Født: 24 marts 2006
Klub: Københavns Idræts Forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:07.21 i | PB | 2 | C | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 |
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:07.17 | PB | 2 | C | Saint-Égrève, FRA | Saint-Égrève, FRA | 12.5.23 | ||
2:05.75 | PB | 4 | r1 | Bourgoin-Jallieu, FRA | Bourgoin-Jallieu, FRA | 27.5.23 | ||
2:10.24 | 10 | E | Ambilly, FRA | Ambilly, FRA | 3.6.23 |
800 m [4] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:11.89 i | PB | 1 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.12.21 | |||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:15.76 i | 3 | 17 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||
2:19.47 i | 2 | 22 | Randers | Randers | 30.1.22 | ||||
2:14.16 i | 2 | C | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | ||||
1500 m [2] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
4:43.60 i | 2 | 17 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||
4:39.23 i | PB | 5 | Randers | Randers | 30.1.22 |
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:27.55 | PB | 2 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||
2:24.98 | PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||
2:18.45 | PB | 5 | 15 | København | København | 15.8.21 | ||
1500 m [3] | ||||||||
5:09.81 | PB | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | ||
5:01.20 | PB | 6 | 19 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | ||
5:03.81 | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | |||
100 m hæk 84.0 cm [1] | ||||||||
20.82 | PB | 4 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -0.1 | |
3 km kapgang [1] | ||||||||
18:26 | PB | 1 | 15 | Vallensbæk | Vallensbæk | 1.5.21 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
49.91 | SB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
KIF - København | ||||||||
Adam Skytte, Samuel Kærhøg August Juhl Horsgaard, Johan Emil Nygård |
1000 m kapgang [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
6:10.03 OT i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||
5:34.9h+ | PB | 15 | København | København | 19.9.20 | ||||
2000 m kapgang [1] | |||||||||
11:41.4h | PB | 1 | 15 | København | København | 19.9.20 | |||
3000 m kapgang [1] | |||||||||
18:07.66 | PB | 1 | 15 | DMM | Greve | DMM, Greve | 22.8.20 | ||
3 km kapgang [1] | |||||||||
18:47 | PB | 1 | 15 | Vallensbæk | Vallensbæk | 5.9.20 | |||
5 km kapgang [1] | |||||||||
33:04 | PB | 1 | 15 | København | København | 21.6.20 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
33.11 | PB | Greve | Greve | 28.9.19 | -0.4 | |||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||
18.38 | PB | Greve | Greve | 28.9.19 | -1.1 | |||
Højdespring [1] | ||||||||
1.10 | PB | København | København | 27.9.19 | ||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
5.70 | PB | København | København | 27.9.19 | ||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||
9.98 | PB | Greve | Greve | 28.9.19 | ||||
1000 m kapgang [1] | ||||||||
5:58.54 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | ||||
5 km kapgang [1] | ||||||||
33:42 | PB | 6 | Sorø | Sorø | 23.11.19 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
33.72 | PB | Greve | Greve | 29.9.18 | -0.2 | |||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||
20.07 | PB | Greve | Greve | 29.9.18 | +0.1 |
Placering på danske alletiders liste på dato
200 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 33.11 | Greve | 28.9.19 | -0.4 | |
800 m | |||||
Ude | 2:05.75 | Bourgoin-Jallieu, FRA | 27.5.23 | ||
Inde | 2:07.21 | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||
1500 m | |||||
Ude | 5:01.20 | Helsingør | 28.8.21 | ||
Inde | 4:39.23 | Randers | 30.1.22 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.10 | København | 27.9.19 | ||
3000 m kapgang | |||||
Ude | 18:07.66 | Greve | 22.8.20 | 23 | |
100 m hæk 84.0 cm | |||||
Ude | 20.82 | Lyngby | 4.9.21 | -0.1 | |
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 18.38 | Greve | 28.9.19 | -1.1 | |
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 5.70 | København | 27.9.19 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 9.98 | Greve | 28.9.19 | ||
1000 m kapgang | |||||
Ude | 5:34.9h+ | København | 19.9.20 | ||
2000 m kapgang | |||||
Ude | 11:41.4h | København | 19.9.20 | ||
3 km kapgang | |||||
Ude | 18:26 | Vallensbæk | 1.5.21 | ||
5 km kapgang | |||||
Ude | 33:04 | København | 21.6.20 |
200 m: | 2 |
800 m: | 11 |
1500 m: | 5 |
100 m hæk 84.0 cm: | 1 |
: | 2 |
Højdespring: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
1000 m kapgang: | 3 |
2000 m kapgang: | 1 |
3000 m kapgang: | 1 |
3 km kapgang: | 2 |
5 km kapgang: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
2000 m kapgang | ||||
DMU | 2020 | 1 | 15 | 11:41.4h |
3000 m kapgang | ||||
DMM | 2020 | 1 | 15 | 18:07.66 |