Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Christian Gundersen

Født: 15 juli 1999

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  2 DM‐guld
  •  1 DM‐sølv
  •  2 DM‐bronze
  •  1 IDM‐sølv
  •  3 IDM‐bronze

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

60 m  [1]
7.07
i
PB DMiRandersDMi, Randers5.2.22
100 m  [4]
11.15
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+1.4
11.03
w
NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22+2.1
11.17
w
GreveGreve6.8.22+3.5
11.27
DMKøbenhavnDM, København13.8.22+1.6
200 m  [1]
22.38
PB DMAalborgDM, Aalborg26.6.22-0.1
400 m  [2]
49.53
SB NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22
50.40
DMKøbenhavnDM, København13.8.22
1000 m  [1]
2:44.33
i
SB DMiRandersDMi, Randers6.2.22
1500 m  [2]
4:38.76
SB NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
5:11.67
DMKøbenhavnDM, København14.8.22
60 m hæk  [3]
8.56
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.1.22
8.26
i
PB DMiRandersDMi, Randers6.2.22
8.46
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
110 m hæk  [3]
15.23
SB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+1.7
14.88
PB NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22+1.8
15.20
DMKøbenhavnDM, København14.8.22-2.0
Højdespring  [3]
1.76
i
SB DMiRandersDMi, Randers5.2.22
 
1.70 SB
   O
1.76 SB
   O
1.79
XXX
     
1.89
SB NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22
 
1.74
O
1.77
O
1.80
O
1.83
O
1.86
O
1.89 SB
O
1.92
XXX
 
1.78
DMKøbenhavnDM, København13.8.22
 
1.60
   O
1.66
  XO
1.72
   O
1.75
   O
1.78
   O
1.81
XXX
  
Stangspring  [4]
4.40
i
PB DMiRandersDMi, Randers6.2.22
 
3.90 SB
   O
4.10 SB
 XXO
4.20 SB
   O
4.30 =PB
  XO
4.40 PB
   O
4.50
XXX
  
4.70
PB NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
 
4.00
XO
4.10
O
4.20
XO
4.30
O
4.40
O
4.50
XXO
4.60
O
4.70 PB
XO
4.80
XXX
       
4.60
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22
 
4.10
   O
4.30
   O
4.45
   O
4.60
  XO
4.75
XXX
   
4.51
DMKøbenhavnDM, København14.8.22
 
4.11
   O
4.31
   O
4.41
  XO
4.51
   O
4.61
XXX
   
Længdespring  [5]
6.91
i
PB DMiRandersDMi, Randers5.2.22
 
X6.91 PBX
6.41
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
 
6.41X6.36
6.79
SB NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22+0.7
 
X
 +1.6
6.79 SB
 +0.7
X
 +1.6
6.13
GreveGreve6.8.22+0.5
6.43
w
GreveGreve6.8.22+3.5
 
6.13
 +0.5
5.94
 -0.8
X
 0.0
6.43
 +3.5

 0.0

 0.0
6.46
DMKøbenhavnDM, København13.8.22+0.5
 
6.32
 -0.7
6.46
 +0.5
X
Kuglestød 7.26 kg  [6]
12.30
i
SB KøbenhavnKøbenhavn15.1.22
 
11.97 SB12.03 SBX12.30 SB
12.91
i
PB DMiRandersDMi, Randers5.2.22
 
12.74 SB12.3712.91 PB
12.65
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
 
X12.3012.6312.0712.6512.13
12.66
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
 
12.62 SB12.1512.3912.66 SBXX
13.27
SB NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22
 
12.75 SB13.27 SBX
12.67
DMKøbenhavnDM, København13.8.22
 
12.67X12.44
Diskoskast 2.0 kg  [5]
38.30
SB KøbenhavnKøbenhavn13.5.22
 
XXX38.30 SBXX
42.69
SB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
 
40.60 SB40.3540.96 SB42.69 SBXX
43.33
PB NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
 
33.4243.33 PB42.62
43.48
PB DMAalborgDM, Aalborg25.6.22
 
43.48 PB38.67XXX39.55
38.87
DMKøbenhavnDM, København14.8.22
 
X38.87X
Spydkast 800 gram  [2]
48.46
SB NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
 
43.52 SB46.78 SB48.46 SB
56.88
PB DMKøbenhavnDM, København14.8.22
 
X56.88 PB55.14
Syvkamp  [1]
5.379
i
PB DMiRandersDMi, Randers6.2.22
7.07   6.91   12.91   1.76
8.26   4.40   2:44.33
Tikamp  [2]
7.513
PB NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
11.03w/+2.1   6.79/+0.7   13.27   1.89   49.53
14.88/+1.8   43.33   4.70   48.46   4:38.76
6.957
DMKøbenhavnDM, København14.8.22
11.27/+1.6   6.46/+0.5   12.67   1.78   50.40
15.20/-2.0   38.87   56.88   5:11.67   
4 x 200 m stafet  [1]
1:28.76
i
SB DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
 Sparta Atletik og Løb
Gustav Lundholm Nielsen, Luis F. Maillet
Christian Gundersen, Dánjal Dahl Ljósheim

2021

60 m  [2]
7.37
i
SB KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
7.28
i
SB DMiRandersDMi, Randers13.2.21
100 m  [4]
11.07
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5.210.0
11.06
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+1.3
11.12
EM U20Tallinn, ESTEM U20, Tallinn, EST10.7.21-0.4
11.33
DMKøbenhavnDM, København21.8.21+0.9
400 m  [4]
49.79
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
48.91
PB KøbenhavnKøbenhavn8.6.21
49.04
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST10.7.21
DNF
DMKøbenhavnDM, København21.8.21
1000 m  [1]
2:39.21
i
PB DMiRandersDMi, Randers14.2.21
1500 m  [3]
4:32.55
SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
4:37.82
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST11.7.21
4:51.44
DMKøbenhavnDM, København22.8.21
60 m hæk  [3]
8.77
i
SB KøbenhavnKøbenhavn6.2.21
8.73
i
PB KøbenhavnKøbenhavn6.2.21
8.84
i
DMiRandersDMi, Randers14.2.21
110 m hæk  [4]
15.36
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21-2.2
15.19
PB DMOdenseDM, Odense26.6.21-0.3
15.22
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST11.7.21+0.1
16.14
DMKøbenhavnDM, København22.8.21-1.6
Højdespring  [4]
1.78
i
SB DMiRandersDMi, Randers13.2.21
 
1.72 SB
   O
1.78 SB
   O
1.84
XXX
     
1.88
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
1.70 SB
   O
1.73 SB
   O
1.76 SB
   O
1.79 SB
   O
1.82 SB
   O
1.85 SB
   O
1.88 SB
   O
1.91
XXX
1.90
=PB EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST10.7.21
 
1.75
   O
1.78
   O
1.81
   O
1.84
  XO
1.87
  XO
1.90 =PB
 XXO
1.93
XXX
 
1.69
DMKøbenhavnDM, København21.8.21
 
1.20
   O
1.69
  XO
1.75
XR
     
Stangspring  [6]
4.30
i
PB KøbenhavnKøbenhavn6.2.21
 
3.80 SB
   O
4.00 =PB
   O
4.20 PB
   O
4.30 PB
 XXO
4.40
XXX
   
4.30
i
=PB DMiRandersDMi, Randers14.2.21
 
3.80
   O
3.90
   O
4.00
  XO
4.10
   O
4.20
  XO
4.30 =PB
   O
4.40
XXX
 
4.40
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
 
4.00 SB
 XXO
4.10
XXO
4.20
XO
4.30
XO
4.40 PB
XXO
4.50
XXX
  
4.30
SB DMOdenseDM, Odense27.6.21
 
4.10 SB
   O
4.30 SB
   O
4.45
XXX
     
4.40
=PB EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST11.7.21
 
3.90
   O
4.00
   O
4.10
   O
4.20
   O
4.30 =SB
  XO
4.40 =PB
 XXO
4.50
XXX
 
4.10
DMKøbenhavnDM, København22.8.21
 
3.30
   O
3.50
   O
3.80
   O
4.00
   O
4.10
 XXO
4.50
XXR
  
Længdespring  [6]
6.44
i
SB KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
 
6.44 SB6.42X
6.58
i
SB DMiRandersDMi, Randers13.2.21
 
X6.306.58 SB
6.69
SB KøbenhavnKøbenhavn9.5.21-0.6
 
6.47
 +2.1
6.50
 +2.9
6.69 SB
 -0.6
X
 0.0
R
 0.0
6.40
KøbenhavnKøbenhavn15.5.210.0
 
6.28
 +0.5
X
 0.0
6.40
 0.0
6.62
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST10.7.21+0.9
 
X
 -1.1
6.62
 +0.9
X
 +0.5
6.70
SB DMKøbenhavnDM, København21.8.21+1.1
 
6.70 SB
 +1.1
6.59
 -0.2
Kuglestød 7.26 kg  [7]
11.85
i
SB KøbenhavnKøbenhavn19.1.21
 
11.68 SB11.5711.85 SB11.09X11.67
12.32
i
SB KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
 
12.29 SB12.32 SBX11.8011.9611.56
12.13
i
DMiRandersDMi, Randers13.2.21
 
11.8012.1311.93
12.78
SB KøbenhavnKøbenhavn15.4.21
 
12.78 SB11.9212.5712.5812.3312.02
13.51
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
12.7412.6013.51 PB
13.04
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST10.7.21
13.00
DMKøbenhavnDM, København21.8.21
 
X12.8713.00
Diskoskast 2.0 kg  [4]
40.17
SB KøbenhavnKøbenhavn15.4.21
 
33.97 SB37.07 SB40.17 SBX40.00X
42.72
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
 
42.72 PBXX
38.62
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST11.7.21
 
38.5738.6236.73
39.95
DMKøbenhavnDM, København22.8.21
 
36.2939.9538.24
Spydkast 800 gram  [3]
56.44
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
 
56.44 PB
51.36
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST11.7.21
 
51.36X48.56
48.55
DMKøbenhavnDM, København22.8.21
 
48.55
Syvkamp  [1]
5.090
i
PB DMiRandersDMi, Randers14.2.21
7.28   6.58   12.13   1.78
8.84   4.30   2:39.21
Tikamp  [3]
7.410
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
11.06/+1.3   6.40/0.0   13.51   1.88   49.79
15.36/-2.2   42.72   4.40   56.44   4:32.55
7.296
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST11.7.21
11.12/-0.4   6.62/+0.9   13.04   1.90   49.04
15.22/+0.1   38.62   4.40   51.36   4:37.82
5.938
DMKøbenhavnDM, København22.8.21
11.33/+0.9   6.70/+1.1   13.00   1.69   DNF
16.14/-1.6   39.95   4.10   48.55   4:51.44

2020

60 m  [2]
7.20
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
7.36
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
100 m  [2]
11.29
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+2.3
11.18
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.200.0
400 m  [2]
50.22
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
50.25
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
1000 m  [1]
2:45.97
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
1500 m  [2]
4:29.83
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
4:30.12
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
60 m hæk  [3]
8.77
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
DQ
i
DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
DNF
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
110 m hæk  [4]
15.2h
KøbenhavnKøbenhavn28.6.20+2.0
15.62
w
KøbenhavnKøbenhavn5.7.20+3.4
15.59
SB DMKøbenhavnDM, København15.8.20-1.7
15.47
SB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20+0.3
Højdespring  [5]
1.78
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
 
1.75 SB
   O
1.78 SB
   O
1.81
XXX
     
1.87
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
1.90
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
1.69 SB
   O
1.75 SB
  XO
1.78 SB
   O
1.81 SB
   O
1.84 SB
   O
1.87 =PB
   O
1.90 PB
 XXO
 
1.88
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
1.76
   O
1.79
   O
1.82
 XXO
1.85
   O
1.88
 XXO
1.91
XXX
  
1.85
AarhusAarhus6.9.20
 
1.70
   O
1.75
   O
1.80
  XO
1.85
 XXO
1.90
XXX
   
Stangspring  [3]
4.00
i
=PB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
 
3.60 SB
   O
3.70 SB
   O
3.80 SB
  XO
3.90 SB
 XXO
4.00 =PB
   O
4.10
XXX
  
4.10
PB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
3.60 SB
   O
3.70 SB
  XO
3.80 SB
  XO
3.90 SB
   O
4.00 PB
 XXO
4.10 PB
  XO
  
4.20
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
3.80
   O
3.90
   O
4.00
   O
4.10 =PB
   O
4.20 PB
  XO
4.30
XXX
  
Længdespring  [6]
6.62
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
 
6.32 SB6.62 SB
6.49
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
 
6.496.33XX6.48X
6.32
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20-0.3
6.51
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+1.8
 
6.51 SB
 +1.8
6.32
 -0.3
6.55
SB DMKøbenhavnDM, København16.8.20+0.4
 
6.24
 +0.6
6.55 SB
 +0.4
6.35
 -0.4
6.36
 -0.4
6.55 =SB
 0.0
X
 0.0
6.80
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20-0.9
 
6.65 SB
 +0.1
6.80 PB
 -0.9
Kuglestød 7.26 kg  [7]
12.79
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
 
11.55 SB12.79 PB11.38
12.16
i
KøbenhavnKøbenhavn15.2.20
12.41
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
11.50
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.20
13.10
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
12.45 PB13.10 PB
12.91
DMKøbenhavnDM, København15.8.20
 
12.72XX12.7012.2912.91
12.62
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
12.30X12.62
Diskoskast 2.0 kg  [6]
36.44
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.20
41.12
SB KøbenhavnKøbenhavn30.5.20
40.65
KøbenhavnKøbenhavn13.6.20
 
40.4339.2840.65XXX
39.85
KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
39.85
40.71
DMKøbenhavnDM, København16.8.20
 
38.57X40.7135.0237.3238.95
37.23
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
X36.5037.23
Spydkast 800 gram  [4]
51.57
SB KøbenhavnKøbenhavn23.5.20
54.65
PB KøbenhavnKøbenhavn6.6.20
54.94
PB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
52.4753.9454.94 PB
49.94
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
49.45X49.94
Syvkamp  [1]
5.024
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
         
      
Tikamp  [2]
7.179
PB (93)KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
11.29w/+2.3   6.51/+1.8   13.10   1.90   50.22
15.62w/+3.4   39.85   4.10   54.94   4:29.83
7.136
PB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
11.29w/+2.3   6.32/-0.3   13.10   1.90   50.22
15.62w/+3.4   39.85   4.10   54.94   4:29.83
7.138
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
11.18/0.0   6.80/-0.9   12.62   1.88   50.25
15.47/+0.3   37.23   4.20   49.94   4:30.12
4 x 200 m stafet  [1]
1:32.34
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Sparta Atletik og Løb
Jacob Hvorup, Christian Gundersen
Aske Valdemar Petersen, Emil Frænde
4 x 400 m stafet  [1]
3:16.03
DR22
DUR-22
SB
AarhusAarhus6.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Jacob Hvorup, Tobias Gorgone Larsen
Christian Gundersen, Gustav Lundholm Nielsen

2019

60 m  [2]
7.25
i
PB DMiRandersDMi, Randers2.2.19
7.45
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
100 m  [7]
11.44
SB VibyViby11.5.19-1.0
11.23
PB NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE8.6.19+1.9
11.57
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.190.0
11.37
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19-0.4
11.48
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19-0.6
11.45
DMUGreveDMU, Greve24.8.19-0.4
11.30
KøbenhavnKøbenhavn31.8.19+0.5
400 m  [5]
49.87
PB SlagelseSlagelse27.4.19
51.05
VibyViby11.5.19
50.80
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE8.6.19
50.80
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
49.01
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
1000 m  [1]
2:40.31
i
DUR-20 PB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
1500 m  [4]
4:27.92
PB VibyViby12.5.19
4:52.05
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19
4:35.33
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
4:47.85
KøbenhavnKøbenhavn1.9.19
60 m hæk  [3]
8.76
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.19
8.75
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
8.74
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
110 m hæk  [6]
16.29
PB TårnbyTårnby4.5.19+1.1
16.16
PB VibyViby12.5.19+1.2
15.92
PB NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19+1.7
16.06
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19+1.3
15.66
PB DMUGreveDMU, Greve25.8.19-1.6
15.43
PB KøbenhavnKøbenhavn1.9.19+1.2
Højdespring  [7]
1.77
i
SB DMiRandersDMi, Randers2.2.19
1.81
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
 
1.65
   O
1.70
   O
1.75
   O
1.78 SB
   O
1.81 PB
  XO
1.84
XXX
  
1.74
SB TårnbyTårnby4.5.19
1.87
PB VibyViby11.5.19
1.87
=PB NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE8.6.19
1.68
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
1.79
KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
Stangspring  [7]
3.90
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
3.95
i
PB DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
 
3.55
   O
3.75
   O
3.85
   O
3.95 PB
   O
4.05
XXX
   
4.00
i
PB KøbenhavnKøbenhavn20.2.19
3.70
SB VibyViby12.5.19
3.55
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19
3.80
SB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
3.94
PB OdenseOdense7.9.19
Længdespring  [7]
6.00
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE20.1.19
6.76
i
PB DMiRandersDMi, Randers2.2.19
6.40
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
 
6.40XX
6.74
w
VibyViby11.5.19+2.2
6.74
PB Uppsala, SWEUppsala, SWE8.6.19+1.7
6.78
w
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE8.6.19+2.2
6.07
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19+0.4
6.10
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+0.9
Kuglestød 7.26 kg  [6]
11.97
i
PB DMiRandersDMi, Randers2.2.19
11.41
PB AarhusAarhus11.5.19
11.42
PB NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE8.6.19
11.25
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
12.07
PB DMUGreveDMU, Greve24.8.19
11.55
KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
Diskoskast 2.0 kg  [6]
34.59
PB SlagelseSlagelse27.4.19
41.56
PB VibyViby12.5.19
39.23
KøbenhavnKøbenhavn28.5.19
40.22
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19
38.79
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
34.13
KøbenhavnKøbenhavn1.9.19
Spydkast 800 gram  [7]
45.74
SB TårnbyTårnby4.5.19
49.59
SB VibyViby12.5.19
48.18
OdenseOdense1.6.19
44.78
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19
52.17
PB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
46.43
KøbenhavnKøbenhavn18.8.19
52.43
PB KøbenhavnKøbenhavn1.9.19
Syvkamp  [1]
5.022
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
7.25   6.76   11.97   1.77
8.75   3.90   2:40.31
Tikamp  [4]
6.830
PB VibyViby12.5.19
11.44/-1.0   6.74w/+2.2   11.41   1.87   51.05
16.16/+1.2   41.56   3.70   49.59   4:27.92
6.633
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19
11.23/+1.9   6.78w/+2.2   11.42   1.87   50.80
15.92/+1.7   40.22   3.55   44.78   4:52.05
6.466
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
11.57/0.0   6.07/+0.4   11.25   1.68   50.80
16.06/+1.3   38.79   3.80   52.17   4:35.33
6.674
DMKøbenhavnDM, København1.9.19
            
            
4 x 200 m stafet  [1]
1:30.17
i
DUR-21 SB SkiveSkive24.2.19
 Sparta Atletik og Løb
Oliver Chabert, Jacob Hvorup
Nicolai Lind Andersen, Christian Gundersen
4 x 400 m stafet  [1]
3:17.47
DR22
DUR-21
SB
GreveGreve25.8.19
 Sparta Atletik og Løb
Christian Gundersen, Jacob Hvorup
Oliver Chabert, Gustav Lundholm Nielsen

2018

60 m  [2]
7.60
i
PB BallerupBallerup20.1.18
7.52
i
PB RandersRanders3.2.18
100 m  [4]
11.97
SB GlostrupGlostrup28.4.18-1.2
11.71
PB GreveGreve12.5.18-2.4
11.37
PB Jessheim, NORJessheim, NOR9.6.18+1.0
11.87
SilkeborgSilkeborg18.8.18-0.9
400 m  [5]
52.09
i
PB SkiveSkive24.2.18
50.86
PB GreveGreve12.5.18
51.86
Jessheim, NORJessheim, NOR9.6.18
50.36
PB BallerupBallerup16.6.18
52.81
SilkeborgSilkeborg18.8.18
1000 m  [1]
2:46.50
i
PB (96)RandersRanders4.2.18
1500 m  [3]
4:34.79
SB GreveGreve13.5.18
4:35.03
Jessheim, NORJessheim, NOR10.6.18
4:48.94
SilkeborgSilkeborg19.8.18
110 m hæk 99.1 cm  [1]
15.63
PB Jessheim, NORJessheim, NOR10.6.18+1.2
400 m hæk  [3]
55.35
PB NMHvidovreNM, Hvidovre12.8.18
57.28
AalborgAalborg1.9.18
55.53
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18
Højdespring  [7]
1.80
i
PB RandersRanders3.2.18
1.85
PB KøbenhavnKøbenhavn5.5.18
1.79
GreveGreve12.5.18
1.77
KøbenhavnKøbenhavn27.5.18
1.81
Jessheim, NORJessheim, NOR9.6.18
1.83
SilkeborgSilkeborg18.8.18
1.84
BallerupBallerup22.9.18
 
1.65
   O
1.70
  XO
1.75
  XO
1.81
   O
1.84
  XO
1.87
XXX
  
Stangspring  [6]
3.55
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1.18
3.50
i
RandersRanders4.2.18
3.90
PB GreveGreve13.5.18
3.60
Jessheim, NORJessheim, NOR10.6.18
3.80
SilkeborgSilkeborg19.8.18
3.85
BallerupBallerup5.9.18
Længdespring  [9]
6.06
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1.18
6.34
i
PB BallerupBallerup20.1.18
6.46
i
PB RandersRanders3.2.18
6.31
PB GlostrupGlostrup28.4.18+0.8
6.49
PB GreveGreve12.5.18+0.7
6.43
Jessheim, NORJessheim, NOR9.6.18+0.1
6.63
PB KøbenhavnKøbenhavn29.7.18+1.2
6.61
SilkeborgSilkeborg18.8.180.0
6.56
DMOdenseDM, Odense26.8.18+1.3
 
6.256.566.266.556.116.36
Trespring  [3]
12.27
PB KøbenhavnKøbenhavn27.5.18+0.1
12.93
PB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18-1.0
 
12.93 PB
 -1.0
12.43
 +0.2
11.90
 +0.1
12.43
 +0.6
12.11
BallerupBallerup22.9.18+1.1
 
11.7112.11XXXX
Kuglestød 6.0 kg  [7]
12.19
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1.18
12.39
i
PB RandersRanders3.2.18
11.90
i
SkiveSkive25.2.18
12.79
PB GreveGreve12.5.18
13.03
PB Jessheim, NORJessheim, NOR9.6.18
11.73
BallerupBallerup16.6.18
12.46
SilkeborgSilkeborg18.8.18
Diskoskast 1.75 kg  [8]
38.44
SB GlostrupGlostrup28.4.18
40.56
SB GreveGreve13.5.18
41.51
PB FrederiksbergFrederiksberg3.6.18
39.18
Jessheim, NORJessheim, NOR10.6.18
40.56
BallerupBallerup17.6.18
40.82
KøbenhavnKøbenhavn2.8.18
39.63
SilkeborgSilkeborg19.8.18
39.87
AalborgAalborg2.9.18
Spydkast 800 gram  [4]
43.39
PB GreveGreve13.5.18
51.72
PB Jessheim, NORJessheim, NOR10.6.18
45.88
SilkeborgSilkeborg19.8.18
43.43
DMOdenseDM, Odense26.8.18
 
43.4342.92X
Syvkamp U20  [1]
4.660
i
PB RandersRanders4.2.18
         
      
Tikamp U20  [3]
6.640
PB GreveGreve13.5.18
            
            
6.757
PB Jessheim, NORJessheim, NOR10.6.18
11.37/+1.0   6.43/+0.1   13.03   1.81   51.86
15.63/+1.2   39.18   3.60   51.72   4:35.03
6.469
SilkeborgSilkeborg19.8.18
            
            
4 x 400 m stafet  [2]
3:19.81
SB NMHvidovreNM, Hvidovre12.8.18
 Denmark
Oliver Chabert, Christian Gundersen
Rasmus Rose-Hansen, Mathias Astrup
3:25.13
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18
 Sparta Atletik og Løb
Christian Gundersen, Tobias Gorgone Larsen
Samuel Marcus, William Devantier

2017

60 m  [2]
7.85
i
PB BallerupBallerup22.1.17
7.77
i
PB AalborgAalborg4.2.17
100 m  [4]
12.31
SB AalborgAalborg12.5.17-0.1
11.88
PB KøbenhavnKøbenhavn1.6.17+1.3
11.88
=PB KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+0.6
11.74
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.170.0
400 m  [3]
53.92
SB GlostrupGlostrup29.4.17
52.86
PB AalborgAalborg12.5.17
53.23
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
1500 m  [2]
4:47.52
PB AalborgAalborg13.5.17
4:34.22
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
400 m hæk  [1]
56.98
PB HvidovreHvidovre26.8.17
Højdespring  [8]
1.74
i
PB BallerupBallerup22.1.17
1.72
i
AalborgAalborg4.2.17
1.77
PB AalborgAalborg12.5.17
1.70
BallerupBallerup28.5.17
1.74
KøbenhavnKøbenhavn18.6.17
1.71
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
1.75
HvidovreHvidovre27.8.17
1.74
KøbenhavnKøbenhavn23.9.17
Stangspring  [5]
2.80
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1.17
2.90
i
PB BallerupBallerup21.1.17
2.90
PB AalborgAalborg13.5.17
3.50
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17
3.30
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
Længdespring  [6]
5.62
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1.17
5.96
i
PB AalborgAalborg4.2.17
5.53
SB AalborgAalborg12.5.17-1.9
6.06
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.17+0.2
6.16
PB KøbenhavnKøbenhavn10.8.170.0
6.17
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.170.0
Kuglestød 6.0 kg  [7]
10.69
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1.17
11.68
i
PB BallerupBallerup22.1.17
11.16
i
AalborgAalborg4.2.17
11.02
PB TårnbyTårnby7.5.17
11.19
PB AalborgAalborg12.5.17
12.23
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17
11.60
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
Diskoskast 1.75 kg  [6]
34.61
PB GlostrupGlostrup29.4.17
33.95
AalborgAalborg13.5.17
41.41
PB KøbenhavnKøbenhavn1.6.17
39.97
KøbenhavnKøbenhavn18.6.17
38.16
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
35.49
HvidovreHvidovre27.8.17
Spydkast 800 gram  [3]
36.11
PB TårnbyTårnby6.5.17
42.27
PB AalborgAalborg13.5.17
39.09
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
Syvkamp U20  [1]
2.848
i
PB AalborgAalborg5.2.17
         
      
Tikamp U20  [2]
5.440
PB AalborgAalborg13.5.17
            
            
6.023
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
            
            

2016

100 m  [4]
12.37
PB GreveGreve7.8.16-2.6
12.12
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-0.3
12.35
Löwenberg, GERLöwenberg, GER10.9.16-0.2
12.33
Löwenberg, GERLöwenberg, GER10.9.16+0.6
400 m  [1]
53.55
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
1500 m  [1]
5:06.49
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
110 m hæk 91.4 cm  [1]
18.01
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.7
Højdespring  [2]
1.65
PB KøbenhavnKøbenhavn9.7.16
1.73
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
Stangspring  [1]
2.70
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
Længdespring  [3]
5.75
PB KøbenhavnKøbenhavn9.7.16+0.4
5.66
GreveGreve7.8.16+1.1
5.94
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-0.9
Kuglestød 5.0 kg  [3]
10.02
PB KøbenhavnKøbenhavn9.7.16
11.05
PB GreveGreve7.8.16
10.97
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
Diskoskast 1.5 kg  [1]
26.87
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
Spydkast 700 gram  [2]
35.95
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
38.44
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER10.9.16
Tikamp U18  [1]
5.092
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
            
            

2014

300 m  [1]
41.50
PB BallerupBallerup21.6.14
800 m  [1]
2:13.87
PB BallerupBallerup21.6.14

2013

200 m  [1]
27.94
PB RoskildeRoskilde25.5.13-1.7
800 m  [2]
2:26.37
PB RoskildeRoskilde25.5.13
2:15.94
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13
100 m hæk 84.0 cm  [1]
18.52
PB RoskildeRoskilde25.5.13-1.9
Højdespring  [1]
1.38
PB RoskildeRoskilde25.5.13
Stangspring  [1]
2.30
PB RoskildeRoskilde25.5.13
Længdespring  [1]
4.73
PB RoskildeRoskilde25.5.13+0.9
Kuglestød 4.0 kg  [1]
9.78
PB RoskildeRoskilde25.5.13
Diskoskast 1.0 kg  [2]
21.61
PB RoskildeRoskilde25.5.13
23.34
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13
Spydkast 600 gram  [2]
32.32
PB RoskildeRoskilde25.5.13
25.90
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13

2012

200 m  [2]
30.03
w
GlostrupGlostrup28.4.12+2.8
30.34
PB LyngbyLyngby16.6.12-2.3
800 m  [1]
2:30.09
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER8.9.12
1000 m  [2]
3:11.2h
PB GlostrupGlostrup28.4.12
3:09.96
PB GreveGreve23.6.12
Kuglestød 3.0 kg  [1]
7.27
SB GlostrupGlostrup28.4.12
Spydkast 400 gram  [3]
22.87
PB LyngbyLyngby16.6.12
22.71
GreveGreve23.6.12
23.49
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER8.9.12

2011

400 m  [1]
1:13.5h
TårnbyTårnby19.5.11
600 m  [1]
1:56.42
PB GreveGreve28.5.11
800 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:44.60 OT
i
BallerupBallerup22.1.11
1000 m  [2]
3:29.65
PB LyngbyLyngby4.6.11
3:26.73
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER10.9.11
1500 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
5:30.20 OT
i
BallerupBallerup22.1.11
60 m hæk 76.2 cm  [1]
14.34
PB BallerupBallerup22.1.11
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
16.99
PB GreveGreve28.5.110.0
17.64
LyngbyLyngby4.6.11-1.4
Længdespring  [1]
3.93
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER10.9.110.0
Kuglestød 3.0 kg  [3]
6.52
PB GlostrupGlostrup30.4.11
5.99
GreveGreve28.5.11
8.08
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER10.9.11
Spydkast 400 gram  [1]
18.22
PB GreveGreve28.5.11
Boldkast 250 gram  [1]
36.00
PB GlostrupGlostrup30.4.11

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde7.07   Randers5.2.22
100 m
Ude11.06   København15.5.21+1.3
200 m
Ude22.38   Aalborg26.6.22-0.1
400 m
Ude48.91   København8.6.21
Inde52.09   Skive24.2.18
800 m
Ude2:13.87   Ballerup21.6.14
1000 m
Ude3:09.96   Greve23.6.12
Inde2:39.21   Randers14.2.21
1500 m
Ude4:27.92   Viby12.5.19
60 m hæk
Inde8.26   Randers6.2.2216 
110 m hæk
Ude14.88   Seinäjoki, FIN12.6.22+1.833 
400 m hæk
Ude55.35   Hvidovre12.8.18
Højdespring
Ude1.90   København4.7.20
Inde1.87   Skive29.2.20
Stangspring
Ude4.70   Seinäjoki, FIN12.6.2241 
Inde4.40   Randers6.2.2241 
Længdespring
Ude6.80   København29.8.20-0.9
Inde6.91   Randers5.2.2245 
Trespring
Ude12.93   Castellón, ESP15.9.18-1.0
Kuglestød 7.26 kg
Ude13.51   København15.5.21
Inde12.91   Randers5.2.22
Diskoskast 2.0 kg
Ude43.48   Aalborg25.6.22
Spydkast 800 gram
Ude56.88   København14.8.22
Syvkamp
Inde5.379   Randers6.2.22
Tikamp
Ude7.513   Seinäjoki, FIN12.6.22

300 m
Ude41.50   Ballerup21.6.14
600 m
Ude1:56.42   Greve28.5.11
60 m hæk 76.2 cm
Ude14.34   Ballerup22.1.11
110 m hæk 91.4 cm
Ude18.01   København20.8.16-1.7
110 m hæk 99.1 cm
Ude15.63   Jessheim, NOR10.6.18+1.222 
100 m hæk 84.0 cm
Ude18.52   Roskilde25.5.13-1.9
Kuglestød 4.0 kg
Ude9.78   Roskilde25.5.13
Kuglestød 3.0 kg
Ude8.08   Löwenberg, GER10.9.11
Kuglestød 5.0 kg
Ude11.05   Greve7.8.16
Kuglestød 6.0 kg
Ude13.03   Jessheim, NOR9.6.18
Inde12.39   Randers3.2.18
Diskoskast 1.0 kg
Ude23.34   Löwenberg, GER7.9.13
Diskoskast 1.5 kg
Ude26.87   København20.8.16
Diskoskast 1.75 kg
Ude41.51   Frederiksberg3.6.1831 
Spydkast 400 gram
Ude23.49   Löwenberg, GER8.9.12
Spydkast 600 gram
Ude32.32   Roskilde25.5.13
Spydkast 700 gram
Ude38.44   Löwenberg, GER10.9.16
Boldkast 250 gram
Ude36.00   Glostrup30.4.11
Syvkamp U20
Inde4.660   Randers4.2.1811 
Tikamp U20
Ude6.757   Jessheim, NOR10.6.18
Tikamp U18
Ude5.092   København20.8.1627 

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 408
Per disciplin:
60 m:11
100 m:29
200 m:4
300 m:1
400 m:23
600 m:1
800 m:5
1000 m:9
1500 m:18
60 m hæk:12
60 m hæk 76.2 cm:1
110 m hæk 91.4 cm:1
110 m hæk 99.1 cm:1
110 m hæk:17
100 m hæk 84.0 cm:1
400 m hæk:4
:2
Højdespring:37
Stangspring:33
Længdespring:46
Trespring:3
Kuglestød 4.0 kg:1
Kuglestød 3.0 kg:4
Kuglestød 5.0 kg:3
Kuglestød 6.0 kg:14
Kuglestød 7.26 kg:26
Diskoskast 1.0 kg:2
Diskoskast 1.5 kg:1
Diskoskast 1.75 kg:14
Diskoskast 2.0 kg:21
Spydkast 400 gram:4
Spydkast 600 gram:2
Spydkast 700 gram:2
Spydkast 800 gram:23
Boldkast 250 gram:1
Syvkamp:4
Syvkamp U20:2
Tikamp:12
Tikamp U20:5
Tikamp U18:1
4 x 200 m stafet:3
4 x 400 m stafet:4

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DMU 2019
11.45
200 m
DM 2022
3
h2
22.38
110 m hæk
DMU 2019
15.66
DM 2020 3
15.59
DM 2021 3
15.19
Stangspring
DM 2021 7
4.30
DM 2022 4
4.60
Længdespring
DM 2018 6
6.56
DM 2020 8
6.55
Kuglestød 7.26 kg
DMU 2019
12.07
DM 2020 4
12.91
Diskoskast 2.0 kg
DM 2020 7
40.71
DM 2022 4
43.48
Spydkast 800 gram
DM 2018 10
43.43
Tikamp
DM 2019 2
6674
DM 2021 1
5938
DM 2022 1
6957
4 x 400 m stafet
DM 2020 1
3:16.03
Inde
60 m
DMi 2019
5
h3
7.45
60 m hæk
DMi 2020
DMi 2022 3
8.46
Stangspring
DMi 2019 9
3.95
Længdespring
DMi 2020 8
6.49
DMi 2022 10
6.41
Kuglestød 7.26 kg
DMi 2022 8
12.65
Syvkamp
DMi 2019 3
5022
DMi 2021 3
5090
DMi 2022 2
5379
4 x 200 m stafet
DMi 2022 2
1:28.76

Ungdom
Ude
Tikamp
DMU 2020 1
22
7138
DMU 2021 1
22
5938
Inde
60 m
iDMU 2020
3
22
h2
7.36
60 m hæk
iDMU 2019 4
22
8.74
iDMU 2020
22
Højdespring
iDMU 2019 4
22
1.81
iDMU 2020 2
22
1.87
Længdespring
iDMU 2019 5
22
6.40
Kuglestød 7.26 kg
iDMU 2020 5
22
12.41
Syvkamp
DMUi 2020 2
22
5024
4 x 200 m stafet
iDMU 2020 1
22
1:32.34

Internationale stævner

Ude
Tikamp
EM-Hold Div 1 2019 17
6.466

EM U23 2021 17
22
7.296