Født: 10 april 1999
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.60 i | SB | 7 | h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.60 i | PB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 23.1.24 | |||||||||
|
60 m [1] | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.57 i | PB | 7 | h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.23 | |||||
100 m [2] | |||||||||||
12.03 | PB | 2 | B | København | København | 11.5.23 | -1.2 | ||||
11.86 w | 2 | C | København | København | 9.8.23 | +2.2 | |||||
150 m [1] | |||||||||||
17.91 | PB | 4 | h1 | København | København | 21.5.23 | -1.0 | ||||
200 m [2] | |||||||||||
24.11 i | PB | 3 | E | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | |||||
23.87 | PB | 3 | B | København | København | 9.8.23 | +1.0 | ||||
300 m [1] | |||||||||||
38.38 | SB | 6 | C | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | |||||
400 m [2] | |||||||||||
53.13 | PB | 4 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | |||||
53.74 | 5 | B | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | ||||||
Kuglestød 7.26 kg [1] | |||||||||||
6.84 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 23.9.23 | ||||||
| |||||||||||
Diskoskast 2.0 kg [1] | |||||||||||
17.55 | SB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 23.9.23 | ||||||
| |||||||||||
Vægtkast 15.89 kg [1] | |||||||||||
7.37 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 23.9.23 | ||||||
| |||||||||||
Hammerkast 7.26 kg [1] | |||||||||||
20.54 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 23.9.23 | ||||||
| |||||||||||
Spydkast 800 gram [1] | |||||||||||
26.33 | SB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 23.9.23 | ||||||
| |||||||||||
Kaste 5-kamp [1] | |||||||||||
1304 | PB | 5 | Hvidovre | Hvidovre | 23.9.23 | ||||||
20.54 6.84 17.55 26.33 7.37 |
100 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.20 | PB | 5 | h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | -0.9 | |||||
200 m [3] | ||||||||||||
24.63 i | PB | 3 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 30.1.22 | ||||||
24.63 i | =PB | 4 | C | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 5.2.22 | ||||||
24.17 i | PB | 2 | F | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | ||||||
300 m [1] | ||||||||||||
37.62 | PB | 3 | D | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||||||
400 m [4] | ||||||||||||
54.76 i | PB | 4 | B | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 22.1.22 | ||||||
54.72 i | PB | 2 | C | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||||||
53.46 | PB | 2 | København | København | 21.5.22 | |||||||
55.26 | 5 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | |||||||
800 m [1] | ||||||||||||
2:15.28 | SB | 9 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||||||
400 m hæk [1] | ||||||||||||
1:03.77 | SB | 4 | B | Odense | Odense | 3.9.22 | ||||||
Kuglestød 7.26 kg [1] | ||||||||||||
6.74 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 24.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
Diskoskast 2.0 kg [1] | ||||||||||||
20.54 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 24.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
Vægtkast 15.89 kg [1] | ||||||||||||
6.91 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 24.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
Hammerkast 7.26 kg [1] | ||||||||||||
15.13 | SB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 24.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 800 gram [1] | ||||||||||||
30.36 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 24.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
Kaste 5-kamp [1] | ||||||||||||
1276 | PB | 4 | Hvidovre | Hvidovre | 24.9.22 | |||||||
15.13 6.74 20.54 30.36 6.91 |
300 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
39.29 | PB | 5 | Tårnby | Tårnby | 19.8.21 | |||
400 m [5] | ||||||||
54.07 | PB | 2 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | ||
54.14 | 4 | B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | |||
54.35 | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 30.6.21 | ||||
53.90 | PB | 4 | B | København | København | 4.8.21 | ||
54.40 | 3 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | ||
400 m hæk [1] | ||||||||
1:03.86 | SB | 1 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.88 i | PB | 7 | h6 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.20 | ||||||
7.79 i | PB | 6 | 22 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |||||
100 m [1] | ||||||||||||
12.23 w | 3 | sprint | Hvidovre | sprint, Hvidovre | 23.5.20 | +2.4 | ||||||
200 m [3] | ||||||||||||
25.03 i | PB | 1 | rN | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | ||||||
24.87 i | PB | 1 | E | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 9.2.20 | ||||||
25.38 i | 3 | 22 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||||||
400 m [4] | ||||||||||||
56.46 i | PB | 2 | G | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.20 | ||||||
55.92 i | PB | 1 | 22 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |||||
55.91 | PB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 7.6.20 | |||||||
58.27 | 5 | 22 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | ||||||
5000 m [1] | ||||||||||||
19:11.27 | PB | 9 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||||||
400 m hæk [2] | ||||||||||||
1:03.72 | PB | 3 | B | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | ||||||
1:10.87 | 3 | 22 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 13.9.20 | ||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
4.72 i | PB | 5 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 9.2.20 | |||||||
| ||||||||||||
Trespring [1] | ||||||||||||
10.48 | PB | 1 | 22 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | +0.1 | ||||
| ||||||||||||
Kuglestød 7.26 kg [1] | ||||||||||||
5.56 | SB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 24.9.20 | |||||||
| ||||||||||||
Diskoskast 2.0 kg [1] | ||||||||||||
20.13 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 24.9.20 | |||||||
Vægtkast 15.89 kg [1] | ||||||||||||
4.89 | SB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 24.9.20 | |||||||
| ||||||||||||
Hammerkast 7.26 kg [1] | ||||||||||||
17.29 | PB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 24.9.20 | |||||||
Spydkast 800 gram [1] | ||||||||||||
21.37 | SB | Pen | Hvidovre | Hvidovre | 24.9.20 | |||||||
Kaste 5-kamp [1] | ||||||||||||
999 | SB | 4 | Hvidovre | Hvidovre | 24.9.20 | |||||||
17.29 21.37 20.13 4.89 |
100 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.70 | Hvidovre | Hvidovre | 13.5.19 | -0.5 | ||||
12.64 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 13.5.19 | -0.2 | |||
200 m [1] | ||||||||
24.95 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 13.5.19 | +0.6 | |||
400 m [1] | ||||||||
58.07 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:12.54 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | ||||
1500 m [2] | ||||||||
4:54.27 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | ||||
4:53.12 | PB | Odense | Odense | 1.6.19 | ||||
3000 m forh. [2] | ||||||||
12:03.53 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | |||
11:40.09 | PB | Odense | Odense | 7.9.19 | ||||
400 m hæk [1] | ||||||||
1:05.03 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | |||
Kuglestød 7.26 kg [2] | ||||||||
5.67 | PB | Alfaz del Pi, ESP | Alfaz del Pi, ESP | 15.4.19 | ||||
5.84 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 28.9.19 | ||||
Diskoskast 2.0 kg [1] | ||||||||
18.61 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 28.9.19 | ||||
Vægtkast 15.89 kg [1] | ||||||||
5.80 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 28.9.19 | ||||
Hammerkast 7.26 kg [1] | ||||||||
16.48 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 28.9.19 | ||||
Spydkast 800 gram [1] | ||||||||
26.77 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 28.9.19 | ||||
Kaste 5-kamp [1] | ||||||||
1099 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 28.9.19 | ||||
16.48 5.84 18.61 26.77 5.80 |
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10:47.60 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.10.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.57 | Malmö/A, SWE | 28.1.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.03 | København | 11.5.23 | -1.2 | |
200 m | |||||
Ude | 23.87 | København | 9.8.23 | +1.0 | |
Inde | 24.11 | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||
400 m | |||||
Ude | 53.13 | Frederiksberg | 4.6.23 | ||
Inde | 54.72 | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:12.54 | Tårnby | 4.5.19 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:53.12 | Odense | 1.6.19 | ||
Inde | 4:54.27 | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | ||
3000 m | |||||
Ude | 10:47.60 | Tårnby | 5.10.18 | ||
5000 m | |||||
Ude | 19:11.27 | Aarhus | 6.9.20 | ||
3000 m forh. | |||||
Ude | 11:40.09 | Odense | 7.9.19 | ||
400 m hæk | |||||
Ude | 1:03.72 | Aarhus | 6.9.20 | ||
Højdespring | |||||
Inde | 1.60 | Hvidovre | 23.1.24 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 4.72 | Malmö/A, SWE | 9.2.20 | ||
Trespring | |||||
Ude | 10.48 | Aalborg | 12.9.20 | +0.1 | |
Kuglestød 7.26 kg | |||||
Ude | 6.84 | Hvidovre | 23.9.23 | ||
Diskoskast 2.0 kg | |||||
Ude | 20.54 | Hvidovre | 24.9.22 | ||
Vægtkast 15.89 kg | |||||
Ude | 7.37 | Hvidovre | 23.9.23 | ||
Hammerkast 7.26 kg | |||||
Ude | 20.54 | Hvidovre | 23.9.23 | ||
Spydkast 800 gram | |||||
Ude | 30.36 | Hvidovre | 24.9.22 | ||
Kaste 5-kamp | |||||
Ude | 1304 | Hvidovre | 23.9.23 | ||
150 m | |||||
Ude | 17.91 | København | 21.5.23 | -1.0 | |
300 m | |||||
Ude | 37.62 | Tårnby | 8.5.22 |
60 m: | 4 |
100 m: | 6 |
150 m: | 1 |
200 m: | 9 |
300 m: | 3 |
400 m: | 16 |
800 m: | 2 |
1500 m: | 2 |
3000 m: | 1 |
5000 m: | 1 |
3000 m forh.: | 2 |
400 m hæk: | 5 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 1 |
Trespring: | 1 |
Kuglestød 7.26 kg: | 5 |
Diskoskast 2.0 kg: | 4 |
Vægtkast 15.89 kg: | 4 |
Hammerkast 7.26 kg: | 4 |
Spydkast 800 gram: | 4 |
Kaste 5-kamp: | 4 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
3000 m forh. | |||||||
DMU | 2019 | 12:03.53 | |||||
400 m hæk | |||||||
DMU | 2019 | 1:05.03 | |||||
Ungdom | |||||||
400 m | |||||||
DMU | 2020 | 5 | 22 | 58.27 | |||
DMU | 2021 | 3 | 22 | 54.40 | |||
400 m hæk | |||||||
DMU | 2020 | 3 | 22 | 1:10.87 | |||
DMU | 2021 | 1 | 22 | 1:03.86 | |||
Trespring | |||||||
DMU | 2020 | 1 | 22 | 10.48 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2020 | 6 | 22 h3 | 7.79 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2020 | 3 | 22 B | 25.38 | |||
400 m | |||||||
iDMU | 2020 | 1 | 22 B | 55.92 |