Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Daniel Kylmäluoma Pedersen

Født: 27 juli 2006

Klub: Randers Freja atletik og motion

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023.

2023

60 m  [4]
7.29
i
PB AarhusAarhus29.12.22
7.17
i
PB RandersRanders11.2.23
7.24
i
iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
7.27
i
iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
200 m  [1]
23.87
w
DT AarhusDT , Aarhus9.9.23+2.3
Højdespring  [9]
2.00
i
PB (24)AarhusAarhus29.12.22
 
1.80
   O
1.85
  XO
1.90
  XO
1.95
 XXO
2.00
 XXO
2.02
XXX
  
1.95
i
RandersRanders11.2.23
 
1.85
  XO
1.90
   O
1.95
  XO
2.02
XXX
    
1.92
i
iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
 
1.83
   O
1.86
   O
1.89
   O
1.92
   O
1.98
XXX
   
2.02
PB (81)HerningHerning13.5.23
 
1.90
  XO
1.95
  XO
2.02
   O
     
2.00
NordicCKøbenhavnNordicC, København27.5.23
 
1.90
   O
1.95
  XO
2.00
 XXO
2.03
XXX
    
1.89
OdenseOdense4.6.23
 
1.74
   O
1.80
   O
1.86
   O
1.89
 XXO
    
1.99
EYOFMaribor, SLOEYOF, Maribor, SLO28.7.23
 
1.90
   O
1.95
   O
1.99
 XXO
2.03
XXX
    
1.90
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 
1.84
   O
1.87
  XO
1.90
   O
1.93
XXX
    
1.75
DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
 
1.75
   O
1.86
XXX
      
Kuglestød 5.0 kg  [1]
11.56
PB HerningHerning23.9.23
 
11.22 PB11.56 PB11.20
Diskoskast 1.5 kg  [1]
25.67
PB HerningHerning23.9.23
 
25.67 PBX25.35
4 x 100 m stafet  [3]
45.79
SB OdenseOdense4.6.23
 Randers Sportsklub Freja
Daniel Kylmäluoma Pedersen, Thomas Sitm Madsen
Nico Schumacher, Jonathan Sass Møller
45.34
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 Randers Sportsklub Freja
Daniel Kylmäluoma Pedersen, Jonathan Sass Møller
Thomas Sitm Madsen, Nico Schumacher
45.73
DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
 Randers Sportsklub Freja
Max Kørner Andersen, Jonathan Sass Møller
Nico Schumacher, Daniel Kylmäluoma Pedersen
1000 m stafet  [1]
2:20.01
SB OdenseOdense3.6.23
 Randers Sportsklub Freja
Daniel Kylmäluoma Pedersen, Jonathan Sass Møller
Thomas Sitm Madsen, Nico Schumacher

2022

60 m  [10]
7.56
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.21
7.49
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.21
7.74
i
RandersRanders14.12.21
7.76
i
AarhusAarhus22.1.22
7.54
i
AarhusAarhus22.1.22
7.63
i
RandersRanders30.1.22
7.41
i
PB RandersRanders30.1.22
7.43
i
RandersRanders19.2.22
7.66
i
AarhusAarhus2.3.22
7.41
i
=PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
100 m  [4]
11.53
PB RandersRanders4.6.22-1.1
11.57
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22+1.2
11.62
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22+1.7
11.80
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-1.2
200 m  [5]
24.73
i
PB RandersRanders30.1.22
24.57
i
PB RandersRanders19.2.22
24.35
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
23.82
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22+0.4
24.22
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22-0.4
800 m  [1]
2:15.84
i
PB RandersRanders14.12.21
Højdespring  [8]
1.90
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE5.12.21
 
1.69
   O
1.72
   O
1.75
   O
1.78
  XO
1.81
   O
1.84
   O
1.87
  XO
1.90
   O
1.93
XXX
       
1.70
i
RandersRanders14.12.21
 
1.70
   O
1.75
XXX
      
1.86
i
AarhusAarhus22.1.22
 
1.74
  XO
1.77
   O
1.80
  XO
1.83
  XO
1.86
   O
1.89
XXX
  
1.92
i
PB RandersRanders19.2.22
 
1.74
   O
1.77
   O
1.80
   O
1.83
   O
1.86
   O
1.89
  XO
1.92
 XXO
1.95
XXX
1.92
i
=PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
1.74
   O
1.80
   O
1.83
   O
1.86
   O
1.89
  XO
1.92
   O
1.95
XXX
 
NH
RandersRanders4.6.22
1.94
PB OdenseOdense3.9.22
 
1.70
   O
1.75
   O
1.80
   O
1.85
   O
1.88
   O
1.91
   O
1.94
  XO
1.97
XXX
1.98
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 
1.80
 XXO
1.86
   O
1.92
 XXO
1.95
  XO
1.98
 XXO
2.01
XXR
  
4 x 100 m stafet  [2]
43.73
SB RandersRanders4.6.22
 Randers Sportsklub Freja
Christian Daniel Nørskov, Tobias Roed Garza
Thomas Sitm Madsen, Daniel K. Pedersen
45.73
OdenseOdense3.9.22
 Randers Sportsklub Freja
Max Kørner Andersen, Daniel K. Pedersen
Thomas Sitm Bak, Jonathan Sass Møller
4 x 400 m stafet  [1]
3:32.66
PB OdenseOdense3.9.22
 Randers Sportsklub Freja
Kristian Uldbjerg Hansen, Magnus Dewett
Tobias Roed Garza, Daniel K. Pedersen
1000 m stafet  [1]
2:06.13
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 Randers Sportsklub Freja
Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne
Thomas Sitm Madsen, Jonathan Sass Møller

2021

60 m  [1]
7.81
i
PB RandersRanders6.12.20
100 m  [7]
11.85
PB HvidovreHvidovre12.6.21+1.7
11.81
w
HvidovreHvidovre12.6.21+3.1
12.20
RandersRanders19.6.21+0.7
12.30
RandersRanders19.6.21-1.0
11.76
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+0.6
11.60
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.8
12.05
HerningHerning25.9.21+1.6
200 m  [3]
24.53
w
HvidovreHvidovre13.6.21+2.6
25.47
SB RandersRanders20.6.21-4.7
24.16
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+1.4
Højdespring  [6]
1.84
i
PB RandersRanders6.12.20
 
1.55
  XO
1.60
   O
1.65
   O
1.70
   O
1.75
   O
1.80
   O
1.84
 XXO
1.88
XXX
1.82
=PB HvidovreHvidovre12.6.21
1.83
PB RandersRanders20.6.21
 
1.70
   O
1.75
 XXO
1.80
  XO
1.83
   O
1.86
XXX
   
1.80
AarhusAarhus5.9.21
 
1.70
  XO
1.75
   O
1.80
  XO
1.85
XXX
    
1.70
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 
1.70
  XO
1.80
XXX
      
1.85
PB HerningHerning25.9.21
 
1.65
   O
1.70
   O
1.75
   O
1.80
 XXO
1.85
  XO
1.90
XXX
  
4 x 100 m stafet  [3]
48.14
SB RandersRanders19.6.21
 Randers Sportsklub Freja
Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne
Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen
42.91
PB AarhusAarhus5.9.21
 Randers Sportsklub Freja
Christian Daniel Nørskov, Tobias Roed Garza
Rasmus Overgaard Madsen, Daniel K. Pedersen
47.68
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 Randers Sportsklub Freja
Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne
Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen
1000 m stafet  [1]
2:15.17
PB RandersRanders20.6.21
 Randers Sportsklub Freja
Markus Dufresne, Jonathan Sass Møller
Daniel Kylmäluoma Pedersen, Thomas Sitm Madsen
1000 m stafet  [1]
2:14.25
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 Randers Sportsklub Freja
Daniel K. Pedersen, Thomas Sitm Madsen
Jonathan Sass Møller, Markus Dufresne

2020

60 m  [6]
7.97
i
PB RandersRanders27.11.19
8.00
i
AarhusAarhus25.1.20
7.90
i
PB AarhusAarhus25.1.20
8.01
i
RandersRanders15.2.20
7.91
i
RandersRanders15.2.20
7.94
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
100 m  [2]
12.30
PB AarhusAarhus8.8.20+0.1
12.24
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20+0.8
200 m  [4]
25.95
i
PB RandersRanders15.2.20
24.67
PB AarhusAarhus8.8.20+1.3
26.04
RandersRanders1.9.20+0.5
25.14
DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20-1.1
800 m  [3]
2:18.01
i
PB RandersRanders27.11.19
2:28.33
i
RandersRanders15.2.20
2:16.96
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
Højdespring  [6]
1.60
i
PB RandersRanders27.11.19
1.73
i
PB AarhusAarhus25.1.20
 
1.45
   O
1.50
   O
1.55
   O
1.58
   O
1.61
   O
1.64
   O
1.67
 XXO
1.70
   O
1.73
  XO
1.76
XXX
      
1.61
i
RandersRanders15.2.20
 
1.45
   O
1.50
 XXO
1.55
   O
1.58
   O
1.61
 XXO
1.64
XXX
  
1.76
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
1.63
SB AarhusAarhus8.8.20
 
1.55
   O
1.59
   O
1.63
   O
1.66
XXX
    
1.82
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
 
1.64
   O
1.67
   O
1.70
   O
1.73
  XO
1.76
   O
1.79
  XO
1.82
 XXO
1.85
XXX
Kuglestød 4.0 kg  [1]
9.77
i
PB AarhusAarhus26.1.20
 
8.80 PB8.90 PB8.848.93 PB9.22 PB9.77 PB
Kuglestød 3.0 kg  [1]
10.93
i
PB RandersRanders27.11.19

2019

60 m  [4]
8.43
i
PB AalborgAalborg19.1.19
8.47
i
RandersRanders16.2.19
8.31
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19-1.8
8.34
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+2.6
80 m  [3]
11.13
PB SæbySæby31.8.19-0.7
10.72
PB HerningHerning21.9.19-0.3
9.94
w
RandersRanders28.9.19+2.9
100 m  [1]
13.33
PB AalborgAalborg14.9.19+0.6
200 m  [3]
26.44
PB RandersRanders16.6.19+0.9
27.28
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19+0.4
26.08
PB RandersRanders28.9.19+0.3
600 m  [3]
1:42.41
PB VibyViby11.5.19
1:43.45
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.19
1:42.00
PB SæbySæby31.8.19
800 m  [5]
2:31.02
i
PB AalborgAalborg20.1.19
2:27.65
i
PB RandersRanders16.2.19
2:22.48
PB AalborgAalborg25.5.19
2:30.97
RandersRanders28.5.19
2:22.88
RandersRanders28.9.19
1000 m  [1]
3:12.46
PB (100) (69)RandersRanders16.6.19
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [3]
13.79
w
VibyViby11.5.19+2.6
13.81
PB RandersRanders28.5.19+1.9
14.09
SønderborgSønderborg7.9.19-0.6
Højdespring  [9]
1.50
i
PB AalborgAalborg20.1.19
1.54
i
PB RandersRanders16.2.19
1.45
PB AalborgAalborg25.5.19
1.59
PB RandersRanders16.6.19
1.61
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.19
1.65
PB SønderborgSønderborg7.9.19
1.60
AalborgAalborg14.9.19
1.63
HerningHerning21.9.19
1.60
RandersRanders28.9.19
Længdespring 1 m zone  [1]
4.97
w
VibyViby11.5.19+3.6
Kuglestød 3.0 kg  [10]
9.38
i
PB AalborgAalborg20.1.19
9.12
i
RandersRanders16.2.19
9.40
PB VibyViby11.5.19
7.97
RandersRanders28.5.19
7.69
SilkeborgSilkeborg13.6.19
11.07
PB RandersRanders16.6.19
9.57
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19
10.98
SæbySæby31.8.19
10.23
SønderborgSønderborg7.9.19
11.33
PB RandersRanders28.9.19
Spydkast 400 gram  [2]
19.27
SB VibyViby11.5.19
14.21
SæbySæby31.8.19
Femkamp D13  [1]
3.081
PB VibyViby12.5.19
13.79w/+2.6 9.40 4.97w/+3.6 19.27 1:42.41

2018

60 m  [3]
8.89
i
PB AarhusAarhus20.1.18
8.96
i
PB AarhusAarhus20.1.18
8.64
i
PB RandersRanders14.4.18
80 m  [5]
11.99
PB SæbySæby9.6.18-0.5
11.35
SkiveSkive16.6.18-1.0
11.29
PB SkiveSkive16.6.18-0.7
11.73
SæbySæby8.9.18+0.1
11.59
RandersRanders29.9.18-2.3
200 m  [3]
28.33
PB SilkeborgSilkeborg8.5.18+1.7
29.68
RandersRanders14.6.18-4.6
28.55
RandersRanders29.9.18+1.0
600 m  [1]
1:49.95
PB SæbySæby9.6.18
800 m  [4]
2:43.02
i
PB AarhusAarhus21.1.18
2:37.35
i
PB RandersRanders14.4.18
2:38.75
PB SilkeborgSilkeborg8.5.18
2:32.98
PB RandersRanders29.9.18
1000 m  [4]
3:29.16
PB RandersRanders14.6.18
3:22.08
PB SkiveSkive17.6.18
3:19.81
PB (95)SæbySæby8.9.18
3:23.01
HerningHerning16.9.18
Højdespring  [5]
1.34
PB SilkeborgSilkeborg8.5.18
1.25
SkiveSkive17.6.18
1.35
PB SæbySæby8.9.18
1.40
PB HerningHerning16.9.18
1.44
PB RandersRanders29.9.18
Kuglestød 3.0 kg  [7]
7.80
i
PB AarhusAarhus20.1.18
8.69
i
PB RandersRanders14.4.18
7.42
PB SæbySæby9.6.18
7.44
PB RandersRanders14.6.18
7.46
PB SkiveSkive17.6.18
8.22
PB HerningHerning16.9.18
8.99
PB RandersRanders29.9.18
Spydkast 400 gram  [3]
16.55
PB SilkeborgSilkeborg8.5.18
21.50
PB SæbySæby9.6.18
18.24
SkiveSkive16.6.18

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
7.17
Randers11.2.23
100 m
Ude
11.53
Randers4.6.22-1.1
200 m
Ude
23.82
Göteborg/U, SWE19.6.22+0.4
Inde
24.35
Skive6.3.22
800 m
Ude
2:22.48
Aalborg25.5.19
Inde
2:15.84
Randers14.12.21
1000 m
Ude
3:12.46
Randers16.6.19
Højdespring
Ude
2.02
Herning13.5.23
Inde
2.00
Aarhus29.12.2229 
4 x 100 m stafet
Ude
42.91
Aarhus5.9.21
4 x 400 m stafet
Ude
3:32.66
Odense3.9.22

60 m
Ude
8.31
Göteborg/U, SWE29.6.19-1.8
80 m
Ude
10.72
Herning21.9.19-0.3
600 m
Ude
1:42.00
Sæby31.8.19
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Ude
13.81
Randers28.5.19+1.9
Kuglestød 4.0 kg
Inde
9.77
Aarhus26.1.20
Kuglestød 3.0 kg
Ude
11.33
Randers28.9.19
Inde
10.93
Randers27.11.19
Kuglestød 5.0 kg
Ude
11.56
Herning23.9.23
Diskoskast 1.5 kg
Ude
25.67
Herning23.9.23
Spydkast 400 gram
Ude
21.50
Sæby9.6.18
1000 m stafet
Ude
2:15.17
Randers20.6.21
Ude
2:06.13
Hvidovre11.9.22
Femkamp D13
Ude
3.081
Viby12.5.19

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 178
Per disciplin:
60 m:28
80 m:8
100 m:14
200 m:19
600 m:4
800 m:13
1000 m:5
:3
Højdespring:43
Længdespring 1 m zone:1
Kuglestød 4.0 kg:1
Kuglestød 3.0 kg:18
Kuglestød 5.0 kg:1
Diskoskast 1.5 kg:1
Spydkast 400 gram:5
4 x 100 m stafet:8
4 x 400 m stafet:1
1000 m stafet:1
1000 m stafet:3
Femkamp D13:1

Danske mesterskaber

Ude
4 x 100 m stafet
DM 2021 3
42.91

Ungdom
100 m
DMU 2020
5
15
h2
12.24
DMU 2021 4
15
11.60 2
15
h2
11.76
DMU 2022
4
17
h1
11.80
200 m
DMU 2020 9
15
25.14
DMU 2021 6
15
C
24.16
DMU 2022 6
17
B
24.22
Højdespring
DMU 2020 1
15
1.82
DMU 2021 1
15
1.70
DMU 2022 1
17
1.98
DMU 2023 1
17
1.90
4 x 100 m stafet
DMU 2021 2
15
47.68
DMU 2023 2
17
45.34
1000 m stafet
DMU 2022 3
17
2:06.13
Inde
60 m
iDMU 2020
6
15
h3
7.94
iDMU 2022
3
17
h2
7.41
iDMU 2023 4
17
7.27 1
17
h3
7.24
200 m
iDMU 2022 2
17
E
24.35
800 m
iDMU 2020 4
15
2:16.96
Højdespring
iDMU 2020 2
15
1.76
iDMU 2022 1
17
1.92
iDMU 2023 1
17
1.92
Ude
1000 m stafet
DMU 2021
2:14.25

Internationale stævner


Ude
Højdespring
EYOF 2023 9
17
1.99