Født: 3 februar 2005
Klub: Holte Atletik
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23.63 i | SB | 3 | 19 B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 |
200 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23.53 i | PB | 1 | F | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||
23.35 i | PB | 2 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
23.40 | PB | 2 | 19 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +0.2 | |
23.30 | PB | 2 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | +0.3 | |
22.95 | PB | 1 | 19 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +0.8 |
22.82 w | 1 | Greve | Greve | 24.9.23 | +2.6 | |||
300 m [1] | ||||||||
36.30 | PB | 3 | C | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | ||
400 m [3] | ||||||||
52.37 i | PB | 3 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
50.84 | PB | 1 | 19 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||
51.15 | 3 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
44.61 | PB | 1 | 19 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||
Holte Atletik | ||||||||
Sebastian Abildgaard Glyb, Jeppe Stetkær Bohr Gustav Stetkær Bohr, Jakob Hee Schmidt | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:37.14 i | PB | 1 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Holte Atletik | ||||||||
Sebastian Abildgaard Glyb, Jeppe Stetkær Bohr Jakob Hee Schmidt, Gustav Stetkær Bohr | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:17.81 | 3 | 19 | v3Nat | Oslo, NOR | v3Nat, Oslo, NOR | 23.7.23 | ||
Denmark | ||||||||
Luis Felipe Maillet, Sofus Olivarius Vølund Christoffer Banke Jørgensen, Gustav Stetkær Bohr |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23.85 | SB | 1 | 17 | Greve | Greve | 25.9.22 | -0.8 | |
400 m [1] | ||||||||
51.90 | SB | 4 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 |
60 m [8] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.65 i | PB | 3 | 16 h5 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||
7.70 i | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||
7.67 i | 2 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||
7.64 i | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||
7.74 i | 5 | 15 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||
7.72 i | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||
7.66 i | 1 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |||
7.62 i | PB | 5 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | ||
100 m [4] | |||||||||
11.48 | PB | 1 | 15 h1 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.7 | ||
11.54 | 2 | 15 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.6 | |||
11.93 | 2 | 15 | Slagelse | Slagelse | 15.8.20 | +1.1 | |||
11.98 | 2 | Helsingør | Helsingør | 3.9.20 | -0.1 | ||||
200 m [3] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
24.42 OT i | 2 | 15 r4 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | ||||
24.50 i | PB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||
23.70 | PB | 2 | 17 A | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +0.9 | ||
300 m [1] | |||||||||
36.58 | PB | 1 | 15 | Slagelse | Slagelse | 15.8.20 | |||
400 m [1] | |||||||||
51.09 | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | |||
800 m [1] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:11.93 OT i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m [4] | |||||||||
9.05 i | PB | 3 | 15 r2 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||
9.03 i | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | |||
8.92 i | PB | 2 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||
8.90 i | PB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||
300 m hæk 76.2 cm [1] | |||||||||
41.66 | PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 3.9.20 | |||
100 m hæk 84.0 cm [2] | |||||||||
14.05 w | 2 | 15 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +3.8 | |||
Uregelmæssighed: One hurdle missing | |||||||||
16.03 | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +0.3 | |||
4 x 200 m stafet [1] | |||||||||
1:45.11 i | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |||
Holte Atletik | |||||||||
Kasper Mørch, Christian Gottlieb Sebastian Abildgaard Glyb, Gustav Stetkær Bohr |
60 m [4] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.19 i | PB | 5 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | ||||||
8.09 i | PB | 3 | 15 h3 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||
8.21 i | 4 | 15 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||||||
8.08 i | PB | 6 | 15 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |||||
100 m [11] | ||||||||||||
12.39 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +0.5 | |||||||
12.48 w | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +2.1 | ||||||||
12.62 | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | -0.8 | ||||||||
12.67 | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +1.1 | ||||||||
12.61 | Helsingør | Helsingør | 15.6.19 | -1.3 | ||||||||
12.13 | PB | København | København | 10.8.19 | +1.4 | |||||||
12.10 | PB | København | København | 17.8.19 | +0.8 | |||||||
12.30 | København | København | 17.8.19 | -0.4 | ||||||||
12.48 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | -1.7 | |||||||
12.44 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | -2.6 | |||||||
12.20 | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | 0.0 | ||||||||
200 m [6] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
26.05 OT i | 1 | 15 r4 | Ballerup | Ballerup | 20.1.19 | |||||||
25.88 i | PB | 3 | 15 r2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | |||||
25.13 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | +0.9 | |||||||
25.06 w | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.19 | +3.6 | ||||||||
25.11 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | +0.1 | |||||||
24.84 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | -0.8 | ||||||
300 m [6] | ||||||||||||
39.93 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | ||||||||
39.86 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | ||||||||
39.39 | PB | Helsingør | Helsingør | 15.6.19 | ||||||||
39.37 | PB | København | København | 17.8.19 | ||||||||
38.72 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | |||||||
38.57 | PB | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | ||||||||
400 m [1] | ||||||||||||
54.89 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.19 | ||||||||
800 m [3] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
2:19.61 OT i | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | |||||||
2:16.36 i | PB | 6 | 15 r1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |||||
2:09.60 | PB | København | København | 18.8.19 | ||||||||
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m [4] | ||||||||||||
11.12 i | PB | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.19 | ||||||
10.72 i | PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||
9.73 i | PB | 3 | 15 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | |||||
9.54 i | PB | 6 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | |||||
100 m hæk 84.0 cm [8] | ||||||||||||
15.32 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +1.0 | |||||||
15.10 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | -0.9 | |||||||
15.21 | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +1.6 | ||||||||
15.02 w | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +2.5 | ||||||||
15.28 | Helsingør | Helsingør | 15.6.19 | -0.8 | ||||||||
15.22 | København | København | 18.8.19 | -0.1 | ||||||||
15.07 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | -1.3 | ||||||
15.05 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | -1.4 | ||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
4.88 i | PB | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | ||||||
| ||||||||||||
4.56 i | 0 | 15 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||||||
| ||||||||||||
4.52 i | 14 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | ||||||
|
60 m [8] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.57 i | PB | Helsingør | Helsingør | 13.1.18 | ||||
8.70 i | Helsingør | Helsingør | 13.1.18 | |||||
8.41 i | PB | Ballerup | Ballerup | 20.1.18 | ||||
8.53 i | Ballerup | Ballerup | 20.1.18 | |||||
8.51 i | Helsingør | Helsingør | 3.2.18 | |||||
8.45 i | Helsingør | Helsingør | 3.2.18 | |||||
8.44 i | Helsingør | Helsingør | 3.3.18 | |||||
8.49 i | Helsingør | Helsingør | 3.3.18 | |||||
80 m [6] | ||||||||
10.95 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | -1.5 | |||
10.74 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | -1.1 | |||
10.69 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | -0.5 | |||
10.50 w | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | +2.2 | ||||
10.70 | Greve | Greve | 29.9.18 | +0.8 | ||||
10.65 | PB | Greve | Greve | 30.9.18 | 0.0 | |||
100 m [2] | ||||||||
13.13 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | -0.2 | |||
13.46 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | -0.5 | ||||
200 m [3] | ||||||||
27.04 | PB | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 | -1.2 | |||
26.53 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | +1.5 | |||
26.43 | PB | Greve | Greve | 29.9.18 | -0.2 | |||
400 m [1] | ||||||||
58.31 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | ||||
600 m [4] | ||||||||
1:40.09 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | ||||
1:42.91 | Greve | Greve | 12.5.18 | |||||
1:41.61 | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | |||||
1:39.65 | PB | Greve | Greve | 30.9.18 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
5:01.59 | PB | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 | ||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [6] | ||||||||
13.85 | PB | Greve | Greve | 12.5.18 | -1.6 | |||
13.14 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | 0.0 | |||
13.57 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | -0.2 | |||
13.23 w | Greve | Greve | 15.9.18 | +2.4 | ||||
13.47 | Greve | Greve | 29.9.18 | +0.1 | ||||
13.45 | Greve | Greve | 29.9.18 | -0.1 | ||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||
7.94 i | PB | Helsingør | Helsingør | 13.1.18 | ||||
8.07 i | PB | Helsingør | Helsingør | 3.3.18 | ||||
8.81 | PB | Greve | Greve | 12.5.18 | ||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||
18.33 | PB | Greve | Greve | 12.5.18 |
60 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.95 i | PB | Ballerup | Ballerup | 21.1.17 | ||||
9.11 i | Ballerup | Ballerup | 22.1.17 | |||||
9.03 i | Helsingør | Helsingør | 11.3.17 | |||||
80 m [6] | ||||||||
10.98 | PB | København | København | 18.6.17 | +0.9 | |||
11.13 | PB | København | København | 18.6.17 | +0.6 | |||
11.13 | København | København | 19.8.17 | +0.4 | ||||
11.28 | København | København | 19.8.17 | 0.0 | ||||
11.32 | Greve | Greve | 1.10.17 | -1.0 | ||||
11.45 | Greve | Greve | 1.10.17 | -2.1 | ||||
200 m [2] | ||||||||
27.83 w | København | København | 17.6.17 | +2.7 | ||||
28.12 w | København | København | 20.8.17 | +3.0 | ||||
600 m [3] | ||||||||
1:47.13 | PB | København | København | 17.6.17 | ||||
1:48.05 | København | København | 19.8.17 | |||||
1:46.39 | PB | Greve | Greve | 1.10.17 | ||||
1000 m [1] | ||||||||
3:22.80 | PB | Greve | Greve | 16.9.17 | ||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||
15.63 | PB | Greve | Greve | 16.9.17 | -0.3 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.62 | Skive | 29.2.20 | ||
100 m | |||||
Ude | 11.48 | Tårnby | 11.7.20 | +1.7 | |
200 m | |||||
Ude | 22.95 | Hvidovre | 3.9.23 | +0.8 | |
Inde | 23.35 | Skive | 5.3.23 | ||
400 m | |||||
Ude | 50.84 | Ballerup | 17.6.23 | ||
Inde | 52.37 | Skive | 4.3.23 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:09.60 | København | 18.8.19 | ||
Inde | 2:16.36 | Skive | 23.2.19 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:22.80 | Greve | 16.9.17 | ||
1500 m | |||||
Ude | 5:01.59 | Tårnby | 6.5.18 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 4.88 | Ballerup | 19.1.19 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 44.61 | Ballerup | 17.6.23 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:37.14 | Skive | 5.3.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 10.65 | Greve | 30.9.18 | 0.0 | |
300 m | |||||
Ude | 36.30 | Tårnby | 7.5.23 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:39.65 | Greve | 30.9.18 | ||
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m | |||||
Inde | 8.90 | Skive | 1.3.20 | ||
300 m hæk 76.2 cm | |||||
Ude | 41.66 | Helsingør | 3.9.20 | ||
100 m hæk 84.0 cm | |||||
Ude | 15.05 | Greve | 25.8.19 | -1.4 | |
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 13.14 | Hvidovre | 9.6.18 | 0.0 | |
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 8.81 | Greve | 12.5.18 | ||
Inde | 8.07 | Helsingør | 3.3.18 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 18.33 | Greve | 12.5.18 |
60 m: | 23 |
80 m: | 12 |
100 m: | 17 |
200 m: | 22 |
300 m: | 8 |
400 m: | 7 |
600 m: | 7 |
800 m: | 4 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 1 |
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m: | 8 |
300 m hæk 76.2 cm: | 1 |
100 m hæk 84.0 cm: | 10 |
: | 7 |
Længdespring: | 3 |
Kuglestød 3.0 kg: | 3 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2019 | 12.48 | 12.44 | ||||
200 m | |||||||
DMU | 2019 | 24.84 | |||||
300 m | |||||||
DMU | 2019 | 38.72 | |||||
100 m hæk 84.0 cm | |||||||
DMU | 2019 | 15.07 | 15.05 | ||||
Ungdom | |||||||
200 m | |||||||
DMU | 2023 | 1 | 19 B | 22.95 | |||
400 m | |||||||
DMU | 2022 | 4 | 17 | 51.90 | |||
DMU | 2023 | 3 | 19 | 51.15 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2019 | 6 | 15 h2 | 8.08 | |||
iDMU | 2020 | 5 | 15 | 7.62 | 1 | 15 h3 | 7.66 |
200 m | |||||||
iDMU | 2019 | 3 | 15 r2 | 25.88 | |||
iDMU | 2020 | 2 | 15 | 24.50 | |||
iDMU | 2023 | 2 | 19 B | 23.35 | |||
400 m | |||||||
iDMU | 2023 | 3 | 19 | 52.37 | |||
800 m | |||||||
iDMU | 2019 | 6 | 15 r1 | 2:16.36 | |||
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m | |||||||
iDMU | 2019 | 6 | 15 | 9.54 | 3 | 15 h2 | 9.73 |
iDMU | 2020 | 2 | 15 | 8.90 | 2 | 15 h1 | 8.92 |
Længdespring | |||||||
iDMU | 2019 | 14 | 15 | 4.52 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2020 | 2 | 15 | 1:45.11 | |||
iDMU | 2023 | 1 | 19 B | 1:37.14 |