SB RandersRanders16.1.21
6.91
i
SB RandersRanders16.1.21
6.92
i
OdenseOdense23.1.21
6.95
i
OdenseOdense23.1.21
6.95
i
RandersRanders6.2.21
6.90
i
=PB RandersRanders6.2.21
100 m  [9]
10.74
SB GreveGreve23.5.21+1.3
10.88
GreveGreve23.5.21+0.7
10.76
AarhusAarhus3.6.21-0.8
10.73
SB AarhusAarhus3.6.21+0.7
10.85
FrederiksbergFrederiksberg5.6.21-0.8
10.83
Skara, SWESkara, SWE6.6.21-1.8
10.88
Skara, SWESkara, SWE6.6.21-1.0
10.69
PB KøbenhavnKøbenhavn8.6.21+0.8
10.60
PB KøbenhavnKøbenhavn8.6.21+0.2
200 m  [3]
22.11
i
SB RandersRanders16.1.21
21.87
i
PB OdenseOdense23.1.21
DNF
i
DMiRandersDMi, Randers20.2.21
4 x 100 m stafet  [1]
40.00
PB AarhusAarhus5.9.21
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
Jakub Sikorski, Kojo Musah
Simon Hansen, Steffen Udengaard Knudsen
4 x 200 m stafet  [1]
DNF
WorldRChorzów, POLWorldR, Chorzów, POL2.5.21
 Denmark
Steffen Udengaard Knudsen, Simon Hansen
Tazana Kamanga-Dyrbak, Kojo Musah

2020

50 m  [1]
6.12
i
PB AarhusAarhus28.12.19
60 m  [12]
7.18
i
SB AarhusAarhus28.12.19
7.12
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.07
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.11
i
SkiveSkive1.2.20
7.01
i
SB AarhusAarhus13.2.20
7.08
i
AarhusAarhus13.2.20
7.00
i
SB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
6.96
i
SB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
7.10
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
6.92
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
7.04
PB AarhusAarhus15.6.20-0.8
7.07
SB AarhusAarhus15.6.20-0.8
100 m  [7]
1DNF
AarhusAarhus4.7.20+0.2
10.97
SB AarhusAarhus8.8.20+0.6
10.70
PB DMKøbenhavnDM, København15.8.20+0.6
10.80
DMKøbenhavnDM, København15.8.20+1.1
10.90
FrederiksbergFrederiksberg25.8.20+1.8
11.13
ViborgViborg1.9.20-1.8
11.32
DMUAalborgDMU, Aalborg12.9.200.0
150 m  [1]
16.32
SB VibyViby18.6.20+0.2
200 m  [10]
22.57
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
22.46
i
SB SkiveSkive1.2.20
22.51
i
OdenseOdense11.2.20
22.08
i
SB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
21.99
i
PB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
22.31
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
21.74
SB AarhusAarhus8.8.20+1.0
22.14
DMKøbenhavnDM, København16.8.20-0.9
DNF
DMKøbenhavnDM, København16.8.20
22.05
DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.20-0.3
300 m  [1]
35.04
PB AarhusAarhus15.6.20
400 m  [2]
50.92
PB AarhusAarhus4.7.20
51.93
AarhusAarhus6.9.20
4 x 100 m stafet  [1]
40.24
DR PB AarhusAarhus6.9.20
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
Steffen Udengaard Knudsen, Andreas Martinsen
Simon Hansen, Kojo Musah
4 x 200 m stafet  [1]
1:33.04
i
SB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
Alexander Bertelsen, Lasse Møller Alm
Malte Dam Korsbjerg, Steffen Udengaard Knudsen
4 x 400 m stafet  [1]
3:26.16
SB AarhusAarhus6.9.20
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
Lasse Møller Alm, Steffen Udengaard Knudsen
Torúr Mortensen, Andreas Martinsen

2019

60 m  [2]
7.13
i
SB AalborgAalborg13.2.19
7.14
i
SB AalborgAalborg13.2.19
100 m  [8]
10.88
SB Skara, SWESkara, SWE6.6.19+0.8
10.76
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.19+1.2
10.74
w
HvidovreHvidovre8.6.19+2.7
10.94
w
HvidovreHvidovre8.6.19+3.1
11.32
KøbenhavnKøbenhavn18.6.19-1.8
11.09
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-2.4
11.13
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-2.7
11.00
Varaždin, CROVaraždin, CRO10.8.19-2.0
200 m  [8]
21.76
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.19+2.2
21.73
w
HvidovreHvidovre9.6.19+2.8
21.62
SB RandersRanders16.6.190.0
21.83
VejleVejle19.6.190.0
21.87
GreveGreve22.6.19-0.5
21.78
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19+0.9
22.04
w
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19+2.5
22.21
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19-0.6
4 x 100 m stafet  [1]
40.22
SB EM U23Gävle, SWEEM U23, Gävle, SWE14.7.19
 Denmark
Steffen Udengaard Knudsen, Albert Ranning
Simon Hansen, Peter Andersson

2018

60 m  [5]
7.62
i
SB AarhusAarhus30.12.17
7.17
i
SB AarhusAarhus30.12.17
7.09
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
7.13
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
7.21
i
SkiveSkive18.2.18
100 m  [10]
11.13
SB SkiveSkive19.5.18-0.5
11.21
KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER26.5.18+0.1
10.92
SB Regensburg, GERRegensburg, GER3.6.18-0.5
10.95
AarhusAarhus5.6.180.0
10.82
SB Genève, SUIGenève, SUI9.6.18+0.3
10.87
w
AarhusAarhus15.8.18+2.7
11.07
DMOdenseDM, Odense25.8.18+0.6
10.83
DMOdenseDM, Odense25.8.18+1.1
10.90
AalborgAalborg1.9.18-0.5
11.03
w
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18+3.0
200 m  [6]
22.77
i
SB SkiveSkive17.2.18
22.27
SB KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER26.5.180.0
22.48
w
AarhusAarhus15.8.18+2.2
23.08
w
DMOdenseDM, Odense26.8.18+3.3
22.46
DMOdenseDM, Odense26.8.18+1.5
22.07
SB AalborgAalborg2.9.18+0.3
Længdespring  [2]
6.66
SB AalborgAalborg2.9.18+1.0
6.83
SB KøbenhavnKøbenhavn8.9.180.0
4 x 100 m stafet  [4]
40.24
SB Regensburg, GERRegensburg, GER3.6.18
 Denmark
Frederik Schou-Nielsen, Kojo Musah
Steffen Udengaard Knudsen, Festus Asante
41.09
Genève, SUIGenève, SUI9.6.18
 Denmark
Festus Asante, Kojo Musah
Steffen Udengaard Knudsen, Frederik Schou-Nielsen
40.04
SB Sollentuna, SWESollentuna, SWE28.6.18
 Denmark
Festus Asante, Kojo Musah
Steffen Udengaard Knudsen, Frederik Schou-Nielsen
DNF
NMGävle, SWENM, Gävle, SWE11.8.18
 Denmark
Sebastian Ree Pedersen, Kojo Musah
Steffen Udengaard Knudsen, Albert Ranning

2017

60 m  [8]
7.07
i
SB AarhusAarhus21.1.17
7.12
i
SB AarhusAarhus21.1.17
7.12
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.03
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.11
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
7.13
i
SkiveSkive19.2.17
6.96
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive25.2.17
6.90
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive25.2.17
100 m  [7]
11.31
SB OdenseOdense21.5.17+1.8
10.98
SB KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+0.4
11.08
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN23.6.17+0.5
10.93
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8.17+0.9
10.96
DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8.17+0.1
11.03
DMAalborgDM, Aalborg2.9.170.0
11.41
AalborgAalborg2.9.17-0.1
200 m  [5]
22.37
i
PB SkiveSkive4.2.17
22.45
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.17
22.32
i
PB DMiSkiveDMi, Skive18.2.17
22.07
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive26.2.17
22.05
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre27.8.17+2.6
Længdespring  [2]
6.59
i
SB AarhusAarhus5.2.17
6.73
i
SB SkiveSkive26.2.17
4 x 100 m stafet  [1]
DNF
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN24.6.17
 Denmark
Steffen Udengaard Knudsen, Frederik Schou-Nielsen
Kojo Musah, Nicolai Trock Hartling
4 x 200 m stafet  [1]
1:28.99
i
DR22
DUR-22
PB
SkiveSkive26.2.17
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
Frederik Peschardt, Casper Henningsen
Emil Søndergaard, Steffen Udengaard Knudsen

2016

50 m  [1]
6.19
i
SB AarhusAarhus28.12.15
60 m  [11]
7.16
i
AarhusAarhus28.12.15
7.11
i
SB AarhusAarhus28.12.15
7.09
i
SB AarhusAarhus30.1.16
7.03
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
7.06
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
7.06
i
AarhusAarhus18.2.16
7.07
i
AarhusAarhus18.2.16
7.13
i
SkiveSkive27.2.16
7.16
i
SkiveSkive27.2.16
7.09
i
SkiveSkive5.3.16
7.02
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.16
100 m  [19]
11.09
w
HerningHerning16.5.16+2.4
11.19
SB AalborgAalborg21.5.160.0
11.18
SB Weinheim, GERWeinheim, GER28.5.16-1.9
10.85
SB Skara, SWESkara, SWE6.6.16+0.6
11.03
Skara, SWESkara, SWE6.6.16+0.1
11.00
HvidovreHvidovre11.6.16+0.3
10.86
w
HvidovreHvidovre11.6.16+2.1
10.93
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+1.9
10.66
w
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+3.5
10.88
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER25.6.16+0.9
11.06
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.16+0.3
10.97
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.16-0.5
11.28
Reykjavik, ISLReykjavik, ISL13.8.16-2.1
11.29
AalborgAalborg17.8.16-0.3
10.82
SB DMAarhusDM, Aarhus27.8.16-0.7
10.94
DMAarhusDM, Aarhus27.8.16-0.5
10.93
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+0.8
11.07
w
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+2.2
10.84
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16+0.3
150 m  [2]
16.12
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-0.8
16.25
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16+0.4
200 m  [12]
23.26
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
22.58
i
PB SkiveSkive27.2.16
23.58
i
SkiveSkive27.2.16
22.54
i
PB SkiveSkive5.3.16
22.33
SB AalborgAalborg21.5.16-0.7
22.10
SB Weinheim, GERWeinheim, GER28.5.16+0.9
22.20
Skara, SWESkara, SWE6.6.16+0.4
22.12
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER26.6.160.0
21.80
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.160.0
22.06
DMAarhusDM, Aarhus28.8.160.0
21.57
PB DMAarhusDM, Aarhus28.8.16+1.7
22.30
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16-1.2
300 m  [1]
36.78
PB HerningHerning16.5.16
Længdespring  [8]
6.75
i
SB AarhusAarhus30.1.16
6.87
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.16
6.34
SB AalborgAalborg17.8.160.0
7.03
PB KøbenhavnKøbenhavn21.8.16+0.5
7.00
DMAarhusDM, Aarhus28.8.16+1.0
6.27
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+1.0
6.82
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16+1.7
6.63
BallerupBallerup24.9.160.0
Spydkast 800 gram  [1]
35.01
PB BallerupBallerup24.9.16
4 x 100 m stafet  [1]
41.45
SB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER25.6.16
 Denmark
Peter Andersson, Sebastian Ree Pedersen
Steffen Udengaard Knudsen, Simon Hansen

2015

50 m  [2]
6.25
i
PB AarhusAarhus12.2.15
6.14
i
PB AarhusAarhus12.2.15
60 m  [13]
7.15
i
PB AarhusAarhus6.12.14
7.19
i
AarhusAarhus29.12.14
7.55
i
AarhusAarhus29.12.14
7.24
i
AarhusAarhus29.12.14
7.16
i
AarhusAarhus31.1.15
7.09
i
PB AarhusAarhus31.1.15
7.16
i
SkiveSkive7.2.15
7.11
i
AarhusAarhus12.2.15
7.16
i
AarhusAarhus12.2.15
7.11
i
SkiveSkive21.2.15
7.08
i
PB SkiveSkive21.2.15
7.06
i
PB SkiveSkive7.3.15
6.98
i
DUR-17 PB (33)iDMUSkiveiDMU, Skive8.3.15
100 m  [16]
10.95
w
EsbjergEsbjerg17.5.15+2.2
11.15
SB AarhusAarhus23.5.15+1.3
11.23
AarhusAarhus23.5.15-3.0
10.98
PB KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER30.5.15-0.8
10.95
PB KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER30.5.15+0.7
11.00
HvidovreHvidovre13.6.150.0
10.77
PB HvidovreHvidovre13.6.15+1.0
11.15
SkiveSkive20.6.150.0
10.72
w
SkiveSkive20.6.15+2.4
11.10
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+1.5
10.84
VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL15.7.15-0.7
11.04
HvidovreHvidovre22.8.15+0.5
11.17
HvidovreHvidovre22.8.15-0.7
10.98
KøbenhavnKøbenhavn5.9.15+1.3
11.23
SkiveSkive12.9.15-0.9
11.07
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR19.9.15+0.8
200 m  [14]
23.28
i
PB SkiveSkive17.1.15
22.77
i
SB SkiveSkive21.2.15
22.74
i
PB SkiveSkive21.2.15
22.63
i
PB SkiveSkive7.3.15
22.31
PB EsbjergEsbjerg17.5.15+1.7
22.64
AarhusAarhus23.5.15-0.4
22.27
PB Weinheim, GERWeinheim, GER30.5.15-0.6
22.22
w
HvidovreHvidovre13.6.15+2.7
22.44
SkiveSkive20.6.15-0.7
22.71
AarhusAarhus27.6.15-1.6
21.94
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE5.7.15+0.5
21.69
PB VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL17.7.15-0.1
21.95
VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL18.7.15-0.6
22.65
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR19.9.15+0.9
1000 m  [1]
2:58.43
i
PB (46)AalborgAalborg14.3.15
Højdespring  [1]
1.55
i
PB AalborgAalborg14.3.15
Stangspring  [1]
2.80
i
PB AalborgAalborg14.3.15
Længdespring  [3]
6.17
i
PB AarhusAarhus29.12.14
6.54
i
PB AarhusAarhus31.1.15
6.89
i
PB SkiveSkive7.3.15
Kuglestød 5.0 kg  [1]
10.35
i
PB AalborgAalborg14.3.15
Femkamp U18  [1]
2.616
i
PB AalborgAalborg14.3.15
4 x 100 m stafet  [1]
41.49
DUR-20 PB AarhusAarhus8.8.15
 Aarhus 1900 Atletik og Løb

2014

50 m  [1]
6.51
i
PB AarhusAarhus29.12.13
60 m  [9]
7.52
i
PB AarhusAarhus7.12.13
7.55
i
AarhusAarhus29.12.13
7.64
i
AarhusAarhus29.12.13
7.53
i
SkiveSkive18.1.14
7.43
i
PB AarhusAarhus1.2.14
7.37
i
PB AarhusAarhus1.2.14
7.38
i
SkiveSkive22.2.14
7.41
i
SkiveSkive1.3.14
7.32
i
PB SkiveSkive1.3.14
100 m  [13]
11.47
PB VejleVejle26.4.14+0.6
11.57
w
SilkeborgSilkeborg27.5.14+2.2
11.36
PB RandersRanders7.6.14+0.5
11.50
AalborgAalborg9.6.14-0.9
11.04
PB OdenseOdense21.6.14+1.3
10.93
w
OdenseOdense21.6.14+2.1
11.35
AalborgAalborg13.8.14-0.6
11.14
w
Kristiansand, NORKristiansand, NOR16.8.14+4.1
11.29
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-2.2
11.26
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.4
11.24
AalborgAalborg13.9.14-0.1
11.25
RandersRanders21.9.14
11.24
HerningHerning27.9.14+0.8
200 m  [8]
24.2h
i
SkiveSkive18.1.14
24.81
i
PB SkiveSkive8.2.14
23.85
i
PB SkiveSkive1.3.14
23.8h
SilkeborgSilkeborg27.5.14+2.0
23.22
w
AabenraaAabenraa31.5.14+3.4
22.57
PB OdenseOdense21.6.14+1.9
22.66
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.2
22.81
AabenraaAabenraa6.9.14+0.2
400 m  [4]
55.3h
i
SkiveSkive18.1.14
55.59
i
PB SkiveSkive8.2.14
54.17
i
PB SkiveSkive1.3.14
53.75
PB VejleVejle26.4.14
Længdespring  [5]
5.42
i
PB AarhusAarhus7.12.13
6.04
i
PB AarhusAarhus1.2.14
3.87
PB OdenseOdense21.6.14+1.6
6.11
w
OdenseOdense21.6.14+3.9
6.56
PB RandersRanders21.9.14
Kuglestød 5.0 kg  [1]
9.93
PB HerningHerning27.9.14
Spydkast 700 gram  [1]
28.67
PB HerningHerning27.9.14
4 x 100 m stafet  [2]
42.73
DUR-18 PB AalborgAalborg13.9.14
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
44.26
DUR-16 HerningHerning27.9.14
 Aarhus 1900 Atletik og Løb

2013

100 m  [1]
11.99
PB HerningHerning28.9.130.0
300 m  [1]
38.37
PB HerningHerning28.9.13
1500 m  [1]
5:06.26
PB HerningHerning28.9.13

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.03   Aarhus17.2.22
60 m
Inde6.80   Aarhus2.3.2215 
100 m
Ude10.60   København8.6.21+0.230 
200 m
Ude21.57   Aarhus28.8.16+1.741 
Inde21.87   Odense23.1.2121 
400 m
Ude50.92   Aarhus4.7.20
Inde54.17   Skive1.3.14
1000 m
Inde2:58.43   Aalborg14.3.15
1500 m
Ude5:06.26   Herning28.9.13
Højdespring
Inde1.55   Aalborg14.3.15
Stangspring
Inde2.80   Aalborg14.3.15
Længdespring
Ude7.03   København21.8.16+0.5
Inde6.89   Skive7.3.1547 
Spydkast 800 gram
Ude35.01   Ballerup24.9.16
4 x 100 m stafet
Ude40.00   Aarhus5.9.21
4 x 200 m stafet
Inde1:28.99   DR22 DUR-22Skive26.2.17

60 m
Ude7.04   Aarhus15.6.20-0.8
150 m
Ude16.12   København20.8.16-0.8
300 m
Ude35.04   Aarhus15.6.2034 
Kuglestød 5.0 kg
Ude9.93   Herning27.9.14
Inde10.35   Aalborg14.3.15
Spydkast 700 gram
Ude28.67   Herning27.9.14
Femkamp U18
Inde2.616   Aalborg14.3.1535 

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 305
Per disciplin:
50 m:7
60 m:78
100 m:94
150 m:3
200 m:68
300 m:3
400 m:6
1000 m:1
1500 m:1
Højdespring:1
Stangspring:1
Længdespring:20
Kuglestød 5.0 kg:2
Spydkast 700 gram:1
Spydkast 800 gram:1
Femkamp U18:1
4 x 100 m stafet:13
4 x 200 m stafet:3
4 x 400 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2016 5
10.94 2
h4
10.82
DM 2017
2
h4
11.03
DM 2018 5
10.83 3
h1
11.07
DM 2019 4
11.13 2
h1
11.09
DM 2020 6
10.80 2
h3
10.70
DM 2022
3
h2
10.84
200 m
DM 2016 4
21.57 1
h3
22.06
DM 2018 5
22.46 4
h2
23.08
DM 2019 5
22.21 1
h1
22.04
DM 2020
4
h1
22.14
Længdespring
DM 2016 4
7.00
4 x 100 m stafet
DM 2020 1
40.24
4 x 400 m stafet
DM 2020 3
3:26.16
Inde
60 m
DMi 2017
1
h3
7.11
DMi 2020 5
6.96 1
h5
7.00
DMi 2022 4
6.87 2
h1
6.87
200 m
DMi 2017 1
22.32 1
h6
22.45
DMi 2020 2
21.99 1
h3
22.08
DMi 2021
C
4 x 200 m stafet
DMi 2020 3
1:33.04

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2017 3
19
10.96 2
19
h1
10.93
DMU 2020 8
22
11.32
200 m
DMU 2017
1
19
h1
22.05
DMU 2020 3
22
22.05
Inde
60 m
iDMU 2015 1
17
6.98
iDMU 2016 1
19
7.02
iDMU 2017 3
19
6.90 2
19
h1
6.96
iDMU 2020 2
22
6.92 1
22
h3
7.10
200 m
iDMU 2017 1
19
22.07
iDMU 2020 1
22
22.31
Længdespring
iDMU 2016 2
19
6.87

Internationale stævner

Ude
100 m
EM-Hold Div 1 2017
6
h1
11.08
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 1 2017
B
DNF

100 m
VM U18 2015
4
17
h6
10.84
200 m
VM U18 2015
7
17
s2
21.95 3
17
h7
21.69
4 x 100 m stafet
EM U23 2019
5
22
h1
40.22